Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
8 sierpnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

AFERY PRAWA BARBARA BLINDA - FAKTY Z SAMOBÓJSTWA AFERZYSTKI.

Blida - Ludzki odruch względem przestępców? - fakty z samobójstwa aferzystki Barbary Blidy.

„Jeżeli okaże się ,że funkcjonariuszka ABW kierowała się ludzkim odruchem względem byłej pani minister Blidy i przez to nie dopełniła obowiązków to poniesie konsekwencje swoich czynów.” „Poleciliśmy grupie, która miała rano odwiedzić dom Blidów by dokonać tam przeszukania, postępować względem podejrzanej w sposób powściągliwy, nie stosować kajdanek i innych drażliwych środków przymusu.”. Takie mniej więcej padały stwierdzenia z ust osób odpowiedzialnych za próbę zatrzymania byłej posłanki i minister kolejnych SLDowskich rządów Barbary Blidy.
Oczywiście po zdarzeniu w którym osoba zatrzymywana przez funkcjonariuszy sama się zabiła podniósł się chór gromki głosów lewicy i commilitones, wytykających winy, a widzących nawet oczyma wyobraźni dymisję gabinetu. Dalsze wykrzykniki zaczęły prawie natychmiast informować że: „Osoby nadzorujące służby specjalne powinny ponieść polityczną odpowiedzialność za śmierć Barbary Blidy” , „Poseł SLD Jerzy Szmajdziński powiedział powołując się na prasę iż lekarz, który widział ranę postrzałową byłej posłanki wątpi, by Barbara Blida sama mogła się zabić.”
„Mąż byłej minister Barbary Blidy wytacza proces funkcjonariuszom Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego”. „Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego powinna zapłacić rodzinie Barbary Blidy wysokie, nawet wielomilionowe odszkodowanie.”
No i to „najście o tak nieludzkiej porze jak 6.00 rano”.
Przyjrzyjmy się jednak faktom.

Non-lethal ammunition.

Zapytany specjalista od broni:
Czy jest według Pana sens utrzymywania rewolwerów ... po wynalezieniu pocisków woreczkowych?

Odpowiada:
- Jest. Każdy typ uzbrojenia może mieć zastosowanie w operacjach specjalnych. Era rewolwerów już dawno minęła, zostały skutecznie wyparte przez nowoczesne pistolety. Z całą pewnością jednak, nie miało na to wpływu, wynalezienie amunicji niepenetrującej... Amunicja niepenetrująca, może mieć nieprzewidziane oddziaływanie na każdą osobę, nie bez znaczenia są też takie z pozoru błahe czynniki jak pora roku (ilość warstw ubrań), oraz na przykład, ewentualny wpływ środków psychotropowych na odczuwanie bólu. „

Amunicja na ogół rewolwerowa tzw. woreczkowa. Jest to amunicja niepenetrująca -obalająca. W łusce pod plastykowa osłoną zamknięty jest woreczek z wytrzymałego materiału wypełniony śrutem ( podobny do okrągłej herbaty expresowej 2-3cm średnicy). Po wystrzeleniu rozwija się uderzając całą powierzchnią . Po uderzeniu wykonuje jedynie powierzchniowe uszkodzenie ciała od którego swobodnie odpada.

