Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA IDIOTA DUREŃ CHAM ZBOCZEK PALIKOT

Uważam warszawskiego prokuratora który umorzył sprawę Palikota za durnia - stwierdza Janusz Wojciechowski

Palikot uważa prezydenta za chama.
Prokurator uważa Palikota za niewiniątko.
Ja uważam prokuratora za durnia

W carskiej Rosji, pewien ziemianin, wypiwszy, powiedział, że ma cara w dupie - no i się zrobił problem. Za obrazę majestatu groziło co najmniej 5 lat – co tam lat, zim głównie! - spędzonych w towarzystwie białych niedźwiedzi.
Zebrał się sąd ziemski, mający w składzie kolegów i sąsiadów winowajcy, z bliskiej na czterysta wiorst okolicy. Jak tu ukarać, a zanadto nie pokrzywdzić... Dumali, dumali, aż wydumali wyrok:
Sto rubli kary za rozpowszechnianie fałszywych wiadomości o miejscu pobyt Jego Cesarskiej Wysokości!

Prokurator dumał, dumał i wydumał umorzenie sprawy Palikota. Nie ma przestępstwa w tym, że nazwał prezydenta chamem. Ot, taka sobie opinia, wypowiedziana w ramach wolności słowa. Nic się nie stało.

W dniu, w którym prokuratura umarzała sprawę Palikota, inny poseł, Witold Tomczak, stawał przed sądem w Ostrowie Wielkopolskim, oskarżony o to, że dziesięć lat temu znieważył policjanta. Prokuratura twierdzi, że Tomczak powiedział na policjanta „palant”.
Palikot obraził prezydenta na oczach i uszach dziesiątków milionów Polaków.
Tomczak, według wydumanych oskarżeń prokuratury, obraził jednego policjanta w obecności drugiego policjanta.
Palikot obraził najwyższego funkcjonariusza państwowego, uosabiającego Majestat Rzeczypospolitej.
Tomczak rzekomo obraził (zdaniem prokuratury) majestat posterunkowego. Oczywiście też godny szacunku.
Palikot swoich słów się nie wypiera, wręcz przeciwnie, chełpi się nimi.
Tomczak przysięga, że żadnych policjantów nie obraził i tabun świadków stawia, że wręcz przeciwnie, to policjanci jego sponiewierali.
Prokurator wierzy Palikotowi, że nie miał intencji obrazić prezydenta.
Prokurator nie wierzy Tomczakowi i świadkom, a za krynicę prawdy uznaje sprzeczne i niekonsekwentne zeznania policjantów.
Palikotowi włos z głowy nie spadnie
Tomczak już dziesiąty rok wleczony jest po prokuraturach i sądach, w procesie urągającym podstawowym zasadom sprawiedliwości.

Palikot się śmieje, a Tomczakowi bez żadnych podstaw zaaresztowano wczoraj dwóch synów, studentów. Co zrobili? Nic! Jako świadkowie, nie mając doręczonego wezwania, nie stawili się w sądzie na rozprawie przeciw ich ojcu. Pierwszy raz w mojej prawniczej karierze spotkałem tak drastycznie represje wobec ludzi, którzy nikomu nie uczynili nic złego.

Żeby wybielić Palikota, prokuratura wezwała profesora Bralczyka by jako językoznawca stwierdził, że cham to nic obraźliwego, a chwilami nawet brzmi dumnie.
Będę żądał, żeby prokuratura wezwała profesora Bralczyka również do Tomczaka, by ten wybitny językoznawca ocenił, czy „palant” to rzeczywiście obraza, czy może - jak „cham” - taka sobie opinia. I wiem, że prokuratura ani sąd wniosku tego nie uwzględni, bo Tomczak to nie Palikot i jest sądzony na innych prawach.

Palikot jest posłem Platformy Obywatelskiej, tej, która w Polsce rządzi i dzieli.
Tomczak jest posłem „radiomaryjnym”.
Palikota trzeba bronić jak niepodległości.
Tomczaka trzeba zniszczyć, najlepiej razem z rodziną.

Ja nie jestem z Platformy, wręcz przeciwnie, ale zaryzykuję i skorzystam z tego obszaru wolności, który prokuratura przyznała dla posła Palikota i wypowiem się w usankcjonowanej konwencji:
Prokuratora, który umorzył sprawę Palilkota, uważam za durnia!
Prokuratora, który oskarżył posła Tomczaka, uważam za durnia kwadratowego!

To tylko taki mój pogląd. Zresztą, czy „dureń” brzmi obraźliwie?
Może zapytamy profesora Bralczyka?

Idiota Palikot kolejny raz z sejmu czy z siebie robi cyrk?
- relaks na weekend

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~aleksandrowiczxyz
14-05-2011 / 14:21
No cóż - znam palikota osobiście i jedno mogę powiedzieć - CHAM CHAMEM NA WIEKI WIEKÓW AMEN - i nie mam tu na celu obrażanie tego "członka" po lecz tylko stwierdzam moje odczucia co do tegoż pana przez małe p. A co do ojca tegoż "bogacza" co to nawet "niezawisłym - a szkoda" jeszcze sędziom dyktuje co maja robić tu w kolebce zła, bezprawia i matactwa czyli w Lublinie to tegoż za takiego ojca to pan palikot sam się powinien powiesić a nie jeszcze obnosić bogactwem zdobytym w ten perfidny najniższy z możliwych sposób. Nie boję się podpisać bo mam tegoż pan głęboko tam gdzie słońce - nawet będąc na plaży - nie dochodzi.
~Tomczak buhahah
12-12-2010 / 19:24
Tomczak nawciskał policjantom a potem kmiot przez 10 lat przysyłał zwolnienia lekarskie oraz prośby o przesłuchiwanie świadków którzy w tej sprawie nie mieli nic wspólnego i tak sparaliżował prace sądu. NIe porównuje Tomczaka z Palikotem ale obydwaj są siebie warci Przy czym autor tego tekstu z Bydlaka i chama Tomczaka zrobił uciemiężoną ofiarę dając tym samy pokaz braku obiektywizmu b palikot be tomczak pokrzywdzony
~Wera
15-06-2010 / 00:00
z każdego polityka można zrobić pajaca na własne potrzeby, bo każdy polityk ma jakieś wady, z Palikota nie trzeba bo jest pajacem