Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
6 października 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 23-01-2015

Komorniczy asesor Michał Kubik zabrał rolnikowi ciągnik za długi… sąsiada. Mafia komornicza ciągle ponad prawem...

Komornik zabrał rolnikowi ciągnik za długi sąsiada (fot. TVP1

Nie masz długów? To nieważne, bo komornik może przyjść i zabrać twoją własność np. za długi sąsiada. Taka sytuacja miała miejsce we wsi Kulany na Mazowszu. Do pewnego rolnika przyjechał komornik i stwierdził, że zabierze jego ciągnik. Tyle, że dług miał nie on, a sąsiad. Komornik nie był zainteresowany wyjaśnieniami, za to ciągnikiem bardzo. Zabrał go na lawetę i sprzedał w komisie – po zaniżonej wartości – twierdzi poszkodowany rolnik.

Gdyby Radosław Zaremba ze wsi Kulany na Mazowszu nie nagrał filmu z zajęcia jego własności, to pewnie nikt by uwierzył, że komornik zabrał mu majątek za długi sąsiada. – Wszedł na moją posesję informując mnie, że zabiera ciągnik na poczet długu – powiedział „Wiadomościom” TVP1 Zaremba.

Asesor komorniczy z Łodzi Michał Kubik, który przeprowadził egzekucję, nie chciał nawet słuchać, że wtargnął na niewłaściwą posesję, że domaga się spłaty długu od niewłaściwego człowieka.

– Informowałem komornika wielokrotnie, że to jest mój ciągnik, ja nie mam długów i musiała zaistnieć pomyłka. On na to, że wszyscy się tak tłumaczą. Odpowiedział: „Mam takie paragrafy, że ja pokażę państwu, że ja wyjadę tym ciągnikiem" – dodał poszkodowany rolnik.
Informowałem komornika wielokrotnie, że to jest mój ciągnik, ja nie mam długów i jakaś musiała zaistnieć pomyłka. On na to, że wszyscy się tak tłumaczą
 

Izba Komornicza: komornik miał prawo tak postąpić

Łódzka Izba Komornicza w postępowaniu kolegi nie widzi nic złego.

– Jest dopuszczalna sytuacja, że komornik, mając informację od dłużnika, że nie jest właścicielem, na przykład ciągnika, dokonuje zajęcia tego ciągnika – powiedział Andrzej Ritmann z Izby Komorniczej w Łodzi.

Chodzi o sytuację, kiedy komornik ma informację, że dłużnik korzysta z danej rzeczy i na tej podstawie ją zajmuje. Ale o tym, że z ciągnikiem pana Radosława jego zadłużony sąsiad nie ma nic wspólnego komornika przekonywali wszyscy: policja, rodzina pana Radosława, a nawet sam sąsiad. Na próżno. Komornik ciągnik zabrał z posesji i szybko sprzedał go w komisie za 40 tys. zł., mimo że zdaniem właściciela, był wart prawie 100 tys. zł.

Podejmujemy kroki prawne takie, jakie podejmuje się wobec przestępców, bo ja to traktuję, że jest to rozbój
 

„Traktuję to jak zwykły rozbój”

Adwokat Radosława Zaremby nie może uwierzyć, że urzędnik państwowy tak potraktował niewinnego człowieka. – Podejmujemy takie kroki prawne, jakie podejmuje się wobec przestępców, bo ja traktuję, że jest to rozbój – powiedział Lech Obara, adwokat Radosława Zaremby.

Mecenas złożył wniosek o wszczęcie wobec komornika postępowania dyscyplinarnego, domaga się odszkodowania i zawiadomił prokuraturę o popełnieniu przez komornika przestępstwa. Komornikowi grożą trzy lata więzienia.

Rolnik nie ma teraz czym pracować na roli

Poszkodowany rolnik martwi się jednak, że zanim zostaną wykonane czynności on i jego rodzina naprawdę popadną w długi, bo na gospodarstwie bez ciągnika wiele nie zdziała. – Za trzy miesiące trzeba wejść w pole, ja nie będę miał czym. Mówię tak jak jest, bo inny sąsiad będzie się bał mi pomóc (…), powie: ja ci pomogę, a komornik przyjdzie i mi zabierze ciągnik – mówi Radosław Zaremba.

