Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
15 kwietnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE KORUPCJE WIZYTA LECHA KACZYŃSKIEGO W USA

Kaczyński - to twardy i konsekwentny polityk. Fakty po wizycie w USA i poniedziałkowym zamieszaniu w sprawie rozwiązania Parlamentu. 

Amerykańscy eksperci polityczni, którzy zetknęli się z prezydentem Lechem Kaczyńskim w czasie jego wizyty w USA, wyrażają się o nim pochlebnie i podkreślają, że twardo zabiegał o polskie interesy w Waszyngtonie.
- Kaczyński wydał mi się politykiem bardzo refleksyjnym, który jest zwolennikiem ścisłej współpracy z USA, ale z drugiej strony ma też bardzo jasną świadomość polskich interesów i silną wolę ich obrony. To nie jest człowiek, który pozwoli sobą pomiatać. Amerykanie doceniają takich przywódców - powiedział Craig Kennedy, przewodniczący German Marshall Fund of the United States w Waszyngtonie.

Kennedy, który uczestniczył w piątkowym spotkaniu Kaczyńskiego z przedstawicielami waszyngtońskich instytutów analitycznych, dodał, że polski prezydent skarżył się m.in. na utrzymywanie wiz dla Polaków udających się do USA. Poruszył też kwestię używania przez amerykańskie media fałszującego historię określenia "polskie obozy koncentracyjne".
- Prezydent wypadł bardzo dobrze. Nie tylko mówił - dużo też słuchał; ma także poczucie humoru. Mówiąc u Unii Europejskiej, podkreślał, że Polska nie tylko korzysta na członkostwie, ale też wiele wnosi do Unii"- powiedział inny uczestnik spotkania, dyrektor Ośrodka Stosunków Transatlantyckich na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa, Daniel Hamilton.
- Zaprezentował się jako człowiek silnych przekonań, szczery, a poza tym realistycznie oceniający to, co można w polityce osiągnąć - to opinia specjalisty ds. europejskich w waszyngtońskim Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) Simona Serfatego.
Wspominając, że na spotkaniu mówiono m.in. o złych stosunkach Polski z Rosją, Serfaty zwrócił uwagę, że polski prezydent "doskonale rozumie, iż interesy Rosji wykraczają poza wąską perspektywę stosunków polsko-rosyjskich".
Podkreślił też, że w rozmowie z Kaczyńskim nie znalazł wcale potwierdzenia obiegowych poglądów, wyrażanych często przez media zachodnioeuropejskie, jakoby prezydent RP i jego partia (PiS) odznaczali się nacjonalizmem i eurosceptycyzmem.
Nawiązując do relacji z jego spotkania z prezydentem George'em Bushem, gdzie media rozważały, czy obaj mężowie stanu nawiązali bliskie stosunki osobiste ("chemia"), Serfaty zaznaczył, że nie należy z tym przesadzać.
- Trzeba zejść z tego konia - powiedział, używając popularnej amerykańskiej metafory. - Tu nie chodzi o osobowość, lecz o politykę. W końcu (prezydent) Bush też poprawił stosunki z (prezydentem Francji) Chirakiem, kiedy trzeba było poprawić stosunki z Francją. Kaczyński będzie oceniany w USA według tego, co będzie robił - oświadczył.
Serfaty dodał, że Amerykę przede wszystkim "uspokoiło, że Polska nie wycofuje wojsk z Iraku".

Eksperci zaprzeczali, jakoby znaczenie Polski dla USA zmniejszyło się w porównaniu z okresem przed trzema laty, kiedy polski rząd poparł amerykańską inwazję na Irak wbrew stanowisku czołowych mocarstw europejskich. Ich zdaniem, zmieniła się tylko rola Polski w polityce USA w związku z poprawą stosunków administracji Busha z Unią Europejską.
- Nie powiedziałbym, że rola Polski dla Ameryki zmalała. Potrzebujemy sojuszników nie tylko +ochoczych+, lecz także zdolnych i użytecznych. Bardzo ważna jest sytuacja na Ukrainie, a Polska nam tu pomaga. Bush jest teraz po prostu mniej zainteresowany stosunkami dwustronnymi, a bardziej stosunkami z Unią Europejską jako całością - powiedział Serfaty.
- Polska może odgrywać bardzo ważną rolę w Unii Europejskiej jako jeden z jej 5-6 największych krajów członkowskich - uważa Craig Kennedy.

