Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
15 kwietnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Jest nowa żydowska - Partia Demokratyczna
07.05.2005 / arch. INTERIA.PL 

Mamy kolejny manewr polityczny: żydowska Unia Wolności przekształca się (dnia 07.05.05r) w Partię Demokratyczną - postanowił w Warszawie III Nadzwyczajny Kongres UW. 
W niedzielę trwają wybory do władz nowej (zdublowanej? - istnieje już jedna PD) partii.

W tej nowej partii mają zasiadać dawno już skompromitowani politycy, tacy jak:
1/ Władysław Frasyniuk - dotychczasowy szef UW
2/ Jerzy Hausner - tylko członek?
3/ Tadeusz Mazowiecki - kandydat na prezydenta?
4/ Marek Belka - czeka na niedzielę :-)
i?
5/ Lech Wałęsa z rodziną - tylko przymierza się?
6/ Aleksander Kwaśniewski - wielka niewiadoma, wszystko możliwe?
a co ze średniowiecznym prof. Gieremkiem?

Deklarację członkostwa w partii podpisał też były wicepremier Jerzy Hausner. Jak powiedział dziennikarzom przed rozpoczęciem otwartej części kongresu, premier z pewnością złoży deklarację, że "jest wśród swoich", ale nie jest pewny, czy premier w niedzielę podpisze oficjalną deklarację członkostwa w nowej partii.

- Nie jesteśmy zwolennikami status quo, chcemy zmieniać Polskę, ale nie chcemy niszczyć dorobku ostatnich 15 lat - oświadczył podczas kongresu PD były premier Tadeusz Mazowiecki, który patronuje ugrupowaniu. Jak powiedział, Partia Demokratyczna skierowana jest do ludzi, "którym bliższe jest szukanie porozumienia z inaczej myślącymi, niż pogrążanie się we wzajemnej nienawiści i zacietrzewieniu".

Oceniając obecny stan polskiej sceny politycznej, Mazowiecki powiedział, że na lewicy "nastąpił rozpad w wyniku zjawiska afer, a centroprawica zbyt daleko poszybowała w kierunku skrajnej prawicy". W takiej sytuacji w centrum "otworzyło się miejsce dla nowych inicjatyw".

Były premier podkreślił, że Partia Demokratyczna zaprasza do siebie ludzi, którzy "chcą uzdrowić Polskę". - Obywatele nie mogą opuścić rąk. Nie można powiedzieć sobie: "Nas to nie obchodzi" - oświadczył Mazowiecki. 

Władysław Frasyniuk, jeden z założycieli Partii Demokratycznej powiedział dziennikarzom, że w nowym ugrupowaniu istnieje "niepisana frakcja", która będzie przekonywała Tadeusza Mazowieckiego, by startował w wyborach prezydenckich. 
Po wystąpieniu na kongresie byłego premiera Mazowieckiego Frasyniuk oświadczył: "właściwie jesteśmy uczestnikami konwencji, podczas której poznaliśmy kandydata Partii Demokratycznej na prezydenta". 

Sam Mazowiecki w rozmowie z dziennikarzami zaprzeczył, że chce ubiegać się o fotel prezydenta. Po tych słowach Frasyniuk wyjaśnił, że istnieje w Partii Demokratycznej frakcja, do której należy m.in. on sam i były wicepremier Jerzy Hausner, która będzie przekonywać Mazowieckiego do startu w wyborach.
cdn.

www.aferyprawa.com - Niezależne Wydawnictwo Internetowe "AFERY KORUPCJA BEZPRAWIE" Ogólnopolskiego Ruchu Praw Obywatelskich i Walki z Korupcją.
prowadzi: (-)  ZDZISŁAW RACZKOWSKI.
Dziękuję za przysłane opinie i informacje. 
    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: Z.Raczkowski@aferyprawa.com 

WSZYSTKICH SĘDZIÓW INFORMUJĘ ŻE PROWADZENIE STRON PUBLICYSTYCZNYCH
JEST W ZGODZIE z  Art. 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ 
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
ponadto Art. 31.3
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Lynsey
21-04-2015 / 11:44
degree degreeprograms.xyz administrators like parking internetcourses.xyz accredited universities less onlinedegreeprogramshelp.net traditional then www.insurplus.net likely could higher distanceeducation.xyz best online vae onlinecollegedegreeshelp.net even though school ties findonlineschool.top starting make time allonlinedegrees.top make sure
~Satch
05-01-2015 / 05:57
Wham bam thank you, ma'am, my queistons are answered! ekfdhj.com [url=bjwxpytdl.com]bjwxpytdl[/url] [link=yvlcorqcwio.com]yvlcorqcwio[/link]
~Thokchom
24-12-2014 / 11:51
that TVB tried to sabotage her" rel="nofollow">rksaadcipl.com"> ccnhaes with her bland makeup. When I first saw her on TV, I thought someone was trying to f**k up her" rel="nofollow">rksaadcipl.com"> ccnhaes.-蔡慧欣:點解咁多網民鍾意佢 -梁蔚翎: See fun's comment on 5 Aug.