Imieniny:

AferyPrawa.com

Redaktor Zdzisław Raczkowski ujawnia niekompetencje funkcjonariuszy władzy...
http://Jooble.org
Najczęściej czytane:
Najczęściej komentowane:Pogoda
Money.pl - Kliknij po więcej
30 marca 2015
Źródło: MeteoGroup
Polskie prawo czy polskie prawie! Barwy Bezprawia

opublikowano: 03-07-2011

Zarzuty niekompetencji i nieetycznego postępowania adwokatów Remigiusza Fabiańskiego z Łomży i Marka Gruszki z Raciborza - z cyklu jak unikać adwokatów oszukujących klientów.  

Co zrobić, jak usługa zlecona adwokatowi zostanie przez niego zlekceważona, zaniedbana, nie dokończona? Jak każdy usługodawca adwokat odpowiada za wykonanie swoich usług.

I nie pozwólmy zwalać winy na sądy i sędziego –  bo tak zachowuje się niekompetentny adwokat albo oszust w todze udający adwokata lub radcę prawnego.
Wiadomo, jak hydraulik zawali, cieknie woda na złączu, odpływ zatkany, to musi naprawić instalacje, podobnie stolarz  musi poprawić skrzywienie schodów wynikłe z wysychania drewna, a elektryk doprowadzić przewód do pomieszczenia w którym zrobił instalacje, ale zaniedbał zasilania... a zerwane płytki, malowanie i wynikłe z tego szkody musi naprawić swoim kosztem.

Z togowcami jest inaczej. To czy jest zwykłym oszustem poznajemy zaraz przy pierwszym spotkaniu, gdy np. życzy sobie za „zapoznanie się z aktami” 1000zł i nie wystawia nam pokwitowania za kasę, lub gdy togowiec zabiera nam 5tys. zł i wysyła substytuta na rozprawy, który nic nie może powiedzieć w naszej sprawie. Znamy przypadki   wyłudzania   bez pokwitowania nawet 20.000zł i sprawy nie bronić. Znane są sytuacje, że po skasowaniu pieniędzy  nawet jednego pisma procesowego nie jest w stanie napisać...
Czyli ich metodą pracy jest spieprzyć sprawę i nie ponieść odpowiedzialności - tak jak adwokat raciborski Marek Gruszka, który wręcz z czarującym uśmiechem oświadczył : po to jestem adwokatem żeby nic nie robić a brać dużą kasę...
Wprawdzie podobnie jak lekarze togowcy mają obowiązek ubezpieczyć się od odpowiedzialności za błędy i wyrządzone szkody, ale udowodnić błąd adwokata, czy lekarza, gdy sędzią ma być „kolega po fachu” jest bardzo trudno .Wszak każdemu błędy się zdarzają, w końcu człowiek przecież jest omylny – wiadomo dzisiaj ja obronię ciebie, jutro ty mnie... ale wiadomo też, że aby przyznać się do błędu trzeba mieć żołnierską odwagę, a do tego togowcom bardzo daleko...    
Jednak, jak to się mówi, trafiła kosa na kamień i postanowiliśmy rozliczyć nieetycznych adwokatów ku przestrodze innych.

Łomżyński adwokat Remigiusz Fabiański z kancelarii przy ul. Dwornej 18 został przez stronę wynajęty to obsługi prawnej prostej sprawy: zniesienie współwłasności i podziału fizycznego gospodarstwa pomiędzy trójkę współwłaścicieli. Normalnie robi sie taki podział u notariusza - zwłaszcza że gospodarstwo składało się z 12 osobnych działek. W tym sądowym podziale jednak nic nie było normalnego, co wstępnie zostało nagłośnione w artykule: Łomża - czyli jak pozbyć się rodzinnego majątku przy współudziale sędziego Edyty Piorunek .
Nie trudno się domyśleć, że na skutek działania adwokata R. Fabiańskiego rodzinny majątek dostał się w obce ręce za przysłowiowe grosze.
W uzasadnieniu swej stronniczej decyzji sędziowie Sądu Okręgowego w Łomży: Włodzimierz Wójcicki, Janusz Wyszyński i Eugeniusz Dąbrowski  potwierdzili niekompetencje lub stronniczość adwokata Fabiańskiego polegającą m.in. na:
- Nie zaskarżeniu postanowienia częściowego zniesienia współwłasności - jest to ewidentny przekręt sądowy, procedura prawna nie przewiduje takiego postępowania aby w czasie  trwania podziału już komuś coś przyznawać na własność przed dokonaniem całości podziału.
- Brak zaskarżenia ewidentnie zaniżonej wyceny działek przez biegłego, konsekwencją czego współudziałowcy ponieśli stratę min. 100tyś złotych.  
- Gorzej niż źle, nieproceduralnie napisana apelacja.
Do sądowych zarzutów niekompetencji adwokata łomżyńskiego R. Fabiańskiego możemy dorzucić kolejną – adwokat ewidentnie „sprzedał stronę” . Jak tylko sprawą na wniosek poszkodowanych zajęli się dziennikarze AFER PRAWA to szybko spieprzył, pomimo że za swoją niewykonaną do końca usługę wziął  5 tys. zł i zawalił więcej niż można usprawiedliwiając się nast. cyt: W związku z wysuwaniem nieuzasadnionych wątpliwości co do rzetelności przy wykonywanych przeze mnie obowiązków pomocnika Pani w sprawie przed Sądem Okręgowym w Łomży – wypowiadam udzielone mi pełnomocnictwo.