„Wiadomości” TVP1

Więcej:

Komornik przez pomyłkę zajął konto i wypłatę. Wakacje zamieniły się w koszmar

Emerytura w banku to nie emerytura? Komornik wyczyścił konto 84-latka

Komornik zajął konto ciężarnej matce piątki dzieci; dług nie jest jej?

Grożby karalne komornika sądowego z Zabrza Jolanty Morys - interewncja AP
Komornik zagrożony? Nieudana egzekucja rządu...
Świnoujście - komornik Katarzyna Chudy okrada osobę niezadłużoną z przetworów domowych a prokurator Dorota Roznerska z Kamienia Pomorskiego ukrywa fakt przestępstwa funkcjonariusza sądowego.
Sąd Rejonowy w Giżycku skazał komornika sądowego Sebastiana S. z Działdowa na rok i 4 miesiące pozbawienia wolności...
Komornik nie musi być tylko "psem" ten z Kołobrzegu protestuje przeciwko eksmisji rodziny na bruk...
Bolszewicy w togach - Sąd odbiera dzieci Bajkowskim z Krakowa. Komornik bezprawnie konfiskuje mienie niewinnemu obywatelowi. 
Akcja windykacja. Jednego komornika, Piotra Gęsickiego ze Szczytna mniej...
Tczew - przestępstwa asesora prokuratury Mirosława Michalaka i komornika sądowego Andrzeja Zakrzewskiego.
Gdzie dwóch dzieli majątek - komornik korzysta
Komornik Piotr Celiński z Sejn mylił się czy oszukiwał? Sąd jednak wyjątkowo :-) nie dał wiary komornikowi... 
Radczyni prawna wykorzystała omyłkę komornika dla przywłaszczenia sobie nienależnej kasy - cykl o oszustwach togowców...
Roman Jakubiuk, komornik przy Sądzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim napada bezprawnie na rolnika, narusza jego prawa do własności miru domowego i nietykalności w dodatku wprowadza w błąd organa władzy dla ukrycia swoich przestępstw.
Zawiadomienie o przestępstwie wprowadzenia w błąd organów władzy sądowniczej przez wadowickiego komornika sądowego Artura Urbanowicza. 
Żłób jest NASZ !!! wyścig po mandaty posłów i senatorów... tymczasem kraj opanowały hordy windykatorów , egzekutorów , komorników , funduszy sekurytyzacyjnych i pokrewnych SWOŁOCZY
KĘDZIERZYN KOŹLE I OSZUSTWA KOMORNIKA SĄDOWEGO PIOTRA SZADKOWSKIEGO cz.1 numer na ciągnik... - z cyklu rozliczamy przekręty komornicze.
Dobić tego chłopa - jak rząd, prokuratura, sądy i komornik zadławili powodziana Włodzimierza Knurowskiego - wypowiedz Europosła Janusza Wojciechowskiego na proteście przed Sejmem RP.
Oszustwa i przestępstwa Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Wadowicach – Artura Urbanowicza
Krajowa Rada Komornicza - prezes Andrzej Kulągowski i dyr. Iwona Karpiuk Suchecka olewają zawiadomienie o przestępstwach komornika wadowickiego Artura Urbanowicza
Nietykalny zysk komorników?- Rządowy projekt ograniczenia zarobków komorników utknął w Sejmie? – To były naciski na ekspertów - mówi posłanka PiS
Egzekutorzy szwindli - sędzia Radosław Młyński i komornik Ryszard Moryc, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia.
Windykatorzy nie mogą domagać się zapłacenia przedawnionych należności. Przymusowej egzekucji długu może dokonać jedynie komornik sądowy.
Dzierżoniowski komornik Wojciech Szlichta to tylko pies próbujący zastraszyć nie tylko dziennikarzy...
Ząbkowice Śląskie - EUROFARM BEZPRAWNIE PRZEŚLADOWANY PRZEZ PRZESTĘPCÓW W TOGACH - SSR Paweł Banach, syndyk Włodzimierz Bernacki i Jan Dobrowolski przy współudziale psów: komornik Henryk Kupis i biegła-bajkopisarz Mariola Ślusarek-Furgalska
Komornik łódzki Adam Pietrak przegrał - chciał bezprawnie zlicytować dom - z cyklu patologii funkcjonariuszy (bez)prawia.
