Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
9 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 25-05-2013

Walka nagrywanie i jawność rozpraw sądowych w Polsce. Sprawa Andrzeja Ranka to przykład, jak jedna osoba może wpłynąć na kształt Polski...


W styczniu i marcu b.r. sędzia Ewa Solecka odmówiła prawa do nagrywania dwu rozpraw Sądu Okręgowego w Katowicach z udziałem Andrzeja Ranka. Ministerstwo Sprawiedliwości w pewnym uproszczeniu twierdzi, że odmowa prawa do nagrywania rozpraw cywilnych nie ma podstawy prawnej (zobacz http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6. nsf/main/383CAD80 ), w związku z czym Andrzej Rank złożył wniosek o odsunięcie pani sędzi Soleckiej i skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na przekroczeniu uprawnień służbowych. Sprawę sporu o jawność tych rozpraw opisywaliśmy wcześniej - zob.:

!

http://www.youtube.com/watch? v=hdGtkQ6dS00
http://www.youtube.com/watch? v=_lDQ0R1hYQI
http://www.youtube.com/watch? v=a-NRZ6tlNx0

Prokuratura nie dokonała szeregu wymaganych czynności wyjaśniających i odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie. A. Rank zaskarżył do sądu odmowę wszczęcia śledztwa.

Zażalenie A. Ranka rozpatrywał Sąd Rejonowy w Katowicach 23 maja b.r. (sygn. V Kp 123/13). Przewodniczy pani sędzia Anna Hajduk (na zdjęciu). Sąd postanowił rozważyć, czy może rozpatrywać tę sprawę, gdyż domniemane przestępstwo miało być dokonane przez sędziego sądu nadrzędnego (Sąd Rejonowy w Katowicach podlega tutejszemu Sądowi Okręgowemu) i dlatego odroczył posiedzenie. 

Na filmie: wystąpienie Andrzeja Ranka i postanowienie sądu

Kontakt z redakcją: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/ wolnyczyn/
http://www.youtube.com/user/ wolnyczyn
http://wolnyczyn.nowyekran. net/
http://3obieg.pl/author/ WolnyCzyn/

Adam Słomka nielegalnie aresztowany 8 maja podczas posiedzenia Sądu Okręgowego w Warszawie 
ponieważ chciał nagrywać przekręty sędziów !

!

