Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA DEMONSTRACJA SOLIDARNOŚCI W WARSZAWIE 30.08.2008 - początek końca rządów POsrańców? Demonstracja "Solidarności" w Warszawie - pierwsza z jesiennej serii strajków zapowiadanych przez urzędników budżetówki, górników, stoczniowców, rolników i wszystkich niezadowolonych z rządów POobrzezańców.


W rocznicę 30 sierpnia demonstranci "Solidarnośći" z całej Polski przyjechali do Warszawy protestować pod hasłem "Godna praca, godna płaca, godna emerytura" prowadzoną w całej Europie przez Międzynarodową Konfederację Związków Zawodowych.
Kilkadziesiąt tys. protestujących zablokowało centrum Warszawy od 14 aż do godzin wieczornych.

Pod hasłami: "Godna praca, godna płaca" i "Podwyższyć pensję minimalną" manifestanci podkreślali, że sporą część ich wynagrodzenia zjadają coraz wyższe koszty utrzymania, że znaczna część społeczeństwa żyje poniżej minimum socjalnego, że brak rządowych propozycji osłon socjalnych, mamy wysokie oprocentowanie kredytów bankowych znacznie wyższe niż na Zachodzie gdzie przecież lepiej od nas zarabiają, że zmniejsza się zyskowność firm zwłaszcza importujących na skutek sztucznie utrzymywanej dużej wartości złotego.
Kolejne hasło "Ludzie pracują za 1,5 tys. zł, podwyżki dostaje kadra" - to efekt stałej tendencji rządzących - im kto więcej zarabia, tym ma większą podwyżkę, czyli robotnikowi który wypracowuje dobra narodowe daje się jałmużnę w kwocie 100 zł a dyrektorowi czy sędziemu ponad 1000 zł za nieefektywne siedzenie. A tymczasem rząd bajerujemy obywateli fałszywymi ankietami, że średnio pensja wzrosła o 500zł...
Solidarność walczy też o utrzymanie przywilejów dla pracujących w trudnych warunkach i "inwestycji w kapitał ludzki" -
czyli ułatwień w podnoszeniu kwalifikacji pracowników, zwłaszcza starszych.

Oczywiście, jak zwykle nie obyło się bez petard i haseł politycznych.
Powiewały transparenty: "W polskiej polityce puste obietnice", "WSI + SB = TVN i Polsat", "Tusk WANTED". "Ziobro czyni tylko dobro". Były też postulaty "zaprzestania ataków na Radio Maryja i Telewizję Trwam". A dwie starsze panie miały transparent: "UE precz". Tusk to jedna wielka ściema! - krzyczał prowadzący demonstrację związkowiec "S".
Efektownie pokazali się związkowcy ze Śląska - nieśli wysokietransparenty które kojarzyły się z husarskimi skrzydłami. Związkowcy ze Stoczni Gdańsk potrząsali kukłą Donalda Tuska w "peruwiańskiej" czapeczce którą ku uciesze widzów spalili.

AP

PS.
Mamy już oficjalne rządowe zapowiedzi podwyżek cen energii elektrycznej, gazu, wody, wyrobów tytoniowych, żywności i LPG – i to już w nadchodzących miesiącach.
Nieprawdziwe są więc zapowiedzi Ministerstwa Finansów, że inflacja będzie rosła tylko do końca sierpnia, a potem zacznie spadać. Dlaczego miałoby się tak stać?
Ceny w Polsce rosną najszybciej w Europie. Brakuje jednak skutecznych reakcji rządu, które mogłyby przyhamować drastyczne dojenie polskiego konsumenta.
- poczytaj dalej

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.