O konsekwencji  Lecha Kaczyńskiego w realizowaniu twardej polityki o poprawność polityczno-prawną świadczy wczorajsze wystąpienie w telewizji. Zostało ono poprzedzone scenariuszem i akcja informującą o jego ewentualnym zamierzeniem rozwiązania Parlamentu z powodu nie zatwierdzenia budżetu Państwa. 
Cały ten starannie zrealizowany medialny scenariusz, (w który dały się wrobić wszystkie media), miał na celu zdyscyplinować liderów Samoobrony i LPR do podpisania aneksu i rzetelnej współpracy partii, które podpisały pakt stabilizacyjny z PiS-em. 
Zamieszanie wynikło z przecieków, że Samoobrona i LPR miało w zamiarze poprzeć podatkowe pomysły Platformy Obywatelskiej. W takie numery nie może bawić się rząd PiS-u, dlatego podpisano aneks do paktu, w którym obie partie zobowiązały się nie popierać poprawek zgłoszonych przez opozycję.
  Podpisany protokół do zawartej na początku lutego umowy stabilizacyjnej wiąże wszystkie trzy strony do wzajemnej współpracy i przewiduje, że także poprawki do projektów ustaw mogą być zgłaszane tylko za zgodą wszystkich uczestników paktu. 
Według Kowalskiego, aneks ten scementował trzy podmioty w jedną całość. 
Rozmowy dotyczyły też m.in. projektu ustawy powołującej Centralne Biuro Antykorupcyjne - powołane do zatrzymywania skorumpowanych urzędników państwowych i senackich poprawek do budżetu.
PiS zapowiada ostrą walkę z korupcją urzędników państwowych i o etyczne postępowanie sędziów, prokuratorów, adwokatów i biegłych sądowych. Sami prawnicy już zapowiadają, że tak łatwo nie oddadzą swoich  "lewych dochodów" i bez walki z PiS-em nie obejdzie się... hee, - zobaczymy :-) 
Zresztą nagonka medialna na braci Kaczyńskich jest od dawna prowadzona, tylko kto dzisiaj wierzy żydowskiej propagandzie?
Oczywiście, najbardziej obawiają się nowych wyborów liderzy tonącej Platformy, której popularność stale spada. 
Pomimo dalszego mataczenia w sądażach CBOS przyznało, że Marcinkiewicz ma 60% poparcia społeczeństwa , a  PiS jest jedyną partią polityczną, wobec której więcej osób deklaruje sympatię niż niechęć.
Mianowicie Prawo i Sprawiedliwość budzi sympatię wśród 44% respondentów CBOS, a 32% ankietowanych czuje wobec tej partii niechęć. Za to z sympatią do Platformy Obywatelskiej odnosi się tylko 29% Polaków, za to  aż 41% pytanych negatywnie ocenia tą partię i jej liderów Tuska i Rokitę - wynika ze styczniowego sondażu CBOS. A tyle kasy stale wydają na swą propagandę...

Artykuły prawdy o Tusku:
Karty władzy już praktycznie rozdane - o co żebrze przegrany Tusk w spotkaniu ostatniej szansy?

To że PO to nie tylko "przechrzty polityczne" o tym mówi cała Polska...
PO, która szła do wyborów z hasłami respektowania zasad, generuje mechanizmy korupcyjne
Kilka cytatów z prasy na temat zdziecinniałego i próżniaczego Donalda Tuska - Czy będzie kolejny
Z CYKLU "NIEBEZPIECZNE TEMATY" - PRAWDA O TUSKU I JEGO RODZINIE.
ANTY-TUSK - tylko zakłamanie w obronie prawa Polaków do prawdy o własnej przeszłości?
Ciemna strona "jasnej mocy" Donalda Tuska?
Poszukiwacze zaginionego elektoratu - czyli oszustwa sondażowe...

Artykuły interwencyjne:

INTERWENCJA STOWARZYSZENIA OROPOiWzK - SKARGA DO PROKURATURY NA ZATRZYMANIE MIESZKAŃCA NOWEGO TOMYŚLA
LIST OTWARTY DO PREZYDENTA RP LECHA KACZYŃSKIEGO - INTERWENCJA STOWARZYSZENIA OROPOiWzK - ZATRZYMANIE PREZESA GDAŃSKIEGO ODDZIAŁU - ZBIGNIEWA ARCISZEWSKIEGO
Wniosek do Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego o wszczęcie postępowania w sprawie działalności wolnomularstwa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej
List otwarty do Prezydenta III RP Lecha Wałęsy
KIM JEST RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH PROF. ANDRZEJ ZOLL? CZY INSTYTUCJA RZECZNIKA MA KORUPCYJNY CHARAKTER?
i wiele innych w kolejnych działach wydawnictwa:  SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników
 ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia

 WIELKIE BRANIE  ,    fakty o korupcji  , KORUPCJA ,  korupcja - uzasadnienie "wpadki parlamentarzystów", 
Kto może zostać politykiemco kryje przywilej immunitetu? odszkodowania - Sąd Najwyższy,
dowCIPY spod §... i wiele innych... 

POLECANE WITRYNY PATRIOTÓW POLSKICH http://www.polonica.net I http://www.ojczyzna.pl 
RAPORT NOWAKA - wydawnictwo niezależnego posła Zbigniewa Nowaka.

Niezależne Czasopismo Internetowe 
"AFERY - KORUPCJA - BEZPRAWIE" 
Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich 
i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI
Dziękuję za przysłane teksty opinie i informacje. 
www.aferyprawa.com  

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
 

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.