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm - Polska
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~17latek
06-06-2013 / 10:35
ludziska-ustalcie adresy tych świń i nie przed sądami pikietujcie, ale przed domami, klatkami schodowymi,itp.
~17latek
06-06-2013 / 10:32
banda świń w togach, traktująca sądy jak wlasne folwarki. Wiemy ze to przez Bolka, ktory nie uciął głowy bo tak mu kazano przy okraglym stole, ale te kurwy w togach sie doczekają!!!! Ten tu watażka to jawny przyklad-ojciec i matka sędziowali za peerelu i wyrosło takie coś. Słomka z twarzy-zgadza sie-pieniacz-ale inteligentny- ile mozna, ile mozna znosic to łajdactwo.
~bardziej obiektywnie
01-06-2013 / 17:46
No ,cóż uzupełniam j/n opinię , bardziej niż obiektywnie a popieram ją nie mrzonkami , czy też domniemaniami , lecz własnymi bardzo traumatycznymi przeżyciami, wyniesionymi wprost z sal sądowych .Dotyczą one konkretnych sędziów, ze strony których to spotkało mnie wiele krzywd i bardzo wiele złego . Było tego tak dużo ,że pewnie wszystkiego nie wymienię . W każdym bądź razie na pewno min . było to : ich bezpardonowa wysokiej klasy arogancja i manifestacja ich niby władzy , chamstwo najwyższej miary , buta , kumoterstwo i wzajemne sobie jawne sprzyjanie schlebianie , ale i jednocześnie widoczny brak wiedzy w kwestii tego , o czym osądzali , nie wspominając już o braku z ich strony szacunku do samego prawa i ewidentnie braku profesjonalizmu zawodowego , co w wydaniu większości polskich sędziów stanowi niestety aż wstyd powiedzieć , stanowi normę na salach sądowych .( służę gdy ktoś chciał badaniami , albowiem takowe na temat pracy sędziów już są i dumą wcale ich nie napawają ) . Kultura osobista , uprzejmość , ale i uczciwość , poczucie sprawiedliwości , stanowi zapewne atrybuty równie dla nas pożądane , albowiem wielce deficytowe w polskim sędziowskim wydaniu . No cóż na przykładzie mojej sprawy sędziowie owi dali przykład na to ,że te co istotne z punktu widzenia prawa sprawiedliwości i zwyczajnie ludzkiej uczciwości , niestety nie ma racji bytu i nie miejsca w polskim wymiarze sprawiedliwości .!!!!! .No to zachodzi ważne do rozstrzygnięcia zagadnienie prawno - moralne dla nas dla całego narodu polskiego . Po co nam taki bezproduktywny wymiar sprawiedliwości , reprezentowany przez takich butnych ch ... ów ?!!.Z takimi sędziami mamy niestety do czynienia . Nie wiem czy to immunitety i inne , zupełnie niesłusznie nadane im przywileje , czy co innego odebrało im rozum . co doprowadziło do tego ,że czują się jako jakaś elita wybranych i zarazem, w żaden sposób nietykalnych !!! Takie ich nijakie , zarazem bardzo krzywdzicielskie sądzenie , to nie tylko mój przypadek. Tak się dzieje w wielu innych ludzkich sprawach , gdzie sędziowie tacy j/w doprowadzić potrafią nie do sprawiedliwych rozstrzygnięć , lecz jedynie do ludzkich , wieloletnich dramatów .!!!! Nie może być dalej miejsca w naszym społeczeństwie dla takich sędziów , którzy nie dość ,że mentalnie się do takiej pracy nie nadają , to na domiar tego , jeszcze za nic mają prawo !!!! . No cóż nie o take......Polskę przecież nam chodziło , to też uważam,że najwyższy już czas na rozliczenia , czas na tą spóźnioną , ale jednak bardzo potrzebną lustrację . Potem tym sędziom co należy , to należy niezależnie od stopnia ich przyklejenia do stołka , który zapewne jest znaczny . ale to nie szkodzi jak trzeba przeciąć wrzód to trzeba i powiedzieć należy : dość takiego dalej sądzenia nie - dziękuję .......spadaj dz...u i nie dręcz już więcej polskiego narodu !!!!
~obiektywnie
26-05-2013 / 23:48
Nikt nie powiedział, że demokratyczny naród zechce dalej obecnych sędziów czy prokuratorów. Sędzią może być szanowany obywatel nie koniecznie ze środowiska obecnych prawników. Przecież sędziowie tez nie mają najmniejszego pojęcia o sprawach które rozsądzają. Prokuratorów mogą zastąpić nowi ludzie. Nikt nie jest niezastąpionym i każdy, a szczególnie prokuratorzy czy sędziowie nie powinni być świętymi krowami których nie obejmuje żadna społeczna kontrola. Chcieliście przywilejów i wygodnego życia na koszt społeczny to mogliście uszanować Społeczeństwo jako płacącego wam wynagrodzenie. Szanowne grono prokuratorsko -sędziowskie, napluliście na rękę która was do tej pory karmiła. Nie udajcie, że