Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 07-08-2012

Przekręty Getin Banku - z zainwestowanych 30 tys. zł po sześciu miesiącach zostało niecałe 20 tys. zł.

Okazuje się, że nie on jeden czuje się wprowadzony w błąd. Niezadowoleni klienci planują pozew zbiorowy. Komisja Nadzoru Finansowego twierdzi jednak, że bank ma czyste ręce.

Kwartalny Profit to sprzedawany przez Getin Bank oraz towarzystwo ubezpieczeniowe Open Life Tu Życie oferowany na 10 lat produkt będący ubezpieczeniem na życie, połączony z funduszem oszczędnościowym. Klienci twierdzą, że bywa przez sprzedawców oferowany jako alternatywa dla lokaty. Ci, którzy poszukiwali dobrej metody krótkoterminowego oszczędzania, chętnie się na niego decydowali, ponieważ - przynajmniej w teorii - powinien szybko przynosić zyski. Podpisywaną na 10 lat umowę można było rozwiązać po sześciomiesięcznym okresie karencji i wypłacić pieniądze. Niestety, w praktyce okazało się, że po sześciu miesiącach z kont klientów sporo pieniędzy ubyło.


Co się stało z pieniędzmi?

- Postanowiłem sprawdzić, ile pieniędzy mam teraz, i okazało się, że z zainwestowanych 30 tys. zł po sześciu miesiącach zostało niecałe 20 tys. zł - opowiada pan Dariusz. - Zacząłem zadawać sobie pytanie: dlaczego? Przecież moja umowa mówi jasno, że opłata jest pobierana tylko w przypadku zerwania umowy przed upływem pół roku.

Gdzie podziały się pieniądze? - Okazało się, że Open Life, który dysponował moimi pieniędzmi, przez pół roku pobierał ponad 1500 zł miesięcznie - tłumaczy Dariusz. Chodzi o opłaty pobierane przez firmę za zarządzanie pieniędzmi. Efekt jest taki, że inwestor po kilku miesiącach ma mniej pieniędzy, niż zainwestował na początku.

Zapytaliśmy ten parabank dlaczego pieniędzy ubyło. - Fakt ten wynika z pobranych przez sześć miesięcy opłat za zarządzanie/transakcyjnych, których wysokość określona jest w tabeli opłat i limitów - napisał nam w odpowiedzi Wojciech Sury, rzecznik prasowy Getin Banku. Podkreśla jednak, że mimo strat wynikających z tej opłaty, cel Kwartalnego Profitu jest aktualny. Jaki to cel? Zyski - ale dopiero po 10 latach.

Jednak pan Dariusz twierdzi, że w umowie nie ma na ten temat ani słowa. Klient jest przekonany, że po sześciu miesiącach będzie mógł z zyskiem odstąpić od umowy, nie spodziewa się kruczków. Stosowną wzmiankę można znaleźć dopiero w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia oraz aneksach do nich. Na dodatek tych dokumentów nie trzeba nawet podpisywać, więc łatwo uznać je za mniej istotne od właściwej umowy i przejrzeć pobieżnie.

Nie poinformowano mnie o opłatach

Na temat Kwartalnego Profitu toczą się dyskusje na forach internetowych. Klienci skarżą się, że zostali wprowadzeni w błąd. Piszą, że sposób, w jaki oferowany jest produkt, sugeruje, że zainwestowane pieniądze powinny nie tylko się zwrócić, ale wręcz przynieść realne zyski już po sześciu miesiącach, a nie po 10 latach. Z ich relacji wynika, że pracownicy potwierdzają, że opłata likwidacyjna przestaje obowiązywać. Nie zawsze jednak zaznaczają, że dodatkowe opłaty powodują, iż i tak rozwiązanie oznacza utratę ok. 30 proc. środków.

- Pani, która mnie obsługiwała, przedstawiając ofertę, zaproponowała zamiast lokaty produkt, który nazywał się Kwartalny Profit. Jest to ubezpieczenie na życie i dożycie z funduszem inwestycyjnym - opowiada Dariusz. - Kiedy pani powiedziała, że czas trwania produktu wynosi 10 lat, odparłem, że nie interesuje mnie okres dłuższy niż pół roku. Pani odparła, że do sześciu miesięcy istnieje opłata za zerwanie umowy, natomiast po upływie tego czasu ta opłata już nie istnieje i można umowę zerwać bez żadnych konsekwencji - kontynuuje. - Nikt nie poinformował mnie o dodatkowych opłatach.

Zdaniem przedstawicieli banku taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. - Każdy klient zgodnie z procedurami banku jest informowany przed przystąpieniem do ubezpieczenia o wszystkich istotnych atrybutach produktu, w tym w szczególności o wszelkich opłatach

Nie spotkałem się z tak sprytnie zakamuflowaną opłatą

O produkcie napisał na swoim blogu Remigiusz Stanisławek, ekonomista, dyrektor zarządzający i współtwórca zajmującej się m.in. doradztwem inwestycyjnym firmy Opiekun Inwestora. - Prześwietliłem setki produktów finansowych i nie spotkałem się dotychczas z tak sprytnie (jakoś nie wierzę, że to przypadek) zakamuflowaną opłatą - napisał. Zdaniem ekonomisty możliwe jest, że sposób, w jaki ukryta jest opłata, jest mylący nie tylko dla klientów. "Co najgorsze, wprowadza w błąd także wielu sprzedawców tych produktów, którzy w pogoni za realizacją limitów sprzedaży nie poświęcą czasu na to, aby zrozumieć produkt. Przecież tak świetnie się sprzedaje!" - pisze na blogu.

Co można zrobić?

Niezadowoleni klienci prosili o pomoc Komisję Nadzoru Finansowego. Jej pracownicy potwierdzają, że otrzymują skargi w tej sprawie, jednak niewiele mogą zrobić. Bank ma czyste ręce - umowa, mimo że skomplikowana, jest skonstruowana w sposób prawidłowy. - Z punktu widzenia formalnoprawnego wszystko jest w porządku. Zawsze apelujemy do klientów, by bardzo dokładnie czytali wszystkie dokumenty - mówi Katarzyna Mazurkiewicz z departamentu komunikacji społecznej komisji.

Grupa osób, która uważa, że straciła pieniądze zainwestowane w Kwartalny Profit i inne, podobnie funkcjonujące produkty banku (np. bliźniacze Kwartalne Zyski), zbiera się razem za pośrednictwem internetowego forum Wrobieni.org. Pracują nad przygotowaniem pozwów zbiorowych przeciwko bankowi.
Obecnie prowadzą w tej sprawie rozmowy z dwiema kancelariami prawnymi.

I kolejne doniesienie o zaplanowanym oszustwie finansowym właściciela Getin Banku SA Leszeka Czarneckiego, który bezprawnie przejął środki pieniężne swoich klientów w kwocie 689 mln PLN

Tychy, dnia 4 sierpnia 2012.

 Pani Małgorzata Kluziak
Prezes Sądu Okręgowego w Warszawie
Al. Solidarności 127
00-898 Warszawa                                                         

 

Dotyczy: akt sprawy Sądu Okręgowego w Warszawie, sygn. akt XVIII Kp 408/12.                                                                      

Skarżący: pokrzywdzony Jan Jączek,  e-mail: jan.jaczek@gmail.com 

Wniosek pokrzywdzonego o objęcie przez Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie nadzorem sprawy o sygn. akt XVIII Kp 408/12 

Szanowna Pani Prezes 

1. Działając w imieniu własnym i jako spadkobierca mojej matki Michaliny Jączek zwracam się z uprzejmą prośbą o objęcie przez Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie nadzorem sprawy o sygn. akt XVIII Kp 408/12, ponieważ jestem ofiarą oszustwa dokonanego przez przedstawicieli Getin Banku SA, skutecznie chronionych przez skorumpowanych funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości, będących na służbie u miliardera Leszka Czarneckiego.

