Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

Dlaczego Prezes Koła Łowieckiego nr 5 „DZIK” z/s w Lesznie Henryk Zdun nie wypłaca rolnikowi odszkodowania za szkody łowieckie?

Wielu poszkodowanym osobom - nieważne, czy dotyczy to wypadku, czy pomyłki urzędnika państwowego na szkodę obywatela - wydaje się, że wystarczy wnieść pozew do sądu lub skargę na urzędnika i już dostaną kasę jaką tylko zechcą. Szybko okazuje się, że Polska to nie Ameryka, że można stracić zdrowie na skutek błędu lekarskiego, majątek przez byle urzędnika, że mając układy można każdego pomówić...  i nie dostać żadnego odszkodowania. Proste - gdzie jest kasa tam muszą być przekręty - tak więc wnosząc gdziekolwiek jakiekolwiek roszczenia odszkodowawcze musisz wziąć pod uwagę, ze otrzymasz kasę jedynie pod warunkiem, że podzielisz się nią z decyzyjnym urzędnikiem.   

Przekonał się o tych mafijnych układach rolnik z Dzięczyna, wnosząc o wypłaty należnego mu odszkodowania w wysokości min. 45.000,00 zł  w zebranych  i przechowywanych płodach rolnych (zakiszonego ziarna kukurydzy) w swoim gospodarstwie rolnym położonym na terenie działania Koła Łowieckiego nr 5 „DZIK” Leszno  z/s ul. Ogińskiego 27, 64–100 Leszno a spowodowanego przez grasujące dziki.

Rolnik zgłosił straty jeszcze w listopadzie 2009 r i potem wielokrotnie ponawiał wnioski o kolejnych szkodach z prośbą aby coś z tym zrobiono oraz wypłacono należne odszkodowanie. Przeprowadzone zostały oględziny szkody przez przedstawicieli Koła Łowieckiego ,,Dzik’’, ale pomimo ewidentnego zaistnienia ogromnych szkód łowieckich, odmówiono mu wypłaty odszkodowania. 
Dodać należy, iż odpowiedzialność odszkodowawcza za szkody łowieckie ma charakter absolutny i nie jest zależna od poszkodowanego. To po stronie Koła Łowieckiego „DZIK”, a w szczególności jego Prezesa Henryka Zduna istnieje szereg niedociągnięć w zakresie realizacji celów łowiectwa. Wskazać bowiem należy, iż rolnik nie doznałby w ogóle szkody, gdyby Koło Łowieckie „DZIK” wypełniało swoje zadania ustawowe przewidziane w Prawie Łowieckim: tj. dokarmiało zwierzynę leśną w okresach niedostatki żeru naturalnego (art. 13) czy też dokonywało jej odłowu redukcyjnego (art. 44a i art.45).
Po otrzymaniu odpowiedzi odmownej z Koła Łowieckiego „DZIK” rolnik starał się załatwić sprawę odszkodowania w sposób ugodowy; zwracając się z prośbami o interwencję do:
- Wielkopolskiej Izby Rolniczej z/s ul. Golęcińska 9, 60 – 626 Poznań – do p. Krzysztofa Kwiatoń,
- Starostwa Powiatowego Gostynia (z/s ul. Wrocławska 256, 63 – 800 Gostyń) – do radnych powiatowych: p. Kazimierza Nowaka i Krzysztofa Wachowiaka.

Nie przyniosły one jednakże żadnego rezultatu – Koło Łowieckie „DZIK” pozostawało głuche na wszelkie próby polubownego rozstrzygnięcia sporu o odszkodowanie za doznane przez wnioskodawcę szkody łowieckie oraz nic absolutnie nie zrobiono aby zatrzymać szkodliwe działanie dzików, które jakby na złość jeszcze bardziej zaczęły niszczyć rękawy foliowe  z zakiszoną w nich kukurydzą.

