Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA sędzia Janusz Hatylak Sąd Rejonowy w Sanoku komornik Marzena Radzik skarga na komornika zasady porady

Hatylak Janusz - Sąd Rejonowy w Sanoku - "numer na taśmę klejącą" - czyli jak przy jednej niewielkiej zaległości komornik ściąga kilkudziesięciokrotnie większą kwotę przy współudziale mafiosów sądowych.

Pierwszy artykuł w sprawie nieproceduralnego postępowania komornika został opublikowany pt. "Komornik przy Sądzie Rejonowym w Sanoku Marzena Radziuk - komornicy jedną wierzytelność ściągają wielokrotnie - czyli jak okradane są ofiary przekrętów sądowych."
Aktualnie przedstawiamy dalszy ciąg tego przekrętu.

Komornikowi zostały postawione zarzuty:
1/ braku przed wszczęciem egzekucji komorniczego zawiadomienia stron o istnieniu zadłużenia - naruszenie art. 805kpc, w efekcie dłużnik zostaje pozbawiony dobrowolnego spłacenia swojego długu, jak też zgodnej z PRAWEM obrony przed nieproceduralną egzekucją.
2/ braku wniosku do wierzyciela do właściwego sądu I instancji o nadanie klauzuli wykonalności na postanowienie zgodnie z art 781 kpc i sądowego rozpatrzenia wniosku nadania tytułu wykonawczego niezbędnego do wszczęcia egzekucji zgodnie art. 796 kpc, a tym samym
3/ braku klauzuli wykonalności dla komornika na postanowieniu sygn.akt. I Ns 339/05 zgodnie z art. 776 kpc bez którego komornik nie może prowadzić egzekucji !!!
4/ próbie oszustwa przez komornika polegające na bezprawnego podwójnym ściągnięciu nieprawomocnego zadłużenia oraz dodatkowych kosztów dla siebie - z czym redakcja już wielokrotnie się spotkała!!!

Skargę na komornika rozpatruje sanocki sędzia Janusz Hatylak w dniu 28.03.2007r (sygn.akt. I Co 621/06) - szkoda, ponieważ miałem o nim dobrą opinię.

Oczywiście na posiedzenie jako strona nie przychodzi komornik, bo po co? - wszystko z sędzią już wcześniej ustalił. Jednocześnie unika zadania mu kłopotliwych pytań.
Sędzia J. Hatylak wyraźnie mieszając się i jąkając w paru słowach uzasadniając swoje głupotę oddalając skargę.

W ramkach jego postanowienie z uzasadnieniem przekrętu, gdzie logicznie przedstawia fakty (dlatego nie opisuję sprawy), jednak naiwne i niezgodne z prawem jest interpretacja przekrętu komorniczego.

hatylak_post.kom.s1.gif (10375 bytes) hatylak_post.kom.s2.gif (36043 bytes) hatylak_post.kom.s3.gif (38191 bytes) hatylak_post.kom.s4.gif (37218 bytes)

Błędy dowodzące korupcji, stronniczości, niewiedzy, głupoty (do wyboru) sędziego sanockiego Janusza Hatylaka z pouczeniem zostały sprecyzowane w uzasadnieniu zażalenia na jego nieetyczne postanowienie dla pouczenia sędziego.

Zgodnie z Art. 803 kpc - Tytuł wykonawczy stanowi podstawę do prowadzenia egzekucji i kolejno zgodnie z Art. 782 § 1 kpc - Klauzulę wykonalności nadaje sąd jednoosobowo na wniosek wierzyciela i jednocześnie, co zresztą potwierdził sędzia J. Hatylak w swoim postanowieniu zgodnie z Art. 781 § 1. Tytułowi egzekucyjnemu pochodzącemu od sądu nadaje klauzulę wykonalności sąd pierwszej instancji, w którym sprawa się toczy – w tym przypadku Sąd Rejonowy w Sanoku . Sędzia sam stwierdził” cyt: Zgodnie z § 222 ust.2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19.11.1987r. (-) adnotacje o wydaniu tytułu wykonawczego zamieszcza się na oryginale Sądu I instancji... Jak dalej pisze, tytuł może być wyjątkowo wydany na postanowieniu końcowym sądu II instancji, pod warunkiem że jest to postanowienie końcowe w sprawie – a w tym przypadku tak nie było, ponieważ tam sprawa nie była rozpoznawana!!!

Dalej mamy: zgodnie z Art. 783 kpc § 1. Klauzula wykonalności powinna zawierać stwierdzenie, że tytuł uprawnia do egzekucji, a w razie potrzeby oznaczać jej zakres – tego też nie znajdujemy w dokumentach sądowych !!

I kolejno: Wierzyciel powinien zacząć zgodnie z Art. 7811 od złożenia w sądzie pierwszej instancji wniosku o nadanie klauzuli wykonawczej na postanowienie sygn. akt I Ns 339/05 z dnia 17.02.2006r na kwotę 1.215zł, a do wniosku o egzekucje komorniczą zgodnie z art. 797 kpc dołączyć prawomocny tytuł wykonawczy – a tych niezbędnych do egzekucji dokumentów nie ma w aktach sądowych czy komorniczych!! – tym samym komornik sądowy przeprowadził bezprawnie egzekucję na stronach sporu.

