Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
15 kwietnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA WAŁĘSA PRZYZNAJE SIĘ DO WSPÓŁPRACY Z SB SOLIDARNOŚĆ SWORZONA PRZEZ AGENTURĘ

WAŁĘSA PRZYZNAJE SIĘ DO WSPÓŁPRACY  Z SB - kim jest Lech Wałęsa? - odpowiedzi na zarzuty Wałęsy.

 Przez długi czas Wałęsa przeczył, że kiedykolwiek współpracował z SB. Ostatnio, po ujawnieniu przez IPN dokumentów świadczących o  kontaktów z  Jacka Kuronia ze  służbami specjalnymi PRL zmienił zdanie. Twierdzi , że Kuroń i 20 innych działaczy z jego otoczenia było upoważnionych przez niego do  prowadzenia rozmów z SB w celu nawiązania współpracy, z czego narodziło się porozumienie w Magdalence i przy „okrągłym” stole. W zasadzie część społeczeństwa interesująca się sprawami politycznymi i społecznymi kraju w tamtym czasie wiedziała o ofercie KOR-u wysyłanej uparcie do ówczesnych władz PRL za pośrednictwem SB, ale   nie dysponowała jednoznacznymi dowodami. Teraz IPN dostarczył takich dowodów, a Wałęsa  je potwierdził i  przyznał, że współpracował z SB za pośrednictwem 20 delegowanych przez niego pełnomocników. Mirosław Krupiński , były wiceprzewodniczący Solidarności, pokazał jak  np. Frasyniuk  realizował to porozumienie na polecenie Wałęsy i Kiszczaka. Cyt.   (…) w czasie kiedy interesy „Solidarności „  jako całości były dla mnie pierwszoplanowe , tego aspektu „solidarności więziennej” nie poruszałem, aby obrazu „S” nie psuć. Teraz  w roku 2001, zaczynają docierać do mnie, układające się w całość dalsze fragmenty politycznej prostytucji, których dalej maskować powodów nie mam. (…)

Gdzieś na przełomie lat 82/83 przywieziono do Łęczycy Władysława Frasyniuka. Przez kilka dni trzymano go oddzielnie, a następnie „dokwaterowano” do nas. Było nas już wtedy ponad dziesięciu i od czasu do czasu zmieniano nam strategicznie cele. Po jednej z takich roszad znalazłem się sam na sam z Frasyniukiem w małej celi z czteroma pryczami. Zastanawiałem się nad celem takiej rozrzutności metrażowej –cele były zwykle przepełnione, tutaj pomimo dwóch pustych prycz nie dokwaterowano nam nawet wtyczki ( byli tacy). Najmniej machiawelicznym wytłumaczeniem mogło być , że cela miała dobry podsłuch i chciano posłuchać naszych rozmów. Rozbawiony pomyślałem że słuchających spotka raczej zwód bo Frasyniuka za tytana intelektu raczej nie uważam – zatem szans za ekstra fertyczne  dyskusje z mojej strony  nie było. W jakimś jednak stopniu się pomyliłem – Władek miał dziwnie wiele do powiedzenia. Nie  mówił wprawdzie własnym językiem tylko cytatami z Michnika , Kuronia & Co ale mówił zadziwiająco wiele zadziwiająco płynnie. Wręcz recytował. Nie było w tym „prawie monologu” , nic o „Solidarności” , członkach KK , której obaj byliśmy , ani o sytuacji Polski, której wykładnikiem była nasza obecność w Łęczycy. Było natomiast wiele o strategii dojścia do władzy  i o władzy tej przyszłym składzie. A ów referowany skład był z grubsza, taki jak to dziś bym określił pomagdalenkowy -  czyli Frasyniuka idole, Frasyniuk  i ci, co z nimi trzymać będą. ( …) Do tej pory nie jestem pewien co było powodem tej wylewności. (…) Może inspiracja Kiszczaka & Co, którzy mogli uważać mnie za kandydata przyszłego magdalenkowca. Może wreszcie  frasyniukowe mniemanie , że nikt okazji przyłączenia się do przyszłej władzy  się nie oprze i będzie o jej względy j czynem i lojalnością zabiegał. Najbardziej dziś prawdopodobna wydaje mi się mieszanina wszystkich trzech powodów – bo przecież ktoś musiał nam to tet a’ tet  w pół pustej celi zorganizować , a mój „wykładowca teorii dorwania się do przyszłej władzy” mówił otwarcie, jak do swojego. A Ja go nieszczęsny zbyłem jak głupiego dzieciaka i wyśmiałem ( nie próbując nawet uwagi na spodziewany podsłuch i Frasyniuka własne walory intelektualne , polemizować) wywołując najpierw zdziwienie i konsternacje , następnie wyraźna wrogość. Musiał jakiś plan w stosunku do mnie się w tedy  rypnąć. …Czyj? (1)              

 

    A więc Krzysztof Wyszkowski miał racje widząc w Wałęsie agenta SB, który nie tylko sam współpracował , ale i innych do tego nakłaniał , pod pretekstem walki o sprawy społeczeństwa.

Stąd zrozumiałe staje się dlaczego na pogrzebie Kuronia był Jaruzelski, Kiszczak, były aktyw KC PZPR. Byli, bo Kuroń był człowiekiem.

 

Dr Leszek Skonka – były działacz przedsierpniowej opozycji (ROPCiO, WZZ), współorganizator i współkierujący strajkiem  sierpniowym  we Wrocławiu, skazany przez KORoSolidarność  na karę śmieci cywilnej za sprzeciwianie się oddawanie kierownictwa  Związku ludziom KOR-u

 

1.Zaułki zbrodni,  Ottawa, Kanada 2005

 

Kazimierz Switoń: 
Żydzi opanowali centralne władze „Solidarności”- 26-lecie NSZZ Solidarność

 Podam tylko niektóre wydarzenia z mojego życia. Pragnę zaznaczyć, że kierowana przez żydów Służba Bezpieczeństwa PRL od maja roku 1977 (kiedy to uczestniczyłem w głodówce protestacyjnej w kościele św. Marcina w Warszawie, w obronie aresztowanych robotników z Radomia i Ursusa) do roku 1989 sporządziła 20.000 (dwadzieścia tysięcy!!!) stron raportów operacyjnych na temat mojej otwartej walki z żydokomuną, którą to walkę rozpocząłem właśnie ową głodówką w maju 1977 roku. 

Dzisiaj nadal fałszuje się najnowszą historię Polski. Żydzi opanowali centralne władze „Solidarności” i nie dopuszczają do ujawnienia kto pierwszy i gdzie powoływał pierwsze w obozie komunistycznym Wolne Związki Zawodowe i pokazał drogę do wolności. Powstanie „Solidarności” przypisuje się Lechowi Wałęsie, a prawdą jest, że pierwsze Wolne Związki Zawodowe powstały z mojej inicjatywy 23 lutego 1978 roku w Katowicach..

 Żydzi z Komitetu Obrony Robotników nie chcieli dopuścić do ich powołania.

Chcieli za wszelką cenę nasz WZZ zdominować i nami kierować. Ponieważ nie daliśmy się opanować, to w późniejszym okresie pomagali Służbie Bezpieczeństwa nas niszczyć. Niszczyć dlatego, ponieważ nasze związki miały charakter chrześcijański, a do tego KORowcy dopuścić nie chcieli. Usiłowali oni zorganizować w Polsce lewackie Komisje Robotnicze – myśmy im w tym przeszkodzili. Dlatego próbowali nas wyeliminować organizując WZZ w Gdańsku, gdzie wstawili Wałęsę, którego nazwisko jako agenta Służby Bezpieczeństwa zamieszczone było na drugiej „liście Macierewicza”, którą Antoni Macierewicz utajnił. Wyznanie pana Kieresa, iż Lech Wałęsa nie był agentem SB jest jawnym żydowskim oszustwem. 

