Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
23 września 2020
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

ZAPISKI TENDENCYJNE - CZY PRAWO MOŻE SZKODZIĆ SPOŁECZEŃSTWU? Jerzy Prus

            Henryk Rolinski w szkicu "Biurokratyczny rekord świata" w warszawskim "Najwyższym Czasie" (z 20.02.2010, str. VII-VIII) pisze o biegunce ustawodawczej w Unii Europejskiej, narastającej biurokracji i absurdach. Jest to niszczenie społeczeństwa obywatelskiego, bo dawniej nieznajomość prawa szkodziła, a dzisiaj wchodzimy w etap strukturalnej nieznajomości prawa, czyli każdy może być skazany przy odpowiednio dużej ilości przepisów. W ciągu ostatnich pięciu lat, od 2005 do 2009 r., Dziennik Ustaw liczy średnio rocznie 16 tys. stron,  Polska podąża tu - trudno byłoby uznać, że z własnej woli, bo nawet niedawni zwolennicy UE w to zaczynają wątpić - w ślady Unii Europejskiej.

WOLNA OPINIA PUBLICZNA CZY OPINIA STEROWANA PRZEZ AGENTURĘ?

            Pozbywając się komunizmu w 1989 r. opozycja demokratyczna chciała prowadzić demokratyczne standardy. Po 1992 r., czyli po nocnej zmianie i liście Macierewicza coraz bardziej okazywało się, że "okrągły stół" to operacja dla zmylenia społeczeństwa. Jednym z narzędzi uzdrowienia miał być zakaz werbowania dziennikarzy przez służby specjalne za wyjątkiem takich sytuacji gdy odbywało się to za zgoda premiera. Sporządzona w 2007 r. lista agentów polskich w mediach liczyła 304 nazwisk, gdy premierzy wydali tylko kilkanaście pozwoleń na taki werbunek, czyli 90% agentów w mediach było z pominięciem prawa. Pisze o tym jeden z najlepszych dziennikarzy zajmujących się pozaprawna działalnością służb specjalnych Leszek Szymowski w "Najwyższym Czasie" z 20 lutego, str. XI-XII. W szkicu nie był poruszony problem agentów obcych wywiadów w mediach polskich.

MICHALKIEWICZ NIE TYLKO O SOBIESIAKU

            Najbłyskotliwszy polski felietonista Stanisław Michalkiewicz w felietonie "Starsi i mądrzejsi pacyfikuje" (znowu "Najwyższy Czas" z 20 lutego, str. XLV) pisze, że inni piszą, iż niezeznawający publicznie przed komisja hazardowa R. Sobiesiak miał związki z ABW, która miała związki z UOP, a ten z SB, a ci z UB, z ci z KGB i chodzi aż do Czeka i komentuje, że jego wystąpienie przed tą komisją to było prawie jak rozmowa "czekisty z czekista", że im nawet pogroził, bo "myśmy was wybrali" i zaczął użalać się jaki to ciężki ma los polski kapitalista, bo "jako przedsiębiorca muszę codziennie radzić sobie w absurdalnym świecie wzajemnie sprzecznych przepisów prawnych, pracowicie tworzonym przez posłów - mówił to Sobiesiak do posłów właśnie - i zwalczać bezprawne decyzje podejmowane przez bezmyślnych urzędników, oplatanych także z moich podatków".

Biedaczek ten Sobiesiak, ale jeszcze biedniejsi są ci polscy kapitaliści, którzy ani nie są związani ze służbami specjalnymi, ani nie maja znajomości w rządzącej PO. Całość konkluzji Michalkiewicza warto samemu przeczytać.