Orzecznictwo TK - komornik odpowiada za szkody wyrządzone przy wykonywaniu czynności funkcjonariusza.
Komornik skuteczny, to działający poza granicami prawa - cyklu bezprawie funkcjonariuszy władzy
Kim jest komornik sądowy A. Masternak, czyli lipny dyplom ukończenia UW?
Komornik Masternak. Wstęp do epitafium o średzkim komorniku
Środa Śląska - w krzywym zwierciadle prawa - z cyklu oszustwa komornika Alberta Masternaka i sędziego SSR Arnolda Pandera
Środa Śląska i dalszy ciąg oszustw komornika Masternaka przy współudziale lokalnej sitwy bezprawia.
Apel do mieszkańców Środy Śląskiej, którzy czują się oszukani przez komornika sądowego – Alberta Masternaka i sędziego Arnolda Pandera.
Wniosek Zbigniewa Kękusia o wyłączenie komornika sądowego Marcina Godynia
Bydgoszcz – Tylko naiwna SSO Izabela Najda-Ossowska i matacząca komornik Hanna Chamier-Gliszczyńska. Sprawa Ireneusza Ciszewskiego - cz.2 - czy komornik może okradać…?
Bydgoszcz - tylko naiwna SSO Izabela Najda-Ossowska i matacząca komornik Hanna Chamier-Gliszczyńska? Sprawa Ireneusza Ciszewskiego.
Szczytno - komornik Dariusz Kęsicki robi "interesy życia" kosztem przekrętów na dłużnikach.
Wniosek Zbigniewa Kękuś Komornika Sądowego Kraków Krowodrza Rafała Nowickiego de Poraj o
Jak rząd PO przy pomocy skorumpowanych urzędników sądu leskiego i funkcjonariuszy oraz wiernego psa-komornika M. Najda niszczy kolejną rodzinę w Polsce.
Komornik ponad prawem? - Nierespektowanie poleceń sądu przez wrocławskiego komornika Roberta Kapicę doprowadziło dolnośląskie przedsiębiorstwo na skraj upadłości.
Komornicy - Więcej praw dla wierzycieli mniej dla komornika w nowelizacji ustawy o komornikach sądowych i egzekucji.
Środa Śląska - c.d. oszustwa komornika Alfreda Masternaka - sprostowanie red. AP.
Komornik będzie zmuszony zawiadamiać o licytacjach - koniec licytowania nieruchomości za bezcen - odzew na krytyczny artykuł dziennikarzy AFER PRAWA?
Hatylak Janusz - Sąd Rejonowy w Sanoku - "numer na taśmę klejącą" - czyli jak przy jednej niewielkiej zaległości komornik ściąga kilkudziesięciokrotnie większą kwotę przy współudziale mafiosów sądowych.
Stowarzyszenie Primum Non Nocere informuje - zajęcie przez komorników szpitalnych funduszy zagraża zdrowiu i życiu pacjentów.
Komornik przy Sądzie Rejonowym w Sanoku Marzena Radziuk - komornicy jedną wierzytelność ściągają wielokrotnie - czyli jak okradane są ofiary przekrętów sądowych.
Komornicze przekręty - o ich skali ich oszustw dowodzi fakt, że katowicki komornik sądowy Henryk Grzesiak miał na swych kontach kwoty ok. 9 milionów złotych!!!
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wlkp. Dariusz Karasiński i jego asesorzy: Leszek Wietchy i Sebastian Żurek - dowody oszustw komorniczych.
Jacek SZECHYŃSKI - komornik przy Sądzie Rejonowym w Sanoku.
Zawiadomienie prokuratury o przestępstwie defraudacji majątku firmy ELSAN przez komornika brzozowskiego Lesława Pankiewicza
SZCZEGÓLNY BOHATER TEJ STRONY- KOMORNIK SĄDOWY LESŁAW PANKIEWICZ
KOMORNIK Z MIELCA KRADNIE - PREZES KRAJOWEJ RADY KOMORNICZEJ IWONA KARPIUK-SUCHOCKA NIE REAGUJE.
Maciej Bacza - komornik na usługach sędziów...?
SZCZEGÓLNY BOHATER TEJ STRONY- KOMORNIK SĄDOWY LESŁAW PANKIEWICZ PRZY SĄDZIE REJONOWYM W BRZOZOWIE
Jacek SZECHYŃSKI - komornik przy Sądzie Rejonowym w Sanoku.
PRZEKRĘTY KOMORNIKÓW SĄDOWYCH