Największym publicznym przyznaniem się żydów, że rządzą naszą Ojczyzną i kierują niektórymi polskimi biskupami, było żądanie żydów usunięcia Krzyża papieskiego z terenu KL Auschwitz w Oświęcimiu. Usunięcie Krzyża z największego cmentarza naszego Narodu, gdzie Polacy mordowani byli przez Niemców za to tylko, że byli Polakami. My katolicy mamy prawo mieć na swoich mogiłach Krzyż, a żydzi którzy rządzą obozem zagłady w Oświęcimiu tym zamordowanym Polakom tego prawa odmawiają.

 Mógłbym podać jeszcze wiele przykładów rządów żydów nad Polską, ale zostawiam je do moich wspomnień o fałszowaniu najnowszej historii Polski, które mam nadzieję wydać jeszcze w tym roku [...]

 

 

Poznajmy bliżej Wałęsę.
ODPOWIEDZI LECHA WAŁĘSY NA ZARZUTY...

 

----- Original Message -----
From: lwprezydent
Sent: Friday, September 01, 2006 12:57 PM
Subject: Re: Pamiec Narodu , Dr Leszek Skonka : WAŁĘSA PRZYZNJE SIĘ DO WSÓŁPRACY Z SB

Facet co ja mam z tym Waszym g.. zrobić wszystko co piszecie o mnie to kłamstwo i pomówienie                   Wszędzie gdzie udało się dotrzeć do oryginałów jak n/p dziennika rejestracji agentów ,,TW , poprzez Karty -E14.i.t.d . Nigdy tam nie było mojego nazwiska .i mojego  Podpisu  To i inne było podawane że istnieje w zapisie , poprzez ksera , z ksero . Nie było , bo nie mogło być oryginałów . Na bazie tych spreparowanych ksero z ksero materiałów , SB uwiarygadniała swoją prowokację i tak dostawałem się w opisy , na przykład do wniosku o internowanie i winne opisy .Mam nadzieje że sprawdzicie to i szybko mnie przeprosicie .W moim jedynym przypadku od początku do końca sprawa została zrobiona co potwierdził nawet sąd lustracyjny , a co jest w opisie wyroku tegoż Sądu .
 
Odpowiadam  na wszystkie Wasze pytania i wątpliwości 
Staram się z tysięcy respondentów wybrać najbardziej ciekawe problemy i na nie odpowiadać nie jestem wstanie przy obecnej technice każdemu z osobna odpowiedzieć przepraszam .  odpowiedzi  często są szablonem i nie zawsze pasują do wszystkich proszę wybaczyć i nie obrażać się kogo to nie dotyczy .
Mój  adresy ::    skype 1980 :: e-mail          lwprezydent@wp.pl ::
-----------------------------------------------------
Komu nie podoba się mój styl prowadzenia walki i bezkrwawe zwycięstwa nad komuną pod moim kierownictwem , może popisać się w walce na Kubie , w Korei Północnej, czy Chinach ,polecam .i zwracam że tu było jeszcze ciężej ,Oddałem Wam pełne zwycięstwo i prosiłem weźcie sprawy Polskie w Swoje ręce .jeśli był gdzieś błąd i zły ruch to tylko tu Pozdrawiam fenomenalni bohaterowie spóźnieni o 26 lat .
L.Wałęsa
Ja upoważniłem J. Kuronia i jeszcze około 20 osób w różnym czasie do rozmów w tym z SB , bo wtedy podstawowe decyzje były w ich rękach . Wyznaczeni nie byli upoważnieni do podejmowania decyzji , a tylko do odblokowania marszu do Wolnej Polski ..Tajne negocjacje prowadził w jakimś czasie między innymi z mojego polecenia Kaczyński .w tym przypadku chodziło o to by wyrwać komunistom P. Jóźwiaka i P Malinowskiego z ich organizacjami .i osadzić zamiast zgłoszonego Kiszczaka Premierem Tadeusza Mazowieckiego
----------------------------------------------------
W związku z wypowiedzi? L. Wałęsy, (...) 
Kancelaria Prezydenta RP poinformowała w komunikacie przesłanym wieczorem PAP, ?e "Prezydent RP Lech Kaczyński nigdy nie był upoważniany przez Lecha Wałęsę do prowadzenia rozmów lub negocjacji z funkcjonariuszami organów bezpieczeństwa PRL i nigdy o takie upoważnienie nie zabiegał. Nigdy też takich rozmów z przedstawicielami SB nie prowadził". "Rozmowy prowadzone w 1989 r. z Jerzym Jóźwiakiem (Stronnictwo Demokratyczne) i Romanem Malinowskim (Zjednoczone Stronnictwo Ludowe) dotyczyły pozyskania poparcia tych partii dla rządu z niekomunistycznym premierem na czele. W rozmowach tych brał udział Jarosław Kaczyński. Dzięki osiągniętemu porozumieniu możliwe było powstanie rządu z Tadeuszem Mazowieckim jako premierem" - podano w komunikacie.
Niemal identycznej treści oświadczenie przekazał wkrótce potem Rzecznik Prasowy Rządu.                
------------------------------------------------------------
Dotyczy listu w sprawie Macierewicza…………
Tu nie wymienił się jeszcze polityk Rydzyk  inicjator tej inicjatywy  i zaplecze  .Najkrócej małpy z brzytw? . .Mówić że rozbijał  układy ,tak ,ale jednocześnie buduje jeszcze dużo gorsze układy , pod każdym względem .Na czele z takimi postawami jak Ten któremu przekazałem  ZZ Solidarność w 1990 r L .Kaczyński  w tedy  wice przewodniczący przezemnie zresztą uczyniony .Tak mi i Polsce pomagali w najtrudniejszym momencie dziejów .Czy z takimi ludźmi mogłem więcej zdziałać Na każdym kroku zdrada , agenci  i takie postawy
"Jak odebrał pan jego prezydenckie zwycięstwo w 1995 roku? - Nie ukrywam, że zdecydowanie ,dobrze. Wypiłem wtedy potężny kielich dobrego wina". To mówi Jarosław Kaczyński o Aleksandrze Kwaśniewskim. Kto nie; wierzy, niech sprawdzi na 244. stronie książki "0 dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich" wywiadu rzeki ,który przeprowadzili z rządzącymi dziś Polską bliźniakami Michał Karnowski i Piotr Zaremba
--------------------------------------------------------
Wystąpiłem z ZZ - Solidarność w 2005 r po cichutko by nie było niepotrzebnych komentarzy , ale kto? to zauważył .Powodów wystąpienia było wystarczająco . Drogi nasze rozeszły się .. ZZ przekazałem w 1990 r L .Kaczyńskiemu jako w tedy  wice przewodniczącemu przezemnie zresztą uczynionemu nie przypuszczałem że kiedykolwiek będzie miał podobne myśli jak naprzykład . Czy z takimi ludźmi mogłem więcej zrobi? .[na każdym kroku zdrada , agenci  , ale i tak doprowadziłem do zwycięstwa .]

