Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
30 stycznia 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 04-07-2013

Pomysł dla PO i Ministerstwa Finansów gdzie znaleźć oszczędności w kwocie 126mln zł - wypuścić aresztowanych za zadłużenia alimentacyjne - rządy Tuska w liczbach...

Temat: TYLKO GŁUPCY NAZYWAJĄ SAMOWOLĘ - WOLNOŚCIĄ [Tacyt]

W jednej z korespondencji z portalu "dzielnytata.pl" był załącznik z którego wynikało, iż z długi alimentacyjne w Polsce siedzi w więzieniach ponad 3500 osób.
Wg konwencji ETPC istnieje prawny zakaz więzienia za długi, co oczywiście w Polsce się ignoruje, ale oznacza to, że polski rząd - a w zasadzie podatnicy - niezgodnie z zakazem prawnym finansuje pobyt 3500 osób aresztowanych za niepłacenie alimentów - co oznacza że skoro nie można wydawać pieniędzy niezgodnie z prawem i z naruszeniem prawa, to mamy tu aferę finansową niezłego kalibru.

Zakładając, że roczny koszt pobytu więźnie to ok. 36.000 zł ( źródło SW ) x 3500 szt.=126.000.000 zł rocznie wydanych pieniędzy z naruszeniem prawa międzynarodowego mającego wg konstytucji pierwszeństwo przed prawem krajowym.

A oznacza to, że taka kwota tj. 126 mln zł to niezły kąsek dla ministra finansów i dla rządu oczywiście a to z kolei oznacza, i dla takich pieniędzy minister finansów i premier rządu , po nagłośnieniu sprawy mogą być zmuszeni lub nawet chętni do zaprzestania finansowania z naruszeniem prawa. Dla osadzonych facetów powinno to oznaczać niejako amnestie ale nie z powodu gestapowskich decyzji sędziów ale z powodu PRZESTRZEGANIA PRAWA UNIJNEGO.

Gdyby ujawnić tą aferę, z uwagi na poszukiwania rządu i MF każdego miliona złotych, można po prostu doprowadzić choć jedną stroną życia facetów do normalności mając za cel odpowiedź na poszukiwanie milionów złotówek  tak potrzebnych przekręciarzom z rządu na załatanie bieżących potrzeb.

Jeśli by wszelkie organizacje ojcowskie dołączyły sie do takich działań to moim zdaniem uzasadniałoby to działania tak rządu, jak i MF a przy okazji nabiło by punktów komukolwiek w zbożnych celach, ponieważ z jednej strony są grube miliony, a z drugiej uwolnienie kilku tysięcy facetów skazanych za fikcyjne, bo niespłacalne długi alimentacyjne.

Ciekawie jak wyglądałoby "święte oburzenie " Ministerstwa Finansów  wobec wydawania publicznych pieniędzy niezgodnie z prawem.

tusk.klamie.jpg

EFEKTY RZĄDZENIA PO I TUSKA W LICZBACH:
- 470 zł realna średnia renta netto.
- 880 zł realna średnia emerytura netto.
- 1.420 - zł - realna średnia płaca netto.

- 1 800 000 - osób - nie objętych ubezpieczeniem medycznym.
- 5 800 000 - bezrobotnych bez prawa do zasiłku – poza rejestrem.
- 1 900 000 - bezrobotnych pobierających średni zasiłek 534 zł netto
- 520 000 - bezdomnych.
- 3 400 000 - emigrantów wyjazdy w latach – 2004 – 2012.
- 390 000 - dzieci niedożywionych.
- 13 500 000 - osób żyjących poniżej minimum biologicznego przetrwania – przyjęto kryteria ONZ – dzienny wydatek na utrzymanie 1 osoby nie przekracza 2,5 $ USA.
- 93% - przedsiębiorstw państwowych „sprywatyzowanych” – zlikwidowanych.
- 98% - sektora bankowego w obcych rękach.
- 4 600 - zlikwidowanych placówek oświatowych szkoły, przedszkola, żłobki
- 250.000 nowych urzędników w latach 2007-2012r
- 56.000 - samochodów służbowych - dla naczelników, dyrektorów , krawaciarzy itp.
- 5–7  miesięcy średni czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty!!!
- 67 lat - wiek emerytalny...

- 2.000.000.000 zł – koszt wybudowania najdroższego w Europie stadionu w Warszawie, który nie będzie w stanie po Euro2012 zarobić na siebie. Trzeba będzie dopłacać do jego utrzymania ok. 10 000 000 rocznie! 
- - najdroższe w Europie autostrady i najdroższe opłaty za przejazd nimi.
- - najdroższa energia elektryczna w Europie
- - najdroższe ceny za gaz w Unii Europejskiej
- - najdroższe czynsze za mieszkania własnościowe
- - najdroższe prowizje bankowe i najwyższy w UE procent na pożyczki.
- - najdroższe w Europie opłaty za Internet i połączenia telefoniczne
- - najdroższe leki w Unii Europejskiej.
- - najdroższe opłaty za naukę i przedszkola.


To tylko mały procent dorobku rządu.

Euro2012: Nie dwa miliony zagranicznych kibiców, tylko nieco ponad 400 tysięcy. Nie 900 milionów zł zysku z ich obecności, tylko 450 milionów. Nie długofalowe zyski liczone w miliardy, tylko owszem, liczone w miliardach, ale odsetki od kredytów. Jeśli do tego dodać rozczarowanych restauratorów, zadłużenie miast-gospodarzy na gwałt podnoszących podatki i opustoszałe stadiony, na których nic się nie będzie działo z uwagi na koszty, to trzeba dojść do wniosku, że Euro 2012 było gorszym kataklizmem niż słynna powódź tysiąclecia z 1997 roku. 
W końcu kosztowała ona jedyne 4,5 miliarda tyle co nasze puste stadiony.

*** Takie są osiągnięcia naszego rządu, sejmu, senatu i właśnie za te osiągnięcia klika rządząca przyznała sobie Olbrzymie Nagrody ZGODNIE Z Prawem!!!

------------------------------ -------
-

@ "Kpi sobie z ludzi ten, kto sugeruje, że rząd powinien chronić bogatych, by ci z kolei mogli otaczać opieką pracujących biedaków." / Stephen Grover Cleveland /

@ "Sobiepaństwo, które zawsze było i jest pazernym sobiechamstwem, jest najniebezpieczniejszym złośliwym nowotworem dla żywej tkanki władzy." / Edmund Jan Osmańczyk /

@ "Władza, która opiera się na niesprawiedliwości, nie może być trwała." / Demostenes /

AP

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Bones
04-01-2015 / 21:44
Superb inomifatron here, ol'e chap; keep burning the midnight oil. rlpnwzj.com [url=twrjxmkk.com]twrjxmkk[/url] [link=zsrwgdtvdm.com]zsrwgdtvdm[/link]
~Jayna
20-12-2014 / 07:11
This is a really inneillgett way to answer the question.
~Mirnal
04-07-2013 / 21:09
Najbardziej oburzające - koszmarny wzrost liczby urzędników i limuzyn. Koszt stadionu? Odwrócić zagadnienie - gdyby kasę wydaną na stadion włożyć na konto albo akcje czy inne papiery, to z odsetek można byłoby opłacić wszystkie operacje, protezy oraz zwiększyć dopłaty do leków dla najbiedniejszych.
~Grzegorz
04-07-2013 / 19:02
Jak się ma koszt budowy stadionu w Warszawie i jego utrzymanie a koszt przekopu mierzei wiślanej dla Elbląga i jej utrzymanie ? ! ? jak 1:100 śmieszne koszty - więcej kosztował występ na otwarcie...