Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA OSZUSTWA TARCZA DLA AMERYKI

Czy Amerykanie bezinteresownie kochają Polaków? Marek Komorowski

Analizując Amerykańska propozycję budowy elementów tarczy antyrakietowej na teranie Polski, należy się zastanowić nad powodem. Tarcza ma służyć przede wszystkim obronie Ameryki. Sama instalacja tarczy na terenie Polski dla Polaków jest przede wszystkim zagrożeniem dla naszego Kraju.

Jakie korzyści mają z tego Amerykanie?

Pierwszą korzyścią Ameryki jest obrona ich kraju. Ma ona służyć obronie przeciwko rakietom skierowanym na Amerykę. Jest to sprawa dla obronności ich państwa najważniejsza. Oczywiście musza tego ponieść jakieś koszty, ale ich dyplomaci zrobili wszystko, aby te koszty były jak najmniejsze. W końcu doszło do podpisania umowy z Rządem Polski. CO prawda Premier Tuski ze swoimi ministrami coś jeszcze wytargowali, lecz uważam to za marne ochłapy. Z oficjalnych informacji dostaniemy baterię rakiet „Patriot” lecz tylko do 2012 roku, żeby były dłużej, to musimy sobie kupić za swoje Polskie pieniądze. Dalej jak podają media, jak mówią politycy, to musimy wydać kupę pieniędzy, aby zwiększyć ilość takich baterii, które i tak liczebnie nie wystarczą do obrony Polski przed ewentualnym atakiem. Dzisiaj rano w rozmowie radiowej w jedynce, były minister Szczygło powiedział, że Polska będzie musiała z budżetu wygospodarować poważne pieniądze na zakup rakiet „Patriot”. Tak mi przyszło do głowy, że aby bronić Ameryki, to my musimy wydać potężne pieniądze. Więc gdzie tu sens i gdzie logika?

Jestem oczywiście za robieniem różnych rzeczy, aby bezpieczeństwo Państwa jak i obywateli maksymalnie zwiększać, ale wszystko musi mieć swoje granice.

Gdzie nasz interes?

Na pytania zadawane przez dziennikarzy co jest zawarte w umowie, różni politycy odpowiadają, że między innymi solidarność Ameryki w przypadku ataku na Polskę. Podobne umowy mieliśmy w 1939 roku, jak doszło do wojny, to zostaliśmy sami.

Dalej myśląc o deklaracji obrony przez Amerykę ziem Polskich, to przecież taki sam zapis mamy w umowie i pakcie dotyczącym wstąpienia do NATO, więc Amerykanie nie robią nam łaski, gdyż w NATO są i mają taki właśnie obowiązek. Więc gdzie tu Polski interes? Poza ewentualną i marną satysfakcją bycia partnerem Ameryki i niby przyjacielem (jak widać za dobre pieniądze) korzyści raczej nie mamy z tej umowy.

Jeżeli już mowa o pieniądzach, to pragnę zwrócić uwagę na jeden drobiazg, choć w sferze biznesu dość ważny.

Amerykanie wymyślili i nas namówili na tarczę antyrakietową, dalej tak poprowadzili negocjacje, że Polska nie dość zagrożenia to jeszcze wyda sporo kasy wzbogacając przemysł amerykański. A dlaczego? Już odpowiadam, jak wynika z umowy, będziemy musieli kupić sobie wiele baterii rakiet „Patriot”, producentami sa oczywiście koncerny zbrojeniowe w Ameryce. Nasze pieniążki i to ogromne zasilą ich budżet, dają jednocześnie kolejny rynek zbytu i przede wszystkim zwiększają bezpieczeństwo Ameryki.

Zastanawiam się, czy nasi politycy i wielcy decydenci w naszym kraju nie zastanawiali się nad tym? Czy zdawali sobie sprawę i podjęli takie decyzje zaspakajając swoje ambicje, czy też mieli inne powody.

A może czytelnicy potrafią mnie przekonać, że ta umowa jest jak złapanie Pana Boga za nogi i jest dla Polski korzystna?

Zapraszam do dyskusji!!!

Marek Komorowski

http://www.bezpiecznapolska.pl/

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.