--------------------------------------------------------
Słyszeliście Państwo wielokrotnie przez ponad 25 lat z ust Pani Walentynowicz i jej otoczenia oszczerstwa , kłamstwa i pomówienia .Kazano mi by nie zwracać na to uwagi , bo to niepoważni ludzie . Długo tak postępowałem , ale dziś mam tego dość .Żyją jeszcze świadkowie i istnieją dokumenty więc ostatecznie po kolei wyjaśnijmy i zamknijmy sprawy .Zwracałem się wiele razy w sprawach tych do najwyższych władz w Państwie różnych opcji , ostatnio przed miesiącem do ministra Ziobro i nic . Zaczynając od początku kolejny raz zwracam się więc do władz i opinii publicznej o wyjaśnienie historycznej prawdy . W jaki sposób dostałem się do stoczni na strajk 14 sierpnia 1980 r ..Pani Walentynowicz , a za jej przykładem inni przez 25 lat bezkarnie wobec całego świata , dziś z białym orłem na piersi , opowiadaj? kłamstwa .podrywając mi autorytet .Jeśli jest co? w opowiadaniu p , Walentynowicz to tym bardziej należy to wyjaśnić .bo byłaby to największa prowokacja komunistów polegająca na fizycznej próbie podmiany mnie na ucharakteryzowanego ,przygotowanego i przywiezionego motorówka agenta . Może cos w tym być .Była w stoczni taka oto sytuacja gdzie p Joanna Gwiazda żona P. ,A Gwizdy próbowała mnie wyprowadzić nocą ze stoczni . Kombinacja ta trochę czasu trwała i mnie zaniepokoiła , wiec w pewnym momencie prowadzony pomiędzy krzakami fizycznie wyrwałem się jej i powróciłem do Sali BHP w stoczni . w tedy ta Pani biegnąc za mną zaczęła głośno krzyczeć ,,uważajcie to agent ''..kilka osób to słyszało i tak zostałem agentem .Po tej nieudanej akcji p J, Gwiazda do końca strajku nie brała juz udziału , przez kogo? , gdzie? została schowana .Ja i otoczenie uznaliśmy to za załamanie psychiczne tej Pani , może to jednak była przygotowana akcja podmiany .Spróbujmy to wyjaśnić .
L Wałęsa
---------------------------------------------------------
Przeglądając teksty w Internecie można zwątpić w sens służenia ideałom, można zwątpić w patryjotyzm .Nigdy nie przypuszczałem że za taką ofiarności , za taki sukces , oceniać będą mnie w wielu przypadkach bezmyślni łajdacy .i o co Wam właściwie chodzi .o to że oddałem wszystko co miałem Ojczyźnie , że nic się nie liczyło , tylko uczciwa walko o wolną Polskę , o to , żeby była Wasza , nie sowiecka , nie komunistyczna .Udało się to był Cud nad Cudami .Więcej i lepiej nie mogłem zrobić .Przekazałem pełne zwycięstwo mówiąc bierzcie w swoje ręce To że efekty tak wielkiego i mądrego zwycięstwa są takie jakie są to wynik waszego angażowania się , waszych wyborów waszego pilnowania .Co potrzebujecie pały sowiecko, ZOMO-wskiej .Nie mieści się w głowie taka głupota nie wszystkich , ale wielu z Was .Dla wielu z Was można zrobi? wiele ale z Wami nie da się nic . Wszystko co mi zarzucacie , o co macie pretensje do mnie ,to nie prawda ,to wersja SB i wymyślona przez moich wrogów na wszystko możecie uzyskać dowody .Ja jestem idealista i dałem z siebie wszystko co może dać człowiek . Na tym e-mail możesz uzyskać materiały dowodowe ……lwprezydent@wp.pl…..
-----------------------------------------------------------
003-Proszę wybaczyć że nie zawsze odpowiadam , ale chętnych do rozmów w każdym momencie jest parę tysięcy osób .,nie wyrabiam choć bardzo się staram . jeżeli masz pomysł jak odpowiedzieć wszystkim to podpowiedz mi a ja postaram się wykonać
 <wiki.j@om.pl
napisał Lechu !TY masz naprawdę rację Tego chorego człowieka trzeba jak najszybciej odsunąć z funkcji Prezydenta .On jest naprawdę chory .Młoda mamuśka cały czas go przestawia, poprawia i. popycha , nosi za nim kanapki, czyści mu jego za małe ubranko Nosi za małe koszule albo tak szybko tyje Jego ludzie cały czas przed kamerami ciągle go popychają i ustawiają .Nie wie co podpisuje , np . niezgodna z konstytucją nominacja Kruk, medal dla Jaruzelskiego ,a jutro sprzeda nas Putinowi z 1 rubla .Chodzi w brudnych, niewypastowanych butach .Nie umie składać zdań po polsku , ani mówić po polsku .To jest po prostu skandal .A przede wszystkim jego wypowiedzi świadczą zdecydowanie , ze nie jest to prezydent wszystkich Polaków , lecz prezydent PiS-u ,i generał marszałka Jarosława .Trzeba się wreszcie przestać bać tego ułomka i do dzieła , gdyż temu , nie można się już więcej przyglądać. To jest po prostu żałosne !i z tą opinią zgadzam. się. 7219714 zapytam inaczej, prowokująco, choć sam na to pytanie nie potrafię jednoznacznie. odpowiedzieć. który Prezydent zrobił więcej dla Polski obiektywnie, Pan czy Jaruzelski ?Kiepski żart niewolenie -Wolności Kaczyńscy to nieszczęście gdziekolwiek się pojawiają , a Naród wie lepiej no to mamy dziś to co mamy Jestem w gotowości , przygotowuje rozwiązania .zdążę skutecznie na czas , jeżeli będzie taka potrzeba , licząc , że tym razem będę wysłuchany .Pozdrawiam .L Wałęsa .
-------------------------------------------------------
Plusy dodatnie -----Ten nikczemny film od początku do końca oparty na paszkwilach, kłamstwie, podrobionych dokumentach, to była od początku i dziś prowokacja tchórzy, to jest kryminał, ostrzegałem i dawałem dowody.A teraz to będzie kosztowało Miljon euro na wstępie;za zniesławienie i godzenie w godność L Wałęsy.Szukam adresów tych bohaterów, co uruchomili to g…... Proszę o dane do sprawy Sądowej..Każdą sprawę z tej tematyki wygram , to jest tak oczywiste. Nigdy nie dałem się pokona? SB i nigdy nie współpracowałem zdradziecko z kimkolwiek, Podjąłem walk? z komunizmem i doprowadziłem do końca, podjąłem walk? z sowietami i ich wyprowadziłem z Ojczyzny.Proszę się zgłaszać tchórze nikczemni zmierzę się z Wami .Czekam . Pozdrawiam .Lech Wałęsa.
--------------------------------------------------------
004-Wielu narzeka na stan Kraju i wiele pretensji kieruje do mnie LW ;tak na poważnie .Komunizm upadł i nawet komuniści nie mają wątpliwości , w prawdzie mógł jeszcze trwać ;jak na Kubie czy Korei , wszystko mogło być na przydziałowe kartki ,od chleba , do samochodu . Grzeczni co 20 lat mogli by bon na wykupienie dostać .Problem w tamtym czasie polegał na tym jak od tego odejść bez krwi .Wziąłem na siebie ciężar tamtego przewodzenia i to się dało kompromisem bez walki osiągnęliśmy . Całość została przekazana narodowi z hasłem bieżcie sprawy w swoje ręce .Więcej i lepiej nie dało się osiągnąć .Nie było żadnej zdrady , czy handlu z mojej strony i tego pilnowałem wraz z uczestniczącymi książmi przy okrągłym stole .Przewidując obecne brednie i podważania nie zgodziłem się usiąść bez udziału księży jako gwarantów tej gry .Była zdecydowana choć chytra walka .Komuniści chcieli przy naszym ograniczonym udziale wykonać brudną robotę , gdzie narazilibyśmy się Narodowi i po utracie zaufania grzecznych zostawi? a niegrzecznych odrzuci? .Tak by komunizm i komuniści pozostali wraz z ZSRR i pozostałością systemową .przy lekkim remoncie .Ja natomiast klinem [Kompromisami następującymi] zamierzałem rozsadzać i wykończyć komunizm co chyba nie ma wątpliwości udało się ..Można wprawdzie było pozostawić nieuchronne odejście od komunizmu następnym pokoleniom ,ale czy Oni by sobie lepiej poradzili z nieuchronną koniecznością .bez Papieża Polaka i naszej pamięci z Wolnej Polski .
-------------------------------------------------------
-Jakie wnioski na bazie Delegata co niektórzy wyciągają , co za fantazja ułańska , co za odwaga Wołodyjowska, co za mądrość Salomonowa , no ale nie zapominajmy 26 lat za późno , Trzeba było w tedy podejmować? decyzje i zrobi? ,i walczy? i przewodzi? Człowieku uwierz wreszcie że to była jedyna możliwa droga do zwycięstwa .Walentynowicz ,Gwiazdowie o.Rydzyk i im podobni nie mieli żadnych szans i to musiało by się zakończyć jeszcze raz krwią jak w 1970 r To że zwycięstwo nie zostało należycie wykorzystane i zbilansowane to prawda , ale zwycięstwo zostało przekazane Narodowi i Naród dokonuje reszty .Można było uchylić się i przekazać komunizm następnym pokoleniom , ale czy im było by łatwiej bez Papieża .To było ostatnie pokolenie , które cokolwiek pamiętało z wolnego rynku i z demokracji .Ciężko nam idzie ,ale wszystko zależy od Nas i siebie obwiniajmy , do Siebie miejmy pretensje .To by? Cud nad Cudami i niebiosa nam pomagały w zwycięstwie .Niektórzy myślą że zrobili by lepiej , a kto im bronił ,dziś mądrale ..Ktoś pisze że komunizm leżał i trzeba było trochę poczekać a , wszystko byśmy otrzymali bez zgniłego kompromisu z komunistami ,bez okrągłego stołu .Jeszcze raz .podkreślam nie było nigdy takiej możliwości nigdy by się to nie zdarzyło , droga nasza i zwycięstwo nasze , było jedyne i tylko tak nic ani na jotę inaczej .Pozdrawiam L Wałesa
------------------------------------------------------
Gdyby nawet ks .Jankowski popełnił ten tekst a ,nawet dodatkowo 10 innych podobnych .więcej jest nie możliwe logicznie czasowo , to i tak nie zamieniłbym go na tu popisujących się bohaterów .Zrobić wystarczająco dużo pozytywnego , że jedno czy nawet 10 takich starć z Sb nie przynoszą mu ujmy .Być bardzo przydatnym na drodze do Wolności Wasze nieangażowanie się w walce , bo tylko dlatego nie macie teczek nie czyni Was bohaterów i nie wiadomo jak byście wypadli w prawdziwej indywidualnej konfrontacja z SB .Cieszcie się że doszliśmy do Wolnej Polski z takimi prowadzącymi jak ks .Jankowski i z tego że nie musieliście sprawdzać Waszej odwagi i Waszego zachowania w podobnych sytuacjach .Pozdrawiam L Wałęsa
--------------------------------------------
W sprawie agentów . czy wiecie ilu agentów mnie obstawiało i od kiedy . Przejrzeliśmy połowę teczki mojej wystąpiliśmy o odtajnienie 250 agentów tych najgorszych ilu będzie jeszcze nie wiemy . A jednak poradziłem sobie w tej walce i doprowadziłem do Wolnej Polski , musiałem być nieobliczalny .Nikomu nie pozwoliłem na sterowanie i nikt nie miał wpływu na duże decyzje ze strony wolnościowej tylko JA .Dlatego miałem i mam tylu wrogów .Więcej w tamtych warunkach nie dało się zrobić , resztą po osiągnięciu głównych celów oddałem demokracji do realizacji .To trochę trwa , to trochę kosztuje , ale jest prawidłowe w tej koncepcji ,a prawda nas wyzwoli w swoim czasie .Miałem też i inne koncepcję .Dramatem moim było to że nie mogłem o tym mówić ,mogłem to tylko zrobić .Pozdrawiam L Wałęsa

