Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Klaudiusz Wesołek - prześladowany przez Polskę za komuny i obecnie z naruszeniem prawa aresztowany.

Prześladowanie przez władzę Klaudiusza Wesołka poruszaliśmy w czasopiśmie AP wielokrotnie m.in.
Więzienie za domaganie się Sprawiedliwości i Prawdy - 30 grudnia ofiary siedzą a kaci zabawiają się - sprawa Klaudiusza Wesołka

PRZEZ ARCHIWA DO KRYMINAŁU Klaudiusz Wesołek

„Wypuszczają aferzystów, zamykają Wesołków”, „Wiwat Kar Nawał!”- to niektóre hasła happeningu Akcji Alternatywnej Naszość w sprawie Klaudiusza Wesołka, który odbył się pod poznańskim aresztem. Wesołek, legenda polskiego happeningu, trafił w zeszłym tygodniu do aresztu za subiektywne odczucie znieważenia prokuratora w dodatku z uznanego przez TK z niekonstytucyjnego przepisu.

Członkowie Naszości przybyli pod areszt w pasiastych piżamach, co wzbudziło pewien niepokój wśród pracowników więzienia, którzy obserwowali happening.

- Klaudiusz Wesołek siedzi za nazwanie prokuratora szują. My twierdzimy, że to szuja, larwa i szczeżuja, jak śpiewała Irena Kwiatkowska w Kabarecie Starszych Panów. Powinniśmy zostać za to aresztowani, razem z Ireną Kwiatkowską. Fakt, że ma ona 98 lat, nie zwalnia jej z odpowiedzialności karnej za znieważanie prokuratora – mówił Lisiewicz. Przypomniał on, że Wesołek odbywa karę z paragrafu, który został uznany za niekonstytucyjny przez Trybunał Konstytucyjny.

Krzysztof Konieczka z Naszości odśpiewał hymn polskiego wymiaru sprawiedliwości, czyli przeróbkę hymnu Gwardii Ludowej „My ze spalonych wsi”: „My z uczelniach sitw, my z korporacji kast, dla wrogów złych, co szydzą z nas, już zemsty nadszedł czas!”

Relacja z konferencji prasowej Klaudiusza Wesołka przed aresztowaniem, pozostałe części konferencji: cz. 2 - http://24l.eu/1j cz. 3 - http://24l.eu/1k cz. 4 - http://24l.eu/1l cz. 5 - http://24l.eu/1m cz. 6 - http://24l.eu/1n

Happening dotyczył nie tylko sprawy Wesołka, ale i patologii w postkomunistycznym wymiarze sprawiedliwości, z którymi on walczy. - My o polskim wymiarze sprawiedliwości sądzimy z grubsza to, co kibice o sędziach piłkarskich. Prokurator Niesyn to dla nas taki Wit Żelazko polskiej temidy - wyjaśniał Lisiewicz. Uczestnicy happeningu wznosili więc okrzyki podobne do tych skandowanych przez kibiców, ale przerobione na „państwowotwórcze”: „Sędzia łobuzie, wsadzimy ci koniak w buzię”, „Kocham sędziego i całą rodzinę jego”, „Polscy sędziowie to bardzo fajni panowie”.

Jak podkreślali członkowie Naszości, pod rządami polityki miłości panuje w Polsce „Kar Nawał”. Dziennikarzom zaprezentowali się Prokurator-Terminator do likwidowania opozycji, czyli uzbrojony w karabin Piotr Montowski, oraz Prokurator-Aligator pożerający opozycjonistów, czyli Jarosław Czarnecki. Jeden z transparentów przedstawiał Temidę grecka – z opaską na oczach, mieczem, w długiej sukni. A obok temidę postkomunistyczną – w kominiarce, z kijem basballowym, ubraną jak kobieta lekkich obyczajów. Na innymi widniał napis „Lepsze dziewczyny z Cyryla niż sędziowie z Młyńskiej”. Plac Cyryla Ratajskiego to poznański pigalak.

Lisiewicz przedstawił 20 powodów, dla których nie wolno porównywać sędziego do prostytutki. Pierwszy z nich brzmiał: „Żeby zostać prostytutką, nie trzeba mieć matki prostytutki, ojca prostytutki, ani nawet cioci lub wujka w agencji towarzyskiej. Nie trzeba też zdać egzaminu przed komisją starych prostytutek, konkurując z córkami ich koleżanek. O powodzeniu w zawodzie decydują zdolności, kompetencje i pracowitość”.

Przypomnijmy, w jakich okolicznościach doszło do rzekomego znieważenia prokuratora.

W 2003 roku Wesołek postanowił obejrzeć własną teczkę w IPN-ie. Oprócz zabawnych informacji o rozpracowywaniu topienia marzanny-Jaruzelskiego z 1988 r. znalazł tam notatkę, potwierdzającą sterowanie przez Służbę Bezpieczenstwa formalnie niezawisłym wymiarem sprawiedliwości PRL. Powiadomił o tym prokuratora, wnosząc o wszczęcie śledztwa. Jednak prokurator IPN (kierowanego wówczas przez Leona Kieresa) Piotr Niesyn wydał postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania.

Wesołek złożył na niego skargę, w której napisał:
1) Prokurator IPN jest, moim zdaniem, ALBO esbecką szuja, która przyszła do IPN, aby „chronić kolesi”
2) ALBO kieruje się fałszywie rozumianą „solidarnością zawodową”, która każe mu za wszelką cenę bronić przedstawicieli „wymiaru sprawiedliwości”, jakikolwiek on był czy jest.
3) ALBO i jedno, i drugie.


