Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 18-01-2012

Zażądał od Banku PKO BP  200 mln zł odszkodowania - Leszek Kopczyński  znany bełchatowski przedsiębiorca twierdzi, że przez bank stracił wszystko...

Leszek Kopczyński był pod koniec lat dziewięćdziesiątych jednym z najbardziej znanych dealerów Opla w Polsce. Dziś jest bankrutem, jego majątek sprzedaje syndyk. Jak to się stało, że z znakomicie prosperującego przedsiębiorcy stał się niewypłacalny?  
Leszek Kopczyński stara się to wyjaśnić na swojej stronie internetowej: http://leszekkopczynskibelchatow.dbv.pl/news.php

MOJA TRAGEDIA rozpoczęła się z chwilą odmowy wręczenia łapówki pracownikowi PKO BP

Kiedy: 
„W październiku 2000 roku przedsiębiorca musiał przekształcić swoją spółkę z cywilnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (tak zażyczył sobie Opel), więc podobnie jak dziesiątki innych właścicieli salonów wypełnił stosy papierków i sporządził akt notarialny. Do załatwienia został mu tylko nieszczęsny kredyt. Wysłał więc prośbę do banku o sporządzenie aneksu do umowy kredytowej, na mocy którego obsługę zobowiązań będzie mogła przejąć nowa spółka. Pismo nie doczekało się odpowiedzi. Podobnie jak 16 następnych. – Później dowiedziałem się od jednej z pracownic banku, że to była zemsta – mówi Kopczyński. Brak aneksu do umowy uniemożliwił mu obsługę kredytu. Zgodnie z orzeczeniem Izby Skarbowej w Łodzi poinformował bank, że musi zaprzestać spłaty kredytu, bo spółka z o.o. nie może księgować i spłacać kredytów należących do spółki cywilnej. Także to pismo nie doczekało się odpowiedzi.” …
 Tak O MNIE napisał: Roman Sklepowicz –założyciel Stowarzyszenia Pokrzywdzonych przez System Bankowy.

Rozpoczęła się nierówna walka: 
Przez bankowego giganta na komunistycznych nogach.

Jak nieludzka: 
Opisuję na tej stronie.

Teraz: 
Chcę już tylko prawdy dla moich wnuków i wierzyć, że kiedyś zamieszkają w moim domu, który chce się sprzedać za bezcen.

Tli się we mnie nadzieja:
Na uczciwość polskiego wymiaru sprawiedliwości, który nie będzie wierzył tylko dużym i silnym.

Leszek Kopczyński
TAK BYŁO


„Jest to strona o tym, jak łatwo można zniszczyć w tym kraju każdego. Moją rodzinę i mnie zniszczono tylko dlatego, że odmówiłem "bankowcom" wręczenia łapówki za przedłużenie kredytu. Syn mój Piotr nie wytrzymał. Od zeszłego roku nie ma Go już wśród nas.

Teraz – na ostatnim, nieludzkim etapie zniszczenia, chce się dokonać sprzedaży mojego domu za cenę mniejszą, niż …działka, na której stoi”.  

Na stronie są liczne skany dokumentów mających potwierdzać "historię zniszczenia", są też dokumenty dotyczące tragicznej śmierci syna.  

Leszek Kopczyński ocenił swoje dotychczasowe straty majątkowe i moralne na 200.000.000 zł.

Do sądu wniósł zawezwanie do próby ugodowej. Stroną zawezwaną jest wspomniany Bank PKO BP.

27 marca tego roku ma odbyć się rozprawa ugodowa przed Sądem Rejonowym dla  Warszawy Mokotowa (XVI Co 3201/11).

Jeśli do ugody nie dojdzie,  Leszek Kopczyński zapowiada wniesienie pozwu o odszkodowanie i zadośćuczynienie (również na kwotę 200 mln zł).

Wszystko mam starannie wyliczone. Kwota 200 mln złotych nie jest wzięta z sufitu - zapewnia pan Leszek Kopczyński.       

Sprawa jest z pewnością precedensowa, gdyż nie zdarzyło się, by prywatna osoba zażądała od banku odszkodowania w takiej wysokości.  

www.miszmasztwojagazeta.pl  

Jan Wels 

Polecamy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Martita
21-10-2015 / 20:17
Fak, a ja u nich lokatę złożyłam. I chciałam zakładać kolejne :/ Dobrze, ze to przeczytałam, zabieram kasę jak tylko będzie można i spierdylam do konkurencji. Polecicie jakis bank z fajnymi lokatami?
~ja
30-04-2012 / 00:04
Bez względu na to, co się stanie w Pana sprawie, Pan, ja, i inni wiedzą, że sprawiedliwość w końcu będzie górą!!! Dziś, tu na ziemi mają pieniądze, ale jutro będą nadzy, przed Bogiem i wtedy nadejdzie czas zapłaty... Trzymam za Pana kciuki
~szpilka
26-03-2012 / 21:55
JESTEŚMY Z TOBĄ .ZA CHWILĘ RUSZAMY DO WARSZAWY,TYLKO PO TO, ABYŚ WIEDZIAŁ,ZE JESTEŚMY Z TOBĄ.POWODZENIA!!!!!
~ERYK ANTYKLERYK
25-03-2012 / 19:15
'' PEKAO SA '' TO TEŻ ZŁODZIEJ. BĘDĘ SĄDZIĆ TEN BANK NA DUŻĄ KASĘ. JUŻ ZŁOŻYŁEM POZEW. I NIE DARUJĘ IM ZA WŁAMANIE SIĘ NA MOJE KONTO I WYKRADANIA MOICH PIENIĘDZY.
~Olga
19-01-2012 / 18:45
w PKO BP traktują klienta odpowiednio...komunistycznie. Np. zmęczona TCZEWSKA pekaówa kilka razy odkłada wredną, namolnie dzwoniącą słuchawkę. W końcu. k*rwa, trochę spokoju się należy!
~Polak
19-01-2012 / 13:00
PKO B.P to specjaliści od "gubienia" dokumentów potwierdzających spłatę kredytów.Banki Spółdzielcze np:to fachowcy od fałszowania dokumentów na wszelkie sposoby:podrabiane podpisów,antydatowanie itp.