Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
27 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA NIEZALEZNE CZASOPISMO INTERNETOWE LUSTRACJA PRAWNIKÓW KTO POLEGA LUSTRACJI USTAWA LUSTRACYJNA LUSTRACJA PRAWNIKÓW OD 15 MARCA  - OSOBY ZOBOWIĄZANE SĄ DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I UJAWNIANIA DOKUMENTÓW SB 

Sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcowie prawni, notariusze i komornicy od 15 marca rozpoczną składanie oświadczeń lustracyjnych. 
Jeżeli obowiązku tego nie spełnią w terminie – otrzymają zakaz wykonywania zawodu.

Wszyscy prawnicy już od 15 marca będą musieli rozpocząć procedurę składania oświadczeń lustracyjnych. Obowiązek ten będzie ciążył na nich, nawet jeżeli podobne oświadczenia składali już na podstawie wcześniejszej ustawy lustracyjnej. 

KTO PODLEGA LUSTRACJI I KOMU SKŁADA OŚWIADCZENIA

• Prezesi sądów – ministrowi sprawiedliwości
• Sędziowie – Krajowej Radzie Sądownictwa
• Prokuratorzy – prokuratorowi generalnemu
• Adwokaci – właściwej Okręgowej Radzie Adwokackiej
• Radcowie prawni – właściwej Okręgowej Izbie Radców Prawnych
• Notariusze – ministrowi sprawiedliwości
• Komornicy – ministrowi sprawiedliwości 

Adwokaci i radcowie
Ustawa o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa stanowi, że obowiązek złożenia oświadczenia lustracyjnego spoczywa m.in. na adwokatach i radcach prawnych, którzy urodzili się przed 1 sierpnia 1972 r. Oświadczenia lustracyjne muszą być złożone w terminie miesiąca od zawiadomienia o tym obowiązku przez właściwy organ. Niedotrzymanie tego obowiązku skutkuje zakazem wykonywania zawodu. Właściwy organ ma natomiast 30 dni na dokonanie zawiadomienia. Organem tym jest właściwa okręgowa rada adwokacka lub okręgowa izba radców prawnych.
– Jesteśmy przygotowani do lustracji i okręgowe izby sporządzają już listy adwokatów, którzy urodzili się przed 1 sierpnia 1972 r. i muszą złożyć oświadczenie – mówi Stanisław Rymar, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej.
Dodaje on, że z uwagi na fakt, że ustawa lustracyjna nie mówi nic na temat aplikantów, to Rada zdecydowała, że zawiadomienia będą wysyłane również do nich, gdyż ustawa o adwokaturze nakazuje traktować aplikantów tak jak adwokatów. Poza adwokatami i radcami lustracji będą musieli poddać się również notariusze i komornicy, którzy swoje oświadczenia będą składali do ministra sprawiedliwości. 

Sędziowie i prokuratorzy
Obowiązek złożenia oświadczenia lustracyjnego spoczywa także na prezesach sądów oraz sędziach oraz na kierownikach powszechnych lub wojskowych jednostek organizacyjnych prokuratury i wchodzących w ich skład prokuratorach – jeżeli urodzili się przed 1 sierpnia 1972 r. Prezesi sądów złożą oświadczenia do ministra sprawiedliwości, a sędziowie do Krajowej Rady Sądownictwa.
– Krajowa Rada Sądownictwa wysłała już do prezesów sądów polecenia przesłania listy sędziów, którzy urodzili się po 1 sierpnia 1972 r. i z pewnością procedura rozsyłania zawiadomień o obowiązku poddania się lustracji zostanie zakończona do 15 kwietnia – mówi sędzia Jarema Sawiński z Krajowej Rady Sądownictwa. Obowiązek powiadomienia prokuratorów o konieczności poddania się lustracji spoczywa natomiast na prokuratorze generalnym, którym jest minister sprawiedliwości.

Liczby
Sędziowie 8250
Prokuratorzy 5200
Adwokaci 6650
Radcowie prawni 22500
Notariusze 1750
Komornicy 600

za Gazeta Prawna

Kolejne strony dokumentują stale uzupełniane cykle nieodpowiedzialnego zachowania się funkcjonariuszy władzy i urzędników państwowych:
Sędziowie - oszuści. W tym dziale przedstawiamy medialne dowody łamania prawa przez sędziów - czyli oszustwa "boskich sędziów". Udowodnione naruszania procedury sądowej, zastraszania świadków, stosowania pozaproceduralnych nacisków na poszkodowanych i inne ich nieetyczne zachowania. Czas spuścić ich "z nieba na ziemię" :-)
  Prokuratorzy - czyli tzw. "odpady prawnicze", śmiecie, najczęściej nieetyczni i nie dokształceni funkcjonariusze władzy. Aktualizacja na rok 2007.
Prokuratorzy do zwolnienia od razu - ARCHIWUM - 2006r
SKORUMPOWANI SĘDZIOWIE I PROKURATORZY - czyli nie tylko pijackie wpadki
 "boskiej władzy" , którzy w końcu spadli na ziemię...:-)

Oszustwa polityków - przekręty i wpadki znanych "mniej lub więcej" polityków, czyli urzędników państwowych oszukujących i pasożytujących na narodzie - stale uzupełniany cykl: POLITYKA WłADZA PIENIąDZ
Policyjne afery 2007 - handel tajnymi informacjami ze śledztw, narkotykami, wymuszenia policyjne, pijani policjanci, policjanci terroryzujący własną rodzinę i świadków... - słowem "psie przękręty".
oszustwa komornicze - pasożytów społeczeństwa, często typowych chamów i nieuków,  którzy oszukują właścicieli firm, poszkodowanych i wierzycieli oraz w dupie mają obowiązujące PRAWO
Urzędnicy państwowi i ich matactwa 2007 - dokumentujemy tu oszustwa urzędników państwowych takich jak: polityk, wójt, starosta, burmistrz, prezydent, rzecznik - wszelkich kombinatorów na których utrzymanie pracujące całe społeczeństwo, a którzy swoje publiczne stanowisko wykorzystują dla swojej prywaty i zysku. 
UDOKUMENTOWANE  FAKTY POMYŁEK LEKARSKICH
Psychiatryczne przekręty pseudo-biegłych udających lekarzy - aktualny stale uzupełniany cykl przedstawiający typowych schizofreników, decydujących o zdrowiu i majątkach ludzi, którzy bez wiedzy za to za kasę wydają opinie niezgodne z prawdą i nie mające nic z fachowością...
  Poseł to ma klawe życie :-)

Krytyka wyroków sądowych nie jest godzeniem w niezawisłość sędziowską. Nadmiar prawa prowadzi do patologii w zarządzaniu państwem - Profesor Bronisław Ziemianin

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

A dla odreagowania sympatyczne linki dla poszkodowanych przez schorowane organy sprawiedliwości :-))
10 przykazań dla młodych adeptów prawa, czyli jak działa głupota prawników + modlitwa...
"walczący z wilkami, szeryf z Bieszczad czyli z impotentnymi organami (nie)sprawiedliwości?" takie sobie dywagacje Z. Raczkowskiego
Wilk Zygfryd - CZARNA BIESZCZADZKA RZECZYWISTOŚĆ...

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com  
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński i sympatycy SOPO

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm 
redakcja@aferyprawa.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.