Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
12 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 29-07-2011

Odrodzić Polskę - POLSKA PATRIOTYCZNA  

Naród może się rozwijać wtedy gdy jest zorganizowany w państwo  a państwo ma służyć narodowi      

  www.ppatriotyczna.pl                    

 POLACY!         

Przedstawiciele środowisk patriotycznych niezadowoleni ze  skutków  złego rządzenia Polską:  upadku gospodarczego, zubożenia polskiego Narodu wyrażającego się w  masowych wyjazdach za granicę z powodu bezrobocia, założyli  organizację polityczną, której celem jest dobro Narodu  i Państwa Polskiego.  

Zmobilizował  nas fakt, że dotychczasowe partie rządzące nie zadbały o interesy polskiego narodu bez względu na to czy reprezentują prawicową czy lewicową opcję polityczną. Część byłych posłów Patriotycznej Samoobrony, Ligi Polskich Rodzin  i patriotycznych organizacji politycznych powołało i zarejestrowało w 2008 r. partię  nr rej Ewp 296  o pięknej nazwie   POLSKA PATRIOTYCZNA 

Uważamy, że celem rządowej polityki gospodarczej musi być poprawa życia  polskich obywateli oraz rozwój państwa polskiego.

Gospodarka i dobra narodowe mają służyć  przede wszystkim Polakom i Oni maja czerpać z tego zyski, a nie jak dotychczas, Polacy we własnym kraju są  obywatelami drugiej kategorii.     

Jeżeli mądry Polak  potrafi się wzbogacić, to zaraz urzędy finansowe, banki i władza gnębią go dotąd, aż doprowadzą  do bankructwa.

Polak nie może się wybić na narodowego przywódcę, bo w mediach go  ośmieszą czy zniesławią albo nawet skrycie go zamordują. Polak nie może wybić się w świecie swoim wynalazkiem czy osiągnięciem, bo  niby polski rząd go nie poprze a jak ma możliwość,  to na pewno  zaszkodzi. 

 

Polak nie może być dumny ze swojej Ojczyzny, bo Grupa Trzymająca Władzę co chwila świadomie w naszym imieniu kompromituje się na forum międzynarodowym, a swoim służalstwem uległością  wobec obcych wywołuje pogardę dla naszego kraju.  Przykładów i dowodów na to są tysiące. Staliśmy się smutnym i rozgoryczonym narodem. Tak dalej być nie musi, bo to przypomina władzę rządu okupacyjnego.

Chcemy to zmienić. Odrodzić Polskę z której będziemy dumni, a  my obywatele i szczęśliwi.  

Nikt tego za nas nie uczyni, sami musimy wywalczyć Polskę w której każdy obywatel będzie dbał o państwo, a państwo będzie przyjazne i dbało o obywatela.  

Nie musimy  już jak nasi przodkowie kuć kosy na sztorc i organizować kolejnego powstania, ale możemy się dobrze zorganizować, połączyć rozsądnych Polaków o prawicowych, lewicowych i centrowych poglądach na płaszczyźnie patriotyzmu i dobra wspólnego.  

Mądrze i wspólnie  wystąpić w wyborach parlamentarnych, aby powołać RZĄD NARODOWY, który odwróci zło dziejące się w naszej Ojczyźnie. Odrzucić tych co dotychczas nas oszukiwali, mamiąc obiecankami  drugiej Japonii czy Irlandii,  odrzucić tych co przykładali rękę  w upadku naszego kraju.  

Jeżeli czujesz się  etnicznym Polakiem, masz duszę polską, droga jest Ci Ojczyzna, chcesz poprawy swojego bytu i godności a nasze poglądy są ci bliskie  to włącz się do działań POLSKI PATRIOTYCZNEJ.   

Znajdź podobnie myślących ludzi, stwórz grupę sympatyków czy załóż organizacje w swojej miejscowości, zgłoś swoją kandydaturę czy chęć brania udziału w Komisji Wyborczej, czy bądź mężem zaufania Polski Patriotycznej.  