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~stefan
13-02-2015 / 07:45
Mi się zdaje że teraz jest dużo gożej niż za komuny teraz to już oficjalnie na legalu jadą z Nami.I mi się wydaje że to nie wina komorników tylko tych na których głosowaliście, Kaczorów Ziobro,Tusk Całe PO,PIS to oni wymyślili takie prawo aby na legalu okradać obywateli,ale Polacy są tchurzliwi ,bo w innym kraju by takie złodziejstwo nie przeszło.Rolnicy walczą o jakieś śmieszne dziki a zebrać sie cała Polska i pogonić ten rząd ,bo ile można tego jeszcze wytrzymac.pO DRUGIE MAMY NIE UDOLNEGO MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI Premier do kitu ,gdzie rzecznik praw obywatelskich ,prokurator generalny
~obserwator
02-02-2015 / 15:47
Pod koniec stycznia minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk zawiesił w czynnościach asesora Michała K. Decyzja ta - jak informował resort - jest konsekwencją skierowanego wniosku dyscyplinarnego do Komisji Dyscyplinarnej przy Krajowej Radzie Komorniczej z żądaniem skreślenia asesora z wykazu asesorów komorniczych. Przypadek zajęcia ciągnika dotyczy rolnika z miejscowości Kulany pod Mławą. Mężczyzna stracił pojazd warty ok. 100 tys. zł w ramach postępowania egzekucyjnego przeciwko dłużnikowi, którym - jak się okazało - był sąsiad. Po zabraniu ciągnika, na wniosek wierzyciela, maszyna trafiła do komisu, gdzie została sprzedana za ok. 40 tys. zł. Poszkodowany rolnik skierował do Sądu Rejonowego w Mławie wniosek o wstrzymanie postępowania egzekucyjnego, jednak zanim wniosek został rozpatrzony, traktor został już sprzedany. W połowie stycznia Rada Izby Komorniczej w Łodzi po wysłuchaniu wyjaśnień asesora zdecydowała o skierowaniu przeciwko niemu wniosku do komisji dyscyplinarnej przy Krajowej Rady Komorniczej (KRK). Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa KRK Monika Janus, komornik, nie czekając na zamknięcie procedury odszkodowawczej zakładu ubezpieczeniowego w sprawie szkody wyrządzonej przez asesora, kupił nowy ciągnik dla rolnika i pojazd jest gotowy do odbioru. KRK zaznaczyła, że projekt ugody został wstępnie zaakceptowany przez obie strony, a rolnik miałby otrzymać nowy ciągnik o 30 tys. zł droższy od tego, który posiadał. "Traktor powinien jak najszybciej zostać przekazany właścicielowi, dlatego z zaskoczeniem przyjmujemy fakt, że mimo szybkiego przygotowania ugody, pełnomocnik poszkodowanego, mimo wcześniejszych deklaracji, zwleka z jej zawarciem. Podpisanie ugody nie wpływa na postępowanie dyscyplinarne" - powiedział cytowany w komunikacie KRK jej prezes Rafał Fronczek. Nie będzie ugody? Według pełnomocnika rolnika, mecenasa Lecha Obary, działania asesora Michała K. przy zajęciu ciągnika były niezgodne z prawem. - To było oczywiste bezprawne działanie - mówił w poniedziałek Obara dziennikarzom. Dodał, że przyjęcie odkupionego ciągnika to "propozycja warta uwagi", ale - jak zaznaczył - "jeżeli nie jest obarczona warunkiem zrzeczenia się wszystkich roszczeń, także tych niematerialnych" wobec kancelarii komorniczej. Obara przyznał, że w sprawie, oprócz działań asesora, istotne