Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
15 kwietnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA DECYZJA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO PRZYŚPIESZONE WYBORY Mamy decyzję Jarosława Kaczyńskiego - będą w czerwcu wybory!
W sobotę Jarosław Kaczyński stwierdził, że pakt stabilizacyjny zawodzi i dlatego PiS złoży wniosek o samorozwiązanie Sejmu. 


Ten pomysł jak na razie popiera tylko SLD - zjednoczona lewica ma szanse na znacznie większe poparcie i powiększenie swojego elektoratu. Przeciwne wyborom są wszystkie inne partie: Samoobrona, LPR i PSL ponieważ ich elektorat zmniejszy się, lub nawet mogą nie wejść do sejmu. 
Problemy ma też rozpadająca się Platforma - małe szanse że pod przywództwem przegranego i skompromitowanego Tuska utrzyma swój elektorat.

Jednak sam
PiS wyraźnie pogubił się.
Ten ruch należało wykonać w styczniu, kiedy decyzja  należała do prezydenta. Wówczas popełniony został błąd polegający na podpisaniu aneksu do umowy z Lepperem i Giertychem, zamiast konsekwentnie dążyć do rozwiązania sejmu wykorzystując wysokie notowania PiS-u. Logiczne, że  Samoobronie i LPR-owi chodziło w tamtej sytuacji o podpisanie czegokolwiek, żeby dalej istnieć.

Aktualnie wydaje się, że decyzja Jarosława Kaczyńskiego została powzięta na podstawie analizy informacji, z których niezbicie wynika, że w ważnych dla PiS kwestiach nie może liczyć na uczestników paktu stabilizacyjnego. Skoro lider PiS nabrał pewności, że z paktu nic nie będzie, to wybory należy przeprowadzić jak najszybciej.

Istotne jest, że w mediach istnieje totalna nagonka na Kaczyńskich prowadzona przez  kliki trzymające władze,  w której udział biorą przedstawiciele banków, sądów, adwokatów, wszelkich prezesów obawiające się rozliczenia  i zmniejszenia swoich wpływów itd. co w końcowym efekcie może to doprowadzić do spadku ich popularności. Wiadomo - w Polsce rządzi pieniądz.

Nowe wybory dla PiS przychodzi w bardzo złym momencie. Wszystkie sprawy są rozgrzebane, żadna nie załatwiona. Elektorat może to odebrać w sposób jaki sugerują media: minęło sto kilkadziesiąt dni zamieszania i kłótni, i nic z tego nie wyniknęło...
Właśnie, dlatego nie ma co dłużej czynić jakichś karkołomnych kombinacji i dalej grzęznąć w tym awanturniczym sejmowym błocie. W ten sposób marne szanse są na jakiekolwiek efekty partii, która nie ma samodzielnej władzy ustawodawczej.
Dlatego naturalną konsekwencją wyjścia z tego bałaganu będą przyspieszone wybory.

- Co PiS może zyskać? 
Wypowiadając walną bitwę PO Kaczyński stawia na polaryzację sceny politycznej i opinii publicznej. Jarosław Kaczyński liczy na przejęcie elektoratu LPR, Samoobrony, niezdecydowanego PO i części PSL, co powinno dać PiS-owi większość w nowym Sejmie. Na pewno jest to pociągnięcie radykalne i ryzykowne, ale jedyną próbą stagnacji Państwa.

Pakt stabilizacyjny chwieje się? Czyżby czekały nas nowe wybory w maju?

Wolne media? - dobry bajer. Dziennikarz pracujący w gazecie czy telewizji musi być uległy - w końcu za to mu płacą. Ma wolność, ale typową dla psa, czyli jak właściciel ma humor to czasami chwilę sobie pohasa... :-)

Etyka zawodowa- jak osądzamy prace urzędników? Mamy typowe szambo w polityce i w sądach - tak oceniają ankietowani Polacy.

Podobne tematy znajdziesz w dziale:  ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia 

i wiele innych w kolejnych działach wydawnictwa: 
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Niezależne Czasopismo Internetowe 
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
www.aferyprawa.com  

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.