Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 04-07-2013

Prokurator Barbara Kijanko "daje wiarę" oszustowi Plichcie z Amber Gold, dyspozycyjny sędzia do zadań specjalnych Paweł Rysiński wypuszcza aferzystów - tylko nieetyczni funkcjonariuisze? 

altSąd dyscyplinarny przy Prokuratorze Generalnym uniewinnił prokurator Barbarę Kijanko od stawianego jej zarzutu niewykonania treści postanowienia sądu - poinformował w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" prok. Maciej Kujawski, rzecznik Prokuratury Generalnej. To kolejne uniewinnienie śledczych, którym stawiano zarzuty w związku z tzw. aferą Amber Gold. Decyzja o której we wtorek poinformował prok. Kujawski zapadła w poniedziałek i jest nieprawomocna. Kilka dni temu od dyscyplinarnego zarzutu niewłaściwego nadzoru nad sprawą Amber Gold został także uniewinniony prokurator Witold Niesiołowski. Sprawa dotyczyła okresu, kiedy Niesiołowski był szefem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz. 

Jeszcze w lutym 2013 roku uniewinniono natomiast prok.Ewę Burdzińską, wiceszefową Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa, która zaakceptowała wniosek o dobrowolne poddanie się karze przez Marcina P. (chodziło o sprawę, która nie była wprost związana z tzw. aferą Amber Gold). Wtedy sąd stwierdził, że zachowanie prokurator Burdzińskiej nie naruszało etyki zawodowej, było też zgodne z prawem. 

Przypomnijmy - to we Wrzeszczu prowadzono dochodzenie w sprawie Amber Gold - do 3 lipca 2012, kiedy to sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. We Wrzeszczu najpierw odmówiono wszczęcia postępowania w sprawie Amber Gold, potem je umorzono, następnie je zawieszono. Przedmiotem postępowania wyjaśniającego, a następnie dyscyplinatnego, były dwie decyzje procesowe prokurator Kijanko - o umorzeniu postępowania i decyzja o zawieszeniu postępowania. 

Na polecenie prokuratora apelacyjnego przeprowadzono postępowanie wyjaśniające, a następnie skierowano wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, które było prowadzone w Sądzie Dyscyplinarnym dla prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym. 

Już po wybuchu afery Amber Gold, Andrzej Seremet, prokurator generalny, zapowiedział wystąpienie z wnioskiem o "dyscyplinarki". Te miały dotyczyć śledczych, którzy w sposób opieszały nadzorowali i prowadzili postępowanie dotyczące sprawy AG. W tym wypadku chodziło przede wszystkim o Prokuraturę Rejonową Gdańsk-Wrzeszcz (zajmowała się działalnością AG od 2009 roku).

Przypominamy: Po aferze Amber Gold: Sędzia Ryszard Milewski po pół roku wrócił do pracy w gdańskim sądzie 

Źródło: Fakt.pl 

altWyrok uniewinniający Beatę Sawicką to nie pierwsza sytuacja, po której głośno o sędzim Pawle Rysińskim. W procesie w sprawie afery FOZZ to właśnie on złagodził kary więzienia i grzywny winnym gigantycznych strat Skarbu Państwa. A w czasie procesu lustracyjnego Lecha Wałęsy, nie dopuścił do przesłuchania świadków znających zawartość teczki "Bolka"10 tysięcy za FOZZ

Bohaterowie największego przekrętu finansowego III RP Grzegorz Żemek i Janina Chim, narazili polskie państwo na tak wielkie straty, że nie dało się ich nawet dokładnie wyliczyć. Ale sędzia Rysiński specjalnie się tym nie przejął. Obojgu skazanym w aferze FOZZ ponad milion złotych grzywny zamienił na... 10 tys. zł. W uzasadnieniu skupił się głównie na krytyce sędziego.
Lustracja Wałęsy

Sądząc w procesie lustracyjnym podejrzanego o współpracę z SB Lecha Wałęsy, Rysiński odrzucił wniosek rzecznika interesu publicznego, by przesłuchać świadków, którzy znali treść dokumentów znajdujących się w teczce TW „Bolka” w czerwcu 1992 roku zanim ówczesny prezydent ją przejrzał.

Skorumpowany dr Garlicki też Rysińskiemu zawdzięcza wolność - opuścił areszt za kaucją 350 tys. zł.

Dochodzi też słynny warszawski paranoik sędzia? Igor Tuleya - zobacz: Warszawa-dowod-korupcji-sedziego-Igora-Tuleya-w-sprawie-lapowkarstwa-kardiochirurga-Miroslawa-Garlickiego 

Więcej przestępstw funkcjonariuszy w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marek777
23-07-2013 / 00:28
*** Prokuratury i prokuratorzy pod "przykrywką" Immunitetów mają za zadanie prowadzić działalność gospodarczą a NIE dochodzenie/dowodzenie prawdy materialnej ... SYMBOL GP oznaczać może tylko : Gospodarstwo Pomocnicze ... na czym ma to POLEGAĆ ?? aby się zabezpieczyć przed bezrobociem .... trzeba robić bałagan .... CELOWY i zaplanowany ze z góry powziętym zamiarem ... całość stanowi, ze jest to urzędowa PROWOKACJA dokonana przez funkcjonariuszy publicznych ... i stanowi zagrożenie dla bezwzględnego BEZPIECZEŃTSTWA Państwa i Jego OBYWATELI ... Naruszone są znamiona ustawowe przestępstwa ... PRZESTĘPCAMI są prokuratorzy ... każde jednak zawiadomienie zakończy się umorzeniem .... a złożone zaskarżenie uzyska w sądzie Postanowienie o umorzeniu ... jako, że czyn NIE jest zabroniony i NIE jest szkodliwy społecznie ... tak postanowi sędzia .... daje to obraz o przestępczości zorganizowanej funkcjonującej w strukturach państwowości i na żołdzie Rzeczpospolitej Polski ...
~szejk
06-07-2013 / 00:21
jesli chodzi o prokurature i sody powinno zrobic sie z nimi to co zrobiono w katyniu sam oddam pensje na amunicje
~obiektywnie
05-07-2013 / 11:56
To parada oszustów w wykonaniu prokuratury ,sędziów i reszty przestępców powiązanych z nimi.