Informuję, że w wyniku zaplanowanego oszustwa finansowego właściciel Getin Banku SA Leszek Czarnecki, zaledwie w ciągu około trzech tygodni bezprawnie przejął środki pieniężne swoich klientów w kwocie 689 mln PLN, w tym oszczędności mojej matki Michaliny Jączek w kwocie ponad 326 tys. PLN. Dodatkowo przestępcy z Getin Banku SA bezprawnie zrobili zadłużenie mojej mamie na kwotę około 100 tys. PLN i wykorzystując skorumpowanych sędziów, którzy wydali postanowienie niezgodne z art.379 pkt 3 KPC w związku z art. 199 § 1 pkt 2 KPC, przy pomocy komornika sądowego ograbiali moją matkę z emerytury na rzecz Getin Banku SA, zadając Jej ogromny ból, cierpienie psychiczne i silny stres, co doprowadziło do udaru mózgu i śmierci.

Dowód: akta sprawy Sądu Okręgowego w Warszawie, sygn. akt XVIII Kp 408/12 i inne akta. 

2. Mechanizm afery finansowej i afery procesowej - błędnego stosowania prawa – z udziałem przekupnych prokuratorów i skorumpowanych sędziów opisany jest na portalu internetowym nowyekran.pl, aferyprawa.eu i innych, podaję linki: 

Ø       http://magielfinansowy.nowyekran.pl/post/56579,prokuratorzy-bankowcy-maklerzy-na-sluzbie-u-biznesmena,

Ø       http://magielfinansowy.nowyekran.pl/post/59731,dawid-i-goliat,

Ø       http://magielfinansowy.nowyekran.pl/post/60137,kwadratura-kola,

Ø       http://magielfinansowy.nowyekran.pl/post/60960,polskie-swiete-krowy,

Ø       http://magielfinansowy.nowyekran.pl/post/62606,moze-nie-wszystko-stracone,

Ø       http://aferyprawa.eu/Afery/Mataczenie-akcjami-prokuratorzy-bankowcy-maklerzy-na-sluzbie-u-biznesmena-Leszka-Czarneckiego,

Ø       http://aferyprawa.eu/Sady/Wniosek-o-wszczecie-postepowania-dyscyplinarnego-przeciwko-sedziom-Sadu-Apelacyjnego-w-Katowicach
-w-osobach-Piotr-Mirek-Robert-Kirejew-Miroslaw-Ziaja-i-sedziom-Sadu-Okregowego-w-Katowicach-w-osobach-Jacek-Krawczyk-i-Damian-Owczarek
,

Ø       http://aferyprawa.eu/Afery/Zawiadomienie-Wiceprzewodniczacego-PE-Pana-Jacka-Protasiewicza-o-grupie-skorumpowanych-prokuratorow
-i-przekupnych-sedziow-bedacych-na-sluzbie-u-miliardera -Leszka-Czarneckiego-wlasciciela-Getin-Banku-SA
. 

Zwrócić uwagę należy, że Prokuratura Generalna RP i podległe jej jednostki do dziś zignorowały całkowicie powyższe artykuły Redaktor Pani Małgorzaty Dudek, nadto  zlekceważyły i pominęły kilkadziesiąt artykułów na portalu internetowym aferyprawa.eu, jak również artykuł w Tygodniku Nowiny Nyskie „Nikt nie broni obywatela”.

Dowód: liczne i obszerne akta sprawy dotyczące pokrzywdzonych Michaliny i Jana Jączek znajdujące się w Prokuraturze Generalnej RP i w podległych jej jednostkach. 

3. Podkreślić należy, że spotkałem praworządnych i uczciwych sędziów, którzy uwzględnili moje zażalenia i nakazali prokuraturze wszcząć śledztwo a skorumpowani prokuratorzy sabotują działania Sądu, przykłady

a)      postanowienie Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, z dnia 25 listopada 2009r., sygn. akt II Kp 2306/09,

b)      postanowienie Sądu Okręgowego w Katowicach z dnia 29 kwietnia 2010r., sygn. akt V Kp 226/09,

c)      postanowienie Sądu Rejonowego w Olkuszu z dnia 30 września 2010r., sygn. akt II Kp 175/10,

d)      postanowienie Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach z dnia 8 maja 2012r., sygn. akt IV Kp 241/12 i inne. 

4. Dnia 31 marca 2012r. byłem na Kongresie "pokrzywdzeni lecz NIEPOKONANI", w Sali Kongresowej w Warszawie, gdzie przyjechało ponad tysiąc pokrzywdzonych z różnych miast Polski. W czasie debaty i osobistych rozmów pokrzywdzeni zgodnie stwierdzili, że prokuratura w Polsce jest niereformowalna, masowo krzywdzi uczciwych obywateli, często chroniąc przestępców przed odpowiedzialnością karną i cywilną, powoduje wiele dramatów i tragedii ludzkich, itd., przy całkowitej obojętności i ignorancji prawa przez jego najwyższych przedstawicieli.

Zdaniem wielu osób jak i moim prokuratura w Polsce jest instytucją, która przekształciła się w organizację przestępczą i powinna być jak najszybciej rozwiązana przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej a kierownictwo postawione przed Trybunałem Stanu. 

Sposób stosowania prawa w niniejszej sprawie przez prokuratorów jest nieludzki, bowiem  zadawali moje matce Michalinie Jączek – 81 letniej pokrzywdzonej, kombatantowi RP i odznaczonej przez Prezydenta RP – ogromny ból, cierpienie psychiczne i silny stres, co doprowadziło do udaru mózgu i Jej śmierci. Od dnia 28 listopada 2008r. (data złożenia zawiadomienia o przestępstwie) do dziś skorumpowani prokuratorzy zaprzeczają oczywistym i bezspornym faktom, popełniają oszustwa procesowe, usuwają istotne dokumenty z akt sprawy, mataczą, nie rozpoznają meritum sprawy – istotnych moich zarzutów, itd., celem zmuszenia mnie do rezygnacji z dochodzenia zagrabionego majątku znacznej wartości.

Vide - załącznik nr 1: uzasadnienie w skardze na bezczynność - przewlekłość prokuratury w zakresie obowiązku przeprowadzenia śledztwa w związku z postanowieniem Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach z dnia 8 maja 2012 r., sygn. akt IV Kp 241/11, uwzględniającym zażalenie Jana Jączka - pokrzywdzonego w aferze finansowej Getin Banku SA, z datą 20 lipca 2012 r., zaadresowanej do Sądu Apelacyjnego w Katowicach ( łącznie 9 stron formatu A4 ). 

5. Niniejszy wniosek wysyłam pocztą elektroniczną również do Kancelarii Premiera Rządu RP,  Prezydenta RP, Posłów do Parlamentu Europejskiego, Posłów na Sejm RP, Przedstawicieli Mediów, Stowarzyszeń i Organizacji Walczących o Podstawowe Prawa Człowieka., z uprzejmą prośbą o podjęcie interwencji w opisanej sprawie. 

