Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:

Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
10 marca 2023
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 04-09-2012

Majordomus do zwolnienia, czyli jak służby olewają Tuska i kryją aferzystów Getin Noble Banku

Bo „żona cezara musi być poza wszelkim podejrzeniem”.

Nie wiem czy i jakie informacje zebrane przez służby specjalne docierają do premiera. Jeśli nie docierają, to premier ma problem bo służby mają go w dupie. A to już dostateczny dowód na to, że premier jest persona non grata. Jeśli zaś docierają, ale ich nie czyta to znaczy, że to on ma w dupie ten kraj, obywateli i problemy ich nurtujące. To również dostateczny dowód na to, że premier jest persona non grata.

Proszę wybaczyć mi tę „dupę”. Osiągnęłam taki poziom wściekłości słuchając sejmowych wystąpień premiera i ministra finansów, że „dupa” to najłagodniejsze ze słów jakimi mam ochotę się posłużyć do skomentowania tych rewelacji.

Afera Amber Gold

Też mi afera. Sama wprawdzie używałam w swoich artykułach słowa „afera”, ale miało to na celu określenie właśnie tego, że wydarzyło się coś karygodnego pod okiem i za przyzwoleniem władz, sędziów, prokuratorów, urzędników skarbowych i Bóg jeden raczy wiedzieć kogo jeszcze.

Aferą Amber Gold jest raczej mierną. No chyba, że miast skupiać się wyłącznie na okradzionych klientach firmy prowadzonej przez recydywistę, zwrócimy uwagę na przekręty jakich dopuściły się linie OLT Express (Marcin P.) wobec lotnisk (spółek należących do samorządów) w Polsce, wobec setek tysięcy swoich klientów, biur podróży, urzędów itd. Bo sam Marcin P. nie jest wart tak wielkiego zainteresowania. To z zawodu oszust, który powinien już dawno siedzieć mając na koncie tyle prawomocnych wyroków. Sędziowie poślepli? Czy mieli interes w tym, by recydywisty nie wsadzić?

A może z innej bajki?

Aferą jest to, że od lat klient Getin Noble Banku (wówczas Getin Banku) Jan Jączek walczy o wszczęcie postępowania w sprawie popełnienia przestępstwa przez Getin Noble Bank (wówczas Getin Bank) na kwotę 689 mln zł i od lat jest zbywany, odsyłany z kąta w kąt przez sędziów, prokuratorów i innych funkcjonariuszy publicznych. Jest szykanowany, karany, lekceważony, a postępowania w sprawie wyłudzenia 689 mln zł przez działający legalnie – bo na licencji – bank, nie zostało wszczęte mimo nakazu sądu. Jaki interes ma w tym prokurator?

Aferą jest to, że sędzia, który na Jana Jączka nałożył karę grzywny za niewłaściwe zachowanie (film), zgodnie z art. 40 §1 pkt 1 KPK jest z mocy prawa wyłączony od udziału w niniejszej sprawie, ponieważ sprawa  dotyczy tego sędziego bezpośrednio! (źródło: akta sprawy Sądu Apelacyjnego w Katowicach, sygn. akt II S 52/12 i inne akta)

- Sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach, Waldemar Szmidt, który był z mocy ustawy wyłączony od rozpoznania niniejszej sprawy, świadomie i celowo nie rozpoznał wniosków dziennikarzy zgłoszonych na wstępie, początku posiedzenia sądu, mnie uniemożliwiał uzasadnienie wniosku o jego wyłączenie od udziału w tej sprawie, z premedytacją chciał doprowadzić do konfrontacji funkcjonariuszy Policji z publicznością będącą na sali sądowej i moją osobą – wyjaśnia mi Jan Jączek. 

Nagranie posiedzenia Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 22 sierpnia 2012 r. (sygn. akt II S 52/12)

 - Jestem spadkobiercą mojej matki Michaliny Jączek, kombatanta i osoby odznaczonej przez Prezydenta RP, która na mocy art. 19 Konstytucji RP, powinna być otoczona specjalną opieką, gdy w rzeczywistości specjalną opieką otoczono aferzystów finansowych, natomiast moją mamę funkcjonariusze będący na służbie u miliardera Leszka Czarneckiego doprowadzili do śmierci, a nade mną znęcają się psychicznie ponad trzy lata – mówi mocno wzburzony Jan Jączek .

Czy to mało? Czy to nie jest afera, a właściwie AFERA?

A może wróćmy pamięcią do WGI?

