Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 15-11-2013

Prof. Łętowska: w sądach mamy do czynienia z formatowaniem umysłów - paranoicy w togach z art.212kk 

Sędziowie bezrefleksyjnie korzystają z programów internetowych - uważa profesor Ewa Łętowska. Sędziowie w tej chwili mają mniejsze umiejętności prawidłowej interpretacji tekstów niż kilkanaście lat temu - dodaje.
 

articleImage: Prof. Łętowska: w sądach mamy do czynienia z formatowaniem umysłów Własne

Sędzia TK w stanie spoczynku prof. Ewa Łętowska uważa, że sądownictwo, sądy, prawo są wypadkową tego co się dzieje dookoła, także w polityce.
- Sądom bardzo szkodzi "sformatowanie umysłu". Ale to nie państwo jest winne. Sformatowaniu umysłów są winne czasy, w których żyjemy - a konkretnie, genialny wynalazek - komputery.
Prof. Łętowska ma za złe sądom, że bezrefleksyjnie korzystają z programów internetowych.
- Na przykład trzeba umieścić rozstrzygnięcie w szeregu dotychczasowych orzeczeń, trzeba pomyśleć , co jest wiodąca linią interpretacji podobnych sytuacji. Ale tak się nie myśli. Sięga się po bazę danych, wyciąga z Lex-a podobny casus i sędzia nie zastanawia się, że on nie jest  identyczny i następnie "kopiuj i wklej" - wyjaśnia prof. Łętowska. - Takie bezrefleksyjne "przepisywadztwo"  formatuje umysły.
Formatowany umysł ma wąski margines refleksji - dodaje profesor. Faktem jest, że sędziowie w tej chwili mają mniejsze umiejętności prawidłowej interpretacji tekstów niż 20 -30 lat temu. Temu nie jest winna polityka ani państwo, ale nasze czasy, że "nas wrzuciły w epokę zakreślania krzyżyków w pustych miejscach" i wyszukiwania rzeczy podobnych zamiast myślenia.
Jednocześnie prof. Łętowska zaznacza, ze sądy są elitą. Po wejściu w życie konstytucji 1997 r., która konsekrowała sądy jako trzecią władzę potencjalnie sędziowie mają powołanie do bycia elitą, "ino oni muszą chcieć". 

Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska 
Źródło: Radio TOK FM

Przykładem debilizmu funkcjonariuszy prokuratury jest wyrok w sprawie prof. UJ dot. ujawnienie treści apelacji. Prokuratura po raz kolejny dała d.....

Niewinna – to słowo usłyszała dziś profesor Izabela Lewandowska-Malec, wykładowca prawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego przed sądem rejonowym dla Krakowa Śródmieście. Sąd nie podzielił zdania krakowskiej prokuratury i nie doszukał się znamion przestępstwa w tym, że kobieta zamieściła w internecie apelację w sprawie o zniesławienie, którego miała się rzekomo dopuścić.

Prokuratura zarzucała Pani Profesor, że ujawniła w internecie treść apelację od wyroku sądu polskiego, który został potem uchylony w związku z wyrokiem Trybunału w Strasburgu.

W ocenie prokuratury profesor dopuściła  się przestępstwa ujawnienia informacji z postępowania, które toczyło się z wyłączeniem jawności – tłumaczy prof. Lewandowska-Malec.

Sprawy o zniesławienie z art. 212 k.k. jak ustaliła jaśnie prokuratura  toczą się bowiem z wyłączeniem jawności z mocy prawa.

Tej samej prokuraturze nie przeszkadzało, że przeciwnicy procesowi pani profesor rozesłali niesprawiedliwy wyrok sądu polskiego do mieszkańców jej miasta.  

Głupi wyrok  nie był tajny ale apelacja tak !!!

Chcieli skompromitować panią profesor a ta w ramach gestu sprzeciwu udostępniłam na jednym z portali swoją apelację od wyroku – wspomina profesor.

Wszystko zaczęło się 9 lat temu, gdy profesor wysłała do Polskiej Agencji Prasowej list, w którym jako radna krytykowała ówczesnego burmistrza Świątnik Górnych. 
Poszło o słowa "Skłaniam się do poglądu, że burmistrz czyni na organ prokuratorski pozaprawne naciski". Od tego momentu profesor nie wychodziła już praktycznie z sądu.

Oprócz prokuratury, sprawę o zniesławienie z oskarżenia prywatnego założył jej burmistrz. Oczywiście polskie sądy przyznały mu rację i skazały profesora prawa  za pomówienie samorządowca.

Dopiero Europejski Trybunał Praw Człowieka oczyścił profesor z zarzutów zniesławienia uznając, że nie przekroczyła granic dozwolonej krytyki. Wskazał, że doszło w jej sprawie do naruszenia przez Polskę konwencji i zasądził na jej rzecz 3 tys. euro zwrotu poniesionych kosztów postępowania krajowego i 3 tys. euro zadośćuczynienia.