6. Reasumując powyższe, niniejszy wniosek jest konieczny i w pełni zasadny. 

                                                                                       Pokrzywdzony i spadkobierca

                                                                                                Jan Jączek

List otwarty Jana Jączka do Premiera Donalda Tuska w sprawie oszustwa Getin Banku SA i miliardera Leszka Czarneckiego.
Zawiadomienie Wiceprzewodniczącego PE Pana Jacka Protasiewicza o grupie skorumpowanych prokuratorów i przekupnych sędziów będących na służbie u miliardera Leszka Czarneckiego - właściciela Getin Banku SA  Jan Jączek
Wezwanie do przyłączenia się do procesu przeciw Getin Noble Bankowi za łamanie prawa. Jerzy Kahane  
WNIOSEK O UWZGLĘDNIENIE W ROCZNYM SPRAWOZDANIU Z DZIAŁALNOŚCI PROKURATURY GENERALNEJ RP I PODLEGŁYCH JEJ JEDNOSTEK, BEZPRAWNEGO CHRONIENIA OSZUSTÓW FINANSOWYCH Z GETIN BANKU SA
CBŚ skorumpowane? Wniosek o odwołanie z funkcji Dyrektora Centralnego Biura Śledczego Adama Maruszczaka, który bezprawnie chroni przed odpowiedzialnością karną aferzystów z Getin Banku SA i skorumpowanych funkcjonariuszy publicznych
Getin Noble Bank nie opuści cię nawet po śmierci i doprowadzi do bankructwa. 
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prokuratora Prokuratury Generalnej RP Sławomira Górnickiego w ukrywaniu afery oszustwa klientów przez GETIN BANK SA.
Wniosek pokrzywdzonego do Posłów na Sejm RP o powołanie Sejmowej Komisji Śledczej celem zbadania afery finansowej Getin Banku SA
List otwarty Jana Jączka pokrzywdzonego przez Leszka Czarneckiego, właściciela Getin Banku S.A. do Premiera Donalda Tuska - czy kolejny poszkodowany przez organa władzy ma zacząć głodówkę, czy spalić się pod budynkiem rządowym?
Zawiadomienie o przestępstwie prokuratora Prokuratury Okręgowej w Katowicach w osobie Rafała Nagrodzkiego i reszty tej, nie tylko katowickiej sądowo-prokuratorskiej mafii ukrywających oszustwo Getin Banku S.A. i im podobnych
WNIOSEK do Posłów na Sejm RP w sprawie powołania Sejmowej Komisji Śledczej do zbadania aferY finansowej wywołanej przez przedstawicieli Getin Banku S.A., na szkodę wielu klientów tego banku
Siła brudnych pieniędzy aferzystów z Getin Banku S.A. jest silniejsza od przepisów prawa i władzy Państwa Polskiego -APEL JANA JĄCZKA
Andrzej Seremet Prokurator Generalny - list otwarty dotyczy Getin Bank S.A. oraz bezczynności Prokuratora RP i podległych mu prokuratorów w sprawie brutalnego łamania praw człowieka przez funkcjonariuszy publicznych, na szkodę Michaliny Jączek.
Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka - zawiadomienie o oszustwach w Getin Banku S.A.
ZAPRASZAMY MEDIA na rozprawę Sądu Apelacyjnego w Katowicach w sprawie rażących zaniechań prokuratorów broniących oszustów z Getin Banku S.A., którzy przejęli miliony z majątków swych klientów.
Jak Czarnecki Leszek właściciel Getin Banku S.A. we współpracy z Domem Maklerskim IDM S.A. oszukuje klientów i manipuluje kursami akcji. 
Jak prokurator Mariola Musiał z Katowic chroni przed odpowiedzialnością karną oszustów z Getin Banku S.A.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~apsik
17-01-2017 / 18:25
Moja znajoma ostatnio miała taki problem i z tego co wiem zgłosiła się o pomoc do Kancelaria Prawna Invictus :) Z ich pomocą udało jej się odzyskać swoje pieniądze.
~Kamil Kardasz
19-03-2016 / 01:32
Witam pomagam w odzyskaniu pieniędzy z polisolokat bez dużych prowizji dla kancelarii. Jestem w stanie udokumentować zawierane ugody z bankiem dotyczące zwrotu 100% wpłaconych pieniędzy, polecam obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=cLSpJvYuA4g Kamil Kardasz kom 500 597 250 email kardasz.kamil@gmail.com
~Frenburg Kredyt Inc
08-05-2015 / 13:44
Czy potrzebujesz kredytu? Oferujemy pożyczki od $15,000 do $850,000 w 2% odsetek na-rok, nasza oferta kredytu jest gwarancja 100% i tylko w poważnych klientów. Świadczymy usługi takie jak; Kredyty samochodowe, kredyty mieszkaniowe, kredyty, mobilne kapitałowe, pożyczki działalności, osobiste pożyczki do nas napisać: george_douglas127@outlook.com
~Józef Dziedzicki
08-03-2015 / 01:42
Ty głupi poradco prawny Naciągu Krzysztofie, jednak jesteś debilem. Wierzyłeś w tego Bogumiło, a oto weekend był dla niego mało sympatyczny. Pod dom jego żony Elżbiety Bogumiłlo w Mińsku Maz. przy ul. Paderewskiego 8 podjechali „cichociemni” w celu odbioru jakichś weksli, bodajże na 9 mln, które zakosił człowiekowi z Pomorza Zachodniego. Podobno nie było go w domu, ta jego żona-nieżona wariatka wezwała policję, ale to wszystko było na nic, tym bardziej, że jej syn z pierwszego małżeństwa naopowiadał policjantom co trzeba…. Później dzielny windykator straszył ich przez telefon, a w końcu cichutko umówił się na spotkanie w poniedziałek. Tak że skończył się Pan Robert i możesz zapomnieć o jego wsparciu w twoich plugawych procesach. Naciąg jesteś żałosny. Z kim ty się zadawałeś ? Z kupą strachu, z tupecikiem…??? Przecież on wcześniej naciągnął mojego przyjaciela Janusza. To oszust. To, co ja ustaliłem to 53 384,66, 145 127, 55, 75 295, 85 zł (PKO BP) w Open Finance (PKOI BP), 18.236, 90 zł w Millennium takie drobiazgi jak 3.279, 40 zł, 3.287,55 Nakaz Zapłaty elektroniczny z Lublina Nc-e 1147454/13 – 3.218, 73 zł 2.489, 01 zł i jeszcze mniejsze 750, 77 zł, Dialtone 668, 00 zł i już zupełnie malutki Link4 51,26zł, Polsat 99,90 a on taki gieroj ARS VINDICATIO Sp. z o.o. Drzeworytników 59 A 01-341 Warszawa i jeszcze ustalam co to miał za sprawy: Sąd Okręgowy we Wrocławiu III K 100.10 i Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wielkopolskim 2 Ds. 1859/12, Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa III K 9/13, Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wołominie Marcin Żydak – Km 48868/12 – 41 357, 18 , Komornik przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Wola Rafał Wojtyna Km 78830/14, Kancelaria Wojciech Wilgierz z Krakowa , a ile jeszcze w toku !!! Gratuluję ci „mecenasie” kolegi. Tak durniu "Zbychu" ciągnie swój do swego, kolego!
