Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA POCZATEK KOŃCA ROSJI - NOWA REWOLUCJA PUTINA PRZEJĘCIE KAPITAŁU

Przejmowanie majątków oligarchów w Rosji początkiem nowej rewolucji? - tajne rozporządzenie Kremla.

"Niezawisimaja Gazeta" otrzymała tajne rozporządzenie władz w którym za kryzys w Rosji mają być obarczeni rosyjscy i zagraniczni oligarchowie którzy pomimo pomocy państwa redukują zatrudnienie, obniżają płacę pracownikom i zmniejszają produkcję.
Władza przewiduje, że efektem zubożenia obywateli będzie wzrost niezadowolenia społeczeństwa rosyjskiego przybierającego formę protestów solidarnościowych jakie były w Polsce w latach osiemdziesiątych.
Tak więc kolejny raz kozłem ofiarnym w Rosji mają być prywatni biznesmeni. Tylko teraz Lenina, Trockiego czy Dzierżyńskiego zastąpią aktualni rewolucjoniści - Władimir Putin i Dmitrij Miedwiediew.

Kremlowski konspekt przewiduje utrzymać wybuch niezadowolenia w ramach dwóch uległych rządowi partii władzy: "Jednej Rosji" i "Sprawiedliwej Rosji", oraz związków zawodowych, które mają wziąć na siebie obronę robotników. Głównym zadaniem urzędników władzy ma być odwrócenie Rosjan od "destrukcyjnych i populistycznych ruchów zarówno na lewej jak i prawej stronie" a cały program ma na celu narzucenie społeczeństwu ocenę kryzysu społecznego, wygenerowane przez władzę.
Skąd my to znamy...

Biznesmeni już wcześniej doszli do wniosku, że trzeba jak najszybciej uciekać z tego kraju najlepiej nie tylko z życiem ale z kapitałem ponieważ "rosyjska kura" już nie będzie dalej znosić "złotych jajek". Wprost przeciwnie - nagonka spowoduje, że wielu za działanie na szkodę narodu może wylądować na Syberii w jakimś gułagu, jak to się stało z akcjonariuszem Jukosu - kiedyś najbogatszym Rosjaninem Michaiłem Chodorkowskim.
Przypuszczalnie już są blokowane konta bankowe, a lada dzień będzie wydany dekret władz o przyjęciu przez Państwo firm i tego co tam jeszcze zostało na kontach bankowych.
Efekt ucieczki pieniądza bardzo szybko pogłębia kryzys w rosyjskiej gospodarce.

Jak wiemy, pierwszym państwem zagrożonym bankructwem jest Islandia, która podobnie jak Rosja czy Polska była "pralnią brudnej kasy". Efektem czego islandzki sektor bankowy rozrósł się do ogromnych rozmiarów, rozwijając działalność międzynarodową i wręcz usuwając w cień resztę gospodarki. Bankowe aktywa były dziewięć razy większe od islandzkiego PKB, wynoszącego (w przeliczeniu) 14 miliardów euro. Logiczne więc, że naraziło to Islandię na skutki globalnego kryzysu kredytowego, ponieważ wiele długów okazało się "toksycznych" i polegało na "wirtualnej produkcji pieniądza", itp. piramidach bez pokrycia w surowcach.
Rząd islandzki został zmuszony do przejęcia kontroli nad systemem bankowym - może je upaństwawiać, zmuszać je do fuzji, wymieniać prezesów i ustanawiać limity ich wynagrodzeń. Nadzór finansowy (IFSA) przejął już większość banków.
Z całym prawdopodobieństwem taką decyzję podejmie też rząd rosyjski.

Islandzka korona - zresztą podobnie jak polski złoty - miała bardzo wysokie (sztuczne) notowania w stosunku do innych walut światowych - i podobnie jak złoty wcale nie była oparta na imponującej gospodarce tego kraju.

Kolejnym bankrutem może też niedługo okazać się Ukraina.
Premier Ukrainy Julia Tymoszenko oświadczyła, że w związku z gwałtownym spadkiem kursu hrywny prezydent Wiktor Juszczenko i prezes Narodowego Banku Ukrainy Wołodymyr Stelmach powinni podać się do dymisji.
Tymoszenko powiedziała, że spadek ponad 50% kursu hrywny to wynik spekulacji, zorganizowanych przez NBU i kilka banków. Wymieniła wśród nich bank Nadra, należący do zbliżonego z kancelarią Juszczenki Dmytra Firtasza, posiadacza połowy udziałów w spółce Rosukrenergo, która pośredniczy w rosyjsko - ukraińskim handlu gazem.

Prawdopodobieństwa bankructwa wybranych rządów (za Credit Default Swaps).
Im wyżej postrzegane jest prawdopodobieństwo bankructwa przez rynek, tym więcej należy rzecz jasna płacić za CDSa. ( ubezpieczenie długu publicznego). Jak widać największy ostatni "wzrost prawdopodobieństwa upadku" ma Irlandia (113,6).

Polska jak widać "jeszcze" w miarę dobrze gdzieś pośrodku listy się trzyma, na razie ze 32.2% spadkiem zaufania ale sytuacja finansowa państw zmienia się z "dnia na dzień" i wybuchają kolejne kryzysy o czym świadczy sytuacja na Ukrainie...

red. AP Z. Raczkowski

KRACH STANÓW ZJEDNOCZONYCH PÓŁNOCNEJ AMERYKI - ujawniamy tajne plany rządu USA - z cyklu mity i fakty o Ameryce

Upadek Ameryki - szef NASDAQ Bernard Madoff oszustem który wyłudził 50 mld $ - to nie mit lecz fakt z Ameryki

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.