Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA ŻYDÓW W AMERYCE Kim oni są?... dlaczego tak łatwo załatwiają sobie kasę?

Opanowali banki, sądownictwo i media. Doprowadzili do ruiny system gospodarczy w Stanach Zjednoczonych i teraz żądają kosmicznej wielkości interwencji państwa, chcą 700 mld dolarów! Ponieważ mają w swoich rękach media – wszyscy, jak za Panią Matką powtarzają, że „musimy szybko reagować, bo kryzys zniszczy nasze oszczędności”.

Zaczynają nawet straszyć Polaków. W ogóle, cała prasa światowa jednym głosem przestrzega przed krachem, wspominając kryzys lat 80., i ten z lat 30. ubiegłego wieku. Drobni ciułacze tracą spokojny sen, a łotrzykowie, którzy doprowadzili do kryzysu – żądają pieniędzy. Nikt nie wskazuje winnych.

Sekretarz skarbu, Henry Paulson pisze plan ratunkowy. Plan przewiduje wykupienie przez skarb państwa papierów dłużnych opartych na zobowiązaniach hipotecznych. Bogate państwo amerykańskie ma dać prywatnym bankom 700 mld dolarów! W rzeczywistości za długi zapłacą drobni podatnicy, a więc ci, którym nie grozi bogactwo. Tymczasem Izba Reprezentantów Kongresu odrzuciła „pakiet ratunkowy” Henry'ego Paulsona. Amerykański establishment wyraził zbiorowe zdziwienie: jak to się mogło stać? Czy to znaczy, że nie kontrolujemy już kongresu? Prezydent George W. Bush wezwał partyjnych liderów na konsultacje.

Tymczasem, ponad 150 ekonomistów, w tym trzech laureatów nagrody Nobla, wystosowało do amerykańskiego Kongresu list, w którym doradzają wstrzymanie prac nad propozycją przeznaczenia 700 mld dolarów na pomoc dla sektora finansowego. – Nie tak wygląda kapitalizm – mówią.

Zwolennicy łatwego dolara nie dają za wygraną. O skali ich wpływów świadczy fakt, że doprowadzili do nieznanej w historii, jednomyślnej deklaracji poparcia „planu Paulsona”, przez obu kandydatów na prezydenta Ameryki! Żądają gigantycznych pieniędzy, jakby skarb Ameryki był ich własnością.

Mam nadzieję, że amerykański przykład stanie się czerwonym światłem dla planów likwidacji polskiej złotówki na rzecz wspólnej waluty europejskiej, po którą sięgać będą kiedy zechcą anonimowi architekci kontynentalnego państwa europejskiego. To europejski szczep pazernych właścicieli amerykańskich banków doprowadza dzisiaj do upadku polskie stocznie, a za chwilę rozpoczną akcję niszczenia polskich elektrowni, hut i kopalni węgla.

Czy my, Polacy, kiedyś zmądrzejemy?

Mirosław Orzechowski

Upadek gospodarki amerykańskiej, polskiej a nawet światowej? - kolejny żydowski przekręt? - polemika z cyklu mity i fakty o Ameryce....

W dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:

aferyprawa@gmail.com
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.