Ostatecznie zdeterminowany rolnik poruszył swój problem w gazecie „Życie Gostynia” (opublikowany w dniu 27 listopada 2009r.). i szybko przekonał sie kto ma władzę i układy. 

W odpowiedzi Henryk  Zdun - Prezes Koła Łowieckiego nr 5 „DZIK” z/s w Lesznie też udzielił wywiadu do  „Życia Gostynia”, znieważając publicznie rolnika m. in. poprzez stwierdzenie, iż;
„Wniosek Jarosława Poślednika o odszkodowanie został napisany 16 listopada 2009 r., a wpłynął dnia następnego. Ten pan dobrze wie o tym, że odszkodowania nie dostanie, albowiem taka sytuacja już była. Prawo łowieckie stanowi, że za szkody w kopcach, stogach, brogach i innych rzeczach magazynowanych płodów rolnych, nie płacimy odszkodowań” (…) 
„Oni się tak nauczyli, to ciągnie się od czasów socjalistycznych, że najlepiej robić wrzawę za darmo, iść:             do prasy, do wójta, narobić szumu nakrzyczeć”(…) 
„Nie mamy kłopotów z gospodarstwami, które prowadzą ludzie wykształceni i przygotowani. Z tymi ludźmi się dogadujemy” ... 

tak... ludzie wykształceni od razu chwytają, że trzeba się "dogadać" co do kasy np. z Prezesem Koła Łowieckiego nr 5 „DZIK” z/s w Lesznie H. Zdunem - niekumaty rolnik nie był w stanie zrozumieć panujących w urzędach  układów... 

 Może jednak ten rolnik nie jest aż tak bardzo ograniczony umysłowo, ponieważ oskarżył wykształconego H. Zduna o   przestępstwa z art. 216 § 1 i 2 kk prywatnym aktem oskarżenia przed Sądem Rejonowym II Wydział Karny w Gostyniu. 
Zapraszamy media i zainteresowane osoby do sądu w dniu 23.06.2010r na godz. 12.

W  zamian za to, że rolnik odważył się dochodzić swoich racji prezes Henryk Zdun ciągle nasyła na niego różne kontrole np. z Sanepid i Ochrony Środowiska wykorzystując pełniona funkcję. 

Jednocześnie niedouczonych m.in. Henryka Zduna Prezesa Koła Łowieckiego ,,Dzik’’ z/s w Lesznie oraz innych członków  tego koła informujemy, że już obowiązuje Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia  8 marca 2010 r. Dz.U.10.45.272  (które weszło w życie 8 kwietnia 2010 r.) w sprawie sposobu postępowania przy szacowaniu szkód oraz wypłat odszkodowań za szkody w uprawach i płodach rolnych i wnosimy o ponowne zajęcie się szkodami, które ciągle rosną, ponieważ dziki i inne szkodniki leśne szaleją na polach rolników.

Jak też podajemy informacje Wielkopolskiej Izby Rolniczej.

dzik.s2.jpg (88153 bytes) dzik.s3.jpg (117795 bytes) dzik.s4.jpg (52452 bytes)

