Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 25-01-2012

Nie było żadnego uderzenia w brzozę – wynika zarówno z badań amerykańskich naukowców – Odkrywamy kłamstwo smoleńskie – twierdzi poseł PiS-u Antoni Macierewicz,

jak i z dokładnej analizy zapisów z czarnych skrzynek. Tym samym najważniejsza teza dotycząca katastrofy smoleńskiej została obalona.Na posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy rządowego tupolewa odbyła się telekonferencja z naukowcami zaangażowanymi w badanie przyczyn i przebiegu katastrofy smoleńskiej, pracującymi w Stanach Zjednoczonych. Prof. Kazimierz Nowaczyk i prof. Wiesław Binienda po raz pierwszy przedstawili całość swoich ekspertyz dotyczących ostatniej fazy lotu Tu-154M i rozprawili się z mitem pancernej brzozy, która nie tylko nie spowodowała katastrofy, ale – jak udowodnili – rządowy samolot w ogóle w nią nie uderzył.

Z badań naukowców wynika, że nawet po zderzeniu tupolewa z brzozą skrzydło powinno przeciąć drzewo, a nie odpaść. 

Wykluczone uderzenie w brzozę

Prof. Wiesław Binienda w swojej symulacji lotu Tu-154M udowadniał, że skrzydło według praw fizyki powinno wytrzymać. Jak podkreślał, na oderwanie skrzydła w wyniku kolizji z drzewem nie wskazuje także miejsce, w którym znaleziono oderwany fragment – ponad 100 m od brzozy. Z symulacji prof. Biniendy wynika, że ta część skrzydła powinna upaść maksymalnie 12 m od miejsca zderzenia.

Jeśli zaś miejsce znalezienia fragmentu skrzydła wskazane w raportach MAK-u i Millera – czyli 100 m od drzewa – jest prawdziwe, to samolot w chwili jego utraty musiał znajdować się o wiele wyżej. To z kolei wyklucza uderzenie w brzozę.

Obliczenia naukowców potwierdza dokładna analiza zapisu z czarnych skrzynek wykonana przez biegłych z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych im. J. Sehna. Na nagraniach nie ma dźwięku uderzenia w drzewo, a mikrofony były tak czułe, że rejestrowały nawet odgłosy ruchu w kokpicie.

To właśnie kolizja z drzewem miała spowodować uszkodzenie rządowego tupolewa, co według oficjalnych raportów zarówno Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), jak i komisji Millera było bezpośrednim powodem katastrofy smoleńskiej. Ze względu na utracony fragment skrzydła tupolew miał zacząć drastycznie zniżać lot i ostatecznie się rozbić.

Czas się nie zgadza

Wnioski naukowców potwierdzają wyniki eksperymentu przeprowadzonego przez dr. hab. Marka Czachora, prof. Politechniki Gdańskiej, z Katedry Fizyki Teoretycznej i Informatyki Kwantowej, który także zajmuje się tym wątkiem katastrofy.
– Przede wszystkim miękka część skrzydła, tzw. flota, nie została zniszczona, a przy uderzeniu w drzewo to właśnie ona jako pierwsza powinna być uszkodzona – uważa prof. Czachor.

Prof. Nowaczyk przeanalizował także inne dyskusyjne zdaniem zespołu Antoniego Macierewicza kwestie związane z katastrofą. Chodzi m.in. o jej dokładny czas. Przypomnijmy: jak wynika z analizy zapisu z czarnych skrzynek sporządzonej przez krakowskich biegłych, zapis TAWS pochodzi z godz. 8.41.06,5. Z kolei według raportu MAK-u ostatni TAWS został zarejestrowany o 10.41.02 (dokładnie 2 godz. różnicy między strefą czasową w Polsce i Rosji), a nagranie kończy się 1,5 sek. przed uderzeniem samolotu w ziemię. Raport Millera ustala koniec nagrania na godzinę 6.41.08, co według Nowaczyka miało nastąpić pół sekundy po uderzeniu w ziemię.

Zmanipulowane zdjęcia

Naukowiec podniósł też wątek samego zabezpieczenia miejsca katastrofy.
– Nie wykonano wszystkich czynności zgodnie z załącznikiem 13 do konwencji chicagowskiej – mówił.

Jego zdaniem zdjęcia z oblotu lotniska zamieszczone w raporcie MAK-u zostały zmanipulowane. Jak pisaliśmy wczoraj, polscy prokuratorzy nie brali udziału w pierwszych oględzinach miejsca katastrofy Tu-154M w Smoleńsku i przez to nie znają rozmieszczenia ciał ofiar tuż po tragedii. Wojskowi śledczy dysponują jedynie dokumentacją fotograficzną wykonaną przez Rosjan, ale jak przyznaje prokuratura wojskowa, część z nich to niewyraźne czarno-białe kopie.