nic się nie stało. Mieliście wiele lat na zmiany,teraz czas ponieść konsekwencje czynionego bezprawia za zasłoną immunitetów.Immunitety służą części z was do tuszowania po prostu przestępstw. Nękaliście uczciwych ludzi -teraz oni maja prawo przemówić i zadecydować czy w ogóle jest dla was miejsce w tym społeczeństwie Nikt nie powiedział, że będziecie z pieniędzy społecznych nadal dostawać tak wysokie emerytury.Społeczeństwa na to nie stać. Skoro ludziom zabiera się przywileje -teraz czas demokratycznie na wasze nieuzgodnione z Narodem, a przypisane sobie dyktatorko przywileje.Jeżeli moja opinia jest zbyt łagodną, to tylko dlatego że są ludzie którzy są w stanie ją uzupełnić.
~obywatel
25-05-2013 / 22:08
Zakopiańska chucpa. Nowatorsko - mafijna budowa drogi ekspresowej przez Biały Dunajec. Za polityczne ambicje pseudo – polityków tym razem płacą Górale z Białego Dunajca PDF Drukuj Email sobota, 25 maja 2013 14:14 W związku z mistrzostwami Europy w piłce nożnej nasi ulubieńcy narodu wprowadzili tzw. spec – ustawę drogową. Od tego czasu a także obecnie w Polsce przestało się racjonalnie myśleć. Wytyczaniem przebiegu dróg od czasu wejścia „spec ustawy „ rządzą lokalne układy z GDDK i A. W programie telewizji Polsat „ Państwo w państwie” cała Polska poznała metody działań polskich władców budowy dróg. Historie rodzin i likwidacji ich lokalnych biznesów – będących ich jedynym źródłem dochodu – były oburzające . Stawiano bezmyślnie ochrony dźwiękochłonne, których dorobiliśmy się najwięcej na 1 km autostrady w Europie. Tak było w sprawie rodziny Adamowskich w Piotrkowie Trybunalskim. Dzisiaj są bankrutami bo pies z kulawą nogą nie zaglądnie do ich zakładu wymiany opon , do którego nie ma dojazdu, zaś wg GDDK i A do zakładu wulkanizatorskiego w Piotrkowie można dojechać - także przez Wiedeń. DSC00322DSC00324 Kolejny przykład to zamknięcie w zakładzie psychiatrycznym Warszawiaka, który kwestionował legalność postawienia ekranów na wiadukcie w Warszawie, w czym rację przyznał mu sąd. Nie mogliśmy jednak domyślać się, że władze lokalne na Podhalu wpadną na jeszcze bardziej kuriozalny i bezczelny pomysł i będą z pomocą prokuratury i sądu oskarżać a nawet sądzić inwestora budowy budynku w Białym Dunajcu - Tadeusza T., zarzucając mu najpierw samowolę budowlaną budowy na którą miał legalne zezwolenie po czym, kiedy okazało się że budowa jest legalna posądzono go o rzekome wyłudzenie zezwolenia na budowę w oparciu o nieaktualną mapę geodezyjną. O co właściwie chodzi w sprawie ? Sprawa wydaje się nadzwyczaj prosta. Politycy lokalni wymyślili sobie organizację olimpiady w Zakopanem. Skoro olimpiada to muszą być i drogi. Skoro muszą być drogi to trzeba zastraszyć górali aby nie odważyli się do blokowania jej budowy. A jeśli podejmą taką próbę – to będzie się im wszczynać sprawy karne, które zgodnie z art. 11 kpc są wiążące dla sądu cywilnego. Zawiadomieni przez górali z okolic Zakopanego, nasze stowarzyszenie postanowiło o wstąpieniu do sprawy Tadeusza D. W dniu 15 maja złożyliśmy w sprawie II K 158/13 Sądu Rejonowego w Zakopanem pod przewodnictwem SSR Marka Marchalewicza wszystkie dokumenty przewidziane w art. 90 par. 1,2 kpk ( uchwałę, upoważnienie, statut, wypis z KRS) a także pojechaliśmy w trzy osobowym składzie przedstawicieli. Sprawa wydawała się na tyle ogólnospołeczna ale także i dotycząca indywidualnego obywatela, że nasz udział w sprawie był uzasadniony. Ale nie dla SSR Marka Marchalewicza z Sądu Rejonowego w Zakopanem. Otóż wg Pana super sędziego nie dopuścił on do udziału Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu uzasadniając, że: oskarżony ma 2 obrońców z urzędu którzy bronią jego interesów, trudno zatem przyjąć by oskarżony potrzebował dodatkowej pomocy ze strony jakiejś organizacji społecznej lub jakiegoś tam stowarzyszenia. I właśnie dlatego udział Stowarzyszenie nie leży w interesie wymiaru sprawiedliwości. Na nagrywanie audiowizualne Pan SSR Marek Marchalewicz także nie wyraził zgody i wiedział dlaczego !!! Aż dziw bierze, że doświadczony wiekiem i stażem sędzia może wydawać tak durnowate uzasadnienia chyba, że ma w tym jakiś interes. I jak się zdaje miał. Proces bez nagrywania i udziału organizacji społecznej sprowadził się do pytań sądu sugerujących odpowiedź, do naprowadzania świadków