Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
15 kwietnia 2021
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA ZDZISŁAW RACZKOWSKI EKSTRADYCJA EDWARD MAZUR SĄD FEDERALNY CHICAGO

Ekstradycji nie będzie - Na Mazura nie ma mocnych .

Na nic zdało się trwonienie pieniędzy podatników przez Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę, który latał do U.S.A jak nie porównując czarownica na miotle i zapewniał nas wszystkich łącznie z rodzina Komendanta Papały – jak to sprawy idą w dobrym kierunku i jak to ekstradycja Mazura to formalność.

Edward Mazur nie zostanie wydany polskiemu wymiarowi sprawiedliwości i może śmiało możemy powiedzieć, ze zawiedliśmy się wszyscy! Nie tyle na Ziobrze ( bo co on winien) a raczej na” supermocarstwie”, które powiedziało nie i wypięło się na liżącą cztery litery Polskę.

Więc dobrze spróbujmy być bezstronni i postawmy się w sytuacji sędziego, któremu na szynkwas przyniesiono dowody winy Mazura.

Co tam ten nasz dzielny Ziobro mu podsunął, ano były to zeznania ludzi z wyrokami sądowymi, o kryminalistach już nie wspominając, a także aktualnie pozbawionych wolności. Takie dowody winy to u nas są” mocnym” materiałem dowodowym( oj jak mocnym to wielu ludzi, którym nieudolny polski sąd zjebał życie tylko wie).

Niestety w U.S.A. wartość mają żadną - tam przysięga się na biblię i jeżeli ma się nieskazitelną opinię i coś się naocznie widziało to sąd temu daje wiarę. Sędzia federalny Arlander Keys w Chicago tak podsumował swoją decyzję:

"Po uważnym rozpatrzeniu i ocenie dowodów sprawy przedstawionych przez rząd polski i dowodów przedstawionych przez obronę pana Mazura, sąd uważa, że rząd nie wykazał, iż istnieje znaczne prawdopodobieństwo popełnienia przez niego zarzuconego mu przestępstwa"
"Wniosek o jego ekstradycję zostaje odrzucony" - powiedział na koniec sędzia, nakazując natychmiastowe zwolnienie Mazura z aresztu (uzasadnienie sądu w Chicago ws. odmowy ekstradycji Edwarda Mazura (ang., pdf)).

Przypomnijmy wiec o co w tym wszystkim chodzi- Gen. Papała zginął zastrzelony przed swoim warszawskim domem 25 czerwca 1998 r. Według oskarżenia, Mazur, biznesmen z Chicago, oferował 40 tysięcy dolarów gangsterom za jego zamordowanie. Czy to jest prawda czy to jest fałsz w chwili obecnej może się okazać, że jak to w Polsce bywa jeszcze nie czas aby się to dowiedzieć.

Na zakończenie możemy tylko nie tracić nadziei, gdyż formalnie postanowienie o ekstradycji jest w rękach sekretarza stanu U.S.A, ale praktycznie jeszcze się nie zdarzyło żeby zmienił decyzję sędziego.

Edward Mazur to jeden z najbogatszych polskich przedsiębiorców działających w USA, a wiadomo, za pieniądze można wszystko. Ma podwójne obywatelstwo - polskie i amerykańskie. Utrzymywał kontakty z przedstawicielami władz polskich. Był jedną z ostatnich osób, które widziały gen. Marka Papałę żywego.

Jak oceniamy jest ten fakt:

b. prokurator krajowy, a obecnie szef MSWiA Janusz Kaczmarek: - Ministerstwo Sprawiedliwości i Prokuratura Krajowa będą musiały dokonać teraz oceny prawnej tej decyzji. Natomiast bardzo możliwe, że pewna zagadka nigdy nie zostanie rozwiązana. W tej sprawie postawiono zarzuty osobom, które dopuściły się tego zabójstwa. Teraz zespół nadal musi pracować nad ustaleniem zleceniodawców, choć pewien wątek się może urwał.

Prof. Zbigniew Hołda z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka: - Dowody mogą być wystarczające dla prokuratora w Polsce, a także dla organów ścigania w Stanach Zjednoczonych, ale najwyraźniej dla sądu były niewystarczające.

b. premier Leszek Miller: - Materiały były nierzetelnie przygotowane, główny świadek - niewiarygodny i pozostający pod wpływem polskich organów ścigania. To przygnębiające. Minister Ziobro jest sam sobie winien, bo prokuratura zrobiła z tej sprawy spektakl polityczny, a amerykański wymiar sprawiedliwości jest na to b. wyczulony.

Prof. Piotr Kruszyński, polski obrońca Mazura: - Cały zarzut oparty został na zeznaniach jednego człowieka i sędzia uznał, że to za mało. Nie wiem, czy pan Mazur będzie wnosił o odszkodowanie od amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości za aresztowanie. Ja bym wnosił.

Marek Biernacki (PO), b. minister spraw wewnętrznych i administracji: - Zbyt dużo było polityki w dyskusji nad tą sprawą, którą przedstawiano jak sukces Zbigniewa Ziobry i PiS-u. Teraz trzeba dalej szukać zleceniodawców zabójstwa - wśród współpracowników generała Papały, także biznesowych po jego odejściu z policji.

Ryszard Kalisz (SLD), były minister spraw wewnętrznych i administracji: - Bardzo źle się stało. Mazur powinien być sądzony w Polsce. To wina Zbigniewa Ziobry, który nie ustrzegł się odniesień politycznych we wniosku o ekstradycję.

Wdowa po gen. Papale Małgorzata i jego córka Natalia wydały oświadczenie: - Mimo negatywnej decyzji amerykańskiego sądu nadal wierzymy, że sprawa zabójstwa naszego męża i ojca gen. Marka Papały zostanie rozwiązana, a zleceniodawcy tego mordu poniosą zasłużoną karę. Sprawiedliwość odsunęła się w czasie, ale to dla nas nie koniec.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.