Każdy kto utożsamia się z Narodem Polskim, chce lepszej Polski, poprawy swojego bytu materialnego i duchowego jest nam wszystkim potrzebny.  Siły zła są bardzo mocne, chcą zlikwidować Polskę jako suwerenne, wolne i demokratyczne państwo.    

 Polska była i jest bogatym krajem, mającym ogromne bogactwa naturalne w ziemi, ma czysta wodę, powietrze i wykształcone społeczeństwo, ale naród jest biedny mimo, że jest pracowity.  

W czasie poprzedniego ustroju, wg statystyki  ONZ  zajmowaliśmy w gospodarce 10 miejsce w świecie, choć  podporządkowanie sowieckie nie pozwalało na podniesienie dobrobytu Polaków, byśmy nie górowali w obozie socjalistycznym. Gierek chcąc dyskretnie pomoc ludowi nawet zlikwidował podatki.

W nowym ustroju  przejmująca władzę przy Okrągłym stole agentura Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego zaczęła niszczyć polską siłę, likwidując bestialsko gospodarczy dorobek narodu pod obłudnym hasłem prywatyzacji.  

Z 8500 przedsiębiorstw państwowych, z tego 2000 o strategicznym znaczeniu dla Polski, zniszczono większość, a teraz rząd PO i PSL chce zniszczyć nawet nieliczne pozostałe, a nawet zlikwidować lasy.  Bez przedsiębiorstw nie ma zatrudnienia, a bez zatrudnienia nie ma zarobków na utrzymanie  rodzin. Za granicą zaś Polacy traktowani są nie godnie, musza harować w upodleniu za gorszą zapłatę i warunki socjalne.  

Powinniśmy się zastanowić  kto likwidował nam pracę, aby ponownie nie dać się im oszukać.  

1.       Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989r. rządził 16 m-cy, Przygotował zbrodniczą ustawę o  tzw. restrukturyzacji i  prywatyzacji,

        która do dziś zabija naród i gospodarkę.   

2.     Rząd Bieleckiego KLD od 04.01.1991 do  6.12.1991 rządził 11 m-cy i     11 dni. Sprzedał obcym 1208 zakładów.

 

3.  Rząd Olszewskiego ROP od 6.XII.1991-5.06.1992 rządził 6    miesięcy 18 dni Zatrzymał  prywatyzację ale oddal Włochom  nowoczesny zakład Fiata w Bielsku. Został odwołany.

 

3.     Rząd Suchockiej UD od 11.07.1993-25X1993r rządził 15 m-cy i 14 dni.  Sprzedał obcym 21 strategicznych zakładów.

 

4.     Rząd Pawlaka PSL od 26X.1993r rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 strategicznych zakładów. Od 6 VI -10 07 1992 nie powołał rządu
 

5.     Rząd Oleksego  SLD od 7.03.1995 do 7 02 1996r. rządził  14  miesięcy. Sprzedał 598 strategicznych zakładów.  

6.    Rząd Cimoszewicza  SLD 7II.1996 - 31X1997r  rządził 20 m-cy, 18 dni. Sprzedał 992 strategicznych zakładów.  

7.     Rząd Buzka AWS od 31.X.1997 – 19 X 2001r  rządził  47 m-cy 19 dni. Sprzedał 1311 strategicznych zakładów.  

8.     Rząd Milera  SLD  od 19X.2001 do 2 05 2004r. rządził 30 m-cy  15 dni. Sprzedał  548 strategicznych zakładów.  

9.    Rząd Belki SLD  od 2 V 2004r do 31 X  2005r  rządził 17 m-cy  29 dni. Sprzedał obcym 477 strategicznych zakładów.  

10.  Rząd Marcinkiewicza PIS 31X05r do14.08.2006r  rządził 8 m-cy 15 dni. Sprzedał 271 strategicznych zakładów  

12. Rząd Kaczyńskiego PIS od 14. 07. 2006.r do 16.06.2007r rządził 15 m-cy  i   24 dni. Sprzedał 18 strategicznych zakładów.  