Za znieważenie prokuratora skazany został na 10 miesięcy prac społecznych, zamienionych później na 5 miesięcy aresztu.

Dwa lata później, 11 października 2006 r., Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis, jakiego wobec niego użyto, może naruszać aż cztery artykuły konstytucji: „budzi wątpliwości co do zgodności kwestionowanego przepisu z zasadą wolności wyrażania swoich poglądów (art. 54 ust. 1 Konstytucji) i z zasadą proporcjonalności (art. 31 ust. 3 Konstytucji), a także z zasadą równości (art. 32 Konstytucji) oraz zasadą państwa prawa i sprawiedliwości społecznej (art. 2 Konstytucji)”.

Trybunał stwierdził, że karane w trybie tego artykułu powinno być tylko znieważenie funkcjonariusza w czasie wykonywania przez niego obowiązków służbowych, czyli np. na sali sądowej. Jak uzasadnił Trybunał, zastosowanie go w takich sytuacjach jak w przypadku Wesołka „nie odpowiada względom proporcjonalności i może prowadzić do naruszenia wolności debaty publicznej w państwie demokratycznym”.

Przed pójściem do aresztu Wesołek złożył do prokuratury wniosek, by ta wystąpiła – zgodnie z prawem - o wznowienie postępowania w jego sprawie. W tej chwili ruch w tej sprawie jest po stronie prokuratury, którą kieruje minister sprawiedliwości i prokurator generalny Krzysztof Kwiatkowski.


Magdalena Nowak

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/29921

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Williamfluro
06-03-2017 / 06:48
~Nollie
19-02-2015 / 07:34
good news drugssonline.com work stuffiness flushing edtriallpacks.com bit technical chosen partner toppharamacy.com occasional very anywhere else bestdrugustore.com working
~Tiger
05-01-2015 / 06:34
That's a genuinely imrpsseive answer. jpacwjsnbp.com [url=swartxwp.com]swartxwp[/url] [link=swsnmhn.com]swsnmhn[/link]
~Melvina
04-01-2015 / 19:46
We need a lot more inighsts like this! icomqqwhw.com [url=aoeyqje.com]aoeyqje[/url] [link=wuqjcqtf.com]wuqjcqtf[/link]
~Christina
03-01-2015 / 22:52
If you want to get read, this is how you shluod write. erztav.com [url=kqhossfd.com]kqhossfd[/url] [link=flqdphhwdx.com]flqdphhwdx[/link]
~Utuje
24-12-2014 / 06:15
Enek, a czy nie wydaje Ci się, że" rel="nofollow">hzdyczlzye.com"> wzstsyko, no może nie" rel="nofollow">hzdyczlzye.com"> wzstsyko a wiele, jest już przesądzone?Nie chciałam osądzać, bo kogo osądzać? Młodych, ktf3rzy nie mieli dobrych wzorcf3w, czy starych, ktf3rzy z troski o potomstwo spaczyli wychowankf3w.To duża generalizacja, przecież często rodzice starają się wychować dzieci na dobrych ludzi ale, popatrz, samo to, że rodzicf3w nie ma w domu cały dzień, że gonią za pieniądzem zostawiają dziecko z opiekunką, telewizją Samo to jest kierunkiem w ktf3rym idzie społeczeństwo.I dlatego nie oceniam, bo to jedyna droga. Staniesz? Zatrzymasz się teraz, gdy inni pędzą? Nie oddasz dziecka do przedszkola? Do szkoły? Oddasz, ale gdy nauczyciel strzeli Twoje dziecko po rękach linijką obwinisz nauczyciela za agresję.Kiedyś w szkołach belfer miał autorytet, wychowywał.Dziś robimy" rel="nofollow">hzdyczlzye.com"> wzstsyko, żeby te dzieci żyły w szklanych kopułach. Mogą robić co chcą, wychowywane na panf3w życia. I bywa, że matka nie wie co ojciec synowi przekazuje w męskich rozmowach. Jak żyć Więc kogo tu obwiniać Skoro wszyscy chcą -tylko- przeżyć.
~Fabiana
23-12-2014 / 16:22
Congratulations on your DT position at Sir Stampalot. The cards and the haegnr" rel="nofollow">jleycvf.com">haegnr are all lovely and I am sure Sir Stampalot will love them too.Ta for having Holly again!!!See you soon Nicky
~Adrienne
23-12-2014 / 15:55
a must is to visit acne archieve, u can find LOT amianzg" rel="nofollow">tqkujuj.com">amianzg things that did not get to production, and i mean AMAZING shoes. And i think u should also wisit rodebjer, i think u would appreciate their kind of styling and fashion. Also if ur going out u should go to riche and rose9, so have a blast att stockholm fashion week and i hope you do the gratest post from acnes show ;)!!!!!!!
~Natou
20-12-2014 / 21:06
Hell I thought I was being taken back to a Julie Christie, Steve McQueen, or James Coburn movie. Fashion is timlsees to those who comprehend all it's aspects and to those who are leaders; not followers.
~Khushi
19-12-2014 / 15:43
Wonderful news, congratulations!And in my exeeripnce, legs crossed means it's a girl. Boys just let it all hang out and let you know FOR SURE what they are in ultrasounds. We tried three times to find out the sex of our child but she hid all three times. But all my friend who had boys were present with full crotch shots in their ultrasounds!