~DarekLEX
19-02-2015 / 14:36
Witam, jeśli macie Państwo problem z trwająca bądź upadłą polisą, zapraszam do kontaktu z naszą kancelarią. Zajmujemy się skutecznym odzyskiwaniem środków ze wszelkich produktów tego typu. TEL. 531 151 536
~Archiwum SRKMZ
13-02-2015 / 09:37
Kolejne fragmenty (oczywiście wypowiedzi bez korekty): Edward Janusz Trzaskoma: A do tak strasznej tragedii doprowadziłaś (mówi mlaskając podczas jedzenia – przyp. KMZ i SR) jebana i nie wyjdziesz z tego do śmierci kurwo z tym chujem. Wie o tym, ze nie piszemy kurwa, i dalej kurwa…!!! Tak się porządziłaś. I tak się porządziłaś. Bez niczego. Doprowadziłaś do tragedii. Jak można do takiego czegoś doprowadzić, do takiego bagna, jakie ty doprowadziłaś… To twoje nieodpowiedzialne kurwa zachowanie! Po tym, co ty zrobiłaś, to absolutnie nadajesz się do ubezwłasnowolnienia! Nie tylko kurwa, całkowicie do wariatkowa powinnaś iść kurwo na stale, kurwa! A powinni cię kurwo na pal wbić i kurwo rozrywać cię częściami żebyś jęczała kurwo bardzo długo! Ty jeszcze śmiesz na mnie kurwa, policję wzywać, kurwa, gnoju ty pierdolony, chamko ty w dupę jebana. Po tym, co ty zrobiłaś jeszcze śmiesz na mnie wzywać cokolwiek. Powinnaś dawno się powiesić po tym wszystkim, gdybyś miała trochę ambicji! Janina Magdzińska Trzaskoma: Mówię ci najbardziej , najbardziej by cię urządziło to gdybym umarła, nie?! EJT: No…yyy JMT: Tak? Najbardziej by cię urządziło? EJT: Zwłaszcza po tym, co zrobiłaś i co dzisiaj, i do dzisiaj, kurwa się toczy w sądach i będzie się toczyć przez całe życie kurwa! Powinnaś zdechnąć już dawno! JMT: Ale ty mi pomożesz w tym…??? Pomożesz mi w tym, co ? EJT: Będę si e starał JMT: Będziesz się starał…??? W tym będziesz się starał???!!! EJT: Żebyś… JMT: Żebym zdechła jak najszybciej…!!! Naprawdę? Będziesz się starał ??? Jak będziesz się starał? EJT: Nieważne JMT: Co zrobisz…??? EJT: ??? Co… JMT: Naprawdę masz ukryte… EJT: Idź już, idź stąd!!! JMT: Chwileczkę, jakie sposoby masz? EJT: Idź stąd bo nie mogę patrzeć ! JMT: Ukryte masz? EJT: Idź!!! Idź stąd !!! JMT: Jakie sposoby masz ukryte??? Ciąg dalszy oczywiście nastąpi !!! SYLWIA RESZKE KRZYSZTOF MACIĄG ZBYSZYŃSKI Kolejne fragmenty (oczywiście wypowiedzi bez korekty): Edward Janusz Trzaskoma: A do tak strasznej tragedii doprowadziłaś (mówi mlaskając podczas jedzenia – przyp. KMZ i SR) jebana i nie wyjdziesz z tego do śmierci kurwo z tym chujem. Wie o tym, ze nie piszemy kurwa, i dalej kurwa…!!! Tak się porządziłaś. I tak się porządziłaś. Bez niczego. Doprowadziłaś do tragedii. Jak można do takiego czegoś doprowadzić, do takiego bagna, jakie ty doprowadziłaś… To twoje nieodpowiedzialne kurwa zachowanie! Po tym, co ty zrobiłaś, to absolutnie nadajesz się do ubezwłasnowolnienia! Nie tylko kurwa, całkowicie do wariatkowa powinnaś iść kurwo na stale, kurwa! A powinni cię kurwo na pal wbić i kurwo rozrywać cię częściami żebyś jęczała kurwo bardzo długo! Ty jeszcze śmiesz na mnie kurwa, policję wzywać, kurwa, gnoju ty pierdolony, chamko ty w dupę jebana. Po tym, co ty zrobiłaś jeszcze śmiesz na mnie wzywać cokolwiek. Powinnaś dawno się powiesić po tym wszystkim, gdybyś miała trochę ambicji! Janina Magdzińska Trzaskoma: Mówię ci najbardziej , najbardziej by cię urządziło to gdybym umarła, nie?! EJT: No…yyy JMT: Tak? Najbardziej by cię urządziło? EJT: Zwłaszcza po tym, co zrobiłaś i co dzisiaj, i do dzisiaj, kurwa się toczy w sądach i będzie się toczyć przez całe życie kurwa! Powinnaś zdechnąć już dawno! JMT: Ale ty mi pomożesz w tym…??? Pomożesz mi w tym, co ? EJT: Będę si e starał JMT: Będziesz się starał…??? W tym będziesz się starał???!!! EJT: Żebyś… JMT: Żebym zdechła jak najszybciej…!!! Naprawdę? Będziesz się starał ??? Jak będziesz się starał? EJT: Nieważne JMT: Co zrobisz…??? EJT: ??? Co… JMT: Naprawdę masz ukryte… EJT: Idź już, idź stąd!!! JMT: Chwileczkę, jakie sposoby masz? EJT: Idź stąd bo nie mogę patrzeć ! JMT: Ukryte masz? EJT: Idź!!! Idź stąd !!! JMT: Jakie sposoby masz ukryte??? Ciąg dalszy oczywiście nastąpi !!! SYLWIA RESZKE KRZYSZTOF MACIĄG ZBYSZYŃSKI 5 A Kolejne fragmenty (oczywiście wypowiedzi bez korekty): Janina Magdzińska Trzaskoma: Inie, to znaczy, że jak jest coś pod ręka to trzeba rzucać, tak? Edward Janusz Trzaskoma: Oczywiście, że tak! JMT: Aha i dlatego rzuciłeś rowerem w moim kierunku… EJT: Szkoda, że yyyy niepotrzebnie rzuciłem, trzeba było wziąć siekierę i rozłupać łeb i wtedy byś zrozumiała o co chodzi, kurwa iiii zadzwoń na policje, o...! JMT: Aha, no to możesz tak zrobić… EJT: No, rozłupać łeb kurwa i zadzwonić na policje ! JMT: Ale…słuchaj, to zrób to…A po co się męczysz? Dlaczego nic, nie, nie rozłupiesz mi łeb… EJT: Kurwa, jesteś , jesteś jesteś szalony człowiek, ludzie kurwa łapią się za głowy ………………………………………………………………………………… …………………………………………………………………………………. JMT: A ty pijany jesteś dzisiaj! EJT: Ja ci tłumaczę ty kurwo JMT: Czy ty zdajesz sobie sprawę, że gadasz od rzeczy??? EJT: Te twoje kurwisko, ty jesteś kurwisko dalej, dalej ty ty, kurwo yyyy nie wiesz, nie wiesz o co chodzi. Ja ci wytłumaczę…No, yyy na jakiej zasadzie miała yyy meldować się JMT: Na takiej zasadzie, że miała tu mieszkać, bo miała na studia iść, tu miała mieszkać! EJT: No i gdzie poszła? I ona się będzie kurwic teraz! Ona już się kurwi, no. Jak, jak, jak ty mogłaś yyy przypuszczać, że ona pójdzie na te studia? JMT: Miałam prawo! EJT: Ja…Jakie prawo, jakie miałaś prawo ???!!! Przecież ona już się kurwiła. Przecież widzisz ma chłopaka i się kurwiła. Pije wódkę kurwa, pije wszystko, kurwa! JMT: Tak?