Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
11 lipca 2020
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 30-09-2012

Marsz "Obudź się Polsko" przeszedł ulicami Warszawy. "AFERY PRAWA" WZIĘŁY UDZIAŁ W PROTEŚCIE O WOLNOŚĆ MEDIÓW.

Uczestnicy marszu zbierali się od przedpołudnia na Placu Trzech Krzyży. Służby porządkowe podały, że do Warszawy przyjechało ponad 500 autokarów, cztery pociągi specjalne i kilkadziesiąt busów. Były liczne delegacje PiS, grupy sympatyków Solidarnej Polski, związkowcy z NSZZ "Solidarność", zrzeszeni w Rodzinie Radia Maryja, telewizj TRWAM, członkowie klubów "Gazety Polskiej", również innych organizacji. Były niewielkie grupy kibiców, czy organizacji takich jak Obóz Narodowo-Radykalny ze znakami falangi.... i dziennikarze AFER PRAWA.

marsz29.09s10.jpg
Wszyscy protestowali przeciw brakowi dialogu społecznego, podnoszeniu wieku emerytalnego, w obronie swobód obywatelskich i pluralizmu mediów.

marsz29.09s3_1.jpg

Zgromadzenie przebiegło bez zakłóceń zgodnie z ustalonym porzadkiem.
Oficjalnie rozpoczęło się ono o godz. 11.30 koncertem patriotyczno-religijnym. Trwało do 18.00,a  rozwiązano je na Placu Zamkowym, po wystąpieniach m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, szefa NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy. 
z uwagi na bardzo dużą ilość manifestujących na Plac Zamkowy  docierały jeszcze Traktem Królewskim grupy po oficjalnym rozwiązaniu protestu..

marsz29.09s8.jpg

Na transparentach, które przynieśli uczestnicy manifestacji, można było przeczytać m.in hasła.: "Żądamy wolnych mediów", "Wytrwamy-wygramy", "Nie chcemy pracować aż do śmierci", "Dość tuskolanii", "Walczymy o prawdę", "Żądamy wolnych mediów", " Dość kłamstw","Demokracja bez krytycznych mediów przekształca się w tyranię", "TV Trwam to nasze Westerplatte i nie możemy zdezerterować", "Dość biedy".
Były też hasła antyrządowe, żądania wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej i przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego.
Manifestanci skandowali: "Nie oddamy wam telewizji Trwam", "Bóg, Honor ,Ojczyzna", "Solidarność", "Jarosław", "Zwyciężymy", "Tu jest Polska", "Precz z komuną", "Platforma złodzieje", "Gdzie są nasze polskie stocznie". 
Z głośników słychać było m.in. "Mury" i "Żeby Polska była Polską". Przed Pałacem Prezydenckim wznoszono okrzyki: "Lech Kaczyński", odmówiono także modlitwę w intencji śp. Prezydenta i Prezydentowej, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

marsz29.09s7.jpg

Po zakończeniu Mszy świętej głos zabrał ojciec Tadeusz Rydzyk. Dyrektor Radia Maryja poświęcił dużo miejsca krytyce sytuacji społeczno-ekonomicznej w Polsce. Wytknął między innymi rządzącym prześladowanie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Ksiądz Rydzyk podkreślił, że w kraju, gdzie większość stanowią katolicy, telewizja katolicka jest dyskryminowana przez urzędy państwowe. Zachęcał zgromadzonych do pracy nad samym sobą, do prawych działań młodych ludzi. Podkreślił tu rolę swojej uczelni w Toruniu. Ksiądz Rydzyk mówił też o potrzebie samoorganizacji. Tworzenie nowych wspólnot i organizacji, to jego zdaniem jeden z najważniejszych czynników decydujących o życiu społecznym.

"Polska się przebudziła i coraz więcej Polaków będzie się budziło; przebrała się miara zła, którą mamy w Polsce. My Polacy, polscy patrioci mówimy: NIE  tym, którzy odmawiają nam praw, bo odmowa prawa do nadawania na multipleksie Telewizji Trwam to nie jest odmowa dla jednej telewizji, to odmowa dla pluralizmu, prawdy, podstawowego prawa demokracji" - mówił Jarosław Kaczyński. 
Jak podkreślił, bez prawa do prawdy Polacy każdego dnia mogą być "oszukiwani, manipulowani". "Polacy są dzisiaj eksploatowani przez tych, którzy mają przewagę, którzy mogą manipulować, tych którzy nie uznają równości praw, żadnych praw nie uznają (...). 
Demokracja staje się pozorem, fikcją. Nie chcemy fikcji, chcemy demokracji. Chcemy prawa do prawdy, dlatego chcemy Telewizji Trwam" - mówił. "Dziś w naszej ojczyźnie jedni mają prawa, a inni mają obowiązki" - dodał.
Po nim przemówił szef Solidarności Piotr Duda.
 "Od lat każą nam zaciskać pasa, ale my mamy dość, dlatego czas na zmiany; jesteśmy tu dzisiaj, by walczyć o tych, którzy nie potrafią dać sobie rady w życiu" - powiedział. Dodał, że związkowcy przybyli też "z solidarności dla telewizji Trwam". Przypomniał, że jednym z postulatów sierpnia 1980 r. był dostęp do wolnych mediów.
 "Nie pozwolimy na to, by ktoś mówił, że postulaty sierpnia'80 to relikt przeszłości. Te postulaty będziemy realizować" - zapowiedział.

