Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 16-11-2010

UPADEK DOlara - WYWIAD Z BYŁYM SZWAJCARSKIM BANKIEREM cz.2 -z cyklu fakty i mity o Ameryce...

Warto przeczytać pierwszą częśc tekstu pt. UPADEK DOLARA - BĘDZIE AMERO? - WYWIAD Z BYŁYM SZWAJCARSKIM BANKIEREM z cyklu fakty i mity o Ameryce... przedstawiamy część II (ostatnia)

Kilka miesięcy przed jego zamordowaniem, prezydent John F. Kennedy został wezwany przez swojego ojca, Josepha, na rozmowę w hallu w Białym Domu. Tam ojciec powiedział mu: „Jeśli to zrobisz, oni cię zabiją!”. Ale prezydent nie dał się powstrzymać. W dniu 4 czerwca 1963 r., podpisał Dekret Prezydencki numer 111 110, który znosił Ustawę i dekret nr 10 289, i przekazywał produkcję banknotów w ręce państwa, pozbawiając kartel banków prywatnych wielkiej części ich potęgi. Po tym, jak 4 miliardy dolarów USA o małych nominałach, nazywanych „Banknotami Stanów Zjednoczonych”, zostały wprowadzone do obiegu, a państwo już przygotowywało dalsze cięcia waluty emitowanej przez Fed [skrót od Federal Reserve], J.F.Kennedy został zastrzelony 22 listopada 1963. Stało się to 100 lat po śmierci Lincolna. Doprowadził on także do emisji wolnych od długu banknotów „Greenback” („zielone dolary”) dla Stanów Zjednoczonych i został zastrzelony przez snajpera. Następca Kennedy’ego, Lyndon B. Johnson, wstrzymał druk banknotów z niewytłumaczalnych powodów. Dwanaście banków Rezerwy Federalnej wycofało natychmiast banknoty Kennedy’ego z obiegu i zastąpiło je swoimi potwierdzeniami długu. Kilka tych banknotów znajduje się stale w rękach Imeldy Marcos, ponieważ jej mąż [b. prezydent Filipin] także próbował odejść od systemu.

Obecnie podczas tego subprime kryzysu, drukuje się miliony lub biliony dolarów, lecz nie wiemy dokładnie, dokąd one idą. Możliwe, że idą na podtrzymanie banków, które bankrutują. Oszuści podtrzymują oszustów. I oczywiście, wszystkie te pieniądze są kreowane jako dług, czyli są obciążone odsetkami. Te odsetki są nałożone na amerykańskie społeczeństwo głównie poprzez podatki, na plecy biednych ludzi. Na przykład, weźmy LTCM 3, bilonowy skandal za prez. B. Clintona, a także inne podobne sytuacje. Biedni na świecie nie mają co jeść; umierają z głodu. A jeszcze gorzej, że dzieciom nie pozwala się nawet urodzić! Ich celem jest, aby było mniej ludzi, których łatwiej można kontrolować przy pomocy prawa, które staje się coraz głupsze. Jeden taki przypadek to Monsanto, firma, [korporacja ponadnarodowa - T.K.] która patentuje genetycznie modyfikowane świnie, ryby lub rośliny i rujnuje farmerów. Ich celem, poza szkodliwą dla zdrowia modyfikowaną produkcją żywności, jest podnoszenie cen tej żywności, a ciągle mówią, że pracują dla dobra ludzkości…

Fed rozpoczynała z 300 w przybliżeniu ludźmi i tyleż bankami, którzy stali się właścicielami (akcjonariuszami, płacącymi 100 dolarów za akcję - kapitał akcyjny nie podlega publicznej wymianie) w bankowym systemie Rezerwy Federalnej. Utworzyli oni międzynarodowy bankowy kartel o bogactwie nie mającym porównania. Fed inkasuje miliardy dolarów rocznie w odsetkach i rozdziela ten profit między swoich akcjonariuszy. Kongres udzielił nielegalnie Fedowi prawa drukowania pieniędzy (poprzez Skarb Państwa) bez odsetek wobec Fed. A zatem kreuje pieniądze z niczego, pożycza je nam poprzez banki i pobiera odsetki od naszej waluty. Skupuje także długi rządowe płacąc pieniędzmi, które drukuje i następnie obciąża odsetkami podatników USA. Wielu senatorów i prezydentów stwierdziło, że jest to oszustwo.