Do afery, która po kościach się rozeszła, bo rozejść musiała. Dlaczego? W Radzie Nadzorczej WGI TFI (spółka córka WGI DM) zasiadali m.in. profesor Dariusz Rosati (no cóż…), Henryka Bochniarz (nic dodać nic ująć), profesor Witold Orłowski (nie mam słów). W Radzie Nadzorczej WGI DM, czyli głównej spółki tej grupy zasiadali m.in.… ech, aż trudno uwierzyć… Bohdan Wyżnikiewicz (wice prezes Instytutu Badan nad Gospodarką Rynkową) i Tomasz Szapiro (profesor SGH). Dlatego, że to właśnie WGI DM sponsorował polityczne rauty i Międzynarodowy Turniej Golfowy w Rajszewie pod Warszawą o Puchar Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Aferą jest w końcu to, że premier rozgrywa informacjami, nie ma pojęcia – jak sam twierdzi - w co wplątuje się jego syn (mam w to wierzyć?).

- Żadnych tajemnic w sprawie Amber Gold nie było, nie ostrzegłem syna – powiedział premier, Donald Tusk podczas swojego wystąpienia w sejmie.

Panie premierze

Pan jesteś urzędnikiem państwowym, pan jesteś na służbie u obywateli Polski. Dla zobrazowania – taki Majordomus Rzeczpospolitej Polskiej.
Pan powinieneś zachowywać się jak na służbę przystało! Pan powinieneś dbać o to by twojego mocodawcy – obywateli Polski – żaden recydywista nie okradał, a już na pewno by twój syn nie był wmieszany, czy choćby kojarzony z jakąkolwiek aferą czy aferką finansową, rozporkową, żadną. ŻADNĄ!!! Pan powinieneś dbać o to, by twoi mocodawcy – obywatele Polski – mieli poczucie bezpieczeństwa i sprawiedliwości, a pan tego nie robisz. Pan bierzesz pieniądze za nic, pan się migasz od pracy. Pan nie realizujesz obowiązków jakie mocodawca na ciebie nałożył. Pan lekceważysz swoją pracę. Gdyby tak pracował Iksiński na kopalni to wyleciałby na zbity pysk i jeszcze został pociągnięty do odpowiedzialności karnej, a pan się śmiejesz półgębkiem z ław rządowych w Sejmie.

To jest AFERA, a nie jakiś recydywista P. 

Małgorzata Pietkun Nowy Ekran

Zobacz:
Prawnicy zaciskają pętle wokół banków: szansa Nabitych i zły procent Getin Banku

Poseł i radny zawsze bezradny... przykład niekompetencji Posła PO Borysa Budka. Wniosek o powołanie Sejmowej Komisji do zbadania afery finansowej Getin Banku SA
SĘDZIOWIE I PROKURATORZY ŁAMALI PRAWO nie tylko w sprawie parabanków typu amber gold czy geting banku ! Michał Ziębiński   
Zapraszamy 22.08.2012r. (środa) godz. 9 w Sądzie Apelacyjnym w Katowicach, przy Al. Korfantego 117 odbędzie się rozpoznanie „Skargi Jana Jączka na bezczynność prokuratury w sprawie oszustw parabanku zwanego Getinbankiem...
Przekręty Getin Banku - z zainwestowanych 30 tys. zł po sześciu miesiącach zostało niecałe 20 tys. zł.
List otwarty Jana Jączka do Premiera Donalda Tuska w sprawie oszustwa Getin Banku SA i miliardera Leszka Czarneckiego.
Zawiadomienie Wiceprzewodniczącego PE Pana Jacka Protasiewicza o grupie skorumpowanych prokuratorów i przekupnych sędziów będących na służbie u miliardera Leszka Czarneckiego - właściciela Getin Banku SA  Jan Jączek
Wezwanie do przyłączenia się do procesu przeciw Getin Noble Bankowi za łamanie prawa. Jerzy Kahane  
WNIOSEK O UWZGLĘDNIENIE W ROCZNYM SPRAWOZDANIU Z DZIAŁALNOŚCI PROKURATURY GENERALNEJ RP I PODLEGŁYCH JEJ JEDNOSTEK, BEZPRAWNEGO CHRONIENIA OSZUSTÓW FINANSOWYCH Z GETIN BANKU SA
CBŚ skorumpowane? Wniosek o odwołanie z funkcji Dyrektora Centralnego Biura Śledczego Adama Maruszczaka, który bezprawnie chroni przed odpowiedzialnością karną aferzystów z Getin Banku SA i skorumpowanych funkcjonariuszy publicznych
Getin Noble Bank nie opuści cię nawet po śmierci i doprowadzi do bankructwa. 
Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prokuratora Prokuratury Generalnej RP Sławomira Górnickiego w ukrywaniu afery oszustwa klientów przez GETIN BANK SA.
Wniosek pokrzywdzonego do Posłów na Sejm RP o powołanie Sejmowej Komisji Śledczej celem zbadania afery finansowej Getin Banku SA
List otwarty Jana Jączka pokrzywdzonego przez Leszka Czarneckiego, właściciela Getin Banku S.A. do Premiera Donalda Tuska - czy kolejny poszkodowany przez organa władzy ma zacząć głodówkę, czy spalić się pod budynkiem rządowym?
Zawiadomienie o przestępstwie prokuratora Prokuratury Okręgowej w Katowicach w osobie Rafała Nagrodzkiego i reszty tej, nie tylko katowickiej sądowo-prokuratorskiej mafii ukrywających oszustwo Getin Banku S.A. i im podobnych
WNIOSEK do Posłów na Sejm RP w sprawie powołania Sejmowej Komisji Śledczej do zbadania aferY finansowej wywołanej przez przedstawicieli Getin Banku S.A., na szkodę wielu klientów tego banku
Siła brudnych pieniędzy aferzystów z Getin Banku S.A. jest silniejsza od przepisów prawa i władzy Państwa Polskiego -APEL JANA JĄCZKA
Andrzej Seremet Prokurator Generalny - list otwarty dotyczy Getin Bank S.A. oraz bezczynności Prokuratora RP i podległych mu prokuratorów w sprawie brutalnego łamania praw człowieka przez funkcjonariuszy publicznych, na szkodę Michaliny Jączek.
Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka - zawiadomienie o oszustwach w Getin Banku S.A.
ZAPRASZAMY MEDIA na rozprawę Sądu Apelacyjnego w Katowicach w sprawie rażących zaniechań prokuratorów broniących oszustów z Getin Banku S.A., którzy przejęli miliony z majątków swych klientów.
Jak Czarnecki Leszek właściciel Getin Banku S.A. we współpracy z Domem Maklerskim IDM S.A. oszukuje klientów i manipuluje kursami akcji. 
Jak prokurator Mariola Musiał z Katowic chroni przed odpowiedzialnością karną oszustów z Getin Banku S.A.
List otwarty do sędziów Sądu Apelacyjnego w Katowicach i Prokuratora Generalnego w sprawie doprowadzenia kilkuset klientów Getin Banku S.A. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem o znacznej wartości przez osoby działające w imieniu tego banku.