Połączenie taśmą klejącą Postanowienia Sądu Okręgowego sygn. I. Ca 184/06 z dnia 04.07.2006r – umorzenia postępowania z klauzulą wykonalności na kwotę 120 zł nie upoważnia do egzekucji kwoty wielokrotnie większej innej sprawy jak to zrobiono w tym wypadku. Na wydanej klauzuli wyraźnie sprecyzowano jej zakres, kwotę i rodzaj roszczenia. W dodatku art. 800kpc wyraźnie precyzuje, że nie można łączyć wniosków różnych sądów i wierzytelności - każde roszczenie wierzyciela ma mieć swój tytuł wykonawczy zaopatrzony w niezbędne klauzule wykonalności, oraz stwierdzeniem prawomocności wyroku czy postanowienia.

I tu dochodzimy do "numeru na taśmę klejącą".
Komornik do prawomocnego postanowienia zaopatrzonego w klauzulę wykonalności na 120zł (którą to kwotę dłużnik sam zapłacił) dołączył za pomocą przeźroczystej taśmy klejącej inne nieprawomocne postanowienie na kwotę 1215zł
i te kwoty ściągnął tuż przed świętami nie zostawiając dłużnikowi nawet tzw. kwoty nieściągalnej. Ponieważ cała ta akcja odbyła się trybem ekspresowym z wynagrodzenia na miesiąc grudzień tym nieproceduralnym postępowaniem pozbawił poszkodowaną rodzinnych świąt, ale za to komornik i oszuści mieli za co świętować.

Tym samym mamy ciekawy precedens - wystarczy mieć jakikolwiek prawomocny wyrok zaopatrzony klauzulą wykonalności a od dłużnika, a wg. sędziego J. Hatylaka można „dołączając” za pomocą taśmy klejącej dowolną ilość innych wyroków, decyzji, postanowień sądowych, bankowych, notarialnych przy współudziale komornika można dowolną kwotę i np. położyć dowolną działalność gospodarczą itp. - czy to nie dowód skorumpowania sędziego? W końcu nie dopuszcza się, żeby sędzia nie znał przepisów prawnych.

Sędzia Janusz Hatylak zrobił jeszcze jeden numer - wiedział o tym że strona występuje bez prawnika, a mimo to obligatoryjnie nie pouczył o możliwości zaskarżeniu swej nieprawomocnej decyzji - kolejny dowód nieetyki sędziego?

Z podobną głupotą prokuratorską - sędziowską redakcja spotkała się np. zgłaszając sfałszowanie podpisu pod umową. Wcześniej prokurator sanocki Edward Martuszewski stwierdził że nie ważny jest kto podpisuje, że to tylko "błąd intelektualny" i sprawę umorzył. Tą jego głupotę poparł sędzia brzozowski Rafał Leśniak. Postanowiłem udowodnić głupotę (korupcję?) tych urzędników robiąc prostą prowokację dziennikarską - podpisując swoje pismo do prokuratury sanockiej nazwiskiem żony w myśl ich postanowienia - "nie ważne kto podpisuje". I jak myślicie czym się to skończyło? Tym razem od razu prokurator sanocki Adam Sawicki oskarżył redaktora o czyn z art.270§1 kk - tak działa podkarpacka mafia prokuratorsko - sędziowska.
cdn.

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
"boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków, którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku.
UDOKUMENTOWANE FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
Aferzyści - czyli wszelkiej maści kombinatorzy grający rolę biznesmenów, politycy mający dojście do tajnych informacji i wiedzy
Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin
Strasburg - wyroki Trybunału - ukarana Polska i polskie sądy za wydane wyroki naruszające prawo - efekty skorumpowania polskich sędziów.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~NBA Canotte 2016
14-05-2016 / 10:04
www.2016nbacanotte.com/ NBA Canotte 2016 www.lefenil.fr/ Chaussures NIKE www.icefandom.com/ NHL Jerseys www.06annonces.fr/ Nike Air Max pas chers www.computer-slave.fr/ Nike Air Max pas cher www.3610.fr/ Chaussures Nike Air Max 90 www.vitameen.fr Nike Air Jordan
~Cannon
24-12-2014 / 11:30
Anon asked how "the Libertarian position favros" rel="nofollow">jcnxfy.com">favros Obama over McCain."Mr. Barr is on record opposing the civil rights abuses of Bush. He has also promised a quick end to the Iraq war. Voters who think those are important issues, but who are uncomfortable with Obama for other reasons, could decide to vote for Barr.It too early to tell how big an effect that might be. Also, it has to be balanced against the "disgusted Republican" factor. Much depends on Mr. Barr's fund raising.
~Elcoyote
20-12-2014 / 18:09
(1) If it ain't broke, don't fix it. The costs alone of switching makes a good case for stciikng with the old one, even if it were butt ugly, which it isn't. Just interpret the "Let there be light" as meaning the light of truth.(2) I always thought you should be able to produce a black and white version of one's logo, and I'm having a hard time figuring out what that would be with the new one given how the C slowly fades away.(3) True. See point 1 about the costs.
~gsoslx
22-03-2011 / 23:42