-------------------------------------------------------
Pragnę nawiązać do sensacji związanej z agentem "DELEGAT".
WYWIAD ZEWNĘTRZNY ALBO WEWNĘTRZNY, ISTNIEJĄCY W KAŻDYM NORMALNYM KRAJU, MA ZBIERAĆ INFORMACJE I O NIM SIĘ NIE MÓWI. Jednak w Polsce chyba tak nie jest.
We FRANCJI działają struktury wywiadu wewnętrznego i zewnętrznego nienaruszone od czasów słynnego kardynała Armanda Jeana du Plessis de Richelieu (1585 - 1642). Tych struktur nie naruszono w czasie REWOLUCJI FRANCUSKIEJ. We Francji i innych cywilizowanych krajach Europy nikt nie gra? tajnymi informacjami. Wywiad wewnętrzny i zewnętrzny istniał, istnieje i istnieć będzie. Podobnie też ludzie, którzy mają predyspozycje do prac wywiadowczych (jest to cecha charakteru a nie działalność polityczna!!!). To co się dzieje teraz w Polsce jest to odwracanie uwagi społeczeństwa od istotnych problemów, których rozwiązać nie potrafią sprawujący władzę w Polsce. Dlatego serwują sensacje, które zwyczajnie cuchną. To, że znaleźliśmy się po II Wojnie światowej pod wpływem ZSRR zawdzięczamy USA i Wielkiej Brytanii. Przed Jałtą zginął generał Władysław Sikorski, który nie godził się na bezwarunkowe wejście wojsk ZSRR do Polski. Czy poproszono o odtajnienie historii jego śmierci. W II Wojnie światowej byliśmy 4 - tą siła zbrojną pod względem liczebności wojska a kto się z nami liczył? Podzieleni bez współdziałania z wojskami koalicji antyhitlerowskiej niewiele znaczyliśmy.
POLSKA była największym przegranym w II wojnie światowej. Po II wojnie światowej była to po prostu POLSKA w realiach, o których wyborze nikt z Polaków nie decydował. Jest wiele spraw do zbadania w najnowszej historii Polski. Do chwili obecnej nie ujawnił nikt oficjalnie, czy WOJSKO POLSKIE w 1981 roku było przygotowywane do działań zaczepno obronnych na wypadek inwazji wojsk Układu Warszawskiego? Znają tą sytuację dokładnie USA, Niemcy, Francuzi, Rosjanie oraz część przedstawicieli ówczesnej władzy z generałem Wojciechem Jaruzelskim i wszyscy milczą. Jakie wtedy było znaczenie militarne Polski. Kto mógł nam pomóc? Przeraża mnie obecna kampania nienawiści, gdyż nie buduje to dobrej przyszłości Polski. Podobnych spektakli, związanych ze służbami specjalnymi będzie więcej. Zdziczenie "tak zwanych klas politycznych", robiących wie? z Polski a dążących do władzy (i po pieniądze) jeszcze wywołają niejedną sensację. Najgorsze jest to, że te afery ze służbami specjalnymi ośmieszają Polskę?. Nie należy się też dziwić, że Francuzi w swojej wyobraźni lokują Polskę za Uralem a nie w EUROPIE. Spotka nas jeszcze większe rozczarowanie, jeżeli my POLACY nie zaczniemy się wzajemnie szanować i liczyć tylko na siebie. Kiedy zacznie w Polsce funkcjonować procedura sprawdzająca każdą decyzję władz pod kątem: KOMU I JAKIEMU PAŃSTWU PRZYNOSI NAJWIĘKSZE KORZYŚCI. Wtedy zniknie nepotyzm, korupcja jak też uniemożliwi powiązania mafijne i ukróci działania na szkodę POLSKI
Odpowiedzi nie oczekuję.
Z poważaniem
Stanisław xxxxxxxxxx
XXXXXXXX e-mail: xxxxxxxxxxxxxx \