Barbara Blida taką właśnie amunicją załadowała swój rewolwer Astra. Amunicja ta nie jest po to by zabijać ponieważ nie powinna przebić ciała człowieka. No chyba, że ma się pecha i przyłoży lufę broni bezpośrednio do powierzchni skóry bądź odzieży nie dając możliwości pełnego rozwinięcia się „woreczka”. Wtedy właśnie może nastąpić czasem przebicie, ale o tym właścicielka broni nie wiedziała. Poinstruowana została przecież, że amunicja ta nikogo nie zabije ale jedynie oszołomi sprawiając trochę bólu i ewentualną krótką utratę świadomości. Z taką intencją ładowała amunicję do swojej osobistej Astry. Rewolwer ten ma takie cechy konstrukcyjne, że w przeciwieństwie do pistoletu nie wymaga przed użyciem czynności przygotowawczych poprzez przeładowanie broni czy odbezpieczenie. Wykonuje się to tym samym palcem w czasie pociąganie za język spustowy. Gwarantował zatem szybkie działanie. Strzały w klatkę piersiowa rzadko bywają śmiertelne. Tysiące żołnierzy tak postrzelonych i często wielokrotnie, jeszcze długo walczyło. Gdy broń była już w ręku trzeba było uważać jedynie by nie została w porę zauważona, bo można było sprowokować oddanie strzału przez funkcjonariuszy i one właśnie mogły być śmiertelne. Działanie ukradkiem było jednak przyczyna niespodziewanego zafunkcjonowania amunicji innego od tego jaki podano denatce przed śmiercią. Zatem używając broni w świadomości czuła się bezpieczna.

Mataczenie .

Sposób na ukrycie faktów przez rozmówcę.
Mataczenie polega na takim wyrażeniu myśli lub zdarzeń, by słuchacz nie dowiedział się tego, o czym mówca nie chce mu powiedzieć. Podczas mataczenie mówca może skorzystać z takich technik jak: podawanie nieprawdziwych informacji, udawanie, wykonywanie czynności uniemożliwiających prowadzenie postępowania śledczego.

Gdy funkcjonariusze wchodzili do domu w godzinach rannych łatwo było zauważyć, że nie postępują brutalnie wykazując już na początku postępowania ludzkie odruchy. Przecież do domu nie chciano ich wpuścić, a oni mimo to dopraszali się pozwolenia nie próbując chociażby wyłamać drzwi. Gdy wreszcie weszli i zapytali o broń udzielono im kłamliwej odpowiedzi .zatem oboje z uczestniczącym w zajściu mężem celowo i planowo mataczyli. Widząc że ludzkie odruchu funkcjonariuszy można wykorzystać do realizacji swych wcześniejszych zamierzeń działano metodycznie. Wiec pozorując potrzeby osobiste łatwo było się oddalić unikając możliwości szybkiej interwencji. Użycie broni powodowało zamieszanie, a powierzchowna rana czy utrata świadomości była by przyczyną przerwania akcji ABW i przewiezienia poszkodowanej do szpitala. W szpitalu uniknięto by aresztu przez wiele dni przygotowując się do procesu i czyniąc starania o uzyskanie odszkodowań za źle przeprowadzoną policyjną akcję.
Plan zawiódł gdy przyłożona bezpośrednio do sylwetki lufa broni spowodowała głęboki przestrzał , a zupełnie przypadkowo trafiona aorta prawie natychmiastowy zgon. Być może ktoś kto chciał skorzystać na odszkodowaniach celowo elaborował pocisk zwiększając jego siłę przebicia co jest sprawą stosunkowo łatwą do wykonania nawet domowym sposobem.

Nie okazywać odruchów litości.

Warto by przyglądnąć się bliżej skąd u byłej pani minister wzięła się „non-lethal ammunition i kto ją instruował w zakresie skutków jej działania. Na ogól gdy wchodzą w grę odszkodowania ,warto zauważyć kto na tym korzysta i czyja ręka uczestniczyła w przygotowaniu planu użycia broni.

W operacjach policyjnych, jedynym skutecznym środkiem wyeliminowania zagrożenia , jest fizyczna likwidacja terrorystów i skuteczne zatrzymywanie przestępców. Nie ma tam czasu na poprawki, oraz przede wszystkim na niepewność.
Obecnie zbiorowy krzyk lewicowych commilitones wymierzony jest przeciwko tym, którzy wykazywali odruchy litości, a nie tym którzy świadomie mataczyli .