jest także wyjaśnienie kwestii nadzoru komornika Jarosława K. - Asesor działał w zastępstwie komornika. Teraz jest kwestia, czy wiedział o działaniach asesora i skargach wnoszonych do kancelarii na czynności komornicze, a jeżeli nie wiedział, czy nie miało miejsce niedopełnienie obowiązków w zakresie nadzoru - oświadczył Obara. W przypadku rolnika spod Mławy, jeszcze w styczniu, bezpłatne użyczenie mu ciągnika zaproponowała niezależnie spółka New Holland, producent maszyn rolniczych. Drugi przypadek związany z działaniami asesora Michała K., wyjaśniany przez mławską prokuraturę, dotyczy właściciela jednej z firm w Gostyninie, któremu zajęto samochód w związku z długiem żony. Oboje prowadzą odrębne działalności gospodarcze. Mają też rozdzielność majątkową. Auto po zajęciu zostało wywiezione z posesji, a następnie w ciągu półtora miesiąca sprzedane w trybie komisowym. Czytaj więcej na fakty.interia.pl/polska/news-zajecie-ciagnika-przesluchany-komornik,
~obserwator
29-01-2015 / 12:19
Jeden z lokatorów kamienicy przy al. Kościuszki 89 postanowił wyeksmitować komornika, który ma kancelarię nad jego mieszkaniem. Walka trwa już od trzech lat, a obie strony sporu zgromadziły grube teczki dokumentów. Jeden z lokatorów kamienicy przy al. Kościuszki 89 postanowił wyeksmitować komornika, który ma kancelarię nad jego mieszkaniem. Walka trwa już od trzech lat, a obie strony sporu zgromadziły grube teczki dokumentów. - Ten pan nie ma prawa prowadzić w lokalu mieszkalnym działalności gospodarczej bez odpowiednich zezwoleń. Nieustannie spotykam tu różny element, przez jakiś czas zdarzały się nawet napady na interesantów, którzy przychodzili regulować należności, a od akt, które zgromadził sąsiad, pękają mi tynki - mówi Wojciech Wiśniewski, lokator mieszkania na parterze, w którym... prowadzi działalność gospodarczą w branży elektronicznej. W 2005 roku Jarosław Kluczkowski otworzył w swoim mieszkaniu kancelarię komorniczą dla Sądu Rejonowego Łódź Śródmieście. Pan Wojciech od razu zwrócił się do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z prośbą o interwencję. Nadzór rozstrzygnął spór na jego korzyść, ale komornik nadal przyjmował interesantów. W ubiegłym roku na wniosek wspólnoty mieszkaniowej, która wyraziła zgodę na prowadzenie działalności przez pana Jarosława, PINB zmienił decyzję. - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego umorzył postępowanie toczące się w mojej sprawie - mówi Jarosław Kluczkowski. - Działalność, którą prowadzę, przeszkadza tylko jednemu sąsiadowi z dołu, inni nie narzekają. Na klatce schodowej jest cicho i spokojnie, mało tego, zapewniłem wspólnocie więcej bezpieczeństwa, montując monitoring. W lokalu nie trzymam też ciężkich urządzeń ani akt, bo archiwum kancelarii znajduje się w Sopocie. Sąsiad z dołu nie ma jednak zamiaru dać za wygraną i zapowiada dalsze kroki prawne.
~Toronto
28-01-2015 / 09:15
