Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
9 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA szpiegowska superformacja PO CENTRALNE BIURO ANTYKORUPCYJNE WYWIAD SKARBOWY POLICJA FINANSOWA

PO - tworzy szpiegującą społeczeństwo superformacje - Policję Finansową - łącząc w w całość Centralne Biuro Antykorupcyjne, Urząd Kontroli Skarbowej, wywiad itp. organy władzy.

Jak wynika z informacji Dziennika Platforma Obywatelska chce stworzyć nową superformację do kontroli przedsiębiorców pod pretekstem walki z korupcją i przeciwnikami politycznymi. Ma to być Policja Finansowa wzorowana na mafijnych zabijakach z włoskiej Guardia di Finanza.

Jej rdzeniem ma być "odkaczona" CBA i oczywiście wszystko co posiada władze, a więc przede wszystkim: wywiad skarbowy, urzędy kontroli skarbowej i generalny inspektor informacji finansowej. Policja Finansowa ma mieć znacznie szersze uprawnienia niż CBA. Agenci superformacji będzie zakładać podsłuchy, stosować prowokacje i używać agentów pod przykryciem. Oprócz tego uzyskają szerokie nowe możliwości - z dostępem do baz danych ZUS, operatorów komórkowych, administratorów sieci, wszelkich informacji podatkowych, finansowych i celnych o obywatelach i firmach. Na przykład banki będą ich na bieżąco powiadamiać o każdym przelewie bankowym powyżej 10 tysięcy euro.

Jak twierdzi Biernacki - tym wszystkim będzie zarządzać jeden człowiek - superszef Policji Finansowej, posiadający władzę dyktatorską - chyba zidiocieje od razu od czekających go megazadań :-)))
Oczywiście cała ta tajna (mafijna?) organizacja nie będzie czekała na jakieś głupie wyroki sądowe, tylko najpierw gościa załatwią, a jak będzie miał więcej szczęścia to zatrzymają w jakimś tajnym miejscu.
Platforma chce dać superformacji jeszcze większe uprawnienia niż ma CBA, ale ciekawe jak będzie z kontrolą nad jej działalnością?
- To, co wolno, a czego nie na przykład podczas operacji specjalnych, ma uregulować ustawa o pracy operacyjnej - jedna dla wszystkich służb i policji. Dziś te sprawy ujęte są w tajnych instrukcjach - hee, w takim razie skąd ludzie będą wiedzieli czy nie nadużywana jest władza?
Jak ma się zachować zatrzymywany o 5 rano przez zamaskowanych agentów przedsiębiorca pomówiony przez zazdrosną kochankę?
Czy dalej będą organizowane zagrywki celem przejmowania firm i doprowadzania niewygodnych dla władzy ludzi do bankructw?

Podobno rolę kontrolną nad superformacją będzie miała komisja sejmowa, a jej posłowie uzyskają dostęp do źródłowych dokumentów i będą mogli przesłuchiwać funkcjonariuszy - tylko czy dadzą sobie z tym radę?

Policja Finansowa będzie mogła powstać za kilka - kilkanaście miesięcy, po uchwaleniu nowych ustaw przez wybranych posłów. Zanim jednak do tego dojdzie, Platforma chce jak najszybciej pozbyć się szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Los jego i jego zastępców został już przesądzony. Wprawdzie szefa CBA chroni przewidziana ustawą czteroletnia kadencja, jednak politycy PO znaleźli już na nich haczyk - zgodnie z ustawą szefem tej służby nie może być osoba, która angażuje się politycznie, a za taką jest uważany Kamiński.
Jak zapowiedział Tusk - biuro antykorupcyjne w najbliższym czasie wezmą pod lupę audytorzy wyznaczeni przez Platformę. Operacjami CBA chcą się także zająć posłowie w komisjach śledczych.

"Nie ma wątpliwości, że Platforma chce sparaliżować prace CBA" - komentował premier J. Kaczyński.

To nie koniec rewolucji w służbach - PO rozważa m.in. zlikwidowanie za kilka miesięcy stanowiska ministra koordynatora służb specjalnych. Te funkcje dla siebie też chce Donald?
Po latach lenistwa Tuska i podległych mu platformersów wreszcie doczekamy się jakiegoś działania... będzie o czym pisać.

Superfomacji Tuska polecamy na dobry początek sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Nie polecamy za to artykułów z działu dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.