13. Rząd Tuska  PO – PSL rządzi od 7.XI.2007r i rządzi nadal. Sprzedał 724  zakłady. Chce sprzedać nawet państwowe lasy.     

Zagrożonych jest jeszcze 16 ostatnich najważniejszych  strategicznych zakładów w tym najważniejsze paliwowe.  

       Świadomie złe czy nieudolne rządzenie przynosi dla naszego kraju nowe zagrożenie. Poprzez oddanie i prywatyzację polskich banków dla zagranicy, kolejne rządy zaczęły sztucznie zadłużać nasz kraj, obciążając długami dalsze pokolenia  także naszych wnuków.  

Chcą fałszywym galopującym zadłużeniem doprowadzić do niewypłacalności Polski, abyśmy jak Grecja za długi oddawali części kraju. Bez wojny przeszli pod niemiecką, izraelska czy rosyjska okupację.  

Obecne  oficjalne zadłużenie jest 35 razy większe niż za Gierka. On mógł spłacić długi  z jednorocznego budżetu, kolejne rządy gospodarzyły coraz gorzej.

Jednak najgorszy jest rząd PO-PSL, bo  broni interesów 2% oligarchów, Naród ich nie interesuje, knują własne nie polskie plany masowych emigracji…  

         Stan narastania zadłużenia Polski:

 

        1989  rok zostawił zadłużenie 35.0 mld  $   gen. Woj. Jaruzelski WRON

        1995  rok zostawił zadłużenie 42.3 mld  $ Józef Oleksy SLD

        2000  rok zostawił zadłużenie 69.5 mld  $  Jerzy Bużek  AWS 

        2003  rok zostawił zadłużenie 106.9 mld   Leszek Miller SLD 

        2005  rok zostawił zadłużenie 122.4 mld  $ Marek Belka SLD 

        2006  rok zostawił zadłużenie 166.8 mld $ Jarosław Kaczyński PIS

        2007r. zostaw. zadłuż. na III kw. 205.0 mld  $ Jarosław  Kaczyński PIS  

        2008r. zadłużenie oficjalne  około 750.0 mld $ Donald Tusk PO, (kiedyś Unia Wolności), Pawlak  PSL. 

Niektórzy eksperci mówią nawet, że zadłużenie rzeczywiste wynosi 3 biliony $  . 

                    

      Byśmy nie zdołali się jak nasi dzielni przodkowie  siłą obronić Ojczyznę, zlikwidowali powszechną służbę wojskową i rozbrajają Wojsko Polskie. Obecnie są  tylko resztki armii  jako zabezpieczenie  kontyngentów okupacyjnych  walczących w obcych krajach. Robią to mimo  świadomości, że tylko siła militarna kraju umożliwią suwerenna politykę zagraniczną.

Tylko kraje silne militarnie a zarazem gospodarczo  mogą prowadzić samodzielną politykę zagraniczną, bo tylko z nimi liczą się inne kraje i mocarstwa.  

Jako partia polityczna POLSKA PATRIOTYCZNA proponujemy następujący  wyborczy   Program dla Narodu Polskiego:  

1.    Zatrzymać i obniżyć koszty utrzymania, żywności, czynszu, prądu, paliw i gazu  oraz zabezpieczyć rejony podległe klęskom żywiołowym.
 

2.    Wprowadzić porządek i pierwszeństwo dla polskich firm przy budowie autostrad i dużych inwestycji, oraz prowadzić te budowy z materiałów wytwarzanych w kraju. Zwiększy to zatrudnienie i zapotrzebowanie na polskich robotników i  inżynierów.
 

3.    Wprowadzić zasadę, że dobro Narodu i Państwa Polskiego jest najważniejsze, a unijne czy międzynarodowe przepisy temu szkodzące nie mogą być realizowane …
 

4.         Odtworzyć Wojsko Polskie i uzbrajać je własnymi nowoczesnymi technologiami,  a etapami wprowadzać obowiązkową służbę wojskową opartą na nowoczesnej doktrynie wojennej Totalnej Obrony Narodowej.
 