006-Fragmenty z uzasadnienia wyroku Sądu Lustracyjnego [strona 6,14,18 ]
W sejfie tym znajdowały się natomiast wszystkie dokumenty jakimi MSW dysponowało w tym czasie ,a które miały świadczyć o tym ,że Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem SB PRL .Spisu owego dokonano przy udziale zarówno Piotra Naimskiego ,jak i ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych Antoniego Macierewicza(k.35-45 t.I akt Prok.).
Sąd przesłuchał obie te osoby w charakterze świadków -w trybie art,181§lkpkuo
Obaj świadkowie zgodnie potwierdzili(św.Macirewicz -prot.rozprawy z dn.2.VIII.00-cz??? tajna , św .Naimski-prot. rozprawy z 11.VIII.00-cz??? tajna),że dołączony do akt V Ds 177/96,a okazany im protokół? ,oddaje precyzyjnie zawartość sejfu Szefa UOP-u,co potwierdzili własnoręcznymi podpisami ,złożonymi wówczas na każdej stronie jego oryginału. Kompleks dotyczących tej okoliczności dowodów ,a to-zeznania obu w/w świadków ,wspomniany protokół? i nadesłano na żądanie Sądu
Ówczesny Minister Spraw Wewnętrznych św.Antoni Macierewicz i ówczesny Szef Urzędu Ochrony Pastwa św.Piotr Naimski w momencie sporządzania tzw."listy Macierewicza" dysponowali w jej części dotyczącej ówczesnego Prezydenta Lecha Wałęsy,,,,, ,tylko i wyłącznie niewiadomego pochodzenia kserokopiami …
 Fragmenty z uzasadnienia wyroku Sądu Lustracyjnego [ strona  14]
prawdziwości składanych przez nie oświadczeń w tym przedmiocie. Co więcej zaś stwierdził, że w postępowaniu lustracyjnym stosuje się domniemanie prawdziwości oświadczeń co oznacza nie tylko to, że kontrolowane przez Sąd bądź tylko oświadczenia, których prawdziwość budzi wątpliwości, lecz także i to, że jak długo prawomocne orzeczenie sądu nie ustali, iż złożone oświadczenie jest niezgodne z prawdą nikt nie ma prawa jego prawdziwości podważać.
Z kolei w wyroku z 10 listopada 1998 r. Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że zgodna z konstytucją RP wykładnia pojęcia. Fragmenty z uzasadnienia wyroku Sądu Lustracyjnego  [str 18]
Jak już wspomniano powyżej zarówno z obiektywnego dokumentu jakim jest" protokół?" z otwarcia sejfu Szefa UOP-u z 5/5.VI.1992r., jak i zeznał przesłuchanych na tą okoliczność świadków wynika, że w tym okresie UOP nie dysponował jakimkolwiek dowodem pierwotnym pochodzącym od  Lecha Wałesy i od  t.w."Bolek ".Z zeznał św .Żaczka i sporządzonej przez niego analizy(k.63-83) wynika ,że już w 1982 r. ówczesne MSW nie dysponowało takimi dowodami.  Potwierdza to ,zdaniem Sądu dokument w postaci odręcznie sporządzonego w dn.9.V.1985 r. przez mjr . Stylińskiego inspektora Wydz .II Biura Studiów Slużby Bezpieczeństwa MSW  "Uzupełnienia - oświadczenia sposób jednoznaczny i nie pozostawiający wątpliwości wynika z niego ,że ówczesne
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dążyło do skompromitowania Lecha Wałęsy , przy wykorzystaniu wszelkich możliwych środków nie tylko w Polsce , ale i za granicą .Jest przecież oczywiste, że gdyby dysponowało oryginalnymi materiami wskazującymi na jego współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa , to zostałyby one wykorzystane. Ponieważ nie dysponowało nimi przeprowadzona został pod kierownictwem ówczesnego Wiceministra SW Władysława Ciastonia szeroko zakrojona operacja-jako jedna z wielu -fałszowania dokumentów mających świadczyć , że Lech Wałęsa  10 lat wstecz współpracował ze SB w  PRL. Sporządzone w jej toku pokwitowania odbioru pieniędzy i donosów podpisanych "Bolek" rozprowadzono w Polsce i za granicą m.in. przy pomocy fikcyjnej organizacji "OKO".z tego źródła pochodzą kserokopie obu pokwitowań i "doniesienia" którymi dysponuje Sąd ( vide ulotka sygnowana Mieszko 11- k.3019-3020 t.XV~),z tego też źródła pochodzą prawdopodobnie kserokopie dokumentów jakie znajdowały się w sejfie szefa UOP-u w czerwcu 1992 r.,a będące rzekomymi informacjami spisanymi przez funkcjonariuszy SB z rzekomych doniesie? t.w."Bolek". Dla wniosków powyższych znaczenie mają nadto wspomniane powyżej informacje t.w."Maciej" i OK.O."Władek",a zwłaszcza  zamieszczone na nich adnotacje funkcjonariusza SB .
Lech Wałęsa złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne. Co więcej ,można w oparciu o całokształt zgromadzonych w sprawie materiałów operacyjnych, archiwalnych i innych dokumentów ( art.31 ustawy) stwierdził z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością ,że nie istniały, pierwotne dokumenty potwierdzające że Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem byłej Służby Bezpiecze6stwa PRL.
Z tych wszystkich przyczyn Sąd Apelacyjny w Warszawie rozstrzygnął jak w orzeczeniu. 007-Minister Sprawiedliwości
Mgr. Zbigniew Ziobro
W a r s z a w a
----------------------------------------------------------
Szanowny Panie Prokuratorze!
Przedstawiam Panu poniżej sprawę szczególną, ważną historycznie dla naszego Kraju, jego historii i świadomości współczesnych nam rodaków, jak i przyszłych pokoleń. Otóż od dłuższego czasu, nasilają się w środkach masowego przekazu , radiowych, telewizyjnych i prasowych krajowych i zagranicznych pomówienia i oszczercze wypowiedzi dotyczące mojej osoby, rzekomej dawnej współpracy ze służbami bezpieczeństwa PRL, które to wypowiedzi płyną ze ściśle określonego środowiska osób zgrupowanych wokół p. Anny Walentynowicz , małżonków A. I J.Gwiazdów oraz byłego dziennikarza "Solidarności" K .Wyszkowskiego. W reakcji na te oszczercze wypowiedzi naruszające moją cześć oraz dobre imię, wystąpiłem do Sądu Okręgowego w Gdańsku z powództwami cywilnymi p-ko Krzysztofowi Wyszkowskiemu, przy czym w jednej z tych spraw zapadł już wyrok w dniu 30.01.2006r. uwzględniający żądanie mojego pozwu. Osoby i środowiska, które naruszają moje dobre imię, nie biorą pod uwagę treści Orzeczenia Sądu Apelacyjnego- Wydziału Lustracyjnego w Warszawie z sierpnia 2000r. oraz Zaświadczenia IPN z dnia 16.11.2005r. o przyznaniu mi statusu pokrzywdzonego w myśl Ustawy o IPN. Dla osób tych polski Wymiar Sprawiedliwości nie jest autorytetem, nie jest wiarygodny, ani nie jest instytucji, którą należy obdarzać szacunkiem i zaufaniem.
Do Pana Prokuratora Generalnego zwracam się jednak z apelem w sprawie zasygnalizowanej na wstępie nin. pisma. Chodzi o publiczne oszczercze i niezgodne z prawdą wypowiedzi p .Anny Walentynowicz m/m w wywiadzie pt. "Wajda spiskował " ogłoszonym w gazecie Nasza Polska z dnia 09.maja 2006r. jak n/p w wywiadzie "Apokaliptyczny cień Lecha Wałęsy" w tejże gazecie, udzielone red .Zbigniewowi Rogowskiemu.
Załączam Panu kserokopie tych wywiadów,
Chodzi mi przede wszystkim o wyjaśnienie w trybie postępowania karnego art.2par.1 pkt.3, art.9 par.2 oraz art.297 par.1 pkt.1 i 4 kpk. prawdziwości kalumnii , jakobym ja Lech ,Wałęsa został przywieziony w dniu 14.sierpnia 1980r. do Stoczni Gdańskiej motorówką Marynarki Wojennej na polecenie admirała Kołodziejczyka i kontradmirała Janczyszyna w trybie desantu morskiego, w zmowie ze służbami bezpieczeństwa PRL, podczas gdy prawda historyczna i faktyczna jest jedna, iż przeskoczyłem, przez płot otaczający Stocznię Gdańską. To wydarzenie ma znaczenie historyczne i polityczne, bowiem mogły się znaleźć środowiska, które po wysłuchaniu twierdzeń p .Anny Walentynowicz na ten temat, oraz jej innych wypowiedzi zawartych w tych wywiadach na temat B .Geremka , J .Kuronia , i T . Mazowieckiego, mogłyby przyjąć tragiczną i kłamliwą tezę, że to służby bezpieczeństwa PRL sprowokowały , przygotowały i prowadziły strajk robotników Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980r. oraz one były współtwórcą "Solidarności". Pan Prokurator przyjmie zapewne moje rozumowanie, iż interes publiczny wymaga wyjaśnienia tego, kto, z czyjej inicjatywy i w czyim interesie wymyśla te kłamliwe zdarzenia i dopuszcza do publikacji w prasie, kto jest odpowiedzialny za to, wydawca, dziennikarz czy osoba udzielająca wywiadów i odpowiedzi na bardzo sugestywne pytania? Pragnę dodać, iż nie oczekuję ani nie żądam kary dla sprawcy lub sprawców tego haniebnego przekłamania historii, pragnę jedynie jako uczestnik i przywódca tamtych wydarzeń, które miały wpływ na dzieje naszego Kraju i innych państw, aby oficjalnie na podstawie dowodów do których Pan ma dostęp, zostało potwierdzone, iż ani admirałowie Janczyszyn , czy Kołodziejczyk, ani nikt ze służb bezpieczeństwa PRL, nie podwiózł mię drogą "desantu morskiego" motorówką na strajk do Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980r Tą prawdę może wykazać tylko postępowanie z urzędu w trybie KPK. na polecenie Pana Prokuratora, który ma możliwość odszukania i ujawnienia dokumentów i dowodów z zeznań świadków posiadających konkretne wiadomości na ten temat Liczę na to, że Pan Prokurator Generalny doceni wagę i powagę mojego wniosku i apelu, który zmierza jedynie do nie dopuszczenia do przekłamania tak ważnego momentu historii Polski, jak początek i motywy strajku robotników Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980r. oraz powstania Zw , Zaw ." Solidarność"..
Gdańsk, dnia 29 maja 2006r,
-----------------------------------------------
Obalenie Rządu Olszewskiego -
-To był najbardziej nieudany rząd w historii najnowszej .Właściwie nigdy nie był z kompletowany zawsze brakowało kilku ministrów , byli w zamian kierownicy .Robił wszystko ,ale to co było mniej potrzebne na ten czas ..Same konflikty i złe decyzje .To doprowadziło do zebrania podpisów przez posłów w celu odwołania tego rządu .Zbieranie podpisów trochę trwało , bo się nie spieszono , to doszło do uszu Olszewskiego i Macierewicza . Postanowili ratować się poprzez skłócenie sceny politycznej rzucając nie przygotowaną lustracje .Skłócenie by nie mógłby długo powstać inny rząd a Oni by sobie rządzili .Gdzie tu interes Polski .Paraliź kraju kompletny .Wszystkie ogniwa władzy sparaliżowane .Nic nie przygotowane .Tylko w tej sytuacji musiałby być w prowadzony stan wojenny , ale kto i jak miał go wykonać .Ta sytuacja kwalifikowała się pod trybunał .Zapanowałem nad szaleńcami i ich nieodpowiedzialnymi pomysłami udało się mieliśmy szczęście .Kiedyś historia w wolniejszy czasie to udowodni .
 --------------------------------------------------------
16. Wyprowadzenie wojsk radzieckich. - Umowy międzynarodowe negocjuje rząd, prezydent jedynie je podpisuje. Ja jechałem do Moskwy podpisać traktat, który nie gwarantował nam wyprowadzenia wojsk obcych z Polski. Warunkiem wycofania wojsk było podpisanie traktatu. Gdybym nie dokonał zmian w tekście, gdybym posłuchał Olszewskiego negocjacje trwały by do dziś. Olszewski albo był głupcem politycznym, albo zdrajcą. - to jest zupełnie jasne…
---------------------------------------------------------
17.Premiera Olszewskiego wycofanie wojsk polegało na tym że wysłał do mnie do Moskwy otwarty tekst bym nie podpisywał traktatu przez rząd Olszewskiego wynegocjowanego .i to jest jego jedyne osiągniecie w tej sprawie .i co tu powiedzieć o jego wyczynie .To fakty ,to jedyna prawda .
----------------------------------------------------------
18.Nocna Zmiana . to fałsz , urojenia Kurskiego i popaprańców Premier Olszewski chciał pozostać przy korycie nie mając szans więc uruchomił teczki po to ,byśmy się tak podzielili , by zniszczyć mądrą lustrację ,by nie mogłna powołać długo żadnego rządu ,to prowokator nieodpowiedzialny , tym ruchem zniszczył wszystkie struktury Pastwa , nie mając i nie proponując niczego na następny dzień , miał szczęśćcie ,że byłem ja i zapanowałem nad kretynami nieodpowiedzialnymi ,pchającymi za wszelką cenę do wojny domowej ,było bardzo blisko .Taka jest prawda o tych szaleńcach .
LW
Nie było ordynacji wyborczej , nie było ustalonych terminów ,a kto i kiedy miał to zrobić kto podpisać przy paraliżu taczkowym wszystkich struktur Pastwa .
Pełna anarchia .

