Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
3 grudnia 2022
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 01-08-2013

UWOLNIĆ MIERNIKA

UWOLNIĆ MIERNIKA – ZAMKNĄĆ JARUZELSKIEGO !

W związku z medialnymi informacjami rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusza Ślepokury o przesłaniu aktu oskarżenia w sprawie protestu Zygmunta Miernika przeciwko bezkarności komunistycznych zbrodniarzy. W czerwcu w Sądzie Okręgowym w Warszawie przesłuchiwano dwoje psychiatrów. Uznali oni, że zdrowie 88-letniego Czesława Kiszczaka nie pozwala na sądzenie go po raz piąty w sprawie przyczynienia się do śmierci dziewięciu górników kopalni "Wujek" w 1981 roku. Zygmunt Miernik zaprotestował przez „artystyczny performance” przeciwko kpinie wymiaru sprawiedliwości z art. 2 i 19 Konstytucji RP.

Zamiast specjalnej informacji rzecznika Dariusza Ślepokury o zarzutach dla obecnie więzionego z przyczyn politycznych Zygmunta Miernika powinien poinformować, że Prokuratora Generalna – Departament Postępowania Przygotowawczego nakazał warszawskiej prokuraturze 19 lipca br. (pismo sygn. PG II KO1 1675/13) prowadzenie sprawy z zawiadomienia:

- o podejrzeniu popełnienia przestępstwa skierowanego przeciwko wiarygodności dokumentów [art.270 § 1-3 kk] przez biegłych sądowych wydających opinię o stanie zdrowia komunistycznego zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego oraz członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym o skrócie WRON;

- o finansowaniu „spotkania integracyjnego” W. Jaruzelskiego w dniu 6 lipca br. w warszawskim hotelu „Hyatt” z apologetami systemu totalitarnego ze środków uzyskanych przez fundację Aleksandra Kwaśniewskiego „Amicus Europae”, które mogą pochodzić z nielegalnego źródła. w sprawie poświadczenia nieprawdy przeze biegłych w sprawie stanu zdrowia Wojciecha Jaruzelskiego

Zawiadomienie o przestępstwie złożył Przewodniczący KPN-Obóz Patriotyczny Adam Słomka.

Ruch Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „Niezłomni” wyraża zdumienie faktem, że przez ponad 20 lat wymiar sprawiedliwości pozostawia w spokoju zbrodniarzy komunistycznych wbrew żywotnym interesom społecznym, a w tym samym czasie sprawy dotyczące opozycjonistów PRL nabierają niezwykłej dynamiki!

W tym kontekście dziwi, ten sam wymiar sprawiedliwości nie reaguje na gloryfikowanie zbrodniarza Wojciecha Jaruzelskiego m.in. poprzez próby kręcenia „superprodukcji filmowej”, która ma na celu gloryfikowanie metod i praktyk systemu totalitarnego wbrew prawdzie historycznej - łamiąc art. 13 Konstytucji RP.

Ruch Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych „NIEZŁOMNI”

Tylko walka - a więc i ofiary - przywrócą Polsce niepodległość. Jedynym praktycznym wymiarem patriotyzmu w Polsce jest dziś walka i gotowość do ofiary

text-align: justify; text-indent: 35.45pt;">Zygmunt Miernik, działacz NSZZ „Solidarność”, były internowany i więzień polityczny z doświadczeniem z lat PRL, znany z „protestu tortowego” przeciw bezkarności zbrodniarzy komunistycznych – Kiszczaka i Jaruzelskiego - i ich wspólników z wymiaru niesprawiedliwości, onegdaj ukarany został grzywną za rzekomą odmowę wylegitymowania się policji (okazał prawo jazdy, bo nie miał z sobą dowodu osobistego). W następstwie protestu tortowego (5 czerwca 2013) wymiar niesprawiedliwości zabrał się za niepokornego działacza Solidarności. Najpierw stracił pracę, a 10 lipca b.r. został bestialsko pobity przez nieumundurowanych policjantów po akcji demontażu pomnika okupanta rosyjskiego w Katowicach (zob. zdjęcia pobitego Miernika tutaj: http://www.youtube.com/watch? v=yHsQedaXBbs ). Dyspozycyjny lokalny „sąd” „przypomniał” sobie też o zmyślonej przez siebie winie Miernika związanej z nienoszeniem przy sobie dowodu osobistego. Grzywnę zamieniono mu zaocznie na areszt 15 dni kłamliwie informując go przy tym o rzekomej niemożliwości odwołania. Po kilku dniach nadesłano kolejną informację, że odwołanie jednak przysługuje - choć samego postanowienia sądu nie zawieszono; zapewne po to, by móc rozgłosić w szczekaczkach, że za Miernikiem wydano list gończy. Rozgłos taki w założeniu byłby dodatkowym elementem pognębienia człowieka, który ośmieszył marionetkowy „rząd” Trzeciej Rzeszy Pospolitej - kryminaliści bowiem siłą rzeczy mierzą innych własną miarą. By zniweczyć ten zamiar, Ruch Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych sam zaprosił dziennikarzy na 20 lipca b.r., gdy Zygmunt Miernik demonstracyjnie stawił się w areszcie w Wojkowicach. Miernik naturalnie odwoła się też od bezprawnego, zaocznego postanowienia sądu o jego uwięzieniu by otrzymać rekompensatę za „niewątpliwie niesłuszne” pozbawienie wolności.