TERROR W POLSCE JAK ZA CZASOW OKUPACJI KOMUNISTYCZNEJ !.... TYPOWE ZYDOWSKIE METODY ZDZIALANIA..... TAK WYGLADA BANDYTYZM POLICJI W POLSCE DOKONANY NA STARSZEJ OSOBIE, KTORA POLICJANCI WYCIAGNELI JAK ZWIERZE PRZEZ DZIURE WYBITA W DRZWIACH, POWALILI NA PODLOGE, WYKRECALI RECE STARUSZKA DO TYLU I PRZYGNIETLI DO PODLOGI. Otwierać POLICJA !!! https://www.youtube.com/watch?v=HwphRRcsgOY&x-yt-cl=84838260&x-yt-ts=1422327029
~Toronto
28-01-2015 / 08:31
Gdy czytam informacje podane w artykule, ktore maja miejsce w III RP to do zludzenia przypominaja czasy bezprawia w okresie istnienia dyktatury komunistycznej w PRL - komornicy nie liczyli sie z ludzmi i nie obchodzilo ich czy dluznik ma czym zaplacic, czy bedzie mial co jesc lub czym nakarmic dzieci, tylko wpadali niespodziewanie do domu i zabierali co chcieli. Taki stosunek systemu do czlowieka i narodu polskiego jest pogwalceniem jego praw, bezprawiem i dyktatura rzadzacych, i narod polski ma prawo wziac sprawiedliwosc w swoje rece.
~VVania
27-01-2015 / 16:33
da da kupic P0lska. Niet problem w europa. Niedlugo granica wielka rosja - wielkia niemcy!!!
~Gosia
27-01-2015 / 09:23
Jak zakwalifikować zabranie przez komornika ciągnika sąsiadowi dłużnika? Absurd? Tylko na pierwszy rzut oka. W tym szaleństwie jest metoda, jest też groźba! Mętne tłumaczenie przez zwierzchników komornika wskazuje, że chodzi tu raczej o testowanie cierpliwości społeczeństwa. Nie zdziw się, kiedy z parkingu zniknie twój samochód i znajdzie się w policyjnej przechowalni. Spróbuj udowodnić, że to nie ty spowodowałeś wypadek, do którego doszło gdzieś w Polsce. Zapłać lepiej mandat za przekroczenie prędkości, nawet jeśli tę prędkość przekroczyła laweta odwożąca twój samochód na policyjny parking. Po co to wszystko? A no po to, żebyś cały czas czuł na plecach stresujący cię oddech starszego brata. Każdy uczciwy człowiek jest potencjalnym wrogiem mafii. No, to może, w takim razie, praktyczniej byłoby przyjąć postawę uległości? Spróbuj, ale nie licz, że jak będziesz tonął ktokolwiek poda ci rękę. Zło nie zna litości nigdy i w żadnych okolicznościach. Stalinowski terror pozbawiał wszystkich wolności, a co krnąbrniejszych również życia. Po modyfikacji ustrojowej okazało się, że wystarczy samo pozbawianie wolności, zwłaszcza finansowej. Niewolnik uzależniony od pana-pracodawcy pozwoli oskubać się ze wszystkiego, godności nie wykluczając. Jeśli nie czujesz się jeszcze stuprocentowym niewolnikiem, to przynajmniej nie głosuj na gajowego, nawet gdyby wmawiano ci, że wszyscy na niego zagłosują. Pamiętaj, że jest to taki wyjątkowy gajowy, który gotów jest sprzedać nie swoje, a trochę twoje lasy państwowe, żeby wypłacić się zachłannym żydowskim uzurpatorom do polskiego, naszego mienia.
~muler
26-01-2015 / 18:18
Wielki Niemca kuipic mala P0lska. 2017 kok Juz blisko. . 1 Niemca tylko 1/3 hektara. To malo Niemiec Pan i zatrudnic P0lak za 2 euro na godzina. Francuz tez kupic Polska. Ale niemiec byc bogaty. USA niewolnik a afryka. Duzo kosztowac. Taniej kupic polska.!!! Kanclerz kupic PESEL w Breslau firma windykacje. Niemiec wszystko wiedzieć o kazdym P0lak!!!!Polsaka nie być nigdy problem na zawsze!!!
~muler
24-01-2015 / 20:52
wielkie Niemcy w 2O16 gdy wykupią zatrudnią parobków za 2 euro, a nie 8. Będziesz tani poniewierany parobek bauera.