------------------------------------------------------
24.To było tak wielkie zwycięstwo że jest aż podejrzane że to robione było z SB
, czy spisek komunistyczny .Po prostu nie radzimy sobie z wielkości?
zwycięstwa ; taka jest prawda .Pozdrawiam LW
---------------------------------------------------------
Drzewo genealogiczne L .Wałęsy
                             Mateusz Wałęsa 
         |
 Przybył z Francji wraz z braćmi 
 Na początku XIX w .do Popowa pow. Lipno -
 par. Sobowo . gdzie kupił 315 mórg ziemi.
  |                                     |                                 |                                  |
Jan                            Konstanty          Wincenty                       córki 
właściciel           zesłany na Sybir         zesłany na Sybir 
Rumunek.           po 1863 r..           po 1863 r.. 
jeździ do           potem wróci                potem wróci? 
kuzynów we Francji
   |  
Jan   
Członek POW.   
bywał we Francji.   
roztrwonił! majątek   
?ona -Glonek
      |             |              |              |     |                           |                       |                         |     
Edward  Stefan Zygmunt Bolesław Izydor                  Stanisław   4 dzieci zmarły           Jan
   |                                           |                                            |                                          żołnierz USA                                                                                     
dostał się do                     ur.1908 r                                ur.1916 -r zmarł 1981 r                  |
niewoli sowieckiej           zmarł 16-06-1945 r                     |                                           Stefan
poległ                              żona-Feliksa Kamińska         wdowa po bracie                     gospodarz               
                                         zmarła 11-11-1975                F. Kamńską poślubił               w Popowie
                                                 |                                      w 1946 r
{    |                |                     |              |  }     ---        {   |               |          |  }
Izabela      Edward Stanisław  Lech              Tadeusz   Zygmunt   Wojciech 
Ur.1934     ur.1937 ur.1939       ur. 29.09.43        ur. 1946     ur. 1947      1951 gospodarz
                                          godz. 3.30 rano  
                                          elektryk  
                                          twórca i  
                                          przewodniczmy  
                                          NSZZ Solidarność  
                                          Laureat Pokojowej  
                                          Nagrody Nobla 1983  
                                   Prezydent RP. 1990  
                                   ?lub  8.1 1.1969  
                                   ?ona Danuta  
Bogdan -Sławomir -Przemysław -Jarosław - -Magdalena -Anna -Marja-Wiktoria  -Brygida
   Podpisał kopię z książki      
SEKRETARZ GENERALY
Europejskiego Centrum
I Rozwoju Centrum Genealogicznej