Louis T. McFadden, przewodniczący Komisji Bankowości i Waluty Kongresu USA (House Committee on Banking and Currency) w latach 1920-21, oskarżył Rezerwę Federalną o umyślne spowodowanie Wielkiego Kryzysu w 1929 r. W kilku przemówieniach wygłoszonych wkrótce po utracie pozycji przewodniczącego Komisji, McFadden twierdził, że Rezerwa Federalna jest sterowana przez banki Wall Street i ich filie w europejskich bankach.

McFadden powiedział: Panie Przewodniczący, mamy w naszym kraju jedną z najbardziej skorumpowanych instytucji jaką znał świat. Mam na myśli Zarząd Rezerwy Federalnej i banki Rezerwy Federalnej. Zarząd Rezerwy Federalnej, który jest ciałem rządowym, oszukał rząd USA, że jest wystarczająco dużo pieniędzy na spłacanie długu państwowego. Dwunastu monopolistów kredytu, którzy nielojalnie i podstępnie zostali wprowadzeni do naszego kraju przez bankierów z Europy i odpłacają się nam za naszą gościnność podkopywaniem naszych amerykańskich instytucji… Ludzie słusznie wysuwają oskarżenia wobec Zarządu i banków Rezerwy Federalnej. Tekst całego wystąpienia jest na stronie http://www.afn.org

McFadden został zamordowany w ten sam sposób, co Kennedy i Lincoln i wielu innych przeciwników tych, którzy kontrolują system lichwy. „Quid prodest scelus, is fecit” znaczy: „Ten, kto ma korzyść ze zbrodni, ten jej dokonał”.

Encyklika papieża Benedykta XIV, Vix pervenit określająca jakie kontrakty są dobre, a jakie złe w biznesie, została usunięta z półek księgarskich. Można ją znaleźć pod następującymi adresami w Internecie: http://www.papalencyclicals.net-/Ben14/b14vixpe.htm - oraz: http://en.wikipedia.org/wiki/Vix_Pervenit

A więc kim są właściciele centralnych banków Rezerwy Federalnej? Nazwiska prawdziwych właścicieli 12 banków centralnych - bardzo dobrze ukrywana tajemnica - zostały w części ujawnione. Oto lista niektórych nazwisk:

1. Rothschild Bank z Londynu; 2. Warburg Bank z Hamburga; 3. Rothschild Bank z Berlina; 4. Lehman Brothers z Nowego Jorku; 5. Kuhn Loeb Bank z Nowego Jorku; 6. Lazard Brothers Bank z Paryża; 7. Israel Moses Seif Banks z Włoch; 8. Goldman & Sachs z Nowego Jorku; 9. Warburg Bank z Amsterdamu; 10. Chase Manhattan Bank z Nowego Jorku.

Wszyscy ci bankierzy są związani z londyńskimi domami bankowymi w całkowicie wolnym City..., które ostatecznie kontroluje Fed. Gdy Anglia przegrała Rewolucyjną Wojnę z Ameryką (nasi ojcowie walczyli z własnym rządem), lichwiarze planowali kontrolować nas przez przejęcie naszego systemu bankowego, drukowanie naszych pieniędzy i zadłużanie nas.

Wymienione poniżej osoby były właścicielami banków, a zatem właścicielami akcji w Fed. Wymienione poniżej banki posiadają znaczącą kontrolę nad dystryktem Fed w Nowym Jorku, który z kolei kontroluje 11 innych dystryktów Fed. Te banki także są częściowo w posiadaniu zagranicznych właścicieli i kontrolują Fed District Bank Nowy Jork:

# First National Bank z Nowego Jorku, James Stillman

# National City Bank, Nowy Jork, Mary W. Harnman

# National Bank of Commerce, Nowy Jork, A.D. Juillard

# Hanover National Bank, Nowy Jork, Jacob Schiff

# Chase National Bank, Nowy Jork, Thomas F.Ryan, Paul Warburg, William Rockefeller, Levi P.Morton, M.T.Pyne, George F.Baker, Percy Pyne, Pani G.St.George, J.W.Sterling, Katherine St.George, H.P.Davidson, J.P.Morgan [Equitable Life/Mutual Life], Edith Brevour i T.Baker (źródło:

http://www.rense.com/ufo2/fedrez.htm)

YJ: Świetnie, sądzę że wywiad z Panem pomoże wielu ludziom trochę bardziej zrozumieć system i to, co się dzieje obecnie.

