Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 26-10-2010

APEL KAZIMIERZA ŚWITONIA - KRZYŻ PAPIESKI MUSI POZOSTAĆ NA ŻWIROWISKU OŚWIĘCIMSKIM

Apel Kazimierza Świtonia - NIE POZWÓLMY PRZENIEŚĆ PAPIESKIEGO KRZYŻA POZA ŻWIROWISKO W OŚWIĘCIMIU. Rasiści żydowscy zaczynają kolejną wojnę o Krzyż.

Belgijski dziennik "La Libre Belgique" obwieścił w czwartek, że dzięki mediacji tamtejszych środowisk żydowskich, "wykluwa się kompromis w sprawie oddalenia" od byłego obozu Auschwitz papieskiego krzyża, który od 1988 roku stoi na Żwirowisku, tuż za murami byłego obozu Auschwitz.

Krzyż Papieski stojący na największym cmentarzu Polaków w KL. Auschwitz w Oświęcimiu.

Kazimierz Świtoń, który zaangażował się w 1998 r. w ''obronę'' papieskiego krzyża.

"Konkretnie, krzyż mógłby być przeniesiony uroczyście w procesji poza obóz, w porozumieniu z hierarchią kościelną. (...) Byłoby to zwycięstwo dialogu międzyreligijnego i najpiękniejszy hołd złożony ofiarom Auschwitz" - napisał autor publikacji w "La Libre Belgique".

Zdaniem publicysty, ma to być zasługa belgijskiej organizacji "Sauvegarde Auschwitz", która pilotowała prace nad tworzeniem w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkeanu nowej, stałej ekspozycji belgijskiej, a także byłego szefa federacji belgijskich organizacji żydowskich, Lazarda Pereza.

Według gazety, "nowa nadzieja Pereza, który chce rozwiązania pokojowego i międzyreligijnego", ma wynikać m.in. z postawy dyrektora muzeum Piotra M.A. Cywińskiego. "Ale klucz honorowego kompromisu spoczywa bez wątpienia u biskupa Tadeusza Rakoczego (ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej - PAP). Człowiek ten jest od długiego czasu bardzo wrażliwy na sprawę (krzyża - PAP) i jest gotów zaangażować się, aby Auschwitz-Birkenau odnalazło absolutną ciszę w obliczu śmierci. Tę troskę podziela kardynał Dziwisz" - pisze belgijska gazeta.

Przedstawiciele kurii diecezjalnej byli w czwartek nieuchwytni.

Dyrektor muzeum Piotr M.A. Cywiński w rozmowie z PAP powiedział, że artykuł może być elementem nacisku na biskupa i - jego zdaniem - roztrząsanie medialne tematu było czymś "najmniej rozsądnym, co Belgowie mogli zrobić". Zaznaczył zarazem, że tezy wynikające z artykułu są "lekką nadinterpretacją".

Dyrektor potwierdził, że delegat środowisk więźniarskich z Belgirozmawiał z biskupem Rakoczym. Środowiska byłych więźniów belgijskich poprosiły, by rozważyć przestawienie krzyża do klasztoru karmelitanek, położonym w pewnym oddaleniu od byłego obozu. Biskup wyjaśnił, że sytuacja nie jest łatwa i wymaga dyskusji oraz namysłu.

Wojna o krzyż i międzynarodowy skandal

Papieski krzyż stoi na Żwirowisku, tuż za murami byłego obozu, nieopodal Bloku 11. Symbol był elementem ołtarza, przy którym na terenie byłego Auschwitz II Birkenau modlił się w 1979 roku, podczas pierwszej pielgrzymki do kraju, Jan Paweł II.

W 1988 roku, za zgodą Kościoła katolickiego, krzyż został przeniesiony w procesji na Żwirowisko, gdzie podczas wojny rozstrzelano 152 polskich więźniów politycznych. Jego usunięcia domagały się niektóre środowiska żydowskie.

W 1998 roku w obronę symbolu zaangażował się działacz przedsierpniowej opozycji Kazimierz Świtoń. Akcja zaowocowała ustawieniem przez różne, radykalne środowiska katolickie ponad 200 mniejszych krzyży i międzynarodowym skandalem.

Pod koniec maja 1999 roku wszystkie krzyże, z wyjątkiem papieskiego, zostały przeniesione do pobliskiego klasztoru franciszkanów w podoświęcimskich Harmężach. Zarówno władze państwowe, jak i kościelne zapewniały wówczas, że papieski krzyż nie zostanie przeniesiony.
Obecnie teren Żwirowiska należy do Państwowego Muzeum Auschwitz- Birkenau.

Tylko na terenie Żwirowiska Niemcy nie tylko rozstrzelali 152 polskich więżniów politycznych, ale wielu z nich, szczególnie księży i profesorów Uniwersytetu Krakowskiego w brutalny sposób zakatowali na śmierć. Są to zeznania świadków Polaków, więźniów KL. Auschwitz odwiedzających mnie w ciągu rocznego czuwania pod Krzyżem Papieskim na Żwirowisku.