Chociaż telekonferencja była zaplanowana już od jakiegoś czasu i wzbudziła na tyle duże zainteresowanie, że transmitowano ją na żywo nawet w TVN24, nikt z prokuratury wojskowej, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy, nie pofatygował się do Sejmu. Znamienne, że siedziba prokuratury jest oddalona od parlamentu jedynie o kilka ulic.
– Wypada mi wyrazić żal, że prokuratura nie znalazła nawet jednej osoby, która mogłaby na bieżąco uczestniczyć w prezentacji naszych ekspertów – powiedział Macierewicz.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bliscy ofiar katastrofy o konferencji

Jerzy Mamontowicz, brat Bożeny Mamontowicz-Łojek, prezes Polskiej Fundacji Katyńskiej
- Rozbieżność ustaleń profesorów z raportami MAK-u i Millera jest rażąca. Od początku nie trzeba było wierzyć Rosjanom. Ich ustalenia mijają się z prawdą.

Dariusz Fedorowicz, brat tłumacza przysięgłego Aleksandra Fedorowicza
- Od wielu miesięcy odczuwaliśmy, że w raporcie MAK-u i zrobionym na jego obraz i podobieństwo raporcie Millera trudno odnaleźć elementy prawdziwe. Obnażyły to analizy profesorów Biniendy i Nowaczyka. Niezrozumiałe jest zaufanie strony polskiej do badań brzozy i skrzydła, które mieli przeprowadzić Rosjanie. Zebraliśmy ok. pół miliona podpisów za śledztwem międzynarodowym w sprawie zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Andrzej Melak, brat Stefana Melaka, przewodniczącego Komitetu Katyńskiego
- Zaskoczył mnie udział także polskich uczonych w badaniach. Włączają się do nich polskie instytucje naukowe mimo oporu minister szkolnictwa wyższego Barbary Kudryckiej i Polskiej Akademii Nauk.

Stanisław Zagrodzki, kuzyn Ewy Bąkowskiej, wnuczki gen. Mieczysława Smorawińskiego
- W śledztwie smoleńskim nie dokonano podstawowych badań, a przynajmniej prokuratura o nich nie poinformowała.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie"

Na ten temat polecamy:

Więcej:

SIEDEM TAJEMNICZYCH ŚMIERCI - Tragedia Smoleńska to nie tylko 96 ofiar delegacji do Katynia, to także tajemnicze śmierci osób z tragedią związanych...
Jerzy Buzek - tajny współpracownik służby bezpieczeństwa - (TW) "Karol" - jako przewodniczący Parlamentu Europejskiego blokuje prawdy o Katastrofie Smoleńskiej.
Prowokacja w rocznicę katastrofy smoleńskiej. W nocy z 8 na 9 kwietnia Rosjanie usunęli tablicę ufundowaną przez bliskich ofiar.
Osobnym lotem po śmierć w Smoleńsku - dokumentacja faktow.
Kaski, pały i barierki symbolami demokracji obchodzonej 10.04.20011r w Rocznicę Zamachu Smoleńskiego na prezydencki samolot.
10.04.10 - PIERWSZY FILM ŚLEDCZY O TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ - [HD] - Rok produkcji: 2011
10.04.11 - Rocznica Katastrofy Smoleńskiej - Największa Manifestacja Antyrządowa w Historii Polski !!! 
Pomnik Ofiar - Uwaga! 16 stycznia (niedziela) o 12.30 w kościele św. Rocha w Białymstoku odbędzie się uroczysta msza św. po której nastąpi poświęcenie pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej.
Raport MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej... my nie będziemy się ośmieszać...
Zagadka Smoleńskiej mgły związana z zamachem na Prezydenta i najwyższych urzędników RP?
Lista obecności na lotnisku w Smoleńsku. Agent ambasador Tomasz Turowski  
Przypominamy 10.12.2010 kolejna rocznica - manipulacja „Newsweeka” w sprawie zamachu na polska elitę władzy pod Smoleńskiem?
SMOLEŃSK - tajemniczych zgonów ciąg dalszy...
Zawalczą o gwarancje skutecznego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.
KRZYŻ SMOLEŃSKI RAUS - Komorowski pokazuje swoją prawdziwą twarz ?
NARODOWA AKCJA - 10. 10.2010r ZBUDUJEMY TRAGICZNIE ZMARŁYM POMNIK SMOLEŃSKI - kamień do kamienia...
SOCJOTECHNIKA WOKÓŁ KRZYŻA SMOLEŃSKIEGO
Żenujący spektakl z tablicą rządową - zamiast pomnika mającego upamiętniać ofiary katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, odsłonięto ochłap PO - tablice na ścianie prawego skrzydła Pałacu Prezydenckiego.
List otwarty rosyjskich dysydentów po katastrofie smoleńskiej zaniepokojonych przebiegiem śledztwa.
PODMIANY DOKUMENTÓW WS. KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ
CUI BONO? - czyli kto na smoleńskiej tragedii skorzysta...
TRAGEDIA W SMOLEŃSKU - Hipoteza fałszywych nadajników NDB
CZYŻBY POLSKA ZNALAZŁA SPOSÓB NA GLOBALISTÓW?- i zapłaciła straszną cenę [pod Smoleńskiem]
KATASTROFA W SMOLEŃSKU PREZYDENT RP LECH KACZYŃSKI NIE ŻYJE - KOLEJNE OFIARY KATYNIA
To mógł być zamach. Największe wątpliwości. Zbiór materiałów i hipotez związanych z katastrofą prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Filip Stankiewicz

