Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA BARACK OBAMA 44 PREZYDENT USA

Czarnoskóry Barack Obama został 44 prezydentem USA.

Do Białego Domu wprowadzi się Barack ObamaZdobył głosy 338 elektorów i wygrał wybory.
Będzie pierwszym czarnoskórym lokatorem Białego Domu.

20 stycznia 2009 roku to Barack Obama zostanie zaprzysiężony na 44. prezydenta USA. Jego rywal John McCain zdobył poparcie zaledwie 156 elektorów i już przyznał się do porażki.

"Amerykanie mówią światu, że nie byliśmy zbiorem jednostek, ale że jesteśmy Stanami Zjednoczonymi. Bo dziś głosowali wszyscy" - mówi prezydent-elekt w swym pierwszym przemówieniu w Chicago.
"Senator McCain długo walczył w tej kampanii, a jeszcze dłużej walczy o kraj, który kocha. Gratuluję jemu i gubernator Palin za to, co osiągnęli w kampanii prezydenckiej, i cieszę się na przyszłą współpracę z nimi" - komplementował swego kontrkandydata Obama.

"Przyjaciele, to była długa podróż. Jednak lud przemówił, i to przemówił wyraźnie. Zadzwoniłem do senatora Obamy i pogratulowałem mu zwycięstwa" - mówił po ogłoszeniu pierwszych wyników wyborów kandydat Republikanów, John McCain.

"Senator Obama osiągnął coś wielkiego dla siebie i dla naszego kraju. Przekreślił wszystko to, co było złe w naszej historii" - dodawał. "Mamy do czynienia z trudnymi sprawami dla naszego kraju, ale zrobię wszystko co w mojej mocy, by wesprzeć go w rozwiązywaniu problemów naszego kraju. Wzywam wszystkich moich wyborców, by pomogli mu przywrócić nasz dobrobyt. Był moim przeciwnikiem, teraz będzie moim prezydentem" - prosił. "To naturalne, że czujemy rozczarowanie. Jednak musimy patrzyć dalej i prowadzić nasz kraj ku słusznej drodze. Porażka leży po mojej stronie, nie waszej" - dodawał McCain.

Z gratulacjami do Obamy zadzwonił też wciąż urzędujący prezydent, George Bush

Zwycięstwo Obamie dała Kalifornia. 55 elektorów przeważyło w wyborach i pozwoliło, choć nie znamy jeszcze wyników z kilku stanów, pokonać Johna McCaina. Kandydatowi Republikanów nie udało się przekonać wyborców w kluczowych stanach. Nie poparły go też regiony tradycyjnie wspierające Republikanów - takie jak Wirginia czy Iowa.

Według sondaży na Obamę najchętniej głosowali młodzi ludzie. Jednocześnie kandydatce na wiceprezydenta USA, Sarah Palin, nie udało się osiągnąć swego celu - przyciągnięcia kobiet do Republikanów. Większość pań wolała Obamę.

Gdyby Amerykanie wybierali prezydenta w wyborach powszechnych, to obaj kandydaci walczyliby jak równy z równym - różnica w poparciu głosujących to tylko milion głosów na korzyść Obamy.

To nie koniec zwycięstw Demokratów. W uzupełniających wyborach do Kongresu przejęli kontrolę nad Senatem, zdobywając - na razie - 15 dodatkowych mandatów. Mają na razie 56 senatorów, a 4 stany wciąż jeszcze nie zdecydowały, kto ma ich reprezentować w Senacie. Nie uda się Demokratom zdobyć jednak 61 mandatów, które pozwoliłoby im całkowicie wyeliminować Republikanów z Senatu - nie mogliby oni zgłaszać wniosków mniejszości do ustaw.
Andrzej Mężyński

Prezydent elekt dziękuje emigracji polskiej

I'm about to head to Grant Park to talk to everyone gathered there, but I wanted to write to you first. We just made history. And I don't want you to forget how we did it. You made history every single day during this campaign -- every day you knocked on doors, made a donation, or talked to your family, friends, and neighbors about why you believe it's time for change.
I want to thank all of you who gave your time, talent, and passion to this campaign. We have a lot of work to do to get our country back on track, and I'll be in touch soon about what comes next.
But I want to be very clear about one thing...
All of this happened because of you. Thank you,
Barack.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.