Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 21-06-2013

Katowice - Sędziowie dbają o linię. Torty są zakazane Adam Słomka :-)

 

Na 19 czerwca 2013 r. Sąd Okręgowy w Katowicach - w składzie: pani sędzia Anna Musiał (przewodnicząca i referent), pani sędzia Edyta Kowalik i pan sędzia Tomasz Salachna - zaplanował początek procesu VI Kz 169/12 Adama Słomki (KPN-OP) i Zygmunta Miernika (NSZZ „Solidarność”), niedawno podejrzanego o aranżowanie sędziom spotkań III stopnia osiągnięciami cukiernictwa polskiego. Protest Zygmunta Miernika nie może być rozpatrywany w kategoriach odpowiedzialności karnej albowiem każdy polski obywatel, który podejmuje działania przeciwko łamaniu Konstytucji RP (art. 2 i 19) działa w stanie wyższej konieczności - podało biuro prasowe Ruchu Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „Niezłomni”. Na swą nową rozprawę Z. Miernik przybył z tortem. Podał, że jest cukrzykiem i potrzebuje słodyczy. Zapewnił, że jego tort jest świeży, smaczny a przede wszystkim jadalny - w odróżnieniu od karykatury mrówkojada, z jakim wystąpił Bronisław Komorowski 3 maja. Sąd nie dał się jednak przekonać i zakazał tortowi wstępu do budynku. Z. Miernik wpuszczono dopiero po „aresztowaniu” tortu – funkcjonariusze nakazali przekazanie go innej osobie. Tą inną osobą niestety nie mógł być żaden sędzia. Przyczyn niestety nie podano. A może sędziowie dbają o linię?

W nowym procesie w Katowicach A. Słomkę i Z. Miernika oskarża się o zniszczenie pomnika okupanta rosyjskiego w Katowicach na pl. Wolności (sic) 17 września 2011 r. Zastrzeżenia sądu o charakterze cukierniczym sprawiły, że rozprawę odroczono. Miernik skomentował to mówiąc, iż sąd się boi i „jest sądem kruchym moralnie”.

Apelujemy o przychodzenie do sądu z tortami (najlepiej śmietankowymi). Nie grozi to niczym, sama próba wejścia nie jest karalna; co najwyżej tort zostawimy w depozycie. Wejście do sądu z tortem - udane albo nie - koniecznie filmujemy i publikujemy na YouTube tak, by więcej obywateli miało przednią zabawę i mogło osłodzić sobie życie (nawet jeśli tylko zdalnie). Gdy filmów będzie więcej, urządzimy konkurs na najbardziej zabawne wejście lub próbę wejścia do sądu z tortem. Jeśli uda się wejść do sądu z tortem, nie musimy się martwić. Nikogo (zwłaszcza sędziego) częstować nie musimy - i bardzo dobrze! Więcej zostaje dla nas.

Nie bądź samolubny! Wspieraj cukiernictwo polskie! Cukier krzepi!

http://www.youtube.com/watch? v=-XlvQamCDfk 

Kontakt z redakcją: tel. 511 060 559

ppraworzadnosc@gmail.com

https://sites.google.com/site/ wolnyczyn/  

http://www.youtube.com/user/ wolnyczyn  

http://wolnyczyn.nowyekran. net/  

http://3obieg.pl/author/ WolnyCzyn/

http://mariuszcysewski.

Więcej:

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Irwan
19-12-2014 / 22:37
Ale fantastyczny! Co prwdaa z etapu pokemonf3w już dawno wyrosłam i jakoś nigdy ich nie lubiłam to przyznam, że pikachu zawsze darzyłam sympatią, bo jest uroczy, a na Twoim torcie to już w ogf3le. Piękne Ci wyszedł
~obywatel
21-06-2013 / 15:22
wreszcie ktoś ich pouczył, trzeba nauczyć ich rozumu, koniec z debilizmem sądowym nie można dać się szantażować przez funkcjonariuszy - psy mają służyć obywatelom i być na ich usługi , koniec z totalitaryzmem i komunizmem w sądach
~ocochodzi
21-06-2013 / 11:54
Pan Miernik powinien zareklamować konkretną cukiernię - w razie grzywny cukiernia wyłożyłaby za niego kasę.