FS: Lepiej jest walczyć w taki sposób, aby utworzyć klub kredytowy, albo lokalny system z kuponami wolnymi od odsetek, tak jak pisaliśmy w MICHAELU na przykładzie Madagaskaru i Filipin aniżeli chwytać za broń i prowadzić wojnę! Proszę zobaczyć http://www.michaeljournal.org/localmoney.htm

YJ: Prawda jest oczywista, a wielu ludzi jej nie dostrzega. Chcą skomplikowanego systemu, a w rzeczywistości rozwiązanie jest bardzo proste.

FS: Podczas Wielkiego Kryzysu w latach 1930 obywatele uruchomili 6000 systemów lokalnych, systemów lokalnego kredytu, na obszarze całych Stanów Zjednoczonych. Przemówmy do ludzi, by studiowali historię swojego własnego kraju, ale tą prawdziwą. Gdy tworzono swój własny kredyt, wielkie banki stawały. Róbcie to samo! Ulepszajcie to zgodnie z systemami i dywidendami Kredytu Społecznego, aby dzielić się zyskiem, jaki przynoszą automaty i komputery! 90% prac wykonają za nas komputery i roboty, wyzwaniem dla nas jest, jak rozdzielać tę obfitość.

YJ: Właśnie, myślę, że taki jest plan Pielgrzymów św. Michała. Chcemy uruchomić systemy lokalnej wymiany w całym świecie. Wiem, że w Kolumbii mają już kilka takich systemów, które funkcjonują bardzo dobrze.

FS: W Stanach Zjednoczonych wasi dziadkowie byli organizatorami systemów lokalnych. Trzeba ich pytać, jak to robili. Mieliście ponad 6 tys. systemów w Stanach Zjednoczonych. System WIR (nazwa od zaimka Wir - to my) w Szwajcarii uczynił nasz kraj jednym z najbogatszych na świecie (www.wir.ch). Pomyślmy o tym, co stało się w Argentynie, gdy upadły tam banki. Może się to również zdarzyć w Stanach Zjednoczonych.

Maurice Allais, profesor ekonomii w Państwowej Szkole Inżynierii Górnictwa w Paryżu, zdobywca nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii w 1988 r., napisał w swej książce „Les Conditions Monetaires d’une Economie de Marche” („Monetarne uwarunkowania rynku ekonomicznego”, str.2): „W istocie, obecny sposób tworzenia pieniądza z niczego przez system bankowy jest - nie waham się tego powiedzieć, aby pomóc ludziom wyraźnie uzmysłowić sobie, o co tu chodzi - podobny do wytwarzania pieniędzy przez fałszerzy, tak słusznie potępianego przez prawo. Mówiąc konkretnie, daje te same rezultaty”.

Powinniśmy walczyć bez wytchnienia, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, walczyć z lichwą na każdym poziomie, bo lichwa zabija.

Proszę posłuchać cytatu z tekstu Louisa Evena. „A co sądzić o określeniu, użytym przez Papieża: ‘lichwa praktykowana w innej formie’? Czy jest to zbyt wysoka stopa procentowa? Jeśli tak, to jaki procent? A jeśli coś innego, to o jaką formę chodzi?”

Angielski ksiądz, zwany Ojcem Drinkwater, napisał w 1935 roku książkę, identyfikującą tę „pazerną żarłoczną lichwę w innej formie”, którą jest monopolizacja kredytu, co było coraz bardziej równoznaczne z monopolizacją pieniądza, chociaż funkcjonowanie monopolizacji kredytu było ciągle tajemnicą dla każdego prawie w tym czasie.