----------------------------------------------------------    
Nie jestem Żydem i nie pochodzę z tego pnia .
Z przykrością informuje , że dziesięć pokoleń sprawdzały , różne źródła , poza moją wiedzą i zgodą , przysyłając mi anonimowo wyniki i nigdy w mojej rodzinie nie było krwi żydowskiej , co przyjmują z ubolewaniem ,daję słowo ,gdybym był kawalerem i młodszym naprawił bym ten błąd historyczny
 L Wałęsa
----------------------------------------------------------
Na dziś dowody mojej formalnej Polskości , sercowej nie mam wątpliwości ; 1].obrzezany nie jestem można sprawdzić 2].od zawsze jestem praktykującym katolikiem 3].Groby fizycznie moich poprzedzających czterech pokoleń przodków jeszcze istnieją na cmentarzu w Sobowie , Budzeń diecezja Płock i Mokowo diecezja Włocławek do sprawdzenia kto wątpi albo kłamstwa pisze .Ja chciałbym wywodzić się z Narodu wybranego ,ale nie dane to mi było ,szkoda przywłaszczać niczego nie będę .
---------------------------------------------------------
27.Komunizm upadł trzeciej drogi nie było i to przebudowa w tym umysłowa [
świadomości tyle kosztuje ,mogliśmy to pozostawić naszym dzieciom czy wnukom
, pozostaje pytanie czy radzili by sobie lepiej od Nas ?
-------------------------------------------------------
28.Za każdy z tych osiągniętych punktów [zdobyczy] [w tedy ,ale i dziś byłem
gotów położyć głowę :Warto było
a] Uzyskanie swobód obywatelskich [to że głosujemy na Kwaśniewskiego, czy
SLD to Wasze prawo , ale wolność wyboru mamy , paszporty na cały świat ]
b] Uzyskanie niepodległości [Rozwiązanie ZSRR, wycofanie wojsk okupacyjnych
z Polski i nie tylko .
c] Zmiana systemu ekonomicznego [ Komunizm definitywnie upadł , trzeciej
drogi nie było i nie ma do dziś ,a wiec kapitalizm
d] Koniec policji politycznej [UB/SB i otwarcie archiwów ] i koniec cenzury
,wolności religijne
e] NATO i Unia Europejska
f] Rozwiązanie PZPR
g]Wiele, Wiele innych osiągnięć .
Korzystanie z tych zdobyczy ,Rozłożenie kosztów przebudowy ,samo rządzenie
;tak ,ale to inna sprawa .Tu są pretensje do garbatego, że ma proste dzieci
.Pozdrawiam LW
------------------------------------------------
29-Lewa noga  A było tak z ta bzdurą .Demonstracje i destabilizacje robią nam w tedy OPZZ , przeszkadzali w rytmie wolnościowej pracy , rzucili gruszką we mnie .Zaproponowałem wiec spotkanie sam przeciw wszystkie z OPZZ odbyło się to spotkanie, rzeczywiście byłem sam i z toczyłem na ich terenie zwycięski bój .Wychodząc potwornie z męczony nadziałem się , jak dziś widać na podstawiona telewizję .,która zadała mi te podchwytliwe pytania .Tym spotkaniem chce pan wzmocnić lewą nogę i jeszcze takich prowokacyjnych kilka pytań , wybroniłem się nieźle , ale oni dodali swój komentarz bzdurny i wy słysząc go uwierzyliście im , a nie mnie .To chodzi do dziś .Byłem i jestem śmiertelnym wrogiem tej opcji , ale jak niektórym to udowodnić .
--------------------------------------------------------
Kłopotliwe wypowiedzi Lecha Wałęsy .
Wielu intelektualistów i filozofów ubolewa nad językiem i zawartością wypowiedzi Lecha Wałęsy. Spotkanie z ambasadorem ZSRR jesienią 1990 roku, przepowiednie w rodzaju "niedługo Rosjanie materiały rozszczepialne będą przewozili w wózkach dziecięcych", "sto milionów dla każdego" i wiele innych sprawiają kłopoty wybitnym komentatorom naszej rzeczywistości. Zresztą sam, muszę przyznać, okroiłem pewną wypowiedź Wałęsy w trakcie kampanii wyborczej. Szybko okazało się, niesłusznie .Andrzej Drzycimski zapewne prowadzi pełną dokumentację tych kłopotliwych wypowiedzi i z czasem wyda bardzo interesującą książeczkę. Wykradną mu jedną tylko perełkę. Są to trzy polityczne spotkania Lecha Wałęsy z ministrem spraw zagranicznych Niemiec, Genscherem .Spotkanie pierwsze. 1990 rok. Kohl ,Genscher i Wałęsa .Lech pyta, czy są przygotowani na upadek muru berlińskiego. To pytanie wprawia dostojnych gości w doskonały humor. Mówią, że. chcieliby mieć takie kłopoty .
Dwa dni później kanclerz Kohl przerywa oficjalną wizytę w Polsce i leci do Berlina, gdzie właśnie mur padł .
Spotkanie drugie. Jesień 1990 roku. W trakcie kampanii prezydenckiej. Genscher i Wałęsa. Hotel na Parkowej .Lech pyta Genschera , czy Niemcy są przygotowane na rozpad imperium sowieckiego. Genscher wzdycha z rozmarzeniem, a potem unosi dłoń metr nad podłogą i mówi: "Taka trawa na naszych grobach wyrośnie, zanim to nastąpi ."Spotkanie trzecie. Lato 1992 roku Genscher i prezydent Lech Wałęsa. Belweder .Minister Genscher powoli unosi filiżankę z herbatą do ust. Długo celebruje tą czynność. Potem odstawia filiżankę i z powagą i skupieniem patrzy w twarz Lecha Wałęsy. Wreszcie mówi:- Panie prezydencie ,boję się usłyszeć to, co pan za chwilę powie. .Relacja Jan Purzycki reżyser filmowy Str.58
-------------------------------------------------------
39-Wszystko co otrzymałem tak prywatnie , jak i służbowo przekazałem bezpowrotnie na Jasną Górę byście wszyscy mogli być właścicielami tych osiągnięć .
Nagroda Nobla została złożona w części praktycznej na Jasnej Górze ; pieniądze w szpitalu Stoczniowym inne nagrody rozdysponowane na cele społeczne część udokumentowana część nie udokumentowana porządkujemy i ten temat .
Krajowa Komisja Wykonawcza Solidarność
80-856 Gdańsk,1990-12 14
O ś w i a d c z e n i e
W dniu 12-12-19:90 r. Prezydent - Elekt Lech Wałęsa przekazał obowiązki Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność na ręce V-ce Przewodniczącego KK NSZZ Solidarność Stefana Jurczaka i Lech Kaczyńskiego..
W związku z faktem że dotychczasowy Przewodniczący KK NSZZ Solidarnośc nie pobierał należnego mu wynagrodzenia i nie ciążą na Nim żadne zobowiązania majątkowe wobec Solidarności stwierdzono że nie istnieją konieczności jakichkolwiek rozliczeń .
Podpisali: Prezydent -Elekt Lech Wałęsa
V-ce Przewodniczący KK NSZZ Solidarność Stefan Jurczak
V-ce Przewodniczący KK NSZZ Solidarność Lech Kaczyński
 