5.        Wprowadzić dla małych i średnich firm proste zasady prowadzenia działalności gospodarczej oparte na ryczałcie od obrotu i możliwości zatrudnienia do 6 pracowników bez ewidencji pracowniczej. 
 

6.        Dążyć do polonizacji dużych i średnich firm o dużym obrocie, uprościć i dać im szerszy margines  nie podlegający kontroli skarbowej,  jako procent od obrotu. Duże strategiczne firmy powinny podlegać opiece państwa, gdyż one zatrudniają inżynierów i potrzebują współpracy z polskim środowiskiem naukowym celem wdrażania nowoczesnych  technologii. Podjąć współpracę gospodarczą i naukowa

i kulturalną z polonią zagraniczną. Należy dążyć aby media  o zasięgu krajowym  były w posiadaniu  tylko polskiego kapitału.
 

7.        Prywatyzacje przeprowadzać  jedynie poprzez dążenie do równego uwłaszczania Narodu Polskiego, dążyć do odzyskania i uwłaszczenia  złodziejsko sprywatyzowanego czy sprzedanego poniżej kosztów majątku narodowego a marnotrawców sprawiedliwie rozliczyć. Przypomnieć, że rząd jest tylko  administratorem majątku państwowego a nie jego właścicielem, którym  jest Naród.
 

8.        Odtworzyć bezpieczeństwo żywnościowe kraju –  zadbać o opłacalną produkcję rolną ,  uwłaszczać  rolników ziemia po PGR,  zakładami przetwarzającymi żywność i bankami spółdzielczymi.         

Wycofać  niekorzystne i szkodliwe  dla państwa  i gospodarki żywnościowej  ustawy i zarządzenia.
 

9.    Zadbać o emerytów i rencistów aby ułatwić ich dostęp do służby zdrowia , lekarstw i opieki socjalnej.  

Podnieść minimalne świadczenie do 750 zł miesięcznie. Spłaszczyć rozpiętość emerytur  ZUS  na poziom od 1000 do 4000 tys. miesięcznie.   
 

10.        Wprowadzić politykę prorodzinną promująca wielodzietność i zdrowe wychowanie dzieci a w oświacie

powrócić do poprzedniego systemu oświatowego i szkolnictwa zawodowego.
 

11.        W dziedzinie prawa  oprzeć się na zasadach rozsądku i sprawiedliwości a nie na prawnych kruczkach czy      machinacjach.  Dokonać weryfikacji niesprawiedliwych wyroków i decyzji oraz tych którzy je orzekali.
 

12.        Zadbać o promocję i rozwój kultury i historii polskiej, a społeczeństwo wychowywać w duchu wiary katolickiej, patriotyzmu, miłości i poświęcenia się dla  Ojczyzny Polski.

 

Jeżeli utożsamiasz sie z naszymi poglądami i chcesz walczyć o lepszy los dla siebie, twojej rodziny i Ojczyzny wejdź ze swoją organizacją do naszej kampanii wyborczej, włącz się w działania POLSKI PATRIOTYCZNEJ. Zakładaj koła PP, kandyduj z naszych list wyborczych, bądź mężem zaufania w komisji wyborczej czy zgłoś się do nas na członka komisji wyborczej w swoim regionie.     

       Na podstawie danych  biuletynu Posła Zdzisława Jankowskiego wykonał 
         
Jan G. Grudniewski kandydat na senatora z Ziemi Świętokrzyskiej

                   
Warszawa 24 lipiec 2011 r. tel  + 48 660 552 279
                                                                                      

ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

 http://uczciwewybory.pl/

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~199106
03-12-2012 / 12:44
to populizm,ksenofobia i nacjonalizm a staremu jankowskiemu z rychwala juz "podziekowali" wyborcy,bo jest NIEWIATYGODNY! no bo jak mozna mu zaufac,skoro,nawet lepper wyrzucil go z Samoobrony a druga zoa z Radomia po 2 latach malzenstwa wyrzucila go z mieszkania
~ciociababcia
29-07-2011 / 20:46
służby nie dają za wygrane.