Chcąc nie chcąc, na dobry początek adwokat został wezwany do zwrotu kasy za niewykonanie usługi, a kolejnym elementem naszych działań będą roszczenia odszkodowawcze za poniesione straty.

W takiej sytuacji strona  dążąc do pozytywnego zakończenia sprawy w Sądzie Okręgowym  uczestniczka postępowania postanowiła wziąć adwokata znanego, z pokoleniowej rodziny adwokackiej, czyli Marka Gruszkę mającego kancelarię w Raciborzu. Trzeba przyznać, że M. Gruszka potrafi bajerować i wyciągać kasę – wziął 5tys.zł, oczywiście że nie dał żadnego pokwitowania i żadnego pisma procesowego nie był w stanie spłodzić pomimo swego postawnego wspaniałego wyglądu. Jak już na początku wspomnieliśmy , gdyż sam to oświadczył, że  dlatego  jest adwokatem, żeby nic nie robić a brać dużą kasę... no i  tak zrobił – na sprawę przysłał substytuta, w efekcie czego uczestniczka sama musiała sie bronić. Logiczne, że po to wynajmuje się profesjonalistę żeby być właściwie reprezentowanym w sądzie – nie wykonanie prawidłowo usługi, do której adwokat zobowiązał się daje podstawę do zwrotu nienależnie pobranego wynagrodzenia oraz roszczeń odszkodowawczych. Tym samym, adwokat Marek Gruszka został wezwany do zwrotu kasy.

Celem wymuszenia  rzetelnej   pracy i dyscypliny nie tylko od  togowców  jest potrzebne przypomnienie, że  na kasę należy uczciwie zarabiać, a nie sprzedawać czy olewać klientów. Mamy już przygotowane skargi do Sądu Adwokackiego. na ich niewłaściwe wykonanie usługi i nieetyczne postępowanie .
Ta publikacja jest ostatnim ostrzeżeniem i zobowiązaniem do negocjacji przedsądowej dotyczącej roszczeń odszkodowawczych. Adresy kontaktowe osób poszkodowanych są dla adwokatów znane.  Informujemy też, że sprawy sądowe będą na bieżąco publikowane co na pewno nie wpłynie pozytywnie na ich opinię, a więc i dochody.  

Tematy  w dziale dla inteligentnych:  
ARTYKUŁY - do przemyślenia z cyklu: POLITYKA - PIENIĄDZ - WŁADZA

Polecam sprawy poruszane w działach:
 SĄDY   PROKURATURA  ADWOKATURA
 POLITYKA  PRAWO  INTERWENCJE - sprawy czytelników  

Komentarze internautów:

 
~jarecki
17-02-2015 / 10:41
Sąd Dyscyplinarny w Opolu uznał mecenasa Marka W winnym Nagany za oszustwa które w słownictwie adwokatury broniącej kolegę zwane są cyt:" zwodzeniem". Na nasze odwołanie oraz odwołanie mecenasa Marka W. z Opola Wyższy Sąd Dyscyplinarny w Warszawie dostrzegł uchybienia Sądu Dyscyplinarnego w Opolu i orzeczeniem z dnia 29 listopada 2014r zwrócił sprawę do ponownego rozpatrzenia . Obecnie oczekujemy na decyzję SD w Opolu przy Radzie Adwokackiej w Opolu. Nie trudno się dziwić że postępowanie dyscyplinarne zostało zwrócone do ponownego rozpatrzenia jak oszustwo adwokata zwane jest cyt:" zwodzeniem".
~V
12-01-2015 / 23:02
https://www.facebook.com/profile.php?id=100006238658006&sk=about A Mecenas Łata funkcjonuje sobie dalej jak widać
~Joao
24-12-2014 / 11:43
I guess finding useful, reliable inormoatifn" rel="nofollow">xqviptnozbu.com">inormoatifn on the internet isn't hopeless after all.
~Jiya
20-12-2014 / 18:42
We've arevrid at the end of the line and I have what I need!
~vitto
22-09-2014 / 12:40
Zbigniew Juszkiewicz Koszalin - to norma ! Bierze kase "pod stołem, a potem nawet nic nie załtwi - UNIKAJCIE !!!!
~joka
21-09-2014 / 21:53
Witam,ja równiez zostałam oszukana przez adwokata.Pan wziął pieniądze,dał pokwitowanie(!),pokazał napisany pozew do Sądu-i w ogóle go nie złożył.Zwodził mnie kilka miesięcy,utrzymując,że należy czekac na termin,itp.W efekcie dogadał się ze stroną przeciwną (tak się domyślam),żeby mojego pozwu nie składać.Napisałam skargę do Okręgowej Rady Adwokackiej ,pan został ukarany upomnieniem.No cóż,uważam,że kara ta jest mało dotkliwa w porówaniu z tym,co ja straciłam,ale zawsze coś.Pan mecenas nie oddał mi pieniędzy ,pomimo 2 wezwań o zwrot.Musiałam wystapic z pozwem do Sądu Cywilnego przeciw mecenasowi o zwrot pieniędzy .Sąd Rejonowy przyznał mi tylko część należności,natomiast Sąd Okręgowy przyznał na moją rzecz całą kwotę roszczenia.Pomimo prawomocnego wyroku Sądu przez 3 miesiące pan mecenas nie zwrócił mi zasądzonej kwoty i musiałam udac się do komornika,aby wyegzekwowac moją należność.Egzekucja była skuteczna.To tak w skrócie.Skargę do ORA napisałam sama,podając dowody.W Sądzie Cywilnym również występowałam sama. Od momentu zdarzenia do końca sprawy minęło 2,5 roku.Sprawa w ORA była w Łodzi,natomiast Sąd Apelacyjny w Sieradzu.Myślę,że przeciwko nieuczciwym prawnikom należy składac skargi.Ja również nie wierzyłam w skuteczność takiej drogi prawnej,ale doprowadziłam tą sprawę do końca.W tym kraju zapadają również sprawiedliwe wyroki,Co nie znaczy,że wierzę skuteczność wymiaru sprawiedliwości po tym,co w zyciu przeszłam
~z doswiadczeniem
25-08-2014 / 19:55
Wiara w działania Rady Adwokackiej czy jej Rzecznika Dyscyplinarnego w oparciu o obowiązujące prawo jest bardziej zwodnicza niż każda inna. Nie zapominajcie. Korporacja adwokacka jest powołana przede wszystkim do ochrony interesów adwokata, w tym nierzetelnego również. W interesie adwokata oszusta jest unikanie odpowiedzialności dyscyplinarnej. Dyscyplinarka wobec adwokata który mnie oszukał trwała 24 miesiące i zakończyła się umorzeniem. Za oszustem z Kołobrzegu stoją prokuratorzy, sędziowie i cała reszta kliki.
~GOSC
16-06-2014 / 19:45
WITAM,JA ZOSTALAM OSZUKANA PRZEZ PAWELSKIEGO Z ZAMOSCIA ,,,JESZCZE JEDEN PSEUDO ADWOKAT!
~magda z
15-04-2014 / 18:30
Witam. zostałam oszukana już przez dwóch adwokatów? Zrujnowali mnie i moją sprawę rozwodową. Tych ludzi trzeba pociągnąć do odpowiedzialności. Czy w Lublinie nie ma rzetelnych prawników? co oszukany człowiek wogóle może zrobić żeby się bronić???? Magda. Lublin
~polka
12-03-2014 / 22:27
Zarzuty wobec A. Łaty,to prawda.,,Gra,, solidnego i uczciwego ,ale to nieprawda.Oszukał moja rodzine.Nikt nie wróci nam stresu i przegranych 2 spraw.Szkoda,ze otrzymal tak smiesznie niska kare i dalej bedzie naciagał ludzi....