szacowaniem szkód łowieckich

REDAKCJA AP

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

"AFERY PRAWA" 
 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
  redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm  - Polska
aferyprawa@gmail.com 
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~prezes koła
01-10-2012 / 12:58
Panowie,wolność wypowiedzi i swoboda wyrażania poglądów nie oznacza prawa do rozpowszechniania niesprawdzonych informacji, kłamstw, oszczerstw, babraniu się w podłych intrygach grup interesów własnych a nie mających nic wspólnego z obroną rolników. Oto fakty - 28 10 2010 r. Sąd Okręgowy w Poznaniu IV Wydział Karny Odwoławczy utrzymał w mocy wydany 28 lipca 2010 wyrok Sadu Rejonowego w Gostyniu uniewinniając prezesa Henryka Zduna od popełnienia przestępstwa z art 216 $ 1 i $ 2 kk to jest od tego , jakoby w listopadzie 2009 roku, udzielając wywiadu do lokalnej prasy znieważył publicznie Jarosława Poślednika. Mimo uwag sędziego nie złożył on pozwu do wydziału cywilnego sądu. Mamy wiedzę łącznie z poszkodowanym , jaka "zwierzyna" i dlaczego dokonała uszkodzeń rękawów z karmą. Koło miało obowiązek zgłosić poważne zaniedbania w ochronie środowiska, które rolnik ,które rolnik musiał na własny koszt zlikwidować, niezależnie od kar i kosztów sądowych. Ciekawe czy ci którzy wykorzystywali go do osiągnięcia własnych celów pomogli Mu w trudnej sytuacji finansowej. Dziś Pan Poślednik wzorowo współpracuje z Kołem, Koło wypożyczyło mu nawet armatę hukową, pobudowało dodatkową ambonę. Pan Poślednik nie zgłaszał żadnych szkód łowieckich, stosunki między nim a myśliwymi są kulturalne i na zasadzie wzajemnego szacunku. Jeden z jego sąsiadów trafnie skomentował " te k.... chciały na chłopskich grzbietach robić kariery". Nie udało się skazać prezesa Zduna w Procesie karnym , odebrać broni i wyeliminować w wyborach do władz koła. W pełni demokratycznych wyborach prezesem Koła został ponownie wybrany Henryk Zdun, nie wybrano długoletniego łowczego Koła. Przegrali wybory radni i kandydat do wojewódzkiego sejmiku biorący udział w tej intrydze. Szczególnie są oszczerstwa tchórzliwych kreatur ukrywających się po nickami co dopracy zawodowej, uprawiania łapówkarstwa. Od niedawna jestem już na emeryturze i piastując różne narażone na korumpowanie funkcje, wielokrotnie sprawdzany, nie miałem żadnego podejrzenia o korupcję. Normalni ludzie wiedzą ile dla nich zrobiłem bezinteresownie, cenią mnie za unowocześnienie chirurgii urazowej i ortopedii. Nie zniechęciły mnie nawet dwa ciężkie zawały. Znam adres serwera i autorów tych niewybrednych oszczerstw. Zrezygnowałem ze spotykania się z nimi w sądach. Pozostawiam ich Sądowi Bożemu, z kanaliami ukrywającymi się tchórzliwie pod nickami nie chcę się nigdy spotykać. Pamiętajcie, że Pan Bóg niierychliwy ale sprawiedliwy i każe już za życia.
~Zenon
30-05-2010 / 00:00
I bedziemy wszyscy bez konca tak plakac i lamentowac, ze ten zrobil to a tamten tamto itd, itd. Ludzie, zrozumcie wreszcie ze sami nic nie zrobicie, musicie wreszcie zrozumiec to ze bez poparcia Samoobrony i Leppera nic, a nic sie nie zmieni na lepsze. Oni wlasnie najbardziej boja sie Leppera, czlowieka opluwanego i osmieszanego przez anpolskie media. Wiedzcie o tym ze Samoobrona nie siedziala przy okraglym stole i ze Samoobrona nie brala udzialau w rozkradaniu naszego majatku narodowago. Lepper jest niewygodny dla tych elit i chca go zniszczyc. Nie maja zadnych hakow na Leppera wiec postanowili robic prowokacje i wymyslili te wszystkie afery wokol Leppera. Lepper jak zapowiedzial bedzie chcial zrobic remont w resortach sprawiedliwosci i nie tylko. Lepper jest tak samo poszkodowany przez te instytucje jak wy wszyscy, przeciez wy i Lepper jedziecie na tym samym wozku. Ocknijcie sie wreszcie, jeszcze jest czas i szansa aby zrobic remont w naszej Ojczyznie. Przypominam ze dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za odebraniem nam Polakom naszej suwerennosci bez naszej zgody. Partie te powinny byc zdelegalizowane i rozliczone. Nie myslcie ze ci ktorzy nas zdradzili teraz raptem sie zmienili juz od teraz beda nas bronic i chronic.