… EJT: No! JMT: A masz dowody na to, że ona pije? EJT: Oczywiście! To ty tyyyyy przecież Kaśka mi, ci mówiła! JMT: Komu mówiła? EJT: I mówiła że ona się kurwi, przecież to jest kurwisko takie samo jak i twoja Sylwia, kurwa. Czy ty rozumiesz, czy ty rozumiesz???!!! JMT: A czy ty wiesz Janusz, że nie wolno mówić na kobietę kurwo? EJT: A mnie to, a mnie to kurwa chuj, yyy zależy na tym. Pamiętaj, że obie: twoja córka i jej córka są kurwami. To co one zrobiły i to sią kurwy, no…To co one zrobiły, jadły z mojej lapy kurwo, wymyślała kurwa. Ja jej kupywałem jakieś ślimaki. I ty jeszcze i ty jeszcze mnie posądzasz o jakieś niecne sprawy? To są kurwiska. Obie są kurwiska. I pamiętaj o tym, jeszcze raz ci tłumaczę żebyś je zameldowała nawet bez mojej wiedzy zameldowała do końca roku szko0lnego, tak jak Paulina kończyła, nie byłoby sprawy, żadnej kurwa, nie byłoby sprawy Maciąga. Sprawa by wygasła, no od tego się zaczęło, że nie, że myśmy złożyli wniosek, podpisałas się pdo tym JMT: Przecież jak jak ja ją, słuchaj… EJT: Albo kurwa słuchaj mnie!!! Słuchaj mnie, bo, bo naprawdę ci rozjebie, albo nóż wezmę i ci urżnę gardło w końcu kurwo, słuchaj mnie! SYLWIA RESZKE KRZYSZTOF MACIĄG ZBYSZYŃSKI Kolejne fragmenty (oczywiście wypowiedzi bez korekty): Janina Magdzińska Trzaskoma: Będą świadkowie…Cała Wesoła Edward Janusz Trzaskoma: A co Wesoła ma do mnie ?! ….JMT: EJT: Po co przylazłaś na działkę Józka? JMT: Ja przyszłam! EJT: Ty jesteś takie same łajno jak Maciąg i gdzie wejdziesz do jakiego środowiska to wszędzie kurwa zadyma jest. Józek już cię kurwa wyrzuci w każdej chwili, kurwa! Ty nie masz prawa do niego wejść! JMT: Józek cię wyrzuci, Józek cię wyrzuci… EJT: No to zobaczysz JMT: A jak Józek dowie się prawdy, co ty na niego nagadałeś, że ty tajemnice roznosiłeś… EJT: Jakie tajemnice? JMT: Tajemnice… EJT: Jakie tajemnice?!, kurwa!!!i JMT: No… EJT: ??? JMT: Wiesz co ci powiem Janusz? Ja ci proponuje taka rzecz… EJT: Co? JMT: Ty wiesz o tym, że będziesz miał mprokuratora? EJT: No! JMT: Na głowie, wiesz o tym? EJT: Wiem! JMT: Ale to można jeszcze odwołać… EJT: Co? JMT: No o tym palcu….po tym rowerze…. EJT: …. JMT: Prokuratora będziesz miał! Będziesz miał prokuratora! EJT: No, dobra, no i będę miał! JMT: No i co? EJT: No i co?! Czym ty mnie straszysz?! Czym ty mnie straszysz?! JMT: Nie straszę cię! EJT: Prokuratora? Kurwa, jak mu opowiem co ty zrobiłaś, do czego dochodzi, prokurator chyba ciebie zamknie…! JMT: Naprawdę?! EJT: Oczywiście! I będą świadkowie. Cala. Caaaała Wesołe, cała Wesoła będzie… JMT: A co ma Wesoła? EJT: To zobaczysz! JMT: Co Wesoła ma do mnie? EJT: To zobaczysz. To zobaczysz! To Maciąg, kurwa nie pomoże JMT: No? EJT: To ci Maciąg, ten wybitny prawnik ci nie pomoże JMT: Napuścisz na mnie, napuścisz na mnie kogoś i mnie załatwi, nieprawda…?! Prawda? O to chodzi? EJT: Ty…yyyyy, ty,,,,, kurwa, tyyyyynie, nie podtekstów to nie szukaj żadnych, bo yyyy, ja nigdy nic nie mówiłem. Ja tylko ci powiedziałem: dziwię się, że , ze taki menel kurwa, takiego menela mafia nie załatwiła jeszcze! JMT: Ale gdybyś mógł, tobyś załatwił sam? Gdybyś miał pieniądze? EJT: Żeby, że, że dziwię się, że takiego menela kurwa mafia nie załatwiła jeszcze! JMT: A przy tym ci powiedziałem, że jeżeli on zginie, to i ona zginie, czyli twoja córka w tym momencie będzie… JMT: Aha, bo ty dokładnie wiesz?! EJT: Bo świadków. Nie. Bo mafia nie lubi świadków, kurwa! I tego… JMT: Kulka w łeb jedna i koniec… EJT: Bo mafia nie lubi świadków JMT: Prawda kulka jedna i koniec…?! EJT: Oczywiście!, że tak. Mafia nie lubi świadków, pamiętaj… JMT: Tylko Józek (Józef Dziedzicki ojciec wysoko posta- wionego policjanta w KG Policji Michala Dziedzickiego, alkoholik, degenerat, „guru” podpuł- kownika Edwarda Janusza Trzaskoma mimo, że jest tylko emerytowanym sierżantem LWP, zam. Plac Wojska Polskiego 134 m 6 05-075 Warszawa Wesoła – z wnioskiem o przesłuchanie go w charakterze świadka (na razie)– przyp. KMZ i SR) już się nie będzie włączał do tego, wycofuje się z tego wszystkiego, bo on powiedział: chciałem pomoc Januszowi, ale już nie pomogę! EJT: Ho, ho, ha, hi, ho, ho!!!! JMT: Józek się wycofuje z tych wszystkich rzeczy EJT: Przestań, ja ci o Józku nie mówiłem, nigdy! JMT: Mówiłeś, mówiłeś…!!! EJT: Przecież jak mogłem mówić, przecież, przecież on ma pistolet legalnie! JMT: Tak…? EJT: Wszystko ma legalnie. Co myślisz, że, że , że gdyby cos takiego zrobił, gdyby przykładowo.. JMT: Ale za takie pieniądze by zrobił? EJT: Co ?! JMT: Jak byś miał 100 tys. złotych ?! EJT: Ale, ale przykładowo. Ja ci jeszcze raz tłumaczę. Gdyby on to zrobił, to ty po kulce by doszli od nitki do kłębka…! JMT: Ale wtedy się nie zastanawiałeś?! EJT: Nie, ha, ha, ho, ho! JMT: Jak kombinowałeś?! EJT: A co to opowiadasz !!! JMT: A z narkotykami ? EJT: Co !!! JMT: Z narkotykami w Gulczewie? Co policja miała kontrolę zrobić… EJT: To, to przecież ty mówiłaś! JMT: Ja nie mówiłam takich rzeczy! EJT: A widzisz, a widzisz, a widzisz!!! JMT: Ja nie mówiłam! EJT: ???!!! JMT: Ty z Józkiem, dlatego na pogrzeb jego żony jechałeś… EJT: Nie, nie!!! JMT: Bo Józek miał ci załatwić, właśnie policję tam wysłać… EJT: Nie, nie, nie !!! JMT: I już rozmawiał z tym, synem (Michałem Dziedzickim z KG Policji – przyp. KMZ i SR)! EJT: Nie, ale , ale, ale pamiętasz z Pawłem (Parowiczem – przyp. KMZ i SR) po pierwszej sprawie ty podniosłaś sprawę, bo ja mówię, ze zona podnosi sprawę narkotyków, a Paweł mówi, że nie… JMT: Ale ty tam chciałeś nasłać…! EJT: Co ? JMT: Nasłać kontrolę !!! EJT: Kontrolę ??? JMT: Wypierasz się teraz?! EJT: Moja droga! Jestem więcej niż pewien, że on kręci narkotykami! JMT: Jesteś pewien?! EJT: Jestem więcej niż pewien!!! JMT: Aha… EJT: Skąd on ma pieniądze?!, kurwa! I dobrze żyje kurwa! Skąd on ma pieniądze??? Pokaże ci kurwa rzekome zeznanie, gdzie pisał o zwolnienie z opłat, że on tylko ma 120, czy 100 złotych, pracuje w jakiejś tam spółdzielni mieszkaniowej za 120, 00 zł utrzymuje Sylwię…Ho, ho, ha, ha JMT: Hm, hm, tak…??? EJT: To, co on pisze o amfetaminie, tego…to on się tym zajął… JMT: Aktualnie też? EJT: Jestem. Jestem więcej niż pewien. Albo tam jest dystrybucja narkotyków, albo tylko produkcja !!! JMT: No to sprawdź! Sprawdź to! No, sprawdź!!! EJT: To to se sprawdzaj…ja tylko podsuwam te myśl… JMT: Podsuniesz myśl, pomysł? EJT: Tak !!! JMT: Komu podsuniesz, komu ??? EJT: Organom