KL. Auschwitz jest Polskim cmentarzem, tu mordowani byli tylko Polacy, Żydzi mają swój cmentarz w KL. Birkenau, tam byli mordowani.

Dlatego apeluję do mojego Polskiego Narodu !

A szczególnie do rodzin Więżniów KL. Auschwitz.

Naszym świętym obowiązkiem jest stanąć w obronie znaku naszego Narodu, Krzyża stojącego na Żwirowisku, na największym Cmentarzu Polaków w świecie, gdzie pogrzebany jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

Kazimierz Świtoń 40-066 Katowice ul.Mikołowska 30/7 tel. 0-602-842-174
Założyciel "
Stowarzyszenia Pamięci Polaków Zamordowanych przez Niemców w KL. Auschwitz im. św.Maksymiliana Marii Kolbego".

W majestacie prawa pod osłoną nocy! - jak zlikwidowano krzyże na żwirowisku oświęcimskim.

Karmel Oświęcimski będzie zamknięty... Orędzie żydowskie i kontrowersyjne działanie Światowego Kongresu Żydów i nacjonalistów żydowskich.

Wraca spór o krzyż na żwirowisku? - Rzeczpospolita

Krzysztof Cierpisz - Karmel: pod osłoną nocy

ŻWIROWISKO - OSTATNIA NIEDZIELA

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.com
redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI
ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm - Polska
redakcja@aferyprawa.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

zdzichu

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Addrienne
05-01-2015 / 06:14
That's 2 clever by half and 2x2 clever 4 me. Thnsak! hfdxpyunqnq.com [url=qgppbxtnk.com]qgppbxtnk[/url] [link=bydyjroajt.com]bydyjroajt[/link]
~Harry
20-12-2014 / 19:46
pisze:Laudetur Iesus Christus!Słowa Księdza bardzo ładnie brzmią. Proszę jedank zwrf3cić uwagę na to, że to nie tradycyjni katolicy:- brukowali parkingi przykościelne słołami do NOM;- wzywali policjantf3w, gdy jakiś ksiądz chciał odprawić NON;- zmuszają do odprawiania NOM'f3w po jakichś budach (no może poza pewnymi wycinkami Ameryki Łacińskiej, zwłaszcza Meksyku, gdzie tradycjonaliści nie dali się usunąć z kościołf3w, więc moderniści musieli postarać się o własne miejsca kultu).Proszę zwrf3cić uwagę na to, że (nawet) w psychologii odreagowanie (byle z umiarem) jest traktowane jako zachowanie normalne, a nawet pożądane. Zatem pragnienia sprawidliwości, a nawet potępienia winnych, nie można piętnować.Ludzie zęsto opowiadają się za NOM ze strachu przed łaciną. Często sami znają jeden język obcy, dzieciaki posyłają na lektoraty, a jednocześnie udają kretynf3w, co się kilku stron z mszalika po łacinie nie potrafią nauczyć. Ten strach przed łaciną został w ludzkie psychiki wtłoczony, jakże często przez niedouzonych księży, ktf3rzy boją się wyjścia na jak ich nieuctwa, gdyby liturgia po łacinie (niezależnie od rytu) była obowiązkowa. Jakże wiele potrafią oni zrobić do zatuszowania swego nieuctwa!Ludzi trzeba uczyć, a nie z nimi skakać, łazić po gf3rach i dolinach. Księża mogą wiele. Jednak w czasie posuchy także intelektualnej robienie rf3żnych rzeczy w miejsce podstawowych to (delikatnie rzecz ujmując) nieporozumienie. Ludziom się może wyawać, że tańcząc na oazie się rozwijają modlitewnie. W porządniej szkole tańca lepiej by się tańca nauczyli w krf3tszym czasie, a w kościele lepiej by się pomodlili.Gdyby księża byli posłuszni Kociołowi Świętemu i Papieżowi, to by ludzi przyuczyli do korzystania (pełnego, duchowego) z liturgii niewątpliwie katolickiej. Jeśli tego nie czynią, to niech nie mają pretensji, że się im przypisuje szerzenie rytu liturgicznego, ktf3ry swe umocowanie może czerpać jedynie z prawa ludzkiego stanowionego w dodatku dość marnej rangi.Czasami zachadzam na NOM, by w jego czasie ale pomimo tego bardzo mi obcego interfejsu korzystać z Mszy Świętej. Powiem więcej: Nawet modlę się o to, by Pan Bf3g uwolnił świat, a zwłaszcza Kościf3ł Święty, od Novus Ordo Missae.Czynię to także dlatego, że niektf3rzy (kon)celebransi zachowują się tak, jakby chcieli dać do zrozumienia: Niby odrawiamy Mszę .Z Panem Bogiem,Japolan