Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 08-08-2011

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz twierdzi - Lepper obawiał się o swoje życie? Tabletka gwałtu?

 ktoś, kto obawia się o swoje życie, nie popełnia samobójstwa... 
tylko prokuratorzy zależni od PO  takie brednie mogą lansować...

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz zgłosił się do prokuratury, by przekazać dowody, które wskazują, że Andrzej Lepper chciał potwierdzić zeznania Jarosława Kaczyńskiego ws. afery gruntowej i że obawiał się o swoje życie.

Jak dowiedział się portal Niezależna.pl – wśród dowodów tych są nagrania rozmowy z Andrzejem Lepperem, w czasie której szef „Samoobrony” ujawnia źródło przecieku w aferze gruntowej oraz chęć podzielenia się tą wiedzą z prokuraturą.

Z pozyskanych przez „Gazetę Polską” materiałów wynika, że Lepper chciał potwierdzić przed sądem zeznania Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tzw. afery gruntowej. „GP” ustaliła także, że były wicepremier obawiał się o swoje życie. Dowody, które Tomasz Sakiewicz przekazał prokuraturze, stawiają pod znakiem zapytania przyjętą niemal od razu po śmierci Leppera wersję. że popełnił on samobójstwo z powodów osobistych.

Więcej szokujących informacji na temat tajemniczej śmierci Andrzeja Leppera ujawni w najbliższym numerze „Gazeta Polska”.

Szef „Samoobrony” został znaleziony martwy w warszawskiej siedzibie partii w piątek po południu. Według policji – śmierć Leppera nastąpiła w piątek między godz. 8.30 a 12, a polityk popełnił samobójstwo. W desperacki krok byłego wicepremiera nie wierzą jego partyjni koledzy. Przeciwko hipotezie samobójstwa świadczy też brak listu pożegnalnego.

W ostatni piątek, w dzień śmierci Leppera, w jednym z wątków afery gruntowej zeznawał Jarosław Kaczyński. Prezes PiS był przesłuchiwany w śledztwie dotyczącym rzekomego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy ABW, CBA i prokuraturę przy podsłuchiwaniu i zatrzymaniu w sierpniu 2007 r. Janusza Kaczmarka, byłego szefa MSWiA, Jaromira Netzla, b. prezesa PZU, i Krzysztofa Kornatowskiego, b. komendanta głównego policji. Kaczmarkowi, Kornatowskiemu i Netzlowi po zatrzymaniu postawiono zarzuty składania fałszywych zeznań i utrudnianie śledztwa o przeciek z akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Kaczmarek stracił funkcję szefa MSWiA.
W 2009 r. śledztwo zostało umorzone – prokuratura na razie nie wyjaśniła, jak doszło do przecieku. Śledczy zapowiedzi, że jeśli pojawią się nowe dowody, to sprawę podejmą. Chodzi o ustalenie osoby, która w 2007 r. przekazała Andrzejowi Lepperowi informację o planowanej przez CBA akcji wręczenia łapówki kontrolowanej poprzez podstawionych agentów. Mieli ją przyjąć współpracownicy A. Leppera – Piotr Ryba i Andrzej Kryszyński – domagali się jej za pomoc w odrolnieniu gruntu.
Szef CBA Mariusz Kamiński mówił później, że do akcji nie doszło właśnie ze względu na „przeciek”.

http://niezalezna.pl

Zob. też:
http://mocniejszy.wordpress.com/2011/08/05/tajemnicza-smierc-andrzeja-leppera/

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelnik�w

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Enrique
24-12-2014 / 09:54
Seriously what is the issue?Why on earth are people" rel="nofollow">ciffbrjech.com"> gteitng angry that native americans' were not credited - its not a copyright issue. It is so recognizably a native american headress that it isn't necessary..people wear religious and spiritual icongraphy all the time - how many people who wear a cross or rosary beads actually attend church - and the same goes to the star of david necklaces, or any of Pamela Love's jewellery.. Gwen Stefani appropriated the bindi in the mid 90s but there wasn't any uproar then.. get a grip guys.
~Kazia
10-08-2011 / 20:34
Każda tajemnicza śmierć winna być wyjaśniona tym bardziej śmierć polityka. Ja osobiście nie wierzę w samobójstwo tak odważnego człowieka jak Andrzej Lepper. Pomagał rolnikom i nie tylko narażając się - Cześć jego pamięci.!
~Wal i Dus kartofla
09-08-2011 / 21:00
ta grupa ludzi wywodzaca sie z czerwonego styropianu ,naleza do tej organizacji glownie przybysze ze wschodu europy,bialorus ukraina i zwiazek sowiecki,doskonale sie znaja ,no tak tow.teraz mozesz i ty zaistniec przeciez lepper nie jest w stanie tobie i tobie podobnym sie przeciwstawic,a tak na marginesie jak wlasciwie nazywa sie ten wasz prezio, i co to znaczy PC
~gość
08-08-2011 / 19:55
Fakt, tabletka gwałtu wyjaśnia dlaczego nie robiono sekcji od razu w dniu śmierci. Dzisiaj już jej śladów nie da się wykryć. Takie zachowanie prokuratorów dowodzi też, że w jego śmierć zaangażowały się służby PO...