Sprawiedliwości! JMT: A miałeś pisać tam do Wyszkowa???!!! EJT: Dobra, dobra. Przestań mnie ciągnąć za język, bo jeżeli ja napisze…to… Ciąg dalszy oczywiście nastąpi !!! Kasety posiadamy (i już nie tylko my) , materiału będzie znacznie więcej, dokończenie złożymy, jak najszybciej SYLWIA RESZKE KRZYSZTOF MACIĄG ZBYSZYŃSKI Kolejne fragmenty (oczywiście wypowiedzi bez korekty): Edward Janusz Trzaskoma: A do tak strasznej tragedii doprowadziłaś (mówi mlaskając podczas jedzenia – przyp. KMZ i SR) jebana i nie wyjdziesz z tego do śmierci kurwo z tym chujem. Wie o tym, ze nie piszemy kurwa, i dalej kurwa…!!! Tak się porządziłaś. I tak się porządziłaś. Bez niczego. Doprowadziłaś do tragedii. Jak można do takiego czegoś doprowadzić, do takiego bagna, jakie ty doprowadziłaś… To twoje nieodpowiedzialne kurwa zachowanie! Po tym, co ty zrobiłaś, to absolutnie nadajesz się do ubezwłasnowolnienia! Nie tylko kurwa, całkowicie do wariatkowa powinnaś iść kurwo na stale, kurwa! A powinni cię kurwo na pal wbić i kurwo rozrywać cię częściami żebyś jęczała kurwo bardzo długo! Ty jeszcze śmiesz na mnie kurwa, policję wzywać, kurwa, gnoju ty pierdolony, chamko ty w dupę jebana. Po tym, co ty zrobiłaś jeszcze śmiesz na mnie wzywać cokolwiek. Powinnaś dawno się powiesić po tym wszystkim, gdybyś miała trochę ambicji! Janina Magdzińska Trzaskoma: Mówię ci najbardziej , najbardziej by cię urządziło to gdybym umarła, nie?! EJT: No…yyy JMT: Tak? Najbardziej by cię urządziło? EJT: Zwłaszcza po tym, co zrobiłaś i co dzisiaj, i do dzisiaj, kurwa się toczy w sądach i będzie się toczyć przez całe życie kurwa! Powinnaś zdechnąć już dawno! JMT: Ale ty mi pomożesz w tym…??? Pomożesz mi w tym, co ? EJT: Będę si e starał JMT: Będziesz się starał…??? W tym będziesz się starał???!!! EJT: Żebyś… JMT: Żebym zdechła jak najszybciej…!!! Naprawdę? Będziesz się starał ??? Jak będziesz się starał? EJT: Nieważne JMT: Co zrobisz…??? EJT: ??? Co… JMT: Naprawdę masz ukryte… EJT: Idź już, idź stąd!!! JMT: Chwileczkę, jakie sposoby masz? EJT: Idź stąd bo nie mogę patrzeć ! JMT: Ukryte masz? EJT: Idź!!! Idź stąd !!! JMT: Jakie sposoby masz ukryte??? Ciąg dalszy oczywiście nastąpi !!! SYLWIA RESZKE KRZYSZTOF MACIĄG ZBYSZYŃSKI Kolejne fragmenty (oczywiście wypowiedzi bez korekty): Edward Janusz Trzaskoma: A do tak strasznej tragedii doprowadziłaś (mówi mlaskając podczas jedzenia – przyp. KMZ i SR) jebana i nie wyjdziesz z tego do śmierci kurwo z tym chujem. Wie o tym, ze nie piszemy kurwa, i dalej kurwa…!!! Tak się porządziłaś. I tak się porządziłaś. Bez niczego. Doprowadziłaś do tragedii. Jak można do takiego czegoś doprowadzić, do takiego bagna, jakie ty doprowadziłaś… To twoje nieodpowiedzialne kurwa zachowanie! Po tym, co ty zrobiłaś, to absolutnie nadajesz się do ubezwłasnowolnienia! Nie tylko kurwa, całkowicie do wariatkowa powinnaś iść kurwo na stale, kurwa! A powinni cię kurwo na pal wbić i kurwo rozrywać cię częściami żebyś jęczała kurwo bardzo długo! Ty jeszcze śmiesz na mnie kurwa, policję wzywać, kurwa, gnoju ty pierdolony, chamko ty w dupę jebana. Po tym, co ty zrobiłaś jeszcze śmiesz na mnie wzywać cokolwiek. Powinnaś dawno się powiesić po tym wszystkim, gdybyś miała trochę ambicji! Janina Magdzińska Trzaskoma: Mówię ci najbardziej , najbardziej by cię urządziło to gdybym umarła, nie?! EJT: No…yyy JMT: Tak? Najbardziej by cię urządziło? EJT: Zwłaszcza po tym, co zrobiłaś i co dzisiaj, i do dzisiaj, kurwa się toczy w sądach i będzie się toczyć przez całe życie kurwa! Powinnaś zdechnąć już dawno! JMT: Ale ty mi pomożesz w tym…??? Pomożesz mi w tym, co ? EJT: Będę si e starał JMT: Będziesz się starał…??? W tym będziesz się starał???!!! EJT: Żebyś… JMT: Żebym zdechła jak najszybciej…!!! Naprawdę? Będziesz się starał ??? Jak będziesz się starał? EJT: Nieważne JMT: Co zrobisz…??? EJT: ??? Co… JMT: Naprawdę masz ukryte… EJT: Idź już, idź stąd!!! JMT: Chwileczkę, jakie sposoby masz? EJT: Idź stąd bo nie mogę patrzeć ! JMT: Ukryte masz? EJT: Idź!!! Idź stąd !!! JMT: Jakie sposoby masz ukryte??? Ciąg dalszy oczywiście nastąpi !!! SYLWIA RESZKE KRZYSZTOF MACIĄG ZBYSZYŃSKI 5 A Kolejne fragmenty (oczywiście wypowiedzi bez korekty): Janina Magdzińska Trzaskoma: Inie, to znaczy, że jak jest coś pod ręka to trzeba rzucać, tak? Edward Janusz Trzaskoma: Oczywiście, że tak! JMT: Aha i dlatego rzuciłeś rowerem w moim kierunku… EJT: Szkoda, że yyyy niepotrzebnie rzuciłem, trzeba było wziąć siekierę i rozłupać łeb i wtedy byś zrozumiała o co chodzi, kurwa iiii zadzwoń na policje, o...! JMT: Aha, no to możesz tak zrobić… EJT: No, rozłupać łeb kurwa i zadzwonić na policje ! JMT: Ale…słuchaj, to zrób to…A po co się męczysz? Dlaczego nic, nie, nie rozłupiesz mi łeb… EJT: Kurwa, jesteś , jesteś jesteś szalony człowiek, ludzie kurwa łapią się za głowy ………………………………………………………………………………… …………………………………………………………………………………. JMT: A ty pijany jesteś dzisiaj! EJT: Ja ci tłumaczę ty kurwo JMT: Czy ty zdajesz sobie sprawę, że gadasz od rzeczy??? EJT: Te twoje kurwisko, ty jesteś kurwisko dalej, dalej ty ty, kurwo yyyy nie wiesz, nie wiesz o co chodzi. Ja ci wytłumaczę…No, yyy na jakiej zasadzie miała yyy meldować się JMT: Na takiej zasadzie, że miała tu mieszkać, bo miała na studia iść, tu miała mieszkać! EJT: No i gdzie poszła? I ona się będzie kurwic teraz! Ona już się kurwi, no. Jak, jak, jak ty mogłaś yyy przypuszczać, że ona pójdzie na te studia? JMT: Miałam prawo! EJT: Ja…Jakie prawo, jakie miałaś prawo ???!!! Przecież ona już się kurwiła. Przecież widzisz ma chłopaka i się kurwiła. Pije wódkę kurwa, pije wszystko, kurwa! JMT: Tak?