W zbiorach Jasnej Góry znalazło się 847 wotów: odznaczeń, [znacznie więcej]
-----------------------------------------------------------
53-Apokaliptyczny cień Lecha
Wałęsy... rozmowa z Ann? Walentynowicz  rozmawia Zbigniew K. Rogowski - Nasza Polska
Fragment jednego z wielu wywiadów P.Walentynowicz gdzie ta treść przygotowana przez SB jest powtarzana i rozprowadzana  po całym świecie a P Walentynowicz do tego wykorzystana .W tym czasie ja byłem łamany i szantażowany miedzy innymi tą prowokacją [samotnie internowany ] .i kto tu współdziałał z SB widać w tej akcji
A jednak okazała się Pani wobec Lecha Wałęsy lojalna, bo kiedy była Pani osadzona w obozie dla internowanych w Gołdapi w 1982 roku i SB podrzuciła Pani dokumenty kompromitujące Wałęs?, Pani je zniszczyła, mimo iż nie przestała Pani go obwinia? o zdrad? ideałów Sierpnia. Co się znajdowało w tych dokumentach? - Były to 4 strony maszynopisu, w których ujawniono Wałęs? jako współpracownika SB o pseudonimie "Bolek", za co otrzymywał pieniądze. Esbecy chcieli, żebym to rozgłosiła, a - w myśl ich intencji - oni mnie wtedy skompromituj? jako występującą przeciw Wałęsie. Spaliłam ten esbecki maszynopis wspólnie z aktorką Halin? Mikołajską, a resztki wrzuciłyśmy do muszli klozetowej. 
------ Odp ; L. Wałęsy [ Prawda wygląda jednak tak , że do dziś roznosi tą prowokację przygotowaną i przekazaną w tedy przez SB osobiście moim wrogom ,przewidując że Oni zrobią resztę , o czym szantażując mnie wtedy starali się przekonać .. Tak miedzy innymi próbowano mnie ostatecznie złamać kiedy byłem internowany i wszystkie inne próby pozyskania mnie nie powiodły się Wtedy ta spreparowana prowokacja nie udała się SB ,ale po 26 latach , staje się bardziej skuteczne , czyżby trup SB był bardziej przekonujący .
--------------------------------------------------------
W dokumentacji IPN Bolków było około 56 sztuk .Rozerwana i poniszczona dokumentacja ,przez niektórych dopasowywana i wykorzystywana ze wszystkich teczek 56 Bolków tak by , wmawiał , insynuował . Taka kombinacja stała się życiową pasją , metodą na życie i zarabianie pieniędzy . Nie przyjmuj? żadnych dowodów, wyroków sądu i IPN .Dodatkowo trzeba pamiętać że w przypadku LW udowodniono przekonywująco podrabianie dokumentów przez SB .Czy można ich przekonać ?raczej nie , bo oni nie chcą ,bo oni tracą istnienie .Nie mówić. ile już pieniędzy zgarnęli na tą ohydną koncepcje .
----------------------------------------------------
 

Podobne tematy znajdziesz w dziale dla inteligentnych:  

GNOJOWISKO- czyli trochę prawdy o Lechu Wałęsie i nie tylko jego rządzie - rozgrywający: agent Bolek, przegrany Jan Olszewski, Donald Tusk i...

Jak zgotowano krzyż Narodowi Polskiemu Materiał otrzymany - Akcja "Bóg Honor Ojczyzna"


ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia


 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników
i wiele innych w kolejnych w działach czasopisma "AFERY PRAWA"

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe 
www.aferyprawa.com  
Redaktor Naczelny:
mgr inż.  ZDZISŁAW RACZKOWSKI

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Clifford
24-12-2014 / 08:32
Gee whiz, and I thgohut" rel="nofollow">imgcniqprd.com">thgohut this would be hard to find out.
~EDI
07-05-2012 / 22:44
L.WAŁĘSA CZŁOWIEK KTÓRY URATOWAŁ KOMUNISTÓW Komunizm upadł ale komunisci nadal maja się dobrze Komuniści niby oddali władzę na zasadzie: Chcecie kapitalizmu i demokracji - dobrze, my jednak będziemy największymi kapitalistami i najlepszymi demokratami. I przez te 20 lat wychowali sobie swych następców i spadkobierców okłamując i trzymając resztę ludzi w biedzie i nie wiedzy. Te całe ogólnopolskie czy piotrkowskie uroczystości to mydlenie oczu rodakom i odwracanie uwagi od prawdziwych konsumentów tzw. rewolucji bez rewolucji, pamiętacie takie określenie? Na stanowiskach samorządowych czy średnich państwowych pozostali ci sami ludzie i decydują o naszym życiu tak samo jak decydowali przed 20 i więcej laty.Wszyscy, którzy sprawowali władzę po roku 1989, oszukiwali ludzi. Wszystko, co tylko miało wartość i co wypracowały przynajmniej trzy pokolenia Polaków, trzeba było rzekomo natychmiast sprywatyzować, bo dzięki temu wszyscy mieli być bogaci. To od początku było kłamstwo. Prywatyzacja stała się dziś w Polsce synonimem prywaty, a bogacili się tylko ci, którzy w porę znaleźli się przy żłobie. Grupka cwaniaków i oszustów zarobiła na prywatyzacji i wyprzedaży majątku narodowego miliony dolarów, które schowali do własnych kieszeni albo wyeksportowali za granicę. A społeczeństwo i państwo wpędzili w nędzę. Polacy widzą jasno, kto ich oszukał, kto ich kosztem zapewnił sobie i swoim rodzinom dostatni byt. Ludzie nie są głupi i dlatego polskie społeczeństwo coraz bardziej negatywnie ocenia prywatyzację - bezmyślnie inicjowaną i ślepo kontynuowaną przez kolejne rządy. Miało być pięknie. To, co niegdyś było państwowe, czyli jak mawiano niczyje, miało przejść w ręce tych, którzy ten majątek wypracowali. Mydlił oczy Prezydent Wałęsa, obiecując każdemu 100 milionów starych złotych. Nikt nigdy nie dokonał wyceny polskiego majątku narodowego, nie określił, co ma być prywatyzowane, co nie, nie stworzył żadnego planu prywatyzacji. Przez całe lata nikt nie liczył, co zostało sprzedane i za ile. Mam dwa wyjścia: uznać, że Polską rządziła banda idiotów i nieudaczników, albo cwanych pozbawionych wszelkich skrupułów złodziei i cwaniaków. Idiotami nie śmiałbym nazwać panów Balcerowiczów i Bileckich - uznanych za autorytety przez międzynarodowe instytucje. Czoła chyliłbym przed sprytem i wyrachowaniem pana Pawlaka i jego kompanii. Dlatego mówię z całą odpowiedzialnością: nie z głupoty sprzedaliście Polskę panowie, ale z wyrachowania!