Mimo tego krakowska prokuratura kontynuowała sprawę z oskarżenia publicznego, zarzucając profesor rozpowszechnianie publiczne bez zezwolenia wiadomości z rozprawy sądowej poprzez rozpowszechnienie apelacji.

Więcej debilizmu funkcjonariuszy w togach:

Klęska RPO żydówki Ireny Lipowicz - Trybunał Konstytucyjny umorzył postępowanie w sprawie zgodności z konstytucją art. 212 kk
Warszawa - sędzia Monika Podgórska-Sułecka skazała dziennikarkę „Gazety Polskiej” Dorotę Kanie z art.212kk za subiektywne pomówienie J. Kaczmarka.
Nie tylko Raczkowski, Jan Rokita kolejna osoba kasowana za pomocą komunistycznego art. 212kk przez skorumpowanych funkcjonariuszy władzy...
Jan Jączek walczący z Getin Bankiem o ukradzione rodzinie pieniądze zatrzymany z art. 212 kk
Porada przeciw poradzie - art.212kk i subiektywne odczucia togowca... Mirosław Naleziński
Jak szybko przedawnia się zniesławienie z art.212kk w internecie?  Mirosław naleziński
Opole SSR Marzena Drozdowska nie potrafi rozpoznać sprawy o pomówienie z art.212kk.
Trwa kampania społeczna „wykreśl 212 k.k - Dziennikarz może się mylić, ale nie wolno mu kłamać – polemizuje wiceminister sprawiedliwości
Biegli dla złodziei, lecz nie dla pokrzywdzonych z art. 212 Kk Mirosław Naleziński 
Bloger Gawroński odsiaduje 6 miesięcy więzienia z Art. 212 kk.
Michał Tabaka - pomówiony z 212kk i opuszczony dziennikarz przez redakcję „Dziennika Zachodniego”, gdzie podziała się lojalność redakcji ?
Dwie odmienne interpretacje art. 212 Kk  Mirosław Naleziński
Równość obywateli wobec art. 212 Kk – brak sędziowskich kompetencji 
Art. 212 Kk - które zdanie jest przestępcze?  Mirosław Naleziński, Gdynia
Dziennikarz, bloger, internauta a w zasadzie każdy obywatel może trafić do więzienia za subiektywne odczucie zniesławiania publicznego - kampania społeczna "Wykreślić art. 212 kodeksu karnego".
Wniosek o podjęcie przez przewodniczącego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego przy Ministrze Sprawiedliwości działań na rzecz usunięcia z Kodeksu Karnego artykułu  212 [zniesławienie]. Zbigniew Kękuś 
Dramatyczny apel Jerzego Jachowicza: "Skazano mnie z art.212kk w procesie karnym. Wyrok jest skandalem. Drakońska kara!"
OPINIA PRAWNA HELSIŃSKIEJ FUNDACJI PRAW CZŁOWIEKA dot. popełnienie przestępstwa z art. 212 § 1 k.k
Wygrywamy sprawę o pomówienie z art.212kk - orzeczenie sądu warszawskiego publikujemy dla przykładu i dowodu dla innych sędziów i osób pomawianych przez urzędników.
W obronie dr Daniela Wincentego z Gdańska oskarżonego z art. 212 § 2 kk za publikacje " Pospolita twarz SB :przypadek TW Berety" dot.   dziennikarza  Jania Fijora
Wniosek o udzielenie poparcia przez posła Ryszarda Kalisza do złożenie interpelacji w sprawie wyroku skazującego Zbigniewa Kękusia za nie popełnione czyny tj. zniesławienie sędziów z art.212kk
WYROK SN DOT. ART.212KK (ZNIESŁAWIENIE) Nie stanowią przestępstwa zniesławienia różnego rodzaju wypowiedzi dokonywane w ramach przysługujących jednostce uprawnień
Do więzienia (lub psychiatryka) za słowo, czyli dalej na topie artykuł 212 kodeksu karnego!
Ścigani za pomówienie czyli artykuł 212 - Proces o durnia