marsz29.09s6.jpg
Rozbieżne są dane co do liczby uczestników marszu - nie pierwszy raz okazuje się, że nie jest ważne ile jest ludzi, ale ich kto liczy...
Służby porządkowe mówią o 40-50 tysiącach. Maciej Wąsik, odpowiedzialny za techniczną stronę przedsięwzięcia, poinformował PAP, że w marszu wzięło udział przynajmniej 200 tysięcy osób. Tak czy inaczej protestujący i obserwujący zapełnili dosyć szczelnie ponad 2,5 km alei - od Placu Trzech Krzyży do Placu Zamkowego. 

marsz29.09s11.jpg

Dziennikarze AFER PRAWA  wpierają również  swoją pracą wszystkie działania o tematyce, która  prowadzi do ujawnienia  prawdy.    

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Korupcja
04-10-2012 / 18:30
Już trzęsą dupskami przed narodem-Komuch komor boi się 11 listopada , ale 11 każdy do Warszawy pojechać może.
~kaśka
02-10-2012 / 12:04
Miłosz Czesław Który skrzywdziłeś Który skrzywdziłeś człowieka prostego Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając, Gromadę błaznów koło siebie mając Na pomieszanie dobrego i złego, Choćby przed tobą wszyscy się kłonili Cnotę i mądrość tobie przypisując, Złote medale na twoją cześć kując, Radzi że jeszcze dzień jeden przeżyli, Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta. Możesz go zabić - narodzi się nowy. Spisane będą czyny i rozmowy. Lepszy dla ciebie byłby świat zimowy I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta.
~Korupcja
01-10-2012 / 13:07
A MEDIA ROBIĄ PROPAGANDE JAKOBY UCZESTNIKÓW BYLO MNIEJ .Boże ratuj ten kraj przed propagandą.To ostra propaganda -marsz należy powtorzyć i wzmocnić uczestnictwem,to ich koniec i to czują.
~odcisk
01-10-2012 / 11:08
Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Tyle Konstytucja. Natomiast rzeczywistość o polskiej demokracji czytaj (dupo) kracji odzwierciedla poniższa informacja____________Nielegalne nominacje Poniedziałek, 1 października (08:03) Przedstawiciele prezydenta Bronisława Komorowskiego w Krajowej Radzie Prokuratury i Krajowej Radzie Sądownictwa zostali powołani niezgodnie z prawem - donosi "Rzeczpospolita". Pod prezydenckimi postanowieniami o powołaniu Edwarda Zalewskiego (KRP) i Łukasza Bojarskiego (KRS) brakuje kontrasygnaty premiera Donalda Tuska. To sprawia, że akty prezydenta są bezwzględnie nieważne - zgodnie oceniają konstytucjonalistka prof. Halina Zięba-Załucka oraz b. minister sprawiedliwości prof. Zbigniew Ćwiąkalski. Jak stwierdza "Rz", może to rodzić poważne skutki prawne dla działania KRP i KRS, których członkowie (po 25 w każdej radzie) opiniują wnioski dyscyplinarne, nominacje sędziów i prokuratorów. Jednak prof. Ćwiąkalski podkreśla, że rady działają kolegialnie, więc jeden nieważny głos Zalewskiego lub Bojarskiego - o ile nie jest decydujący - nie musi zaważyć na ważności danej decyzji czy uchwały. Zalewski, szef KRP, o tym, że jego nominacja może być nieważna usłyszał od "Rz". "To nie mój problem" - stwierdził. fakty.interia.pl/polska/news/nielegalne-nominacje,1847852 Pozdrawiam Redaktorów AP oraz czytelników.
~Mirnal
01-10-2012 / 10:17
Precz z kłamstwami polityków i togowców! Brawo dla Redaktorów AP za obecność w stolicy i wyrażenie swoich poglądów!
~patriota
30-09-2012 / 21:29
Dwieście tysięcy ludzi protestowało a popiera ich dwa miliony !!! Czy koniec tuskolandii w listopadzie jak znawcy przepowiadają ? ! ? DOŚĆ ROZGRABIANIA I OKRADANIA POLSKI I POLAKÓW