Sprawy tematyczne poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA"
Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres: afery@poczta.fm
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

 

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~Luella
04-01-2015 / 19:37
Hey hey hey, take a ganedr at what' you've done lhlkrsde.com [url=yqietizgr.com]yqietizgr[/url] [link=vvbanffidp.com]vvbanffidp[/link]
~Andi
24-12-2014 / 02:50
I found this on Adobe if our hosting copmnay" rel="nofollow">wgoifhjttwf.com">copmnay can't figure this out I'll to use the JC's DB.One common error message that you might encounter when testing a PHP database connection to MySQL 4.1 is “Client does not support authentication protocol requested. Consider upgrading MySQL client.”You may have to revert to an earlier version of MySQL, or install PHP 5 and copy some dynamic link libraries (DLLs). For detailed instructions, see Setting up a PHP development environment.
~Czesłąw 45
02-02-2012 / 21:34
Katastrofa Smoleńska obnażyła polskie super niechlujstwo, arogancję, ignorancję. MEGA SUPER HIPOKRYZJĘ. Polską ślizgawkę urzedniczej zgrai. Śmierdzacyhc leni i armię dziczy, która bierze pieniądze za udawanie, ze strasznie sa zapracowani. A tak faktycznie zgraja NIErobów na państwowych posadach. Maja ciepło w DUPĘ, NIEZŁY ZOŁD. rŻNĄŁ najmadrzejszych. a tak faktycznie zgraja przemądrzałych durniów i warchołów. Zabawa w wyjaśnianie przyczyn katastrofym trwa już drugi rok. Koszyuje ok. 600 mln złotych i końca NIE widać. Bełkoca jak obłąkani Kopacz, Rostowski, Tusk, Komorowski i INNI , żeJest kryzys. A nagrody i premie sobie przydzielają za Perfumowanie GÓWNA. VIVAT Rzeczpospolita ŚWIRLANDIA. "Jak trzeba będzie to polski lotnik na drzwiach od stodoły poleci" - grzmiał z sejmowej ambony kadydat do Nagrody NOBLA hrabia Bronisław Komorowski.
~Prawica IV RP
28-01-2012 / 17:42
imageshack.us/photo/my-images/201/lasertank.jpg/ Popatrzcie na lewą stronę wieżyczki, tą straszną sylwetkę Tu-154 z szachownicą, przekreśloną na czerwono... Lasera tnącego kadłub lecącego samolotu nie słychać...
~prawica IV RP
27-01-2012 / 23:32
Powstaje radykalna grupa likwidacyjna. naszym zadaniem jest wymazywanie zdrajców z powierzchni ziemi. Potrzebujemy broni. Kontakt podam wkrótce.
~orto
27-01-2012 / 07:57
Uderzenie w brzozę trwało ułamek sekundy i może dlatego nie było słyszane?
~Peter
26-01-2012 / 11:01
Mafcierewiczf jest dla mnie tak samo wiarygodny jak Kfaśniefskif, Tfuskf, Bartfoszefskif, Mferkelf, Kfaczyńskif, Pfutinf czy też Rfeaganf...
~pollacco
25-01-2012 / 22:55
Jak powiedział Piłsudski o Polsce i Polakach : Naród wspaniały tylko ludzie sprzedajne kurwyyy. Ale myślał chyba o rządzie u władzy którego dni są policzone. Tusk do Niemiec , Komorowski do Rosji, Sikorski do Angli , Rostowski z zimami do Izraela , dla PO-wców praca fizyczna za 1000 zł miesięcznie i POLSKA miodem płynąca.
~obserwator
25-01-2012 / 20:30
NIK: Loty VIP-ów nie były bezpieczne SAMOLOTY NIE POWINNY LĄDOWAĆ W SMOLEŃSKU TVN24, fot. East News/P. Gamdzyk Wyjazdy najważniejszych osób w państwie, korzystających z lotnictwa transportowego Sił Zbrojnych RP, były w latach 2005 - 2010 organizowane w sposób, który nie gwarantował należytego poziomu bezpieczeństwa - wynika z ustaleń Najwyższej Izby Kontroli, do którego dotarła TVN24. Według kontrolerów w kwietniu 2010 r. samoloty z VIP-ami w ogóle nie powinny lądować na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj. NIK krytykuje pracę m.in. 36. specpułku, Ministerstwa Obrony Narodowej, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Biura Ochrony Rządu. W dokumencie nie wymieniono żadnego nazwiska. CZYTAJ CAŁY DOKUMENT NIK