Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 02-07-2013

Katowice - proces Miernika i Słomki - aresztowanie tortu - do sądu? Tylko boso!

„Państwo polskie” zdało egzamin. Znowu. Tym razem broni się przed tortami.

katow.miernik.tort2.jpg

19 czerwca b.r. w Sądzie Okręgowym w Katowicach - w składzie: pani sędzia Anna Musiał (przewodnicząca i referent), pani sędzia Edyta Kowalik i pan sędzia Tomasz Salachna – rozpoczął się proces VI Kz 169/12 m. in. Adama Słomki (KPN-OP) i Zygmunta Miernika (NSZZ „Solidarność”), od niedawna podejrzanego o aranżowanie sędziom spotkań III stopnia z osiągnięciami cukiernictwa polskiego. Na swą nową rozprawę w Katowicach Zygmunt Miernik przybył z tortem. Wyjaśnił, że jako cukrzyk potrzebuje słodyczy. Zapewnił też, że jego tort jest świeży, smaczny a przede wszystkim jadalny - w odróżnieniu od karykatury mrówkojada, z jakim wystąpił Bronisław Komorowski 3 maja. Podał, że po sprawiedliwym rozstrzygnięciu sprawy, tortem zamierza uraczyć sędziów. Wyjaśnienia Miernika wywołały u zebranych pragnienie niezwłocznej degustacji, jednak ostatecznie wstrzymali się się od niej pro publico bono w imię celów wyższych.

Wkrótce okazało się, że licznie zgromadzeni policjanci zamierzają dać stosowny odpór i uniemożliwić wszelki kontakt sędziów z tortem, a zaleceń dietetycznych zakazujących łakoci bronić niczym Stalingradu. Gieroje nie potrafili jednak podać, kto konkretnie a imiennie podjął decyzję o przystąpieniu do obrony przeciwtortowej. Rozpoczęły się spieszne poszukiwania autora decyzji dietetycznej, względnie choć ustalenia jego tożsamości. Poszukiwania te proste nie były; autor bowiem tej wiekopomnej decyzji nie raczył się ujawnić, niewątpliwie z wrodzonej skromności, a nie w obawie o śmieszność. W wynikłym zamieszaniu Zygmunt Miernik spokojnie minął pierwszą linię obrony przeciwtortowej – i po prostu wszedł do środka. A tort razem z nim. Na schodach rozległy się rozpaczliwe okrzyki gierojów: „Wchodzi! Wchodzi z tortem! Panie Miernik!!!” Tort niestety nie pokonał drugiej linii obrony przed samą salą sądową i tenże został aresztowany. Pochodzące od nieznanego do dziś decydenta zastrzeżenia dietetyczno-cukiernicze sprawiły, że rozprawę odroczono. Miernik skomentował to mówiąc, iż sąd się boi i „jest sądem kruchym moralnie”.

Tort został spożyty po rozprawie.

Był smaczny.

Gdy się zastanowić to włos się jeży na myśl o niebezpieczeństwach czyhających na nieszczęsnych sędziów. Albo – jak kto woli - bezmiarach ośmieszeń obrońców stalingradów. Nieszczęśnicy nastawili się na wyławianie i blokowanie tortów. A ciasteczka? Pomidorki? Jajeczka? Pomysłowość i humor Polaków są niewyczerpane. Gdy – i jeśli – sądy uporają się już z artykułami spożywczymi, to przyjdzie im zmierzyć się z zagadnieniem garderobianym. Prędzej czy później ktoś rzuci butem. Będziemy więc do sądów wpuszczani tylko w skarpetkach, realizując zresztą niegdysiejszą groźbę Wałęsy że będzie puszczał w skarpetkach. A co gdy w ruch pójdą i skarpetki? Zapewniam, że od tortów mniej są przyjemne. Nie zanosi się też, by policja zgadzała się wejście osobników, dysponujących skarpetkami zapasowymi… Jeśli więc w ruch pójdą skarpetki, to niestety świeże nie będą. O dalszych, jeszcze ciekawszych czy bardziej częściach garderoby już nie wspomnę.

Tonacja tego artykułu jest żartobliwa. Zastanawiam się, czy tonacja taka jak i sam protest tortowy są właściwe w sytuacji, gdy liczba poszkodowanych niesprawiedliwymi wyrokami sądów idzie w Polsce już w miliony (pobieżne szacunki mówią o 80% wyroków niesprawiedliwych). Ofiary tracą resztki dobytku, doprowadzane są do samobójstw, samopodpaleń. Idzie do przesilenia. Ale ten Titanik jeszcze trochę popływa, a orkiestra na nim grać będzie do końca. Z tą myślą przeglądam doniesienia mediów reżimowych o rozprawie z 19 czerwca. Próbki: „Adam Słomka i Zygmunt Miernik powstrzymani!” „Atak tortem w sądzie udaremniony!” Gdyby mimo wszystko przyjąć tonację absurdu reżimowych mediów, to wypadałoby pogratulować sukcesu ich państwu. Tort zatrzymany i aresztowany. Czyli – „państwo polskie” zdało egzamin! Znowu!

Zanim po kątach rozlegną się chichoty z aresztowania tortu, z tego nowego sukcesu, tego nowozdanego egzaminu państwa esbeków, warto przypomnieć pewien kazus z lat stanu wojennego. Działaczy Podziemia oskarżano wówczas o różne rzeczy. Wśród nich często o podrywanie sojuszu z tysiącletnim Związkiem Radzieckim i próbę obalenia przemocą ustroju PRL. Tę „przemoc” wypadało jakoś udowodnić; sądy PRL nie były bowiem tak bezdowodowe jak obecne. Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa stawali więc na uszach by tylko zdobyć wymagane dowody „przemocy”. Pewnego razu, u bardzo młodego syna jednego z działaczy KPN odnaleźli i potem w sądzie jako dowód „przemocy” okazali… procę, w strzelaniu z której wprawiał się nasz młodzian. Esbeków poczucie humoru i dystansu do samych siebie jest podobne do tych prezentowanych dziś w mediach, ale my pękaliśmy ze śmiechu. Jak silny mógł być ustrój PRL, skoro sami jego pretorianie dawali do zrozumienia, że można go przemocą obalić z procy?

Jak silna i ile powagi (nie mówiąc o dostojeństwie, mocy duchowej) mieć może Trzecia Rzesza Pospolita, skoro jej pretorianie uciekają przed tortami? Pomidorkami? Skarpetkami?

Mariusz Cysewski

Kontakt: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/ wolnyczyn

http://www.youtube.com/user/ wolnyczyn

http://wolnyczyn.nowyekran.net

http://3obieg.pl/author/ WolnyCzyn

http://mariuszcysewski. blogspot.com

Więcej:

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.