Pani poseł SLD Piekarska z trybuny sejmowej zaczęła nawet obecnie dostrzegać wokół siebie jedynie kominiarki i aż dziw że nie złożyła oświadczenia, że ona sama nigdy w życiu kominiarki nie ubierze chyba, że trybunał to uzna za obowiązek. Pozostaje zatem wprowadzić w polskim prawie stosowną poprawkę by: „ nie okazywać żadnej litości przestępcom ,a szczególnie może tym z czerwonej strony sejmowej mównicy”. Bo jak nie to nasze podatki zapełnią ich kieszenie sowitymi kwotami odszkodowań. Kominiarki chyba zastąpi się gustownymi kwefami na które prawo UE pozwala, a nawet zaleca. No i nie budzić nikogo o 6.00 rano. Przy okazji krzyków powinien też nieco wzrosnąć poziom sondaży politycznych krzykaczy.

Jan Lucjan Wyciślak

Od redakcji.
Barbara Blinda zamieszana jest w tzw. "aferę węglową" dot. między innymi handlowaniem długami kopalnianymi, czy sprzedaży elektrociepłowniom węgla taniej niż produkujące go kopalnie. Pośrednicy zarabiali miliony korzystając z korupcyjnych układów i upustów dochodzących do 10% od oficjalnych cen. Za to
kopalniom brakowało pieniędzy nawet na wypłaty. Proceder ter został znacznie ograniczony od 1998r, kiedy to wiceminister gospodarki Jan Szlązak zabronił spółkom węglowym sprzedaży węgla do energetyki przez pośredników.

Fakt pisze:
Na Śląsku rządziła mafia węglowa. Profesorowie byli kapusiami. Ligowe mecze były ustawiane przez mafię, nawet lekarze należeli do tej skorumpowanej GTW. Dopiero teraz widać, jak rozległy rak patologii toczy Polskę. Jak wielką skalę mają skrywane latami nadużycia. Strach przed ujawnieniem przestępstw - szczególnie złodziejstwa, korupcji, jest tak wielki, że ci, których ręce były brudne, chcą za wszelką cenę uciec. Widać to na przykładach śledztw w sprawie mafii węglowej, korupcji w futbolu, łapówek w służbie zdrowia, a nawet kapusi, którzy donosili na najbliższych.

Wymiar sprawiedliwości mimo wieloletnich śledztw nie może pochwalić się dużymi sukcesami w walce z patologiami w tej branży. To świetnie zorganizowany biznes, za którym stoją grupy interesów GTW mafii węglowej. Dlatego od lat wokół obrotu węglem panuje zmowa milczenia. Dowodem że stali za tym wpływowi politycy lewicy jest fakt, że z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) "wyparował" raport o postępowaniach przygotowawczych prowadzonych przez policję i prokuraturę, który opisywał nieprawidłowości w obrocie węglem.
Profesor Jan Macieja z PAN szacuje straty górnictwa wynikających z nieprawidłowości w obrocie węglem na około 50 mld zł.
Ta liczba sama mówi o skali tej afery.

Polecane:
Do czego służy policja? - Tragiczna śmierć Barbary Blidy ujawniła bardzo groźną cechę tworzonego przez obecny rząd państwa policyjnego - używanie policji ABW i prokuratury do celów politycznych.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
Stowarzyszenia Ochrony Praw Obywatelskich
Zespół redakcyjny: Zdzisław Raczkowski, Witold Ligezowski, Małgorzata Madziar, Krzysztof Maciąg, Zygfryd Wilk, Bogdan Goczyński, Zygmunt Jan Prusiński oraz wielu sympatyków SOPO

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Adele
05-01-2015 / 00:23
And I thought I was the sensible one. Thanks for setting me stahtgri. cddxbnirmy.com [url=bcwssqcpf.com]bcwssqcpf[/url] [link=bmyznjsy.com]bmyznjsy[/link]
~Marwan
20-12-2014 / 10:30
/ Wonadderadful beat ! I would like to apprenadtice while you amend your webadsite, how can i subadscribe for a blog webadsite? The acnucot helped me a acceptadable deal. I had been a litadtle bit acquainted of this your broadadcast proadvided bright clear concept