Ojciec Drinkwater zanotował, że komitet działający przy Uniwersytecie we Fryburgu w Szwajcarii przygotował pewne elementy do szkicu encykliki - Rerum novarum, i że wśród członków komitetu była co najmniej jedna osoba z Austrii, dobrze znająca zagadnienie pieniądza i kredytu bankowego. Tekst przygotowany przez Austriaka i najwidoczniej zaakceptowany przez komitet jasno pokazał, jak pieniądz bankowy, kreowany w bankach i składający się zasadniczo z cyfr zapisanych w księgach bankowych i księdze głównej, który to stał się już ważnym monetarnym instrumentem dla handlu i przemysłu - jest zaledwie niczym innym jak monetyzacją (tzn. równoważnikiem monetarnym) zdolności produkcyjnej całego społeczeństwa. Nowy pieniądz w ten sposób kreowany może być tylko i wyłącznie społeczny z natury (tzn. należący do całego społeczeństwa), a nie może być własnością banku. Nowy pieniądz jest społeczny z powodu swej bazy: - wspólnoty, społeczeństwa, i ponieważ może on kupić dowolne dobro lub usługę w kraju. Dlatego kontrola nad źródłem pieniędzy - daje w ręce tych, którzyposiadają, nieograniczoną potęgę nad całym życiem ekonomicznym.

Tekst austriackiego eksperta pokazał także, że banki nie pożyczają pieniędzy swych depozytariuszy, ale depozyty, które kreują z niczego, po prostu przez wpisanie liczb do ksiąg bankowych. Gdy banki pożyczają komuś pieniądze, żaden rachunek w banku nie jest zmniejszany. Nie muszą one wyciągać ani centa ze swoich sejfów. Tak więc pobierany procent od ich pożyczek jest z pewnością lichwą: jakakolwiek jest stopa, w rzeczywistości jest to więcej niż 100%, bo jest to procent z kapitału równego zero, nil - wierzyciel (pożyczkodawca, bank) może funkcjonować bez pieniędzy, które pożycza, on je po prostu kreuje! Ta lichwa może być słusznie nazwana „żarłoczną”, gdyż banki żądają, aby dłużnicy zwracali pieniądze, które nie były nigdy wyemitowane, nie były nigdy wprowadzone do obiegu. [Banki kreują kapitał który pożyczają, ale nie kreują pieniędzy na odsetki]. Dlatego też jest matematycznie niemożliwe, aby spłacić cały dług. Jedynym sposobem dla gospodarki w takim systemie jest znowu pożyczać, aby móc płacić odsetki, co prowadzi do niespłacalnych prywatnych i publicznych długów.

Jakie były dokładnie słowa tekstu dotyczące monopolu kredytu? Nie wiadomo, bo nie ma wzmianki o nich w encyklice. Czy były one usunięte we Fryburgu z końcowego tekstu posłanego do Rzymu? Czy były wykradzione między Fryburgiem a Rzymem, albo między dotarciem do Rzymu, a dostarczeniem do Papieża? Albo, czy to papież Leon XIII zdecydował odłożyć list na bok? Ojciec Drinkwater stawia te pytania, ale nie daje odpowiedzi. Koniec cytowania. Ten skandal produkuje taką samą absurdalną sytuację jak w Kanadzie.

Na końcu zacytujmy Mackenzie Kinga, który stwierdził podczas swej kampanii wyborczej na premiera Kanady w 1935 r.: „Dopóki kontrola emisji pieniądza i kredytu nie zostanie przywrócona rządowi i nie zostanie uznana jako wybitnie wyróżniająca się i nienaruszalna jego powinność, dopóty wszelkie rozważania o suwerenności parlamentu i demokracji są jałowe i bezskuteczne”. Więcej wykresów obrazujących naszą sytuację ekonomiczną można znaleźć na naszej stronie internetowej:

YJ: Dziękujemy za tę rozmowę. Będziemy pamiętać o Panu i Pana rodzinie w naszych modlitwach.

