Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 16-01-2012

Hańba! Zbrodniarze na wolności - Słomka do więzienia

Hańba!  Zbrodniarze na wolności - Słomka do więzieniaJedyną osobą która w procesie hunty stanu wojennego trafi do więzienia okazał się... Adam Słomka.
Wielokrotnie szłyszeliśmy na początku lat 90 o tym, że jest za wcześnie na osądzenie zbrodniarzy komunistycznych z Jaruzelskim na czele. Ci sami głosiciele "realizmu politycznego" w komentarzach do dzisiejszego wyroku mówią, że dzisiaj na wyroki jest za późno i są one bez znaczenia.

Jest to wyjątkowo obrzydliwe - biorąc pod uwagę, że autorzy tych "mądrości" zawdzięczają swoją pozycję materialną i społeczną ofiarom stanu wojennego. Powinni ono być wdzięczni działaczom KPN, że pamiętają o tym, o czym oni sami już dawno zapomnieli. Komuniści i ich biznesowo - polityczni partnerzy wykonują małpi taniec uwłaszczonych na tym, co zostało ukradzione polskiemu społeczeństwu.

Również tak zwany wymiar sprawiedliwości nie podlegając kontroli społecznej ulega ciągłemu zwyrodnieniu. Świadczą o tym ciągle mnożące się afery i przekręty. Służby specjalne zamiast służyć państwu i chronić obywateli zajmują się podejrzanymi interesami - również o charakterze kryminalnym.

W tle mamy naszych "wybitnych" przywódców, którzy doprowadzają naród do nędzy graniczącej z biologiczną zagładą. Których jedynym sukcesem są opowieści o "zielonej europejskiej wyspie" i składanie wciąż niespełnianych obietnic.

Dlatego współcześnie mam ciągle wrażenie niedokończonej roboty - jaka została wykonana przez nurt niepodległościowy. Mieszają mi się poczucia nadziei - że nie wszystko zostało jeszcze stracone , z poczuciem żalu straconych przez Polskę szans.

Adamie jesteśmy z Tobą

Tadeusz Bielawski


Sąd nad Wojskową Radą Ocalenia Narodowego Warszawa 12.01.2011

Podczas gdy Stanisław Kania, były gensek PZPR i jeden z twórców planów stanu wojennego, wychodzi z Sądu Okręgowego w Warszawie jako człowiek wolny i zdaniem sędzi Ewy Jethon niewinny – udziela wywiadów, w których pada słowo duma, gdy przebywający na wakacjach w Egipcie kat „Solidarności” Czesław Kiszczak dowiaduje się o komediowej karze 2 lat w zawieszeniu na 5, gdy Wojciech Jaruzelski jeszcze raz wysprycił Sąd i oczekuje na odrębne postępowanie, to JEDNA osoba dzisiaj nie uniknęła kary.
Ale to nie generał mordujący zza biurka, ani nie jego spolegliwa dłoń topiąca niepokornych, łamiąca kości księżom, a w razie potrzeby likwidująca problemy wyrzutem opozycjonisty z okna. Osoba skazana przez marionetkowy sąd rzeczpospolitej fryzjerskiej nie ma na koncie ponad 100 UDOKUMENTOWANYCH zabójstw, tysięcy ofiar (powódź, masowe uniemożliwienie udzielenia pomocy lekarskiej, masowa emigracja, zmniejszenie średniej życia całej populacji...). Skazany nie należał do największego i najokrutniejszego gangu w historii Polski.
Przeciwnie: w stanie wojennym i po nim był więziony za działalność niepodległościową. Matka skazanego, Krystyna Słomka, z której zdjęciem pojawił się dzisiaj jej syn została zamordowana przez pułkownika SB. Sprawca mordu nigdy nie poniósł kary.