na odpowiedź której oczekiwał sędzia, a co najgorsze to pozbawienia prawa oskarżonego do swobodnych wyjaśnień - bo sędzia wszystko już wiedział. Protokół tej sprawy w najmniejszym stopniu nie odpowiada jej rzeczywistemu przebiegowi. Brak jest istotnych i składanych swobodnie zeznań świadków, bowiem ich rzeczywistą treść znacząco modyfikował sędzia. A w sprawie zeznawali bardzo ważni świadkowie tj pracownica Starostwa w Zakopanem z Wydziału Architektury oraz geodeta, który uaktualniał zmiany na mapie geodezyjnej z 2009 w maju i sierpniu 2012 r. nie nanosząc tej najważniejszej, że plany co do przebiegu drogi z 2010 r. i kwietnia 2012 r. uległy zmianie i stały w kolizji z budową. Co gorsze nikt ze Starostwa o tym nie wiedział !!! Należy zapytać co więc oni w Starostwie w Zakopanem robią !!! Co najbardziej durne, a czemu Pan sędzia jak się zdaje dawał wiarę, to iście fantastyczny fakt, że w Starostwie w Zakopanem Wydział architektury nie sprawdza map, a także nie robi tego geodeta wiedząc, że mapy są już zmienione, co gorsze geodeta nanosi na nie zmiany ale nie nanosi tej najistotniejszej – dotyczącej zmiany przebiegu drogi ekspresowej. A to przecież obowiązkiem geodety była odmowa dokonywania zmian na mapie która nie była aktualna. A teraz urzędnicy Ci chcą utopić w skazaniu inwestora, który rozpoczął budowę zgodnie z wydanym zezwoleniem i przerwał ją kiedy decyzją administracyjną budowę wstrzymano w celu wyjaśnienia sprawy. Nie wspomnimy już o tym, że sędzia pyta świadków co oni o tym myślą i jak uważają, a nie co mieli robić zgodnie z prawem polskim. W sprawie budowy drogi ekspresowej Kraków – Zakopane jest zresztą wiele innych kantów. GDDK i A jako inwestor wystąpił o zezwolenie na przebudowę i rozbudową istniejącej drogi – czyli przebudowę po jej starym śladzie ( w Białym Dunajcu). W 2012 r. bez wiedzy mieszkańców okazało się, że nie jest to rozbudowa drogi starej ale projektowanie i budowa nowej od zera po innym śladzie, na podstawie tych samych uzgodnień. Co gorsze budowa drogi po starym śladzie nie powodowała tak znacznych wyburzeń, zaś po nowym niszczy najładniejsze pensjonaty. Można by zapytać co lub kto za tym stoi, że inwestor drogi ekspresowej nie prowadzi inwestycji po wolnym i pustym terenie – co proponują mieszkańcy Białego Dunajca. Odpowiedź jedyna logiczna to taka, że wolne grunty są gruntami gminnymi i pewno można zrobić na nich jeszcze kiedyś interes. A grunty prywatne z pensjonatami można zniszczyć a najlepiej jeszcze oskarżyć inwestorów o nie istniejącą samowolę budowlaną i nie zapłacić im żadnego odszkodowania. Tacy są właśnie wybierani przez nas samorządowcy !!! PS. Radzimy Ministrowi Sprawiedliwości i wizytatorowi Sądu Okręgowego aby przyjrzał się poziomowi wiedzy SSR M. Marchalewicza, bowiem jego uzasadnienie w sprawie odmowy udziału stowarzyszenia: 1. obraża i poniża legalnie działającą organizację pozarządową w Polsce i rozważymy pozwanie na drodze cywilnej Pana sędziego 2. dowodzi, że sędzia działa wbrew prawu polskiemu i powinien się szkolić z jego znajomości co przewiduje na szczęście ustawa o ustroju sądów powszechnych. Aby nie być gołosłownym przywołujemy orzeczenie SN z 15.11.1076 r. i Glosę W. Daszkiewicza nr. NP. 7-8/1977 – z których wynika jednoznacznie, że sąd nie może odmówić dopuszczenia do udziału w sprawie organizacji społecznej ze względu na dobro wymiaru sprawiedliwości tylko dlatego, że wystąpienia organizacji społecznej będą wyłącznie korzystne dla oskarżonego. Przypomnieć też trzeba Panu sędziemu, że w ani jedny zdaniu ani słowie naszego wniosku o wstąpienie stowarzyszenia nie ma wzmianki po czyjej stronie występujemy, bowiem Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu wstępuje wyłącznie w sprawach przestrzegania przez obywatela prawa do sprawiedliwego sądu – czego jak widać SSR Marek Marchalewicz bardzo się obawiał. NASTĘPNY TERMIN ROZPRAWY; 17.07. godz. 8,30 – Sąd Rejonowy Zakopane – sygn. akt II K 158/13 – ul. Gimnazjalna 13
~obserwator
25-05-2013 / 21:59
Sprawa jest prosta, jak sędzia jest skorumpowany to nie chce aby nagrywać jego przekręty, jak sprawa nie jest ustawiona i sędzia postępuje zgodnie z prawem to nie widzi powodów aby zabraniać nagrywania. Wniosek jest więc prosty - tylko skorumpowani sędziowie zabraniają nagrywania posiedzenia...