Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 24-01-2020

Nazwiska europosłów którzy głosowali przeciwko Polsce. Parlament Europejski przyjął  rezolucję przeciwko Polsce i Węgrom. Skorumpowany marszałek T. Grodzki narusza PRAWORZĄDNOŚĆ I DEMOKRATYCZNE RZĄDY POLSKI. 

Rozbioru Polski domagają się tagowiczanie
Magdalena Adamowicz, Jerzy Buzek, Bartosz Arłukowicz, Krzysztof Hetman, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Danuta Hübner, Adam Jarubas, Jarosław Kalinowski, Ewa Kopacz, Janusz Lewandowski, Elżbieta Łukacijewska, Radosław Sikorski, Róża Thun und Hohenstein, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Sylwia Spurek oraz Leszek Miller. 

W Strasbourgu stwierdzono, że sytuacja w obu państwach się pogarsza oraz zaapelowano do KE i Rady UE o wykorzystanie dostępnych narzędzi, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych. Publikujemy listę europosłów wybranych z Polski, którzy poparli treść tego dokumentu.

Za rezolucją - w której wzywa się KE do „wykorzystania w pełni dostępnych narzędzi, w szczególności przyspieszonych postępowań ws. uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego przed TSUE” oraz żąda „zastosowania środków tymczasowych, aby wyeliminować wyraźne ryzyko poważnego naruszenia przez Polskę i Węgry wartości, na których opiera się Unia” - opowiedziało się 446 posłów; przeciw było 178; od głosu wstrzymało się 41. 
Spośród polskich europosłów za przyjęciem rezolucji głosowali ci wybrani z list Koalicji Europejskiej i Wiosny. 
Przeciwko rezolucji byli europosłowie wybrani z list Zjednoczonej Prawicy.

Jednocześnie uzurpator - marszałek senatu T. Grodzki - przekraczając  znacznie swoje kompetencje zwracają się z błagalną prośbą do Komisji Weneckiej.

Do Polski przyjechała delegacja Komisji Weneckiej, czyli doradczego organu Rady Europy przybyła na zaproszenie skorumpowanego marszałka senatu T. Grodzkiego (z listy PO), oceniła w opinii na temat nowelizacji ustaw sądowych, że niektóre z zapisów przyjętych przez Sejm mogą być postrzegane jako dalsze osłabienie niezależności sądownictwa w Polsce. 
Zaapelowano o inne rozwiązania, by uniknąć kryzysu z sądokratami. Komisja zarekomendowała też, by nie przyjmować zapisów dotyczących postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów - czyli dalej z sędziów robi się nietykalną kastę. 

Opinia delegacji KW nie ma jednak charakteru wiążącego ze względu na jej funkcję doradczą
Wydano ją w trybie pilnym, a wystąpił o nią pod koniec grudnia marszałek Senatu Tomasz Grodzki w związku z pracami nad nowelizacją w tej izbie.

W ogłoszonym w Strasburgu dokumencie podkreślono w odniesieniu do nowelizacji ustaw sądowych, że „niektóre” zapisy „mogą być postrzegane jako dalsze osłabienie niezależności sądownictwa” w czasie, gdy podejmowane są próby „rozwiązania problemów wynikających z reformy z 2017 roku”.

W ocenie KW w wyniku nowych zapisów wolność słowa sędziów i prawo do stowarzyszania są „poważnie ograniczone”, a polskim sądom uniemożliwi się badanie, czy inne sądy w kraju są „niezawisłe i bezstronne” zgodnie z regułami europejskimi – stwierdzono. Według Komisji „dalej zwiększył się wpływ Ministra Sprawiedliwości na postępowania dyscyplinarne”.
Jednocześnie KW nie chciała się ustosunkować do łamania praw sędziów francuskich i naruszania demokracji w Hiszpanii. 

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY  PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

"AFERY PRAWA" 
Niezależne Czasopismo Internetowe www.aferyprawa.eu redagowane przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

    uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
aferyprawa@gmail.com
Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje. 

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~obserwator
24-01-2020 / 16:33
Walka o władzę wchodzi w decydujący fazę. POsrańcy wiedzą, że ją w Polsce przegrają dlatego do zagrywki włączyli Strasburg. Tylko co ma "piernik do wiatraka? Jak można polskie sprawy wynosić na zewnątrz Polski!!! Miernota POsrańców... Wysprzedali za grosze cukrownie, zniszczyli stocznie huty i kopalnie, pozbawili tysiące ludzi pracy, podnieśli znacznie koszty życia dla obywateli. Ja bym ich wszystkich pozamykał albo kazał żyć za 1000zł miesięcznie.