Tylko walka - a więc i ofiary - przywrócą Polsce niepodległość. Jedynym praktycznym wymiarem patriotyzmu w Polsce jest dziś walka i gotowość do ofiary. Gadzinówki okupanta spróbują zamilczeć ofiary po stronie polskiej; prosimy więc o nagłaśnianie represji za działalność niepodległościową.

http://www.youtube.com/watch? v=ISVv087FUew

Kamera: Przemysław Krystera

* * *

Anrzej Gużkowski

NSZZ „Solidarność” Służby Zdrowia Gliwice

Naczelnik Zakładu Karnego Wojkowice

Skarga

NA ODMOWĘ UDZIELENIA WIDZENIA Z WIĘŹNIEM POLITYCZNYM

W nawiązaniu do Pańskich deklaracji złożonych podczas rozmowy bezpośredniej Przewodniczącemu KPN OP Adamowi Słomce, a dotyczących godziwego traktowania, właściwego standardom Unii Europejskiej - na terenie zarządzanego przez Pana zakładu karnego – więźnia politycznego, zasłużonego działacza NSZZ Solidarność naszego kolegi Zygmunta Miernika - z zaskoczeniem stwierdzam, że Pańskie rozkazy w tym zakresie zostały zignorowane przez podwładnych. Fakt ten niezbicie świadczy o samowolnym podejmowaniu decyzji i karygodnej próbie narzucania swojej woli dowódcy przez podwładnych (samowola?)

Nie dopuszczono do zarejestrowanej w sposób regulaminowy, z kilkudniowym wyprzedzeniem mojej wizyty u w/w osadzonego. Bardzo młody funkcjonariusz grzecznie, lecz stanowczo oświadczył że „nie ma mnie na jego liście”. Moje oświadczenie że przybywam służbowo z doradztwem prawnym – funkcja organizacyjna – i w związku z powyższym zwracam się o potwierdzenie przybycia na posiadanym przeze mnie blankiecie polecenia wyjazdu służbowego, skwitowane zostało jedynie radosnym uśmieszkiem.

Córkę pana Zygmunta Miernika – w mojej obecności - potraktowano jako jego siostrę mimo przedstawienia przez przybyłą dowodu osobistego i oczywistej różnicy wieku.

Jako były żołnierz znający z autopsji zasady szkolenia i działań wojskowych służb wewnętrznych pozostaję w przekonaniu, że szeregowi funkcjonariusze nie znają pojęcia świadomej dyscypliny i w wyniku specyficznego szkolenia w większym stopniu podlegają wpływom nieformalnym niż powinności służbowej.

Przedstawione zdarzenie rodzi pytanie: czy mamy tu do czynienia z niebezpiecznym brakiem kompetencji, czy też świadomym działaniem, podważającym Pańską władzę w jednostce.

Pozostając w przekonaniu, że powyższe przyczyni się do podjęcia właściwych decyzji w sprawie oczekuje pisemnej odpowiedzi.

Andrzej Gużkowski

Kontakt: tel. 511 060 559

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~marek777
22-08-2013 / 09:39
*** www.marek777pl.tl >>>POLSKA fikcja trwania. POLSKA filozofia społeczna. "Konia NIE zrobić w konia ?! ( w prokuraturze, sądzie, na policji, w urzędzie ... a nawet w SEJMIE !!! i przez RZĄD !!!) to KAŻDY dzień stracony !! malarz - alpinista kominów elektrociepłowni Donald TUSK - a rzucił Obywatelom Rzeczpospolitej Polski groźbę i wyzwanie : cit. " ... NIE oddam Polski bez walki !! ..." patrz : www.youtube.com/watch?v=T7rrKNRuCas; www.youtube.com/watch?v=KO9jApqttXI ; >> TUSK-a realizuje Doktrynę APELU BERMANA z kwietnia 1945 roku > APEL do ŻYDÓW ... likwidacja biologiczna Polaków ...
~to0to
03-08-2013 / 09:17
Jak widać ze zdjęcia, to żydowskie gęby. ponownie robię w naszym domu zamęt.
~Agro
03-08-2013 / 09:16
Kiszczak,Jaruzelski i KPN . Najpierw osądźcie zbrodniarzy z II RP, a dopiero zabierajcie się za tych co rządzili w PRL. Jestem ciekawy jak się mają informacje o i inwigilacji obywateli Niemiec od 68 roku przez anglików i amerykanów!. Wypływają szokujące fakty o zbrodniach USA,NATO i Izrael.