… EJT: No! JMT: A masz dowody na to, że ona pije? EJT: Oczywiście! To ty tyyyyy przecież Kaśka mi, ci mówiła! JMT: Komu mówiła? EJT: I mówiła że ona się kurwi, przecież to jest kurwisko takie samo jak i twoja Sylwia, kurwa. Czy ty rozumiesz, czy ty rozumiesz???!!! JMT: A czy ty wiesz Janusz, że nie wolno mówić na kobietę kurwo? EJT: A mnie to, a mnie to kurwa chuj, yyy zależy na tym. Pamiętaj, że obie: twoja córka i jej córka są kurwami. To co one zrobiły i to sią kurwy, no…To co one zrobiły, jadły z mojej lapy kurwo, wymyślała kurwa. Ja jej kupywałem jakieś ślimaki. I ty jeszcze i ty jeszcze mnie posądzasz o jakieś niecne sprawy? To są kurwiska. Obie są kurwiska. I pamiętaj o tym, jeszcze raz ci tłumaczę żebyś je zameldowała nawet bez mojej wiedzy zameldowała do końca roku szko0lnego, tak jak Paulina kończyła, nie byłoby sprawy, żadnej kurwa, nie byłoby sprawy Maciąga. Sprawa by wygasła, no od tego się zaczęło, że nie, że myśmy złożyli wniosek, podpisałas się pdo tym JMT: Przecież jak jak ja ją, słuchaj… EJT: Albo kurwa słuchaj mnie!!! Słuchaj mnie, bo, bo naprawdę ci rozjebie, albo nóż wezmę i ci urżnę gardło w końcu kurwo, słuchaj mnie! SYLWIA RESZKE KRZYSZTOF MACIĄG ZBYSZYŃSKI Kolejne fragmenty (oczywiście wypowiedzi bez korekty): Janina Magdzińska Trzaskoma: Będą świadkowie…Cała Wesoła Edward Janusz Trzaskoma: A co Wesoła ma do mnie ?! ….JMT: EJT: Po co przylazłaś na działkę Józka? JMT: Ja przyszłam! EJT: Ty jesteś takie same łajno jak Maciąg i gdzie wejdziesz do jakiego środowiska to wszędzie kurwa zadyma jest. Józek już cię kurwa wyrzuci w każdej chwili, kurwa! Ty nie masz prawa do niego wejść! JMT: Józek cię wyrzuci, Józek cię wyrzuci… EJT: No to zobaczysz JMT: A jak Józek dowie się prawdy, co ty na niego nagadałeś, że ty tajemnice roznosiłeś… EJT: Jakie tajemnice? JMT: Tajemnice… EJT: Jakie tajemnice?!, kurwa!!!i JMT: No… EJT: ??? JMT: Wiesz co ci powiem Janusz? Ja ci proponuje taka rzecz… EJT: Co? JMT: Ty wiesz o tym, że będziesz miał mprokuratora? EJT: No! JMT: Na głowie, wiesz o tym? EJT: Wiem! JMT: Ale to można jeszcze odwołać… EJT: Co? JMT: No o tym palcu….po tym rowerze…. EJT: …. JMT: Prokuratora będziesz miał! Będziesz miał prokuratora! EJT: No, dobra, no i będę miał! JMT: No i co? EJT: No i co?! Czym ty mnie straszysz?! Czym ty mnie straszysz?! JMT: Nie straszę cię! EJT: Prokuratora? Kurwa, jak mu opowiem co ty zrobiłaś, do czego dochodzi, prokurator chyba ciebie zamknie…! JMT: Naprawdę?! EJT: Oczywiście! I będą świadkowie. Cala. Caaaała Wesołe, cała Wesoła będzie… JMT: A co ma Wesoła? EJT: To zobaczysz! JMT: Co Wesoła ma do mnie? EJT: To zobaczysz. To zobaczysz! To Maciąg, kurwa nie pomoże JMT: No? EJT: To ci Maciąg, ten wybitny prawnik ci nie pomoże JMT: Napuścisz na mnie, napuścisz na mnie kogoś i mnie załatwi, nieprawda…?! Prawda? O to chodzi? EJT: Ty…yyyyy, ty,,,,, kurwa, tyyyyynie, nie podtekstów to nie szukaj żadnych, bo yyyy, ja nigdy nic nie mówiłem. Ja tylko ci powiedziałem: dziwię się, że , ze taki menel kurwa, takiego menela mafia nie załatwiła jeszcze! JMT: Ale gdybyś mógł, tobyś załatwił sam? Gdybyś miał pieniądze? EJT: Żeby, że, że dziwię się, że takiego menela kurwa mafia nie załatwiła jeszcze! JMT: A przy tym ci powiedziałem, że jeżeli on zginie, to i ona zginie, czyli twoja córka w tym momencie będzie… JMT: Aha, bo ty dokładnie wiesz?! EJT: Bo świadków. Nie. Bo mafia nie lubi świadków, kurwa! I tego… JMT: Kulka w łeb jedna i koniec… EJT: Bo mafia nie lubi świadków JMT: Prawda kulka jedna i koniec…?! EJT: Oczywiście!, że tak. Mafia nie lubi świadków, pamiętaj… JMT: Tylko Józek (Józef Dziedzicki ojciec wysoko posta- wionego policjanta w KG Policji Michala Dziedzickiego, alkoholik, degenerat, „guru” podpuł- kownika Edwarda Janusza Trzaskoma mimo, że jest tylko emerytowanym sierżantem LWP, zam. Plac Wojska Polskiego 134 m 6 05-075 Warszawa Wesoła – z wnioskiem o przesłuchanie go w charakterze świadka (na razie)– przyp. KMZ i SR) już się nie będzie włączał do tego, wycofuje się z tego wszystkiego, bo on powiedział: chciałem pomoc Januszowi, ale już nie pomogę! EJT: Ho, ho, ha, hi, ho, ho!!!! JMT: Józek się wycofuje z tych wszystkich rzeczy EJT: Przestań, ja ci o Józku nie mówiłem, nigdy! JMT: Mówiłeś, mówiłeś…!!! EJT: Przecież jak mogłem mówić, przecież, przecież on ma pistolet legalnie! JMT: Tak…? EJT: Wszystko ma legalnie. Co myślisz, że, że , że gdyby cos takiego zrobił, gdyby przykładowo.. JMT: Ale za takie pieniądze by zrobił? EJT: Co ?! JMT: Jak byś miał 100 tys. złotych ?! EJT: Ale, ale przykładowo. Ja ci jeszcze raz tłumaczę. Gdyby on to zrobił, to ty po kulce by doszli od nitki do kłębka…! JMT: Ale wtedy się nie zastanawiałeś?! EJT: Nie, ha, ha, ho, ho! JMT: Jak kombinowałeś?! EJT: A co to opowiadasz !!! JMT: A z narkotykami ? EJT: Co !!! JMT: Z narkotykami w Gulczewie? Co policja miała kontrolę zrobić… EJT: To, to przecież ty mówiłaś! JMT: Ja nie mówiłam takich rzeczy! EJT: A widzisz, a widzisz, a widzisz!!! JMT: Ja nie mówiłam! EJT: ???!!! JMT: Ty z Józkiem, dlatego na pogrzeb jego żony jechałeś… EJT: Nie, nie!!! JMT: Bo Józek miał ci załatwić, właśnie policję tam wysłać… EJT: Nie, nie, nie !!! JMT: I już rozmawiał z tym, synem (Michałem Dziedzickim z KG Policji – przyp. KMZ i SR)! EJT: Nie, ale , ale, ale pamiętasz z Pawłem (Parowiczem – przyp. KMZ i SR) po pierwszej sprawie ty podniosłaś sprawę, bo ja mówię, ze zona podnosi sprawę narkotyków, a Paweł mówi, że nie… JMT: Ale ty tam chciałeś nasłać…! EJT: Co ? JMT: Nasłać kontrolę !!! EJT: Kontrolę ??? JMT: Wypierasz się teraz?! EJT: Moja droga! Jestem więcej niż pewien, że on kręci narkotykami! JMT: Jesteś pewien?! EJT: Jestem więcej niż pewien!!! JMT: Aha… EJT: Skąd on ma pieniądze?!, kurwa! I dobrze żyje kurwa! Skąd on ma pieniądze??? Pokaże ci kurwa rzekome zeznanie, gdzie pisał o zwolnienie z opłat, że on tylko ma 120, czy 100 złotych, pracuje w jakiejś tam spółdzielni mieszkaniowej za 120, 00 zł utrzymuje Sylwię…Ho, ho, ha, ha JMT: Hm, hm, tak…??? EJT: To, co on pisze o amfetaminie, tego…to on się tym zajął… JMT: Aktualnie też? EJT: Jestem. Jestem więcej niż pewien. Albo tam jest dystrybucja narkotyków, albo tylko produkcja !!! JMT: No to sprawdź! Sprawdź to! No, sprawdź!!! EJT: To to se sprawdzaj…ja tylko podsuwam te myśl… JMT: Podsuniesz myśl, pomysł? EJT: Tak !!! JMT: Komu podsuniesz, komu ??? EJT: Organom Sprawiedliwości! JMT: A