Polecam sprawy poruszane w działach:
SĄDY PROKURATURA ADWOKATURA
POLITYKA PRAWO INTERWENCJE - sprawy czytelników

Tematy w dziale dla inteligentnych:
ARTYKUŁY - tematy do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

"AFERY PRAWA" - Niezależne Czasopismo Internetowe redagowane jest przez dziennikarzy AP i sympatyków z całego świata których celem jest PRAWO, PRAWDA SPRAWIEDLIWOŚĆ DOSTĘP DO INFORMACJI ORAZ DOBRO CZŁOWIEKA

uwagi i wnioski proszę wysyłać na adres:
afery@poczta.fm
- Polska
aferyprawa@gmail.com

Dziękujemy za przysłane teksty opinie i informacje.

WSZYSTKICH INFORMUJĘ ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.
1 - Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 
2 - Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Komentarze internautów:

Komentowanie nie jest już możliwe.

~krakus
06-06-2013 / 17:48
Getin Bank jest instytucja finansowa ktora oszukala juz tysiace Polakow na przeszlo 800000000 zl .Jej oszustwa sa wieksze niz oszustwa Amber Gol a mimo tego ani prokuratura ani sady ani politycy nie reaguja .Prouratura mimo wielokrotnych zgloszen o popelnieniu przestepstwa nie podejmuje sledctwa . Mimo wielu spraw w sadach sady nie wydaja orzeczen ,politycy udaja ze sprawy nie ma Czas wziac sprawy w swoje rece nie pozwoimy na bezkarne okradanie Polakow glownie emerytow . Zamykajcie konta w Getin Bank wycofujcie swoje oszczednosci ,zmusim ich do zaprzestania oszustw p Leszek Czarnecki ma dosyc pieniedzy -starczy wara jemu od naszych ciezko zapracowanych oszczednosci . Uderzmy go tam gdzie go zaboli najbardziej wycofajmy swoje oszczednosci z Getin Bank a pieniadze ukradzione do tej pory przyniesie nam w zebach .Zeby tego jednak dokonac potrzebujemy waszego poparcia pomyslcie o tysiacach oszukanych waszych rodzicach i dziatkach . Te pieniadze mialy i tak trafic do was ale nie trafia trafia do kieszeni Leszka Czarneckiego . Pokazcie wasze poparcie pokazcie ze macie dosyc okadaniania Polakow przez banki Rzad i politykow i wszystkich innych hosztaplerow nasza sila jest w internecie tu mozemy z nimi walczyc tu jestesmy mocni . Politycy iwymiar sprawiedliwosci siedzi w kieszeni Czarneckiemu .Walczmy tak samo jak w sprawie ANSA na pewno wygramy i bedzie to nauczka na przyszlosc dla wszystkich politykow i ich sponsorow ze dosyc znaczy dosyc .We the people we are the owners of this country no you mr Czarnecki .