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~pietia goras
23-12-2013 / 12:01
*** NAZIZM po POLSKU (Bezprawie + Siła) > Polska klasyka ... brak prawno-kryminalistycznego rozpoznania sprawy ... PROFILAKTYKA w kierunku ŁAMANIA RACJI STANU Postanowień Konstytucji Rzeczpospolitej Polski połączone z ŁAMANIEM Praw Człowieka ... Wydarzenia na SZKODĘ wójta UG Nozdrzca p. Antoni GROMALA stanowią wydarzenia o charakterze polityczno-kryminalnym ... wójtowi konkurencja .... ZGOTOWAŁA NIEpospolitą PROWOKACJĘ ... *** Komu zależało na utrąceniu wójta ?! na to pytanie winni odpowiedzieć kolesie TOMKA z CBA ... a prokuratura i prokuratorzy ... kury im macać TOGOWYM PARANOIKOM ... siedzą w koncie chleją wódę (PPR Jerzy SEJCHTA - PR Szczecinek - Szef ... PPR Liliana Czuchryta - PR Koszalin) trzepią proncie ... zdegenerowani i zdemoralizowani posiadaniem w "DAROWIŹNIE" Immunitetów & NIEzawisłości >> do potęgi n-tej ... pozbawieni logiki rozumowania, zasad etyczno-moralnych ... zlasowane mózgi od wódy ... pospolita kupa gnoju ... ale za to czyn ... NIE zabroniony (prokurator) .... społecznie -znikoma szkodliwość (sędzia) ... ale zaistniał !! na przesłankach KORUPCJI w trybie art. 231 kk w zw. INNE > patrz : uchwała Sądu Najwyższego Znamiona KORUPCJI: czyny zdefiniowane w art. 231 kk: z 24 stycznia 2013 r., sygn. akt I KZP 24/12. CURIOZUM stanowią działania CBA >>> raptem w roku 2012 agenci CBA ujawnili i sformalizowali na terytorium Rzeczpospolitej Polski raptem aż ... cztery przypadki KORUPCJI ... LULJA PICERA ... "0" no cóż ... zabrakło TOMKA ... ten TO potrafił ... NIE chciał ale musiał ... na całego wpadł w SEJMIE ... bo się przejęzyczył ... NEMO est SUPRA Leges ...
~rick
18-12-2013 / 00:24
*** Czy na pewno prawo stalinowskie ?! BEZPRAWIE + Siła = N A Z I Z M ... w Koszalinie N A Z I Z M przejawia się wykładnią bełkotu TOGOWEJ dziczy magistrów prawa szumnie zwących się prokuratorami i sędziami ...wg promotora SSR Małgorzata WIŚNIEWSKA (aktualnie Prezes Sądu Rejonowego w Koszalinie) ... głoszącej do OFIAR PRZEMOCY **Jerzego Bylickiego >> nałogowego alkoholika (ALK. 16/96 SR K-lin) z objawami schizofrenii maniakalnej & seksualnego zboczeńca (zoo i pedofil ..) KONFABULACJE insynuacji urojeń własnych .... Wiśniewska głosiła w swych publikacjach procesowego awanturnictwa cit. " ... kurator, prokurator, sędzia może mówić , robić i pisać co chce ..." czyli STANDARDOWE widzimisię TOGOWEJ HOŁOTY uzbrojonej w IMMUNITETY ... HOŁOTY pozbawionej zasad etyczno-moralnych oraz logiki rozumowania ... PREFERUJĄCEJ procesową ślizgawkę , fałszowanie protokółów sądowych niszczenie materiału dowodowego ... lecz NIE dowodzenie i dochodzenie prawdy materialnej metodami prawno kryminalistycznymi ... Podstawę TAKTYKI i STRATEGII postępowania procesowego wg takiej filozofii TOGOWCÓW stanowi ich NIEpoczytalność umysłowa - TOGOWI PARANOICY ... wynikająca z posiadania schizofrenii maniakalnej jednostki chorobowej zakłócającej funkcjonowanie sfery świadomościowej w przekonaniu utożsamiania się TOGOWCÓW w osobniczych KATEGORIACH jako właściwościach NADLUDZI w trybie NAZISTOWSKIEJ doktryny ... "GOTT mit uns" TOGOWA HOŁOTA ... zdemoralizowana dzicz magistrów prawa ... nadętych jak HIMALAJE gówniarzy ... zgraja niepoczytalnych umysłowo - paranoików ... ubzdurała sobie, że będą bez końca ... w nieskończoność poniewierać, szastać ludzkim życiem , Godnością i Honorem ... będą bezkarni ... a posady, które służbowo obsadzają ... funkcjonując jako prywatny biznes pod państwowym szyldem w resorcie sprawiedliwości ... pecunio non olet ... i TAK pod Szyldem Wolnej, Niepodległej i Demokratycznej Rzeczpospolitej Polski odbywają się pospolite przestępstwa kryminalne, grabież i MORDOWANIE Obywateli ZORGANIZOWANE w ciągłości przez urzędy, instytucje, organa ścigania i wymiar sprawiedliwości... pod osłoną pseudo patriotycznego bełkotu trybem HIPOKRYZJI Prezydenta Bronisława KOMOROWSKIEGO ... cit. "Przezwyciężyliśmy ciężki czas ... podły czas ..." przy RÓWNOLEGŁYM wtórze bełkotu o "Zielonej Wyspie" i innych urojeniach insynuacji własnych kolesia po fachu ... kłamcy, oszusta, złodzieja i błazna imieniem : Donald TUSK, który zarządza przestępczością zorganizowaną państwowej administracji STRUKTUR państwowości RP ...
~odcisk
15-11-2013 / 17:38
Z doświadczenia wiem, że w sądach gdańskiej apelacji jest więcej informatyków, którzy potrafią zaznaczyć tekst, skopiować, wkleić i wysłać do strony postępowania - niż sędziów potrafiących czytać i stosować ze zrozumieniem przepisy obowiązujących ustaw.