Jerzy Prus

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI 
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
redakcja@aferyprawa.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~lwgula
19-03-2011 / 13:40
1. TYLKO JEDEN NA ŚWIECIE LWG odkrył twierdzenie szersze od twierdzenia Pitagorasa. 2. TYLKO JEDEN NA ŚWIECIE LWG obalił przeprowadzony przez Hilberta dowód twierdzenia, które orzeka, że równanie X^{4} + Y^{4} = Z^{2} nie ma rozwiązań X,Y,Z, takich, że X,Y,Z należą do zbioru {1,2,3,...}. 3. TYLKO JEDEN NA ŚWIECIE LWG przeprowadził dowód twierdzenia, które orzeka, że równanie X^{4} + Y^{4} = Z^{2} nie ma rozwiązań X,Y,Z, takich, że X,Y,Z należą do zbioru {1,2,3,...}. 4. TYLKO JEDEN NA ŚWIECIE LWG wykazał, że dowód WTF(FLT) w liczbach X,Y,Z należących do zbioru {1,2,3,...} jest równoważny dowodowi WTF(FLT) w liczbach całkowitych, co obala przeprowadzone przez Sierpińskiego dowody WTF(FLT) dla niektórych n. 5. TYLKO JEDEN NA ŚWIECIE LWG obalił dowód WTF(FLT) podany przez Wilesa. 6. TYLKO JEDEN NA ŚWIECIE LWG udowodnił WTF(FLT), czego nie dokonali najwięksi geniusze przez okres ponad 350 lat. 7. TYLKO JEDEN NA ŚWIECIE LWG sformułował twierdzenie, które orzeka, że istnieje nieskończenie wiele rozwiązań x,y,z równania x^{2} + y^{2} = 2z^{2}, takich, że nieparzyste x,y,z są parami różne. 8. TYLKO JEDEN NA ŚWIECIE LWG, w sposób pośredni (nie poprzez dowodzenie nie wprost) obalił hipotezę Riemanna, za milion USD brutto. 9. TYLKO JEDEN NA ŚWIECIE LWG odrzucił drugi przypadek THE BIRCH and SWINNERTON-DYER CONJECTURE, za milion USD brutto. 10. TYLKO JEDEN NA ŚWIECIE LWG rozszerzył i udowodnił hipotezę Goldbacha. CAŁY ŚWIAT SKRĘCA SIĘ ZE ŚMIECHU LUB PODSKAKUJE Z RADOŚCI, że LWG nie istnieje jako autor naukowych sensacji XX i XXI wieku. lwgula.pl.tl/ Leszek W. Guła
~Krzysztof
28-02-2010 / 00:00
Polska znów stała się poligonem doświadczalnym w budowie utopijnego pańsrwa światowego,ponieważ nadaje się do tego wyjątkowo,z powodu pozbawienia Jej dużej części inteligencji w czasie wojny.Prawo i jego komplikacja jako jedna z form budowy takiego państwa służy temu celowi.Pierwszy "udany" eksperyment skończył się okrągłym stołem stąd ta śmiałość.
~robi
25-02-2010 / 00:00
Bierze taka gówniara 12 - 15 tysięcy i pierdzi w stołek obrażając i lekceważąc ludzi z których żyje i na których żeruje jak bakterie na żywicielu. zabrać bandytom w togach imunitety i sprowadzić kasty mafijne na ziemię i kazać żyć za 700 zł
~jebusekkitek
25-02-2010 / 00:00
Kupię kałasznikowa i tyle amunicji ile jest sędziów i prokuratorów w polsce
~zygfryd sprawiedliwy
25-02-2010 / 00:00
Po chamskim zachowaniu sędzi z imunitetem możemy my naród polski błagać tylko Bin Ladena o pomoc w walce o swoje prawa z mafią w togach. Bin Ladenie prosimy Cię o pomoc !!!
~wiśnia
25-02-2010 / 00:00
Te łachy w togach to zwykli ludzie no może o poziomie IQ mniejszym noiż przeciętny więc dlaczego nazywać ich Wysoki Sądzie chyba tylko dlatego że siedzą na podwyższeniach aby chociaż w ten sposób się wywyższać bo w żaden inny niestety nic sobą nie reprezentują Zabrać bandytom w togach imunitety i do łopaty za 600 zł
~ryszard b
25-02-2010 / 00:00
Zabrać bandziorom w togach imunitety i dać im pensje po 1000 zł to może sie w końcu zaczną zastanawiać co czynią narodowi polskiemu. Banda mafijna w togach.
~manhatan
25-02-2010 / 00:00
kiedy się skończy ta perfidna władza sądów i prokuratór POWSTANCIE NARODZIE KTÓRYCH GNĘBI SYSTEM sądów, prokuratór i urzędów skarbowych TO PO PROSTU MAFIA KTÓRA Z NAS NARODU ŻYJE I TO LUKSUSOWO a po prostu to kasty bandziorów w togach.
~maciek
24-02-2010 / 00:00
Film nie zniknął z powodów cenzury :) bynajmniej, był po prostu w komentarzach i przesunął się na liście ponieważ automat pokazuje tylko 3 ostatnie komentarze. Zostanie opublikowany w treści artykułu. Jest też gdzieś w komentarzach UWOLNIĆ GÓRZYŃSKICH. pozdrawiam
~maciek
24-02-2010 / 00:00
W polskich sądach dzieje się ciekawie... " rel="nofollow">www.youtube.com/v/jyM7_1MmRqk&hl=pl_PL&fs=1&">www.youtube.com/v/jyM7_1MmRqk&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"> " rel="nofollow">www.youtube.com/v/lML1tpPhlxA&hl=pl_PL&fs=1&">www.youtube.com/v/lML1tpPhlxA&hl=pl_PL&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344">