miałeś pisać tam do Wyszkowa???!!! EJT: Dobra, dobra. Przestań mnie ciągnąć za język, bo jeżeli ja napisze…to… Ciąg dalszy oczywiście nastąpi !!! Kasety posiadamy (i już nie tylko my) , materiału będzie znacznie więcej, dokończenie złożymy, jak najszybciej SYLWIA RESZKE KRZYSZTOF MACIĄG ZBYSZYŃSKI 3 A Kolejne fragmenty (oczywiście wypowiedzi bez korekty): Edward Janusz Trzaskoma: On już napisał do prokuratora, tego !!!Pójdziesz siedzieć, dopiero po pół roku zanim wyjdziesz kurwa, yyy, zanim się wytłumaczysz, minie pół roku, kurwa. Będziesz siedzieć kurwa, w celi więziennej kurwa, przez swoja kurwisko córkę. Przez swoją Paulinę, kurwa, która uwielbiałaś. Pójdziesz do więzienia, zobaczysz on ci to zapewni! Janina Magdzińska Trzaskoma: I pójdę do więzienia za moją rękę! EJT: No…yyy…uuu JMT: Za moją rękę, którą mam w gipsie… EJT: Nooo…Ty pójdziesz do więzienia, zobaczysz! JMT: Janusz, Janusz! Ty przestań szaleć, bo ostatnio mnie tak załatwiłeś. Zrobiłeś taką awanturę. Szarpałeś mnie za głowę...!!! EJT: Ja cię nie będę więcej szarpał ! JMT: Ale… EJT: Posłuchaj, posłuchaj to jest, to jest kwintesencja tego, tego do czego ty doprowadziłaś JMT: Ale to ty mnie szarpałeś! I dlatego mnie szarpałeś? EJT: Kurwa, kierowniczka bursy mówi: jak to może być panie Januszu…?! JMT: Co??? EJT: Jak to może być??!!! JMT: Że co?… EJT: Że, yyyy, pana żona przychodziła, yyyyo wnuczkę, yyy dowiadywała się, wszystko yyyy, kurwa i tego, i ona mówi i teraz mnie, mnie ten yyy Maciąg kurwa skarży o jakieś niecne rzeczy JMT: I dlatego ty się tak zdenerwowałeś? I dlatego mnie szarpałeś. Tak?! EJT: Ja mówię, ja mówię i tłumaczę jej – pamięta pani te sprawy, pamięta pani te sprawy? JMT: No… EJT: Jak to było? Że, że córka, że yyy zona wystąpiła o to, żeby opinię o Paulinie…yyy Bo to co ona wyrabiała w naszym domu to jest, to jest przekroczenie wszelkie granice przyzwoitości! To co myśmy nie mieli prawa yyytak, jak on pisze ten yyy ten łobuz, kurwa Maciąg kurwa yyy, że nie mieliśmy prawa w sytuacji kiedy ona jadła z mojej ręki kurwa i wszystko utrzymywaliśmy, ja no,. No na okrągło, nie mieliśmy prawa zasięgnąć opinii po tym co ona zrobiła??? JMT: Ale ty nie miałeś prawa mnie szarpać! Awanturę zrobić. I doprowadziłeś do tego, że mam rękę w gipsie! EJT: Dlatego cię przepraszam. Przeprosiłem JMT: Nie przeprosiłeś mnie! Więc bardzo cie proszę, przeproś mnie za rękę, że ja muszę w gipsie nosić i jedną ręką muszę się myć i ten…Przeproś mnie! EJT: Już dawno cię przeprosiłem! JMT: Nie, nie przeprosiłeś mnie. Przeproś mnie teraz! No, przeproś mnie i powiedz, że więcej nie będziesz EJT: Używać już nie będę! JMT: Czego nie będziesz? EJT: Takich rzeczy. Ja już, ja już, do ciebie w ogólel JMT: Nie dotkniesz? EJT: Nie dotknę JMT: Aha, bo ja jestem krucha, tak? EJT: Co? JMT: Bo ja jestem krucha, moje kości sa kruche? EJT: Bo JMT: I dlatego nie, ale słuchaj, ale rękę mam w gipsie EJT: To idź, idź do Maciąga, żeby ci naprawił JMT: No, ale ty doprowadziłeś do tego, mało tego okulary mi złamałeś EJT: Ty będziesz za okulary płaciła, czy ja będę za okulary płacił? JMT: Ty płacisz, bo złamałeś mi okulary. Ja chodzę bez okularów teraz EJT: Aha, czyli, czyli to zgłoś się do Maciąga, powiedz że ja to zrobiłem, kurwa, skoro jest taka sytuacja, zgłoś się do Maciąga ! JMT: No… EJT: Żeby on znowu mnie zaskoczył, kurwa, że odwrócił tę historię, która, która…na JMT: Ale mówisz, że mnie przepraszasz…? No dobrze… EJT: Więcej nie… JMT: Co? EJT: Więcej nie JMT: Powiedz! EJT : Więcej nie JMT: Nie będę się awanturował.. EJT: Nie będę. Nie będę się awanturował JMT: Dobrze. I nie będziesz mnie bił? EJT: I nie będę cię bił Ciąg dalszy oczywiście nastąpi !!! SYLWIA RESZKE KRZYSZTOF MACIĄG ZBYSZYŃSKI
~Kancelaria Invictus
04-02-2015 / 16:19
Witam, Reprezentuję Kancelarią Prawną Invictus. Nasza Kancelaria specjalizuje się w rozwiązywaniu umów z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi takimi jak: Skandia, Generali, Europa, OpenLife, i inni. Wpadłeś w koszty związane z opłatami likwidacyjnymi a chciałbyś odzyskać swoje oszczędności. Nie czekaj pomogę Ci je odzyskać skontaktuj się : piotr.rychlewski@ubezpieczenia-inwestycyje.com.pl Tel. 883-555-181 Pozdrawiam.
~Nacjonalizm
06-12-2014 / 08:56
Polaku! Zanim weźmiesz pożyczkę na procent (LICHWĘ) przeczytaj kilka książek (Większość łatwo znaleźć w internecie) takich jak np. Zmierzch Izraela (T.Gluziński), Antysemityzm (J. Ciechanowicz), Dusza żydowska w zwierciadle talmudu (A. Niemojewski), Kultura krytyki (K. MacDonald), Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych (A. Łobaczewski), Talmud o gojach a kwestia żydowska w Polsce. (S. Trzeciak), Wojna o pieniądz (S. Hongbing), Za plecami komunizmu (L. Britton), Żydowski Suprematyzm (D.Duke), Międzynarodowy Żyd (H. Ford). Pozdrawiam
~KancelariaLex
24-10-2014 / 11:20
Witam, reprezentuję Kancelarię Prawną LEX z Wrocławia. Nasza Kancelaria zajmuje się odzyskiwaniem opłat likwidacyjnych z tytułu rozwiązania umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym ze składką regularną , tzw. polisolokat oraz rozwiązywania umów bez ryzyka ponoszenia opłat. W praktyce oznacza to, że nie pobieramy żadnych opłat wstępnych od Klienta (WPS, opłata adwokacka i inne). Opłata dla Kancelarii jest dopiero wtedy kiedy odzyskamy Twoje pieniądze. (od razu odpowiadam: jeśli nam się nie uda wygrać sprawy to i tak całe koszty bierzemy na siebie więc i tak Klient nic za to nie płaci). Jesteśmy w stanie przeprowadzić cały proces związany z dochodzeniem ww. roszczeń od ubezpieczycieli i banków w krótkim okresie, przy minimum formalności i absolutnym wyeliminowaniu kosztów ze strony klientów. Klient nie ponosi żadnego ryzyka finansowego związanego z nawiązaniem współpracy z Kancelarią. Mamy skuteczność na poziomie 97%. Jeśli mają Państwo pytania zapraszam na : www.kancelaria-lex.org lub do kontaktu telefonicznego: (71) 30 777 30 Pozdrawiam.
~tryb
03-08-2014 / 14:16
protest z 16 lipca 2014 roku: www.youtube.com/watch?v=uhxdVMNBN4k