Osobą, która została skazana na 15 dni więzienia to opozycjonista, który zwrócił głośno uwagę na komediowy aspekt postępowań niezlustrowanych sędziów sądzących swoich dobroczyńców w sądach postkomunistycznej Rzeczypospolitej. „To kara jak dla złodzieja roweru”, „Postępowanie Sądu, który boi się doprowadzić gen. Czesława Kiszczaka na salę sądową nawet na odczytanie wyroku nie świadczy dobrze o bezstronności wymiaru sprawiedliwości.” – powiedział Adam Słomka. Ważne to słowa, zwłaszcza, że jak zwykle poza kilkudziesięcioosobową grupą byłych internowanych i więźniów politycznych na salę nie zdążyli poza Adamem Słomką dotrzeć żadni znani politycy.

„Sąd pod Sąd”, „Hańba” i „Białoruś” – tak przebywający w Sądzie ocenili wymiar sprawiedliwości. Odczytanie wyroku nastąpiło w innej od zaplanowanej Sali Sądu nieomal dwie godziny później. Na salę mogli zgodnie z postanowieniem Sądu wejść tylko dziennikarze legitymujący się ważną legitymacją dziennikarską. Salą została zagrodzona nie tylko zamkniętymi drzwiami przeciwpożarowymi, ale także barierkami i kordonem policyjnej prewencji.

Tomasz Sokolewicz

Jedynym, który pójdzie do więzienia po procesie o stan wojenny, jest ofiara stanu wojennego Adam Słomka. Diabelski chichot niesprawiedliwości dziejowej..   

1. Jaruzelski wyłączony z procesu - chory. Eugenia Kemparowa - sprawa przedawniona, umorzenie. Kania - uniewinnienie. Kiszczak - wyrok w zawieszeniu - jeśli nie dopuści sie recydywy i ponownie nie wprowadzi w Polsce stanu wojennego, to nie będzie siedział. Jedynym, który pójdzie do więzienia po procesie o stan wojenny, będzie Adam Słomka. W 30 lat od stanu wojennego Słomka został ponownie jego ofiarą.  

2. Słomka, więzień stanu wojennego, miał prawo do emocjonalnych reakcji. Mieli do niej prawo inni ludzie, którzy przyszli na ogłoszenie wyroku. Wysoki sąd, pamiętający stan wojenny co najwyżej z braku teleranka, powinien z godnością i wyrozumiałością znieść te emocje. Przeczekać je, może ostudzić upomnieniem, w ostateczności nakazać opróżnienie sali. Wreszcie zrobić to, co ostatecznie zrobił - przenieść ogłoszenie wyroku do innego pomieszczenia. Ale na litość boską - Słomki nie karać, a już w żadnym razie nie karać go więzieniem! Jeśli tak miał się skończyć ten proces, to lepiej, żeby go nigdy nie było.  

3. Wtrącając do więzienia ofiarę stanu wojennego, przy równoczesnym uwolnieniu od realnej kary autorów i wykonawców tego zbrodniczego bezprawia - sąd wpisał swój wyrok w diabelski chichot niesprawiedliwości dziejowej. 

Janusz Wojciechowski
Adam Słomka pozywa w trybie wyborczym Gazetę Wyborczą - Kraków
Adam Słomka WNIOSEK O WYŁĄCZENIE KATOWICKICH SĘDZIÓW i ASESORÓW
Wniosek o zadośćuczynienie - prześladowanie działacza KPN Adama Słomka

Więcej informacji w necie:
http://www.tvn24.pl/12690,1731129,0,1,slomka-o-sadzie-degrengolada--szajka-i-szambo-moralne,wiadomosc.html
http://m.onet.pl/wiadomosci/4996328,detal.html
http://www.rp.pl/artykul/92106,790877-Ofiary-stanu-wojennego--ten-wyrok-to-za-malo.html

Polecamy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Adindhha
25-12-2014 / 09:25
Could you write about Phcsyis" rel="nofollow">sfxkjbikx.com">Phcsyis so I can pass Science class?
~gosc
10-11-2013 / 10:16
Dzieje sie tak,bo Pan Adam jest Polakiem,a tamci sa pod ochrona.
~tom99
16-01-2012 / 21:10
hanba,togowcy juz dawno sie upodlili,pokazali kim sa,trzeba zmienic rzad tego pajaca,a potem togowcy do zatopienia.