Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 16-10-2011

RUCH OBURZONYCH - Protestujący rozpoczęli swoją walkę przeciwko bankierom, finansistom i politykom w 82 krajach - rozliczymy globalistów.

"Marsz Oburzonych" w 82 krajach (zdjecia: 31)

Warszawski

 

Temu ruchowi protestu przeciwko kapitalistycznym ekscesom nie idzie o zniszczenie prawa, lecz o konstrukcję (nowego) prawa - założyciel portalu WikiLeaks Assange 

Protesty „Oburzonych „ posłużą ograniczeniu demokracji w Europie.
 
Europa nieuchronnie podąża w stronę odbudowy rządów autorytarnych, odbudowy totalitaryzmu . Względną demokrację, względną wolność gospodarcza jaka cieszyła się Zachodnia Europa zawdzięczamy okupacji politycznej USA . To one sprawując kuratelę na Niemcami nie dopuszczały do odbudowy ich dążeń hegemonistycznych . Ale ten okres się skończył. W międzyczasie oligarchie za parawanami fasadowych demokracji coraz silnej dociskały obywateli podatkami , na coraz większą skalę rozwijały system eksploatacji ekonomicznej , coraz drastycznej ograniczały prawa i wolności .
 
Bardzo trafnie zdiagnozowała faktyczne zlikwidowanie demokracji w Niemczech Fedyszak Radziejowska „ale zawsze można powiedzieć, że demokracje mogą być różne. Jedna jest rywalizacyjno-konkurencyjna, ale bywają i takie, w których dochodzi do kartelu elit i takich zjawisk koncyliacyjno-deliberacyjnej demokracji, jak na przykład w Niemczech. SPD z CDU i CSU stworzyły wielką koalicję i wcale nie musi między nimi dochodzić do wielkiej rywalizacji. „...( więcej )
 
Głosowanie i wybór jakiejkolwiek partii nie ma żadnego znaczenia. Tutaj nawiązując do sytuacji politycznej Polsce można powiedzieć , że wojna polityczna jaką Układ wydał PiS owi i Kaczyńskiemu ma na celu likwidację demokracji metoda niemiecką. Platforma , Palikot , PSL to będą tylko skrzydła jednej partii , będącej fasadą dla rządzącej oligarchii .
 
Tutaj zilustruję to analizą Krasnodębskiego” Otóż w Polsce po 20 latach niepodległości ustalił się de facto monocentryczny, monopolistyczny system władzy. Wprawdzie istnieje parę partii politycznych, ale jest – tak postrzegają to Polacy – jeden hegemon. Istnieje jedno centrum władzy, wokół którego krążą satelity. Rola PSL w obecnej koalicji przypomina rolę ZSL, a PJN miałoby szansę stać się zmodernizowanym Stronnictwem Demokratycznym. SLD spełnia funkcję „partyjnego betonu" w ramach obozu rządzącego „...Polacy natomiast dobrze wiedzą, że jest jedna władza, która nie ma specjalnych skrupułów,  a co najwyżej chce zachować pozór „..” ( więcej )
 
W Europie podatki , opłaty ,składki , osiągnęły już tak wysoki poziom , że można mówić o specyficznej formie niewolnictwa
Mieszkańcy są na taką skalę rabowani ,że nie są w stanie samodzielnie ,bez pomocy państwa się leczyć , zadbać o siebie na stare lata, czy edukować dzieci. Dla oligarchii eksploatującej Europejczyków pojawiły się daw problemy , ze sobą zresztą związane. Niewolnicze podatki doszły do takiej wysokości , że ludziom ,głównie z klasy średniej oligarchia pozostawiła zbyt mało środków aby ta mogła posiadać wystarczającą ilość dzieci aby mogła zachodzić ich reprodukcja . Drugim problemem jest ucieczka z systemu eksploatacyjnego młodych ludzi. Zostają oni przy rodzicach, ponieważ nie maja rodzin nie muszą ciężko pracować , aby popłacić podatki ,a za pozostawioną resztę utrzymać rodziny.
 
Faszyzm podatkowy jaki panuje w Europie musi być teraz wsparty totalitaryzmem politycznym . Oligarchia musi wprowadzić terror polityczny , aby utrzymać w ryzach buntujące się warstwy chłopstwa pańszczyźnianego, któremu trzeba teraz ograniczyć świadczenia , a nie pracujących zmusić batem do pracy.
 
„Oburzeni „ atakują kapitalizm , który już nie istniej w Europie. Nie dostrzegają ,że Europa jest skrajnie socjalistyczna ,że wysokość podatków jest typowa dla państw totalitarnych.
 
Oto widzenie świata i problemów prze pryzmat Oburzonych „ Hasło manifestacji to "Zjednoczeni dla globalnej zmiany". Protestujący rozpoczęli swoją walkęprzeciwko bankierom, finansistom i politykom, oskarżanym o zrujnowanie światowej gospodarki. ...”założyciel portalu WikiLeaks Julian Assange. Temu ruchowi (protestu przeciwko kapitalistycznym ekscesom- red.) nie idzie o zniszczenie prawa, lecz o konstrukcję (nowego) prawa - „....”Inna grupa stojąca za niedzielnymi protestami OccupyLSX (Okupuj Giełdę - London Stock Exchange) stwierdziła w oświadczeniu cytowanym przez sobotnie media, że mimo oszczędności narzuconych ogółowi społeczeństwa zyski finansistów rosną, nierówności społeczne powiększają się, bezrobocie wzrasta, system podatkowy jest niesprawiedliwy (najbogatsi mają sposoby, by zminimalizować swoje zobowiązania - red.), a polityczna elita ignoruje własnych obywateli. „....Moim zdaniem kapitalizm to bomba z opóźnionym zapłonem, nie tylko dla ludzi, ale też dla naszej planety. Nasz dobrobyt jest finansowany ze szkodą dla innych państw, a EBC reprezentuje ten niesprawiedliwy i zabójczy system - powiedział jeden z protestujących, 27-letni Tobias. „....( źródło)
 
Oburzeni nie domagają się obniżenia drakońskich podatków , likwidacji niewolniczego systemu ubezpieczeń społecznych. Nie mają też żadnych żądań politycznych , dzięki którym społeczeństwa europejskie mogłyby odzyskać kontrolę nad swoimi krajami, jak chociażby okręgi jednomandatowe w systemie windsorskim , oddzielenie władzy ustawodawczej od wykonawczej, wprowadzenie referendum jako IV władzy , czy zwiększenia kontroli społecznej nad prokuraturą , czy sędziami .
 
Brak żądań mających zwiększyć wolność gospodarczą i politycznej powoduje niejasnym przeczucie ,że ruch Oburzonych „ jest kontrolowany przez oligarchię, która wykorzysta jego hasła walki z politykami i bankami do ograniczenia fasadowej i tak demokracji , a po uzyskaniu totalitarnej do ograniczenia świadczeń społecznych, całkowitego wywłaszczenia ludzi z ich majątku oraz do zmuszenia do pracy tych ,którzy próbują unikać eksploatacji .
 
Wtedy oligarchia będzie w stanie sterować reprodukcją społeczeństwa kierując środki tylko do tych grup pracowników , które oligarchia uzna za przydatne dla siebie.
 
Marek Mojsiewicz

Tematy w dziale dla inteligentnych:

ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄD�W JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~urlich
16-10-2011 / 23:31
Świetny artykuł pana Mojżeszowicza