FS: Dziękuję, zapewniam również o naszych modlitwach za Was i życzę wszystkiego najlepszego. Jeśli będzie potrzeba dalszych informacji, proszę przesyłać e-mail na mój adres: siebenthal@gmail.com

NewWorldOrder ("Wywiad z byłym szwajcarskim bankierem")

Źródło: http://www.michaeljournal.org/wywiad.htm

Bankructwo Polski - ZEGAR DŁUGU POLSKIEGO - POPRZYJ PETYCJE ZAKAZUJĄCA ZADŁUŻANIE PAŃSTWA POLSKIEGO !!!

Przepowiednia się spełnia.... patrz na tekst w AP z 2008r - KRACH STANÓW ZJEDNOCZONYCH PÓŁNOCNEJ AMERYKI - ujawniamy tajne plany rządu USA - z cyklu mity i fakty o Ameryce

Nieściągalne długi USA iwo cyprian pogonowski

Wzrost anty-semityzmu w czasie kryzysu - to zachłanność Żydów powoduje kryzysy w Państwach gdzie mają władzę. Iwo Cyprian Pogonowski

Sensacyjne informacje o światowych finansach - z cyklu fakty i mity o Ameryce

Ratowanie Finansowego Topielca Dr. inż. Jan Czekajewski - z cyklu fakty i mity o Ameryce

Karty kredytowe dobiją banki w USA? - kolejne miliardowe straty? - z cyklu fakty i mity o Ameryce...

Dolar czyli zły pieniądz - Iwo Cyprian Pogonowski

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Donek
17-11-2010 / 19:46
to w naszych rękach są wszystkie decyzje, układy, urzędy a w sadach robimy czystki na maxa z chwastami. I co nam zrobicie. PObeczcie i rano do roboty ( jak ją macie)ha ha ha
~obserwator
16-11-2010 / 23:20
trzeba Wam wiedzieć, że w Ameryce wydarzyła się kolejna katastrofa: runęła wieża Babel wznoszona m.in. przez byłego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Al. Gore ( Al. to skrót nie od Al. Capone, lecz od Alberta), który nie za to przecież dostał Pokojową Nagrodę Nobla, żeby Stany Zjednoczone nic sobie nie robiły z tzw. Protokołu w Kyoto, który zawiera postanowienia dot. emisji dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery, ale żeby w USA dokonała się wreszcie jakaś gruntowna zmiana na lepsze dla Polaków, którzy płacą dolarami za wizy i żeby już nie bili tam miejscowych, a w stosunku do reszty świata, żeby zaczęli odmierzać swój dobrobyt jakąś pokojową miarą. Po to samo zresztą dali Obamie na wyrost ten przysłowowy pierwszy milion dolarów za nic, że tak już chyba pozostanie w zwyczaju, że politykom będą wypłacać bonusy z góry a bankserom nadal po staremu, przy odejściu z Firmy. Jak zapewne wiesz Frankfurt nad Menem należy do Biskupstwa Limburg ze względów historycznych a ze względów oszczędnościowych przeniesiono ostatnio do Eschborn koło Frankfurtu Frankfurcką Giełdę Papierów Wartościowych (Börse), zaś w Chicago otwarto kiedyś Chicago Climate Exchange (CCX) po to, żeby ta przynosiła korzyści. Wyobraźcie sobie , że na tej giełdzie w Chicago, na której handluje się emisjami gazów do atmosfery, ten właśnie Al. Gore dostał niedawno 17,8 mln dolarów za swoje udziały. Trudno mi powiedzieć, ile on na tym zarobił, ale dla porównania powiem Wam tylko , że drugi taki sam biznesmem globalny od gazów uwalnianych na całym świecie do atmosfery, niejaki Richard Sandor zapłacił za swoje udział 1,1 mln a sprzedał je przed 6 miesiącami za 98,5 mln dolarów. No i teraz to wszystko jebło, jak mówi się u nas w Zagłębiu po śląsku! Za tonę CO2 płacą już tylko 10 centów, a zapłaci za zamknięcie tej giełdy w Chicago Bank Goldmann Sachs i jego klienci. W Polsce ministrem gospodarki jest Pawlak ze Straży Pożarnej, więc emisją gazów w Komisjach Wyborczych nikt sobie głowy nie truje, bo Tusk zapatrzony wciąż jak cielak we Frau Merkel, jakby jego kolega ze studiów Merkel nie miał w mieście Gdańsku własnej żony.