Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 03-11-2010

Sprawozdanie z pikiety pod Sądem Rejonowym w Lublinie w sprawie Dariusza Kity z Bystrzycy Nowej, zorganizowanej w dniu 18.10.2010r przez „Porozumienie Rawskie”- pod hasłem „Sąd kalece nie przepuści”.

Sąd Rejonowy w Lublinie z niezrozumiałych powodów znowu odwleka z wydaniem decyzji dotyczącej powrotu 11 letniego Sebastiana Kity do swoich biologicznych rodziców. Z groteskowych powodów sprawa została odroczona do dnia11 listopada 2010r.

Rodzina Kitów objęta jest stałą wszechstronną pomocą osób prywatnych i stowarzyszeń, którym również bardzo zależy na tym żeby Sebastian wrócił do rodzinnego domu.

Największe zasługi w niesieniu pomocy rodzinie Kitów mają proboszcza i sołtysa z Bystrzycy Nowej wraz z mieszkańcami tej miejscowości. Wszyscy wspólnymi siłami odmieniali sytuację materialną i mieszkaniową tych ludzi żeby sąd nie miał żadnych powodów do przewlekania w wydaniu oczekiwanej przez nich decyzji.

Swojego wsparcia rodzinie Kitów udziela także Stowarzyszenie Obrony Rodziców i Unia Polityki Realnej. Wszystkie napiętrzono „przeszkody sądowe” stojące na drodze do zwrócenia Sebastiana jego biologicznym rodzicom już dawno zostały usunięte.

Niepełnosprawny Dariusz Kita w wywiadzie udzielonym reporterom stwierdził, że „zrobił wszystko czego oczekiwał od niego sąd”. Znalazło to potwierdzenie również w wypowiedziach wszystkich uczestników odbywającego się postępowania sądowego mających udział w objęciu jego rodziny stałą i nie tylko materialną pomocą.

Po zakończeniu pokojowej manifestacji pod Sądem Rejonowym w Lublinie do akcji tradycyjnie wkroczyła policja. Spisała wszystkich uczestników pikiety a przy okazji osoby postronne, które tylko przyglądały się temu niecodziennemu zdarzeniu.

http://www.youtube.com/watch?v=R67KSN-fNpQ

 AP

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~mamut
05-11-2010 / 05:48
I co przyszła jesień i zacząła się wycinka SADÓW
~Olga
04-11-2010 / 13:10
Brawo Zdzichu! Pora jednak dowiedzieć się, co za łajza blokuje portal.
~wyrwi ząbek i kasę
03-11-2010 / 20:55
nieźle nacięłam b.męża na alimenty. Oficjalnie mój gabinet stomatologiczny to bankrut. A nie oficjalnie 14.000 co miesiąc zgarniam bo NIE MUSZĘ MIEĆ KAS FISKALNYCH. I stary płaci kilka tysięcy na dzieciaki albo do krymiału go wyślę. Dzięki dla Bronka, Donka i Grzecha , że nie dali nam kas fiskalnych podobnie jak prawnikom czy rolnikom.